Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Karantena in depresija

Karantena in depresija

Sem v karanteni, sama čisto, komuniciram preko messengerja, kical me je kolega, se mi skoraj ni ljubilo javit.

Cela depresivna. Name to tako vpliva. Ne da se jočem in da hočem naredit samomor. Ne ljubi se mi nič, ležim na kavču, ne ljubi se mi jest, pospravljat, kuhat sploh ne. Ko nisem 2 dni jedla, sem si naročila pico.

Pa tresejo se mi roke, nimam pojma zakaj.

Kaj lahko naredim za boljše počutje? Ni fajn. Mislim na neumnosti,nimam koncentracije za branje in za nič.

 

 

 

Ja, kaj pa drugace pocnes?

Kaj drugace delas, da te ze dva dneva doma spravita v depresijo in popolno brezvoljnost?

 

Sicer je orgazem eno cudezno zdravilo za marsikaj, samozadovolji se parkrat, bos takoj dobila voljo za zivljenjem.

Ja roke se ti tresejo, ker ne ješ lol.

Kako si po dveh dneh cela depresivna? Pejt mal na sprehod pa masko dej gor.

bog se vas usmili, mimoze, če vas nekaj dni za vrati lastnega doma ubije! Šivaj, štrikaj, klepetaj po app-ih da boš videla vesele obraze, trikrat preberi Dnevnik Anne Frank,… Ne ubijaj drugih s svojo razvajenostjo!

Dajte no se smilit sama sebi! Moja mama je ušla izpod strelov, v vojni jim je pogorela hiša, pa ni klatila takih neumnosti.

Skuhaj si dobro kosilo, zaposli se z delom. Če delaš od doma, se potrudi in naredi vse, kar je treba. Po kosilu si skuhaj dobro kavo ali si naredi dobro sladico. Obleci se in pojdi na zrak, hodi, teči..Morda koga srečaš in malo poklepetaš. Ko prideš domov, si prižgi TV in glej limonade ali pa kaj bolj zahtevnega. Vzemi v roke knjigo in beri! Ali pa časopis!

Zdrav človek ima neomejeno možnosti!

Depresivka, spremenite nick v nick s pozitivnim psihološki potencialom. (nomen est omen)

 

Te čisto razumem. Sem v izolaciji, sedaj teče 4 dan. In se mi bo počasi zfuzlalo. Ne smem ven, niti na zrak, niti smeti odnest dol. So mi lepo povedali, da me lahko obišče inšpektor, denarja za kazen mi je pa škoda. Pa sem rada doma, ampak ta pritisk z nadzori je pa grozen. Še najbolj žalostno je, da sem popolnoma zdrava, okužbo sem prebolela lani. V izolaciji, ker sem 90 letno babico peljala na pcr test in ker je ona pozitivna. Še bolj žalostno pa, da sem tej babici vsak dan nosila topel obrok, sedaj je pa prepuščena sama sebi. Ne živiva skupaj, samo čakam da mine teh 10 dni da jo lahko grem pogledat, če bo še živa seveda.

Odgovor na objavo uporabnika
Nuska, 30.11.2021 ob 17:57

Te čisto razumem. Sem v izolaciji, sedaj teče 4 dan. In se mi bo počasi zfuzlalo. Ne smem ven, niti na zrak, niti smeti odnest dol. So mi lepo povedali, da me lahko obišče inšpektor, denarja za kazen mi je pa škoda. Pa sem rada doma, ampak ta pritisk z nadzori je pa grozen. Še najbolj žalostno je, da sem popolnoma zdrava, okužbo sem prebolela lani. V izolaciji, ker sem 90 letno babico peljala na pcr test in ker je ona pozitivna. Še bolj žalostno pa, da sem tej babici vsak dan nosila topel obrok, sedaj je pa prepuščena sama sebi. Ne živiva skupaj, samo čakam da mine teh 10 dni da jo lahko grem pogledat, če bo še živa seveda.

 

Ljudje, pa kaj vam je?

Pac bos 10 dni doma, in?

 

Res ne razumem, ampak jaz imam ocitno talent, da si v vsaki slabi stvari najdem nekaj dobrega in si naredim tako, da mi je fajn, se pac osredotocim na tisto dobro, kar ga je.

