Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno mnenje imate o policistih, ki lovijo nekoga zaradi ”malenkosti”?

Kakšno mnenje imate o policistih, ki lovijo nekoga zaradi ”malenkosti”?

Ja super, policaji so ti krivi, ja. Lepo vsak svojga mulca v roke vzet, ne samo moped kupit, ampak
tudi naučit obnašanja v prometu, če je poba vzgojen, kot je treba, mu na misel ne pride bežat
pred policijo. Tko to je. Ata v bifeju, mulci razpuščeni, potem pa tukaj še zagovarjate to svojo
“vzgojo” ….kaj pa je to takega, če mulc zbeži pred policijo….a res? A ti jih tako učiš? Potem pa
še nosi posledice, pa ne tlele zahtevat, naj policaje kaznujejo, če ti mulca nisi naučil osnov
obnašanja med ljudmi.[/quote]
Se strinjam, da mora vsak nosit odgovornost za svoja dejanja. In plačat. Tako kot mulc, ki je peljal brez čelade, tako tudi policaj, ki je lovil na nedovoljen način, zaradi česar je prišlo do poškodbe, smrti, ogrožanja varnosti…..[/quote]

Definiraj “nedovoljen način”.

Ti res misliš, da je življenje film.
V patrulji sta ponavadi dva. Enega ustrelijo pred tvojimi očmi, ti pa seveda kar odpelješ za
storilcem, ne da bi se prepričal, ali je kolega še živ, ne da bi mu nudil pomoč….ja, če si v
ameriškem bum bum filmu mogoče.[/quote]
Se mi zdi da so tisti, ki tako po filmsko lovijo mulce na motorjih tudi precej gledali ameriške akcijske filme. Pa se postavljajo v vlogo policaja, tožilca in sodnika v enem.[/quote]

Ne bo držalo. Pri nas so policisti proti ameriškim nežne, bele, puhaste mucke.


Kdo pravi da te ne bodo preganjali? Naj te preganjajo, samo ne tako, da bi ob tem ogrožali življenja vseh vpletenih in slučajno mimoidočih.
Saj koneckoncev, če pelješ prehitro skozi Trojane, narediš prekršek, tudi samo oddrviš naprej. Noben se ne zapodi za tabo, ampak položnico vseeno dobiš. Zakaj pa tam ni potrebno da te policaj ustavi?


Se mi zdi da so tisti, ki tako po filmsko lovijo mulce na motorjih tudi precej gledali ameriške akcijske filme. Pa se postavljajo v vlogo policaja, tožilca in sodnika v enem.[/quote]

Ne bo držalo. Pri nas so policisti proti ameriškim nežne, bele, puhaste mucke.[/quote]
Se vidi, da še nisi bil v Ameriki. Tam se za minorne prekrške noben policaj ne sekira. Pa da vidiš vozni park, nekateri avtomobili tak klump, da pri nas nikoli nebi prišli skoz tehničnega.

Ja, so mucke, ko je treba lovit taprave kriminalce. Ko je treba za mulcem brez čelade so bolj pogumni.
Saj sem že prej pisal, ko je en ustrelil policaja, se drugemu policaju ni zdelo tako nujno, da ga takoj lovi in spravi s ceste, pa ga je pustil da odpelje. Če pa vidi mulca brez čelade, je pa to nujno potrebno in ga pa najraje lovi dokler se mulc ne skanta. Pred leti je en policaj mulca brez čelade sledil še na njivo, ga tam povozil in težko poškodoval, samo da mu nebi ušel.


