Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kakšno je bilo življenje pod okupatorji?

Kakšno je bilo življenje pod okupatorji?

pogelj nisi najbolj brihten pa ti bom obrazložu. V primerjavi z današjnim časom so oni dali vse potrebno za normalen pouk. Tako kot če bi danes učebnike, delovne zvezke, zvezke itd dala šola. Pač to je ena izmed razlik. Ja nona je dobila vse potrebno za tečaj, vpršanje pa je ali se je ona s tečajem strinjala ali ga ni morda bila prisiljena obiskovati? kapiraš razliko med želeti in prisilo? Verjento ne, ker drugače ne bi prijavljal neumnosti. Aja da te potolažim moji so bili kar za taprave, torej za partizane, celo tigrovca smo imeli v družini. Bo šlo sedaj?

Razlagaš o štancanju otrok in nezmošnosti plačevanja šole? Mogoče bi pa lahko še kakega več naštepali, pa šolo malo bolj prijazno denarnici naredili? kaj misliš je res potrebnih cel kup delovnih zvezkov, ki se praktično med sabo ne razlikujejo? pa vsako leto novi? To je bil moj point.
[/quote]

pogelj nisi najbolj brihten pa ti bom obrazložu. V primerjavi z današjnim časom so oni dali vse potrebno za normalen pouk. Tako kot če bi danes učebnike, delovne zvezke, zvezke itd dala šola. Pač to je ena izmed razlik. Ja nona je dobila vse potrebno za tečaj, vpršanje pa je ali se je ona s tečajem strinjala ali ga ni morda bila prisiljena obiskovati? kapiraš razliko med želeti in prisilo? Verjento ne, ker drugače ne bi prijavljal neumnosti. Aja da te potolažim moji so bili kar za taprave, torej za partizane, celo tigrovca smo imeli v družini. Bo šlo sedaj?

Razlagaš o štancanju otrok in nezmošnosti plačevanja šole? Mogoče bi pa lahko še kakega več naštepali, pa šolo malo bolj prijazno denarnici naredili? kaj misliš je res potrebnih cel kup delovnih zvezkov, ki se praktično med sabo ne razlikujejo? pa vsako leto novi? To je bil moj point.
[/quote]

normalen pouk… pa saj se pouk vcasih in danes sploh ne more primerjat! niso se naucili toliko kot danes in tudi kvaliteta pouka je bila veliko nizja. in ne, niso jim dali ucbenikov in delovnih zvezkov in periodnega sistema in laboratorija za kemijske vaje in opremo za telovadbo itd itd

ali je vasa nona zelela tecaj ali ne ni vpranje. tako kot mnogi drugi je bila prisiljena, da zd nauci italijansko. in cudi me da zagovarjate okupatorja glede tiste uboge tablice in krede, kot da to odtehta vsa njihova grozodejstva. se posebej ce so v vasi druzini res bili partizani in tigrovci

glede danasnje sole pa tako… dejstvo je da cena sole ni nikakrsna skrivnost in je zato od starsev zelo neodgovorno, da se vedno vtaknejo le v to.
ali je treba pisati vsako leto nove ucbenike? ne
ali so ucbeniki pomembni za kvalitetno ucenje? ja!
otroci pac niso zastonj, in v to je vkljucena njihova izobrazba

normalen pouk… pa saj se pouk vcasih in danes sploh ne more primerjat! niso se naucili toliko kot danes in tudi kvaliteta pouka je bila veliko nizja. in ne, niso jim dali ucbenikov in delovnih zvezkov in periodnega sistema in laboratorija za kemijske vaje in opremo za telovadbo itd itd

ali je vasa nona zelela tecaj ali ne ni vpranje. tako kot mnogi drugi je bila prisiljena, da zd nauci italijansko. in cudi me da zagovarjate okupatorja glede tiste uboge tablice in krede, kot da to odtehta vsa njihova grozodejstva. se posebej ce so v vasi druzini res bili partizani in tigrovci

glede danasnje sole pa tako… dejstvo je da cena sole ni nikakrsna skrivnost in je zato od starsev zelo neodgovorno, da se vedno vtaknejo le v to.
ali je treba pisati vsako leto nove ucbenike? ne
ali so ucbeniki pomembni za kvalitetno ucenje? ja!
otroci pac niso zastonj, in v to je vkljucena njihova izobrazba
[/quote]

ne vem kje vidiš da ga zagovarjam. Pač samo primerjava. saj tud cesto na Predmejo so okej naredili, pa mislim da si jih nihče ne želi nazaj, vsaj ne v taki obliki kot so takrat nastopali.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


