Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno mnenje imate o policistih, ki lovijo nekoga zaradi ”malenkosti”?

Kakšno mnenje imate o policistih, ki lovijo nekoga zaradi ”malenkosti”?

Jaz imam samo dobro mnenje o policistu v tem dogodku.Dejstvo in statistika kaže, da prekoračitev hitrosti vpliva na većino hudih nesreč.
Skoraj siguren sem, če bi ta motorist povzročil nesrečo bi vsi tisti, ki sedaj nergate proti policiji, imeli drugačno mnenje.

Kaj si če se tablico, ko pa je potem 100.000 izgovorov.
Zagovarjam stališče naj bi voznik počakal.

V nekem vaškem okolju, kjer se vsi poznajo in se zapelje/š do trgovine ali neseš malco na njivo, je čisto nekakj drugega, kot harat
. po mestnih ulicah
. po regionalkah
– v bližini šol ipd.

Predpisi pa so za vse enaki. Moraš bit Človek, ne pa postrižena ovca.

In ti mladoleten/na je očitno nimaš.

Bolje je, da si ogledaš kakšno mehiško nadaljevanko. Njegovo bežanje pred policisti ni nobena malenkost, sploh če je vozil prehitro. Policisti ne morejo vedeti, ali nemara motorist ni pijan ali drogiran dokler ga ne ustavijo.


Kdo pravi da te ne bodo preganjali? Naj te preganjajo, samo ne tako, da bi ob tem ogrožali življenja vseh vpletenih in slučajno mimoidočih.
Saj koneckoncev, če pelješ prehitro skozi Trojane, narediš prekršek, tudi samo oddrviš naprej. Noben se ne zapodi za tabo, ampak položnico vseeno dobiš. Zakaj pa tam ni potrebno da te policaj ustavi?[/quote]

Vem, malo sarkastično sem napisala…
Pri takih situacij bi bila potrebna zmožnost ocene, ali je res treba, ali ne, in kdaj odnehati, oziroma kdaj nadaljevati. Marsikateri policaj je preveč akcijskih filmov gledal, hoče biti Vin Diesel, pa to pripelje do nepotrebnega žalostnega konca.
Kdo drug je spet premehak, pa se potem tepe po glavi, zakaj ni naredil tega in onega in tretjega, ker bi s tem lahko preprečil to in to….
Zajebano.[/quote]

ah dej dej… ni vse v filmih je dostt retardiranega folka, da vidi lučke in sliši sireno pa gre takoj v beg… vin diesli hočejo bit prej ubežniki kt policajčki.

kar se pa tiče “varnih” pregonov pa ne vem kakšne si to predstavlja mega(še zmeraj)fantek in podobni slovenceljčki? ubežnik bo dal tako al tako po gasu samo ob pojavu lučk, policija naj ga pa zasleduje s 5 km/h da ne bo ogrožala zasledovanega in drugih v prometu?

včasih si mogoče malo žleht želim, da bi take kt je megafantek en tak ubežnik za brezveza mal priletel v njega, da če preživi odraste in začne gledat na življenje še iz druge perspektive ne samo ubogi “pravični” ubežniki, ki bežijo pred “astronomskimi” kaznimi, ki so lahko samo ustni opomin, ostali so pa grdi ker jih ogrožajo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Policist je uradna oseba, ki ima pooblastila. Lahko ti omeji svobodo gibanja, če so razlogi za to. Moraš se ustavit, če ti da znak in če zahteva vašo identiteto, tudi morate povedat kdo ste in potrdit z dokumenti. Pika. Po navadi policist tudi obrazloži za kaj vas je ustavil, če ga vprašate za razlog. To imate pravico.
Vsak bedak, ki začne bežati, je avtomatsko policistu sumljiv. To pomeni, da je kriv. Z begom date policistu vedet, da bežite morda še zaradi katerega drugega kaznivega dejanja ali prekrška. Morda ste podobni drugi sumljivi osebi, ki jo iščejo.
Policisti znajo bit zelo človeški. Radi pomagajo. Niso najbolj navdušeni nad pisanjem kazni ljudem, ki že tako nimajo denarja, verjemite mi. V primeru, da naletijo heroja (beri bedaka) pa mu z veseljem pokažejo kje mu je mesto. Opravka imajo z raznimi arogantneži, nasilneži ali drugimi problematičnimi osebami za volanom. V prometnih nesrečah vidijo trupelca otrok povzročene zradi prevelike hitrosti in alkohola.
Zato sodelujte, naj opravijo svoje delo, manj težav boste imeli z njimi. Če greste izzivat ste si čisto sami krivi.