Kdo pravi da te ne bodo preganjali? Naj te preganjajo, samo ne tako, da bi ob tem ogrožali življenja vseh vpletenih in slučajno mimoidočih.
Saj koneckoncev, če pelješ prehitro skozi Trojane, narediš prekršek, tudi samo oddrviš naprej. Noben se ne zapodi za tabo, ampak položnico vseeno dobiš. Zakaj pa tam ni potrebno da te policaj ustavi?[/quote]

Vem, malo sarkastično sem napisala…
Pri takih situacij bi bila potrebna zmožnost ocene, ali je res treba, ali ne, in kdaj odnehati, oziroma kdaj nadaljevati. Marsikateri policaj je preveč akcijskih filmov gledal, hoče biti Vin Diesel, pa to pripelje do nepotrebnega žalostnega konca.
Kdo drug je spet premehak, pa se potem tepe po glavi, zakaj ni naredil tega in onega in tretjega, ker bi s tem lahko preprečil to in to….
Zajebano.

Ne bo držalo. Pri nas so policisti proti ameriškim nežne, bele, puhaste mucke.[/quote]
Se vidi, da še nisi bil v Ameriki. Tam se za minorne prekrške noben policaj ne sekira. Pa da vidiš vozni park, nekateri avtomobili tak klump, da pri nas nikoli nebi prišli skoz tehničnega.

Ja, so mucke, ko je treba lovit taprave kriminalce. Ko je treba za mulcem brez čelade so bolj pogumni.
Saj sem že prej pisal, ko je en ustrelil policaja, se drugemu policaju ni zdelo tako nujno, da ga takoj lovi in spravi s ceste, pa ga je pustil da odpelje. Če pa vidi mulca brez čelade, je pa to nujno potrebno in ga pa najraje lovi dokler se mulc ne skanta. Pred leti je en policaj mulca brez čelade sledil še na njivo, ga tam povozil in težko poškodoval, samo da mu nebi ušel.[/quote]

Ameriko poznam precej dobro, vsaj zahodni del, vzhodnega delno. Tam (osebno doživeto)
pomotoma kot tujec zapelješ v enosmerno ulico, pa te ustavi policaj, z repetirano pokalico
ti meri direktno v obraz in tuli “hands on the wheel”, ker ne poznaš pravil in kot pri nas najprej
sežeš v žep po dokumente. Zadeva je trajala dve (2) uri, od vklepanja v lisice, do zasliševanja
sredi ceste, skoraj ves čas eden od policistov z namerjenim orožjem . ..zelo zanimivo, če nisi
vajen.
O tistem lovljenju morilca smo ti že večkrat razložili, najprej se pomaga ustreljenemu, to ima
pri nas prednost pred lovljenju z lučkami. Ti bi ga pustil ležati na tleh in odpeljal? Fajn.
Tudi o nevzgojenih mulcih, ki imajo motorje in avtomobile, ne vedo pa, da je treba policiji
ustaviti, smo tudi že razlagali. Najprej svojim razloži osnove, potem se pa nad policaji usajaj.
Kot rečeno, ko bo tak mulc zbil tvojega otroka, boš pa piskal, kje je bila policija.

V tem primeru, ko je policist vaškega mulca na prdolinu, in ga povozil na njivi, je vse jasno!
To je bil policist, vodja tega okoliša, ki pozna vse prebivalce. Ni se štekal s to družino.
Ko je mulc zapeljal na njivo, mu policist nima kaj sledit.
Lahko samo počaka. Pokliče pomoč, hehe. In gre do fotra.

A je vsem jasno, da to ni bil migrant. terorist!?! Policaj se pa na njivi, poln adrenalina ni bil več sposoben ustavit! Norec!

Šlo je za mulca, ki se je vozil po vaških poteh, tako kot na 100-tine naše mularije na periferiji!
Kot en mulček, ki zna vozit traktor pri 10-tih letih. Ki pomaga očetu.
Okej, nimaš kaj bejžat, če ti policaj pokaže loparček. In vse posledice pripiši sebi. Samo !!! :-))
Obstaja ena razumna meja! Ki jo mora poznat policist! Ne moreš enega prekrškarja kar povozit, uporabit strelno orožje, ga sklatit tako, da se ubije! Da je invalid!