Odgovor na objavo uporabnika
lunca zadnji krajec, 30.11.2021 ob 16:05

Dajte no se smilit sama sebi! Moja mama je ušla izpod strelov, v vojni jim je pogorela hiša, pa ni klatila takih neumnosti.

Skuhaj si dobro kosilo, zaposli se z delom. Če delaš od doma, se potrudi in naredi vse, kar je treba. Po kosilu si skuhaj dobro kavo ali si naredi dobro sladico. Obleci se in pojdi na zrak, hodi, teči..Morda koga srečaš in malo poklepetaš. Ko prideš domov, si prižgi TV in glej limonade ali pa kaj bolj zahtevnega. Vzemi v roke knjigo in beri! Ali pa časopis!

Zdrav človek ima neomejeno možnosti!

Obleci in pojdi na sprehod, poklepetaj…

Halo ženska je v KARANTENI ne sme zapuščat stanovanja 😀

Odgovor na objavo uporabnika
1234, 30.11.2021 ob 18:28

Obleci in pojdi na sprehod, poklepetaj…

Halo ženska je v KARANTENI ne sme zapuščat stanovanja 😀

Ja res, ženska ne sme ven! Zdaj, če živiš v hiši lahko greš okol itak, na ulico pač ne! To je namen karantene, da ne prihajaš v stik z drugimi, čeprav na polju morda ne bo nikogar, so pravila taka.

Jest sem tudi doma prisilno, k sreči ne zaradi karantene, pač pa zaradi poškodbe in sem se spravila pect piškote. Bom pač malo pred prazniki naredila stvari, ki jih sicer pol z ihto in pomanjkanjem časa opravim. K sreči imam še neki neprebranega iz knjižnice, drugače pa malo berem novice, igram tarok po netu, psa spustim na dvorišče ( žal glede na lepo vreme, ne moreva na sprehod), gledam tv in kuham. So vsi veseli, ker sem jest spočita, kosila kulinarični ognjemeti, vse pospravljeno, končno mi je do 1.adventa uspelo narest venčke za na mizo in vrata…skratka vse štima. Meni ni dolgčas, bi pa tudi jest šla rada mal v soping, pa v službo tudi, ker vem da imajo drugi sedaj glavo. Pa kaj cmo..

Glavo gor- spravi se kaj ustvarjat.

Odgovor na objavo uporabnika
stuff, 30.11.2021 ob 13:15

Ja roke se ti tresejo, ker ne ješ lol.

Kako si po dveh dneh cela depresivna? Pejt mal na sprehod pa masko dej gor.

 

A ste vi debili.? V karanteni je, kako naj gre na sprehod,?

Omm, to traja 10 dni, ne 15 let…verjetno že prej ni blo vse ok

Prid do mene, bo nama skp dolgčas, loh pa tut kj najdemo, da nam bo skp zanimiv.

Ma kako ste zjamrani. Pri nas se je obseg dela odkar je korona grozno povečal, plus tega da se zelo pogosto zgodi da mora kateri od sodelavcev v bolniško/karanteno/izolacijo. Kar pomeni še več dela za ostale. Počasi se nam že meša in komaj čakamo da bo konec. Štepamo nadure, pa še takrat ko smo doma smo vsi grozno utrujeni, fizično in psihično. Za hobije, rekreacijo ali druženja že zdavnaj ni več energije.

Kaj bi v takih trenutkih dala za 10 dni čistega mira in počitka. Prve tri dni bi itak verjetno prespala da sploh pridem k sebi. Potem pa uživala v brezdelju.

Generacija razvajencev, mimoz, snežink…

Odgovor na objavo uporabnika
Nažgani Franc, 01.12.2021 ob 02:39

Generacija razvajencev, mimoz, snežink…

res je

Ti nisi normalna ženska! Meni se v službi meša od dela, sodelavke po karantenah z otroki, krijem dopoldanske, krijem popoldanske, nosim si domov, ker svojega ne uspem naredit, ker pokrivam stranke, en dan bom samo padla dol in me bodo odnesli, ti pa jamraš niti ne bolna v izolaciji, ampak v karanteni! Kaj bi dala jaz za 10 dni plačane odsotnosti!!!! Spala bi, kuhala, jedla, brala, čačkala po telefonu, poklicala vse in klepetala, spucala bi okna, premaknila omare in posesala, pospravila predale, postavila smrekco, okrasila stanovanje, ležala in gledala tv, pila gin tonic in grickala kikiriki.