To je pa druga stvar. Recimo velja za Nemčijo, kar je izgubila vojno z orožjem , jo pa dobila v mirnem času brez orožja. Lani je bil poučen dokumentrec na nacionalki, vsaj nekje do poloivice, naprej so začeli bluzit o reptilih😁), kako ima Nemčija pod komando celo Evropo in oni zase lahko vse od tiskanja denarja dalje, ostali nič.

govorim za Goriški del Slovenije, kateri je bil pod Ita okupatorjem…… . In tega si jaz nisem zmislil, to je dala skozi moja nona. ja tablice, kreda, tud pero mogoče kaka knjiga…vse to je dala šola za razliko od danes, k je menda vse zastonj, samo pri šoldih se zatakne
[/quote]
Eh, dons je vse zastonj, ne se it krive vere.😁 Samo ni bilo veliko takrat potrebščin , no. In vse ni bilo zastonj, malico so si morali nosit sami, bogati so nosili obilne malice, reveži pa nič ali samo kak košček kruha. Šola je bila pa po pričakobanjih okupatorsko usmerjena z namenom ponemčenja.

normalen pouk… pa saj se pouk vcasih in danes sploh ne more primerjat! niso se naucili toliko kot danes in tudi kvaliteta pouka je bila veliko nizja. in ne, niso jim dali ucbenikov in delovnih zvezkov in periodnega sistema in laboratorija za kemijske vaje in opremo za telovadbo itd itd

ali je vasa nona zelela tecaj ali ne ni vpranje. tako kot mnogi drugi je bila prisiljena, da zd nauci italijansko. in cudi me da zagovarjate okupatorja glede tiste uboge tablice in krede, kot da to odtehta vsa njihova grozodejstva. se posebej ce so v vasi druzini res bili partizani in tigrovci

glede danasnje sole pa tako… dejstvo je da cena sole ni nikakrsna skrivnost in je zato od starsev zelo neodgovorno, da se vedno vtaknejo le v to.
ali je treba pisati vsako leto nove ucbenike? ne
ali so ucbeniki pomembni za kvalitetno ucenje? ja!
otroci pac niso zastonj, in v to je vkljucena njihova izobrazba
[/quote]
Tako črno belo ni. Učbeniki in delovni zvezki danes so le še mastni zslužki, za katere se mnogi vlečejo. Zaslužek pa dobi tisti, ki je pripravljen dovolj dat tudi v posamezne žepe šolnikov, ki izbirajo “primerno” gradivo. Potem je pa tako, za tri pišljive delovne zvezke sem lani dal 75 eur, če ne bi bili obvezni in bi bili v prosti prodaji, bi cena posameznega bila okoli 5 eur.


To je pa druga stvar. Recimo velja za Nemčijo, kar je izgubila vojno z orožjem , jo pa dobila v mirnem času brez orožja. Lani je bil poučen dokumentrec na nacionalki, vsaj nekje do poloivice, naprej so začeli bluzit o reptilih😁), kako ima Nemčija pod komando celo Evropo in oni zase lahko vse od tiskanja denarja dalje, ostali nič.
[/quote]

Kaj sanjaš, nič niso reptili, so kar ijj, cerarji, bratuške, kućani, šareci itn. po vrstnem redu. Njihov DNK je istoveten z rdečimi klavci Slovencev iz polpretekle in sedanje zgodovine, imenovan Habsburgi. Ne mi sanjat o Nemcih, katerih geni so slovenski, enako kot ves Balkan in še večina Evrope.
Primerjava ijj DNK in kateregakoli koritovca z leve ali desne potrdi to. Drugače se ne bi vsi obdržali pri istem koritu že toliko stoletij, saj se zadeva le nadaljuje. Kri je tista, ki jih veže in krvno sorodstvo jim odpira vrata, ne iq tel.temp.!