Bežijo zato, ker so take kazni, da dve leti delaš samo to, da plačaš! Kje je gamad, ki je naredila milijardo škode in nikomur nič! ?? Pa so prav oni v depro spravili na stotine družin!

Policist je prekoračil vsa pooblastila! Seveda ga Zakon varuje. En razumen bo to razumel!
Vest pa policistu (in drugim) ne bo dala dihat! Bedak!

Jaz pa ne vem, zakaj kaznujejo tiste brez čelade. Ker to je pa res stvar, kjer kršitelj škodi samo sebi. Ok, tudi družini in zdravstveni blagajni, to je res. Ampak konec koncev, če je nekdo tak bumbar, da ne nosi čelade zaradi samega sebe, ampak zaradi policistov, naj je sploh nima, pa naj Darwin opravi svoje.

Se je pa enkrat zgodilo, da sem bila na cesti ponoči, mirno se peljem, naenkrat izza ovinka nek totalni norec, ki je bežal pred policijo. Malo, ampak res malo je manjkalo, da zdajle tega ne bi pisala, milimetre je manjkalo, da ni čelno priletel vame z vso tisto hitrostjo. Lahko bi bila tudi invalid. In nikoli nisem pomislila, da če bi se kar koli zgodilo, da bi bili krivi policisti. Ker niso. Krivda bi bila edino na strani tistega idiota.

Kdor pa zagovarja, da naj policisti v primeru pobega to mirno gledajo, pa zagovarjajo anarhijo oz. komaj čakajo, da bi bilo to res, ker očitno sami delajo toliko prekrškov, ki bi se jim lahko izognili s pobegom.

Manjša škoda, da se nesposobneži odstranijo iz prometa na tak način, kot da policisti ustavljajo samo poštene. Če bežiš pred policijo, je to tvoja odločitev, ne odločitev policije. Če si preneumen, da bi preživel, umreš. Za dobro vseh nas. popolnoma podpiram policijo. Glede na to, da glave nosijo na prodaj, za to, da bi mi živeli v redu, imajo prav, da ukrepajo do konca. Par takih, pa bodo tudi prepotentni mulčki, ki jih fotri fopajo z nespoštovanjem avtoritet ugotovili, da fotr nima vedno prav. Jaz policiste podpiram, ker hočem red in mir.

Jaz sem imela službo in delala izpit za avto. V YUGI!
Kupim si avtoček (stara mama mi je posodila keš) ….. žal sem pa 2 x padla na izpitu. In se je zavleklo za kakšen mesec.
Pred hišo pa avto?? Jasno sem se vozila. Zjutraj na šiht, ko ni bilo miličarjev. Pa kakšno soboto na žurko.
In peljem frendice v soboto ponoči………ko zagledam policijo 100 m pred sabo. Faaak, itak otrpneš in dela samo nagon. Bejžiiiii!!
Zavijem levo (je bila možnost) in gas. Še par besed smo si rekle “pa kaj cvikaš. saj so bili policaji zunaj, preden se usedejo in zaverglajo, bomo me že doma!”

Če bi bila pametna, bi takoj, ko sem zavila levo, parkirala pred eno bajto in ugasnila luči.

Tak se pa peljem …….. niti par 100 m – k se mi en prilima na rit! Vozim naprej in še rečem naivka: “Glej tega kretena zadaj!” Se ena obrne in ŠOK! POLICIJA!!!!
Kako tak hitro?
Jaz pritisnem na gas (krava) in lov se začne! Miličarji vklopijo vse modre luči…. in vsake toliko časa sireno. Oooooooooo umiram od strahu! Pa kar tiščim gas!!
In potem zavijem pravokotno na stransko pot – oni so me z Marico po njivi obvozili in zablokirali spredaj. Ustavim. Poskačejo ven – trije mačoti!!