Seveda. Sploh, če kdo oropa koga in potem beži, ga ne smejo policisti zasledovat. ALi pa, če koga umori, pretepe, posili in potem beži, ni šans, da ga bi policisti zasledovali.
Policiste je potrebno naučiti, da ne smejo slediiti kriminalcem, lopovom, pijancem, drogerašaem. Ostali, pošteni državljani pa tako ali tako ne bežimo pred policijo.[/quote]

Po tej logiki !

Tole je sprenevedanje in obračanje besed !

Tukaj je govora o malih prekrških in ne o kriminalu.
Pri lovljenju kriminalcev morajo uporabit vsa sredstva!
Ne gre pa inačit, lovljenja kriminalcev z prekrškarjev (naprimer zato ker ni privezan ali nima čelade.)[/quote]
Strinjam se z avtorjem te teme in vsemi, ki se strinjajo z njim. Ne moremo inačit velikih kriminalnih dejanj z mulcem na motorju brez čelade. Kako pa bi postopali v primeru, če bi tale mulc bežal pred še nekim drugim dejanjem. Neprimer, da mulc pred tem nekaj ukrade v lokalni trgovini. Ker se boji, da ga bo trgovka ujela, se usede na motor in oddrvi. V tej trgovini so bili slučajno prisotni tudi policisti, ki so prišli po malico. Ko trgovka slučajno odkrije mulca, ki je ukradel čokoladico in žvečilne, to pove policajem. Tej se hitro odpravijo za doticnim mulcem, da bi ga ujeli, saj je tatvina kriminalno dejanje. Poleg tega je mulc zaradi vseh posledic kršil pravilo s prehitro vožnjo in brez čelade. Kaj bi policaji naredili v takem primeru? Več kot loviti in divjati skozi vas, ne bi mogli. Tako, kot so to storili zdaj. Kje je potem tukaj res logika? Kaj pa tiste ta zaresne kriminalce, kako jih lovijo? Glede na vse umore in pokole, ki so se v Sloveniji zgodili samo na včerajšnji dan, bi morale tulit policijske sirene od Triglava do Kolpe in od Dolge vasi do Piranskega zaliva. Pa so? Jaz nisem slišala in videla niti ene. Če ne bi imela interneta, sploh ne bi vedela, kaj se vse v tej naši ljubi ZLOveniji dogaja, na en sam ljubi dan.

Po tej logiki !

Tole je sprenevedanje in obračanje besed !

Tukaj je govora o malih prekrških in ne o kriminalu.
Pri lovljenju kriminalcev morajo uporabit vsa sredstva!
Ne gre pa inačit, lovljenja kriminalcev z prekrškarjev (naprimer zato ker ni privezan ali nima čelade.)[/quote]
Strinjam se z avtorjem te teme in vsemi, ki se strinjajo z njim. Ne moremo inačit velikih kriminalnih dejanj z mulcem na motorju brez čelade. Kako pa bi postopali v primeru, če bi tale mulc bežal pred še nekim drugim dejanjem. Neprimer, da mulc pred tem nekaj ukrade v lokalni trgovini. Ker se boji, da ga bo trgovka ujela, se usede na motor in oddrvi. V tej trgovini so bili slučajno prisotni tudi policisti, ki so prišli po malico. Ko trgovka slučajno odkrije mulca, ki je ukradel čokoladico in žvečilne, to pove policajem. Tej se hitro odpravijo za doticnim mulcem, da bi ga ujeli, saj je tatvina kriminalno dejanje. Poleg tega je mulc zaradi vseh posledic kršil pravilo s prehitro vožnjo in brez čelade. Kaj bi policaji naredili v takem primeru? Več kot loviti in divjati skozi vas, ne bi mogli. Tako, kot so to storili zdaj. Kje je potem tukaj res logika? Kaj pa tiste ta zaresne kriminalce, kako jih lovijo? Glede na vse umore in pokole, ki so se v Sloveniji zgodili samo na včerajšnji dan, bi morale tulit policijske sirene od Triglava do Kolpe in od Dolge vasi do Piranskega zaliva. Pa so? Jaz nisem slišala in videla niti ene. Če ne bi imela interneta, sploh ne bi vedela, kaj se vse v tej naši ljubi ZLOveniji dogaja, na en sam ljubi dan.[/quote]

Zakaj pa bi morale tulit sirene za umore :))))?