Življenje v okupirani Ljubljani je bilo še znosno. Strah so vlivale italijanske racije po mestu, ki jim je po navadi sledilo streljanje talcev in odvozi v internacijo. Izhajali so slovenski časopisi (Slovenec) v velikih količinah in v veliko naslovih so se tiskale slovenske knjige, seveda v slovenščini. Tako je bilo tudi pod nemško okupacijo po kapitulaciji Italije. Opera in Drama sta delali normalno. Do odhoda v partizane je bil pod italijansko okupacijo dramaturg slovenske Drame Josip Vidmar.
Na podeželju pa je bila prava groza. Življenje se sploh ni moglo meriti z življenjem v Ljubljani. Bilo je tako hudo, da se tega ne more opisati z besedami. Ubijanje, trpljenje, groza in strah. Ubijali so oboji okupatorji, zlasti pa partizani. Nepopisna groza, saj nisi vedel kdo bo ubijal in kdaj. V lažnivem prikazovanju komunistom ni niti do gležnjev segel sam hudič. Ljubljano še danes lažno predstavljajo kot “mesto heroj”. Kakšna domišljavost in laž! Heroj je bil vsak človek na podeželju in heroj je bilo vse podeželje. Zaresen heroj!


Ni poenostavljeno in sploh ni PREVEČ poenostavljeno. S poenostavitvijo sploh nima nobene zveze. Jo pa ima z indoktrinacijo. Šolsko indoktrinacijo. Prelepo se vidi, kako so v šolah indoktrinirali in LAŽNO učili.

Odgovor na objavo uporabnika
zanimivozanimivo, 23.09.2018 ob 20:48

sem brala se vase druge zapise in vam bom vseeno odgovorila na nekaj vprasanj, ker vidim, da ste zelo zmedeni.

https://youtu.be/3p-NoQqPBg0
omenjate protikomunisticno zborovanje in zakaj so bili obleceni v slovensko noso. zakaj so domobranci peli slovenske pesmi, tako kot partizani, ce pa so bili za hitlerja?
cisto na kratko in zelo poenostavljeno: domobranci so za razliko od partizanov oziroma of videli edino moznost za obstoj in razvoj slovencev pod nemcijo, zato so z njimi tudi sodelovali. torej, njihov namen ni bil ponemcenje slovencev, ampak ideja kje bodo slovenci po vojni ziveli. tudi partizani se niso borili za to, da bi se posovjetili, ampak za to, da bi po vojni ziveli v komunizmu.

torej je bilo pod nemci boljse? nemci so bili najslabsi okupatorji, se “najboljsi” so bili madzari. nemci niso nikoli nastopali prijazno. italijani pa so od zacetka dajali lepe besede, ampak je benito zelo hitro pokazal pravi obraz. ukazal je, da je treba slovence unicit, kar mu seveda ni uspelo. po kapitukaciji italije so kljucno vlogo odigrali partizani, namrec nemci so namervali zasesti vso nekdanje italijansko ozemlje, pa jim v veliki meri ni uspelo.
torej nemci vs italijani? bi rekla da so oboji tam-tam. enako sranje na obeh straneh, oboji so bili nasilni, oboji so zeleli unicit slovence, oboji so se pozvizgali na pravice slovencev in oboji so slovence mucili in ubijali.

glede vprasanja o zmagi pa tako: ce se zgodovina ne bi odvila tako kot se je, nas danes ne bi bilo. bili bi malo tu malo tam, razdeljeni v vec drzavah. pri tem gre omenit zaslugo of, brez katere bi tudi z enakimi zmagovalci in porazenci vojne, bili veliko manj kot pa smo. of je imela nacrte in vizijo za slovence, in prav zaradi tega so slovenci imeli po vojni v jugoslaviji federativni status, ki je kasneje omogocal osamosvojitev.

tako cisto na hitro in skoraj prevec poenostavljeno

 

hhm, 

tole temo si pa tudi ti zgrešil.

Tole temo sem pa tudi jaz spregledala, “zanimivozanimivo” je bilo med vojno.

Pa še link je prilepila  iz leta 1944. “Zborovanje” brezmadežnih herojev 1/2, le poslušajte in oglejte si jih.

New Report

Close