Na moji strani je miličar skor odtrgal vrata avtočka. In stegne roko, da me bo zadavil. Ko zagleda moje prestrašene učke in presenečen reče: “Ej, to je baba!”
Istočasno je na drugi strani miličar planil v avto in reče: “Tu je tudi baba!” Se skloni v avto in zadaj še dve bejbi :-))))!

Noooooo, kjub vsej lepoti sem šla k sodniku za prekrške. Epilog: dobila sem opomin.

Ker sem dva dni po tej štoriji naredila izpit! :-)))

In kakšna kazen bi bila danes za vožnjo brez izpita in beg oziroma preprečitev dejanja uradni osebi?
Še ena razlika med življenje v socializmu in dans in vendar smo danes kljub drakonskim kaznim revnejši z manjšo kupno močjo in vse. Kazni za prekrškarje pa letijo v nebo!

Danes bi plačala 1200 €, pol leta brez izpita……..plus še kaj! V bistvu imaš uničen en let lajfa!
V evidencah za par let kt najhujši kriminalc.
Še dobr, da me niso pohabili.

A je kr neki razlike v postopkih, aneda?

http://m.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/prehitri-20-letnik-bezal-pred-policisti-skocil-v-morje

Tale pa kar v morje bezal … Men je to na zalost ful smesno 🙂

Dej od začetka povej, da se rad sam s sabo pogovarjaš in da ne želiš, da drugi komentiramo….[/quote]

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.[/quote]

Mama in oče sta kar lepo sama kriva, če nista privzgojila sprejemanja odgovornosti mulcu. Vsi objestneži so lahko samo veseli, da ni pri nas tako kot v Braziliji, kjer te po pregonu policaj še komot ustreli.

Joj, dajmo se sprenevedat, ko vsi dobro vemo, da prekrškarji bežijo iz enega samega razloga – ker vedo, da bodo napihali. Gre torej za nevarne voznike, ki jih je treba čim prej spravit s cest. Vprašajte vse svojce umrlih zaradi takih voznikov, ali naj jih policaji pustijo pri miru, da se mirno fijakajo po cestah in ogrožajo druge udeležence.

Preden napišeš še kakšen vehementen komentar, se raje postavi v kožo mame in očeta , ki je izgubila sina zaradi prenapetih policistov.

Pa primer štirih mladih v avtu lani na štajerskem, trije mrtvi, eden hudo poškodovan. Je to normalno?

Če niso hoteli ustavit, bi policisti namesto divjanja za neizkušenim voznikom čez km ali dva lahko uporabili stinger (sredstvo za luknanje pnevmatik). Zagotovo bi bili vsi živi in zdravi.

V tujini se policisti tega negredo! In taka dejanja bi morali obravnavati kot prekoračitev pooblastil z povzročitvijo hude telesne poškodbe z izidom smrti.

Pred tremi leti smo v ZŠAM že posredovali peticijo na MNZ zoper takšne primere.[/quote]

Mama in oče sta kar lepo sama kriva, če nista privzgojila sprejemanja odgovornosti mulcu. Vsi objestneži so lahko samo veseli, da ni pri nas tako kot v Braziliji, kjer te po pregonu policaj še komot ustreli.[/quote]

Ojoj in taka krula ima volilno pravico!??

A res od vseh vas ” ta pametnih ” , ko ste bili mladi ni nobeden naredil kakšne ne
umnosti. Neverjam, da ne !!! Verjamem pa, da vas starši niso vzgajali v duhu, da morate neumnosti početi in prosili vas tudi niso. Pa ste neumnost vseeno storili!!! Zato še niste kriminalci in si ne zaslužite, da vas kdo spravi v smrt.

Podpišem, tudi jaz!!!