Strinjam se z avtorjem te teme in vsemi, ki se strinjajo z njim. Ne moremo inačit velikih kriminalnih dejanj z mulcem na motorju brez čelade. Kako pa bi postopali v primeru, če bi tale mulc bežal pred še nekim drugim dejanjem. Neprimer, da mulc pred tem nekaj ukrade v lokalni trgovini. Ker se boji, da ga bo trgovka ujela, se usede na motor in oddrvi. V tej trgovini so bili slučajno prisotni tudi policisti, ki so prišli po malico. Ko trgovka slučajno odkrije mulca, ki je ukradel čokoladico in žvečilne, to pove policajem. Tej se hitro odpravijo za doticnim mulcem, da bi ga ujeli, saj je tatvina kriminalno dejanje. Poleg tega je mulc zaradi vseh posledic kršil pravilo s prehitro vožnjo in brez čelade. Kaj bi policaji naredili v takem primeru? Več kot loviti in divjati skozi vas, ne bi mogli. Tako, kot so to storili zdaj. Kje je potem tukaj res logika? Kaj pa tiste ta zaresne kriminalce, kako jih lovijo? Glede na vse umore in pokole, ki so se v Sloveniji zgodili samo na včerajšnji dan, bi morale tulit policijske sirene od Triglava do Kolpe in od Dolge vasi do Piranskega zaliva. Pa so? Jaz nisem slišala in videla niti ene. Če ne bi imela interneta, sploh ne bi vedela, kaj se vse v tej naši ljubi ZLOveniji dogaja, na en sam ljubi dan.[/quote]

Zakaj pa bi morale tulit sirene za umore :))))?[/quote]
Ja, po logiki zato, ker bi morali policaji na vsak način čim prej dospeti na kraj zločina in čim prej ujeti dotičnega kriminalca. Neprimer tisti primer iz Ankarana, ko je ta tretji lopov skoraj pobegnil…itd. Glede na guzbo na cestah, bi si morala policija vsekakor izborit prednost oziroma poskrbeti za čim hitrejšo intervencijo in vzpostavitev varnosti in reda na območju kriminalnega dejanja. A se tebi ne zdi, da je to logično?

Zakaj pa bi morale tulit sirene za umore :))))?[/quote]
Ja, po logiki zato, ker bi morali policaji na vsak način čim prej dospeti na kraj zločina in čim prej ujeti dotičnega kriminalca. Neprimer tisti primer iz Ankarana, ko je ta tretji lopov skoraj pobegnil…itd. Glede na guzbo na cestah, bi si morala policija vsekakor izborit prednost oziroma poskrbeti za čim hitrejšo intervencijo in vzpostavitev varnosti in reda na območju kriminalnega dejanja. A se tebi ne zdi, da je to logično?[/quote]

Najbolje je, da greš v policijo in narediš red. :))))). Akcijski filmi pa to.

o delu policije naj sodijo tisti, ki to delo opravljajo! Ni policija problem v tej državi. Problem je, ker je čedalje več psihopatov med ljudmi.

Ves čas govorite o “mulčku brez čelade” in kako ni nič takega, če se ga spusti, ko pritisne na gas, namesto da bi ustavil. Pozabljate pa na to, da ta mulček odraste v mulca, potem pa v tipa in da enkrat ni več moped, ampak avto z XXX konji pod pokrovom….in da je ta tip še vedno prepričan, da on je pa nad zakonom in da vsakemu policaju lahko pobegne, on že ne bo plačeval…
In točno taki so tisti, ki delajo največje s*ranje po cestah, kavboji brez obzira, divjaki, ki ponavadi ubijejo koga drugega, sebe žal ne.
Sploh pa tale logika – policaji so krivi, da si je nekdo na begu pred njimi kaj naredil – je nekaj najbolj hecnega, kar se da na MONu prebrati.
Ampak konec koncev – živimo v državi, kjer te vlomilec lahko toži, če ga je ponoči v tvoji dnevni sobi med vlamljanjem ugriznil tvoj pes. Torej bo že držalo.

Jaz imam samo dobro mnenje o policistu v tem dogodku.Dejstvo in statistika kaže, da prekoračitev hitrosti vpliva na većino hudih nesreč.
Skoraj siguren sem, če bi ta motorist povzročil nesrečo bi vsi tisti, ki sedaj nergate proti policiji, imeli drugačno mnenje.[/quote]

V tem primeru je policaj sprivociral prometno nesrečo in ogrozil življenje motorista. Ko bi bilo treba peš za njem se je pa oz. sta se pa oba policaja usrala ane?
To kaže na eni strani na policijsko objestnost in na drugi na nesposobnost razmišljanja in sprejemanje odločitev. Kar na enkrat nima je zadostovala reg. tablica prej pa človeka ubit zaradi prekrška. Ne se hecat no.

…..včasih si mogoče malo žleht želim, da bi take kt je megafantek en tak ubežnik za brezveza mal priletel v njega, da če preživi odraste in začne gledat na življenje še iz druge perspektive ne samo ubogi “pravični” ubežniki, ki bežijo pred “astronomskimi” kaznimi, ki so lahko samo ustni opomin, ostali so pa grdi ker jih ogrožajo….

