Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kar hvalite Hrvaško, mojega moža je pa skoraj pretepel natakar

Kar hvalite Hrvaško, mojega moža je pa skoraj pretepel natakar

Torej ti trdiš, da je Korejci in Japonci v Sloveniji naredijo primerljivi delež nočitev kot Slovenci na Hrvaškem??? Resno?????

1. Korejcev in Japoncev je zelo malo v deležu. Slovencev v CRO je zelo veliko. So pa meniji v kitajskem jeziku recimo
2. Slovenija je sosednja država Hrvaški. Japan pa Koryo nista ravno sosedi Sloveniji. Čeprav bi jih raje imel za sosede kot Hrvate.
3. Pogoj gotovo ni, je pa seveda zaželjeno, da zna strežno osebje čimveč tujih jezikov. Kako težko je za Hrvata se naučiti nekaj slovenščine ali pa za Slovenca nekaj korejščine, pa je verjetno vsem jasno.

Glavni problem je v hlapčevski mentaliteti dela Slovencev, ki lezejo k Hrvatom in so vsi srečni, da drago plačajo in ceste in bivanje v nekih prastarih objektih s polomljenim pohištvom, kelnarji jih pa jebejo v glavo, oni pa vseeno se ponižno sklanjajo in se trudijo govoriti hrvaško.

Saj ta topic je odraz vsega. Enkrat en Slovenec hoče uslugo kot se zagre v turizmu, pa ga tukaj napadejo razni hrvaški konjušari.

Malo preveri, kako so Korejci navalili na Bled, odkar so tam neke njihove nadaljevanke snemali, da te ne bo po nepotrebnem kap od stotih vprašajev ruknila.

Sicer je pa zdaj malo nerazumljivo, kaj sploh hočeš. Ja, za Slovenca je japonščina težka. Za Japonca slovenščina verjetno tudi. Še dobro, da obstajajo svetovni jeziki in je dokaj verjetno, da oba znata angleško in se bosta lahko sporazumela. Po drugi strani pa sam priznavaš, da sta slovenščina in hrvaščina sorodna jezika in da se Hrvatu ni težko naučit par besed slovensko. A Slovencu je pa kao nemogoče razumet jedilni list v hrvaščini? Daj ne se*i, lepo te prosim.

Kvaliteta storitve na Hrvaškem je tu irelevantna. Če najameš zjahan apartma, pač dobiš zjahan apartma. Kdo ti je kriv, da bodisi ne upaš drugam, bodisi si ne moreš privoščit, bodisi iz nekega drugega razloga greš na Hrvaško na dopust? A so domačini krivi? A te kdo sili? A imaš prepoved vstopa v druge države, da na Hrvaško hodiš, čeprav očitno misliš, da je drugje bolje?

Kvaliteta postrežbe pa na noben način ni vezana na znanje jezika. Mene so že krasno postregli v državah, kjer se verbalno sploh nismo razumeli in je šlo vse na pantomimo, in po drugi strani katastrofalno sredi Ljubljane. Na Hrvaškem so do mene običajno zelo prijazni. Zelo možno, da zato, ker sem tudi jaz do njih in jih ne zaje*avam z nekimi forami, da ne vem, kaj je to rajčica. Potem so pa še oni do mene razumevajoči in mi prinesejo kumare, čeprav vsako leto sproti pozabim, da je pri njih to krastavac. Vse rešimo, še nikoli se mi ni zgodilo, da bi ostala brez nečesa zaradi jezikovnih barier. In si upam trdit, da je vsaj pol zaslug za to mojih, ker pristopim z dobro voljo, ne pa s provokacijami.

Zakaj drugi hodite na Hrvaško, kako se tam obnašate in kaj v zameno dobite, pa veste sami, jaz si pa tudi lahko predstavljam ob branju te teme. Upam, da se vam zdi vredno.

Mene so pa na samotnem otoku napadle lepe Dalmatinke. In se jim nisem nic upiral. Kar prepustil sem se jim.

Torej, kje so sedaj te silne množice Korejcev? Na Bledu ali v Ljubljani, ker jaz jih ne vidim nikjer, pa imamo na obeh lokacijah bajte?

Jasno je, da se lažje Hrvatu naučiti drug slovanski jezik kot jezike povsem druge jezikovne skupine, kar pa ne pomeni, da Slovenec avtomatsko razume Hrvata. Rajčica? Zelo arogantno je od tebe predpostavljati, da bi Slovenec moral vedeti, kaj to pomeni.

Vsem tu je jasno, da vsak normalen gostinec poskrbi, da številčni gostje iz sosednje države na krajih, kjer jih kar mrgoli, dobijo vsak nek minimum ponudbe v njihovem jeziku. Velika večina hrvaških gostincev tega ne zmore.

No, saj zakaj pa bi, če pa hlapčki Slovenčki tja rinejo, ne glede na to, koliko se jih yebe v glavo. Ko bodo hlapčki Slovenčki (kamor sodiš tudi ti – pod hlapčki, ne nujno pod Slovenčki- ali pa imaš poreklo od dol), si omislili par jajc, pa magari velikosti frnikul, bodo pa brez skrbi tudi hrvaški gostinci se začeli udinjati v slovenskem jeziku.

Jaz pa na Hrvaško že zelo dolgo ne hodim, ok z izjemo letališča in guess what, nekaj so mi tam govorili, pa dejansko nisem razumel in glej glej, so nenadoma znali 2, 3 besede slovensko. Pa smo se zmenili. Pa v Zagrebu pač ne pričakujem slovenske besede, na meniju v Pulju pa bi jo zahteval, če bi šel dol.

Imate meni v slovenskem jeziku? Nimate, grem v sosednji lokal k Albancu. In ja, ta bo pa znal slovensko. Ker je pameten.

Smo pred leti dobro izšolali nekega arogantnega hrvaškega gostinca, ki je govoril neke vice o Slovencih, smo mu rekli, da naj neha, očitno ni razumel slovensko, pa smo od tedaj hodili v sosednji, albanski lokal. Joj, kakšno obupno faco je delal Hrvat, niti sledu več o aroganci, haha.

Ti pa še najprej hodi dol pa moleduj: ‘rajčica, kumare, krastavac’

https://www.delo.si/kultura/film-tv/po-sledeh-korejske-nadaljevanke-nato-se-korejski-turisti.html

“Le malokdo ve, da so Korejci po številu prihodov na petem mestu v Sloveniji.” Ti očitno do zdaj nisi bil med njimi. Če ne opaziš niti, kaj se pred tvojo hišo na Bledu in (!) v Ljubljani (a veš, ker imaš dve in je to treba posebej izpostavit, ker je relevantno za debato) dogaja, potem pač nisi merodajen ocenjevalec dogajanja na Hrvaškem, kjer te (baje) že več let ni bilo.

Odgovor na objavo uporabnika
smo zelo pretreseni, 09.08.2016 ob 06:16

In to samo zato, ker je zahteval menu v Slovenščini in je tudi vztrajal, da govori Slovensko in da ne razume hrvaško. Nakar je natakar kar znorel in možu rekel kao ne boš ti mene zajebaval ti bom jaz dal menu v slovenščini po BEZOBRAZNEM GOBCU —- VI JIH PA KAR HVALITE!!!!!!!

hahahahaha

New Report

Close