Policisti, ki se z vsemi sredstvi represije spravljajo na mulce in pri tem ogrozijo sebe in našo malarijo naj za to tudi dogovarjajo!!! Tako kot odgovarja pilot za vse potnike in posadko ter za svojo napačno odločitev npr. pri nastavitev hitrosti ali višine pri pristanku. Pilot v tem primeru izgubi licenco za letenje in gre pred sodišče (seveda če preživi).
Tako pa naj odgovarja tudi policist, ki je z svojo odločitvijo nekoga pognal v smrt. Temu se reče prekoračitev pooblastil!!!

Policisti so ravno tako ljudje, se pravi je pri njihovem delu enako prisoten faktor človeške zmotlivosti, ker pa nosijo uniformo mora biti ta faktor skoraj ničen ali pa naj nosijo svoj del odgovornosti, kot ga nosimo mi prekrškarji.

Hahahaha.

No, v današnjih časih bi dobila pogojno in najbrž takšno denarno kazen, da bi dve leti jedla samo hrenovke 🙂

Jaz sem tudi obredla celo Slovenijo, ko sem bila še brez izpita. Kolega, ki je imel izpit, mi je najemal rent-a-car avtomobile, jaz pa sem vozila, sem in tja…
Sem se pa naučila voziti že pri 15-ih… Starši po Evropi, jaz pa lepo avte iz garaže, vse tri – vsakega po malo, da se ni poznalo na števcih! 🙂

Kako lahko podaš tako bebav zaključek. Eni ste res omejeni. Mularija in ostali bežijo pred policisti iz tisoč in enega razloga, denimo zaradi straha pred globo, ker vedo da so globe astronomske (pretirane), eni zaradi čelade, nekomu je potekla reg. in čaka na plačo, drugi ni še zamenjal pnevmatik (nima denarja) spet treji ker so ga zalotili pri uporabi mobilnika med vožnjo. Alkohol je res neprimeren za na cesti še zdaleč pa ni edini razlog zakaj ljudje bežijo pred policisti.
Zaradi teh prekrškov res nerabijo umret.
vsem nam pa je jasno, kadar policisti lovijo kriminalca to počnejo dosti bolj previdno saj se zavedajo, da od kriminalca lahko dobijo kakšno kuglo ali kaj podobnega. ko pa gre za navadnega majhnega prekrškarja si pa dajo duška in pokažejo vse svoje mišice. In to je narobe.

“Danes bi plačala 1200 €, pol leta brez izpita……..A je kr neki razlike v postopkih, aneda?”
Haha kaj pa drugo? 1200€ je samo za vožnjo brez izpita.
Kaj pa odvzem vozila, pa potem na begu predrzna vožnja, kak žmigavec, sopotniki neprivezani, Pa seveda 18 kazenskih točk, stroški ponovnega opravljanja izpita, pred tem zdravstveni pregled, psiholog, delavnice ….. tko da to vsoto pomnoži s 3 ali 4x.


Po Ameriki sem se tud jaz dost vozil, ampak me niso nikol ustavili, tako da kakih osebnih izkušenj nimam. Ne ustavljajo v Ameriki policaji tako kot pri nas, če jim je dolgcajt ali samo za kontrolo. Tam moraš kaj resnega prekršit, da te ustavi. In v državi, kjer ima vsak nevemkateri orožje so pač postopki drugačni. No ja, vožnja v kontra smer je en najhujših prekrškov bi rekel, je povsem nekaj drugega kot vožnja brez čelade.