A misliš takole, kot tale policaj na posnetku.?
https://www.youtube.com/watch?v=EWv5Arm2N94
https://www.youtube.com/watch?v=6YG5YWqyP_k

No saj tistega, ki ga je policaj lovil so potem dobili na drug, bolj varen način. In ne boste verjeli,nič ni bilo narobe z njim.

Žal je veliko takšnih tudi med policaji, ki večno zdravijo svoj ego, kot nekateri tule gor. Če policaj požene mulca brez čelade v smrt je kriv in pika. Saj imajo na voljo se veliko drugih prijemov, ne samo izživljanje z službenim vozilom.

[/quote]

megafantek, saj vemo da boš ti kriminalec fur immer… ampak dejstvo ostaja, tisti ki bežijo pred lučkam so bedaki z maslom na glavi.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ker sem šel do trgovine od doma seboj nisem imel dokumentov. Ker sem ustavil policistu, me je ta za nagrado oglobil za 500,00 eur. Pa kje živimo?!? Naslednič mu potegnem domov brez ustavljanja, ker je to svinjarija.


Ti pa si budala. Rekel bi, da si iz Sirije in rojen 1.1. pa bi te policaj oskrbel s hrano.

[/quote]

megafantek, saj vemo da boš ti kriminalec fur immer… ampak dejstvo ostaja, tisti ki bežijo pred lučkam so bedaki z maslom na glavi.[/quote]
No Gunnar, kdo je pravzaprav kriv v nesreči, ki sem jo prilimal? Policaj po tvoje najbrž ne, saj je lovil nekoga sumljivega, to praviš ne samo da je dovoljeno ampak tudi zaželjeno, tisti lovljeni najbrž tudi ne, saj ni nič narobe naredil, potem ostane samo še da je kriva ubita najstnica, kaj pa hodi čez prehod ravno takrat, ko policaj divja tam mimo s 3x previsoko hitrostjo. A si tako mislil?

megafantek, saj vemo da boš ti kriminalec fur immer… ampak dejstvo ostaja, tisti ki bežijo pred lučkam so bedaki z maslom na glavi.[/quote]
No Gunnar, kdo je pravzaprav kriv v nesreči, ki sem jo prilimal? Policaj po tvoje najbrž ne, saj je lovil nekoga sumljivega, to praviš ne samo da je dovoljeno ampak tudi zaželjeno, tisti lovljeni najbrž tudi ne, saj ni nič narobe naredil, potem ostane samo še da je kriva ubita najstnica, kaj pa hodi čez prehod ravno takrat, ko policaj divja tam mimo s 3x previsoko hitrostjo. A si tako mislil?[/quote]

kriv je zmer idiot, ko začne bežat… če ne bi bil, bi lepo ustavil.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Saj meni je tudi žal za lani, ko sem mu lani s kolesom ustavil, misleč da nisem nič narobe naredil. Pa je bil en tistih policajev, o katerih smo govorili prejšnji teden, ki misli da ne smeš čez križišče če se ti na sredi prehoda prižge rdeča. Pa je šlo 100+ eur. V opravičilo njemu lahko povem, da je bil ravno teden boja proti kolesarjem, pa je moral narest normo. Zagotovo mu je komandir naročil, koliko kolesarjev mora opilit.
In še danes mi je žal, da mu nisem ušel barabi goljufivi.


Saj meni je tudi žal za lani, ko sem mu lani s kolesom ustavil, misleč da nisem nič narobe naredil. Pa je bil en tistih policajev, o katerih smo govorili prejšnji teden, ki misli da ne smeš čez križišče če se ti na sredi prehoda prižge rdeča. Pa je šlo 100+ eur. V opravičilo njemu lahko povem, da je bil ravno teden boja proti kolesarjem, pa je moral narest normo. Zagotovo mu je komandir naročil, koliko kolesarjev mora opilit.
In še danes mi je žal, da mu nisem ušel barabi goljufivi.[/quote]

Ja, ko gre za neznatne prekrške so policaji brihtni ko stomater, ko pa je treba ujet enga konkretnega pa rep med noge pa rokavičke gor in tako naprej.

Lih ta teden je eden pred policaji skrival drogo in potem skočil v reko. Če bi teslo neumno utonilo,
bi bili tudi policaji krivi, seveda. Kaj pa preganjajo uboščka zarad par gramov trave, ki je itak že na pol legalizirana.


Misliš takole?
http://www.zurnal24.si/mladenica-ki-je-pri-bezanju-pred-policisti-skocil-v-savo-se-niso-nasli-clanek-255560

New Report

Close