To moje počnejo vsak drugi teden, kot gredo otroci v karanteno z razredom. Vrnejo se z napeto kožo, spočite, vesele, umirjene in zadovoljne, jaz pa vlečem podočnjake za sabo, doma imam vse razbacano, prazen hladilnik, ker se mi po popoldanski rundi res ne gre po šoping centrih, ne utegnem med tednom perila oprat, saj me skoraj nič ni doma….ti pa depresiraš…fascinantno.

p.s. Ja, sem cepljena, zato da zaščitim sebe in da smo se lahko vrnili v službo, da lahko delovni proces spet steče, moje sodelavke so pa malo bolj preračunale, da če jih ni veliko v službi, se tudi okužile ne bodo tako hitro, pa imajo karantenske ugodnosti.

Vam pa enim ni jasno kaj pomeni karantena. In bi se še pogovarjali z ljudmi, ja najbolje, da si še ljubimca na dom naročiš.

Odgovor na objavo uporabnika
karantenske ugodnosti raje uživaj, 01.12.2021 ob 08:56

Ti nisi normalna ženska! Meni se v službi meša od dela, sodelavke po karantenah z otroki, krijem dopoldanske, krijem popoldanske, nosim si domov, ker svojega ne uspem naredit, ker pokrivam stranke, en dan bom samo padla dol in me bodo odnesli, ti pa jamraš niti ne bolna v izolaciji, ampak v karanteni! Kaj bi dala jaz za 10 dni plačane odsotnosti!!!! Spala bi, kuhala, jedla, brala, čačkala po telefonu, poklicala vse in klepetala, spucala bi okna, premaknila omare in posesala, pospravila predale, postavila smrekco, okrasila stanovanje, ležala in gledala tv, pila gin tonic in grickala kikiriki.

To moje počnejo vsak drugi teden, kot gredo otroci v karanteno z razredom. Vrnejo se z napeto kožo, spočite, vesele, umirjene in zadovoljne, jaz pa vlečem podočnjake za sabo, doma imam vse razbacano, prazen hladilnik, ker se mi po popoldanski rundi res ne gre po šoping centrih, ne utegnem med tednom perila oprat, saj me skoraj nič ni doma….ti pa depresiraš…fascinantno.

p.s. Ja, sem cepljena, zato da zaščitim sebe in da smo se lahko vrnili v službo, da lahko delovni proces spet steče, moje sodelavke so pa malo bolj preračunale, da če jih ni veliko v službi, se tudi okužile ne bodo tako hitro, pa imajo karantenske ugodnosti.

Se absolutno strinjam! Odkar se je začela ta prekleta korona, je bistveno več odsotnosti. 2 v ekipi se sicer precej trudita, da si odsotnosti delita z partnerji, pa kaj nujnega še od doma naredita. Ena pa od začetka te zadeve ni v službi niti 50%, potem pa še ena porodniška. Ja, tudi meni se meša. Groza koliko dela in neplačanih nadur. Lani takšnega časa sem normalno vsak den delala 12 ur od doma, ker pač nismo meli zadosti ljudi.

Potem pa ena razvajena jamra, da mora biti 10 dni doma. Kaj bi jaz dala za to… Jao. Sicer imam možnost dela od doma, tako da mi karantena čisto nič ne bi koristila. Pravzaprav sem sedaj v prostovoljni izolaciji, ker je taščo korona precej zdelala in sem hodila tja kaj pomagat-nesla kosilo in večerjo, posodo pomola, oprala cunje, hitro kaj počistila.

Koliko idej imam kaj vse bi lahko delala če bi imela 10 dni prosto od službe.

Ženska naj se zresni in pogleda svet realno! Nič ji ne bo, samo uživat ne zna.

New Report

Close