Glej, ustreljenemu v glavo nimaš kaj pomagat, to je samo izgovor, zakaj ni šel policaj za njim.
Ni šel za njim, ker se je ustral. Lažje je bit pogumen pri mulcu. Takrat je top prioriteta da mulca ulovi, tako kot je gledal v akcijskif filmih. In ko se končno ponudi priložnost, jo policaj ne izpusti iz rok.
Od kje ti ideja, da bi ga pustil ležat in odpeljal?
Najbrž nebi, ampak zagotovo pa tudi mulca na motorju brez čelade nebi lovil, pa nalovu ogrožal sebe, mulca pa vse slučajni mimovozeče. Ker nočem da se mulc pri lovu potem skanta, kaj šele da bi ga na njivi povozil, zato da ne pobegne. Veš koliko tisočev je danes nekaznovano telefoniralo, koliko jih je pijanih peljalo, pa koliko tisočev kje prehitro, pa koliko brez čelade in brez izpita. Pa jih policaji niso dobili in ne kaznovali. Pa kaj? Tako tudi nebi bilo konec sveta, če še en mulc brez čelade pobegne (itak ni še naredil nikomur nobene škode), Bolje da pobegne, kot pa da se na lovu skanta, ubije, poškoduje, pa bi ga imel na vesti.

Pred leti sem iz inata zbežal policaju. Poznal me je, vedel je da sem voznik hitrostnih dirk. Zdaj ne več. Vedel je da so bili moji mentorji zveneča sloveska imena v avtomoto športu. Pa se je vseeno spustil za mano z vsaj pol manj zmoglivim vozičkom. Moj avto je imel prirejeno podvozje in zavore. Lovila sva se po cesti katero sem poznal do zadje razpoke na njej. Po treh kilometrih pridrvimo do ovinka katerega sem jaz peljal z ročno (prirejeno) zavoro in ga odpeljal. Policist je parkiral svoje službeno vozilo na steno v jarek. Potem pa so mi pametnjakoviči hoteli naprtit nastalo škodo in ogrožanje varnosti in povzročitev splošne nevarnosti. Hvala bogu je ta tožba na sodišču padla. Rešeno je bilo v moj prid. Torej policist se je precenil, sebe in svoje orodje in zaradi svoje odločitve policijo spravil ob avto v nevarnost pa sebe in svojega sodelavca. Bedak da mu ni para!
Pa ne trdim da je moja provokacija takrat bila na mestu!

Še vas je nekaj z glavo na pravem mestu. Se popolnoma strinjam z napisanim.


Po Ameriki sem se tud jaz dost vozil, ampak me niso nikol ustavili, tako da kakih osebnih izkušenj nimam. Ne ustavljajo v Ameriki policaji tako kot pri nas, če jim je dolgcajt ali samo za kontrolo. Tam moraš kaj resnega prekršit, da te ustavi. In v državi, kjer ima vsak nevemkateri orožje so pač postopki drugačni. No ja, vožnja v kontra smer je en najhujših prekrškov bi rekel, je povsem nekaj drugega kot vožnja brez čelade.

Glej, ustreljenemu v glavo nimaš kaj pomagat, to je samo izgovor, zakaj ni šel policaj za njim.
Ni šel za njim, ker se je ustral. Lažje je bit pogumen pri mulcu. Takrat je top prioriteta da mulca ulovi, tako kot je gledal v akcijskif filmih. In ko se končno ponudi priložnost, jo policaj ne izpusti iz rok.
Od kje ti ideja, da bi ga pustil ležat in odpeljal?
Najbrž nebi, ampak zagotovo pa tudi mulca na motorju brez čelade nebi lovil, pa nalovu ogrožal sebe, mulca pa vse slučajni mimovozeče. Ker nočem da se mulc pri lovu potem skanta, kaj šele da bi ga na njivi povozil, zato da ne pobegne. Veš koliko tisočev je danes nekaznovano telefoniralo, koliko jih je pijanih peljalo, pa koliko tisočev kje prehitro, pa koliko brez čelade in brez izpita. Pa jih policaji niso dobili in ne kaznovali. Pa kaj? Tako tudi nebi bilo konec sveta, če še en mulc brez čelade pobegne (itak ni še naredil nikomur nobene škode), Bolje da pobegne, kot pa da se na lovu skanta, ubije, poškoduje, pa bi ga imel na vesti.[/quote]

Lepo razloženo, nisem pa prepričan o tem ali te bodo neksteri/e tukaj razumeli.

New Report

Close