Najdi forum

kapre

Hojla!
V hladilniku imam že nekaj časa kapre in res ne vem zraven česa se jedo. Ali jih lahko ješ kot vložene kumarice ali se kam zamešajo, res nimam pojma.Prosim za kakšen nasvet :))
By

Pa še to, kaj jeste zraven skutnih štrukljev (za kosilo). Imam jih namen narediti jutri pa niti ne vem kaj zraven poleg zelene solate???

jaz naredim eno omako za pašto,po italijansko se reče alla putanesca(vlačugarska)gre pa takole:na olivnem olju popražim par minutk nasekljan česen,KAPRE,olive (v original receptu so črne),slane filete sardonov,peteršilj in na koncu dodam paradižinkovo mezgo,ma ne koncentrat-šalšo.v omako zmešaš kuhane špagete in dober tek.
za štruklje pa ne vem.

Zrven lahko narediš puranje ali piščančje zrezke v smetanovi omaki.

Kapre uporabim kot dodatek narezkom, za dodatek skutnim namazom………..

Skutne štruklje pa imam rada kot zakuho za juho, kot dodatek pečenkam, zrezkom ali kot sladica z sladkorjem, cimetom in maslom.

Rada pa jih imam tudi kar tako – hladne, ko grem mimo kuhinjskega pulta………..

Jaz kapre ponavadi dam v omako za na pašto-čebula, česen, olive, kapre, parad. mezga in poljubna zelenjava ali tuna.
Velikokrat jih dodam v tunin namaz, skratka, kjer je tuna, so tudi kapre.
Ali pa na pizzo, itak, oz. v toast.

Jaz pa jih dam tudi v solato. Mocarela, olive, kapre, na lističe narezan parmezan vse pokapano z olivnim oljem in na vrh še malo bazilike. Po okusu včasih dodam še limonin sok. Zraven postrežem topel popečen kruh. Njam.

New Report

Close