Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kater jezik vam je najlepši na svetu?

Kater jezik vam je najlepši na svetu?

Meni Francoščina in Angleščina. Ne prebavljam Španščine, Italijanščine, slovanskih jezikov, arabščine, ..
Zanimiva pa sta mi Portugalšina in azijski jeziki (Japonščina, Korejščina)
Nemščina, nordijski jeziki so mi ok (ne morem se odločit a so mi všeč al ne)

Kaj pa vam? Mal opišite

Slovenščina.
Ker je tako bogata, polna, raznolika po narečjih.

A misliš da drugi jeziki pa nimajo narečij al kaj? Drgač pa meni prav tako Angleščina in Francoščina.

Meni so nordijski najbolj všeč

A misliš da drugi jeziki pa nimajo narečij al kaj? Drgač pa meni prav tako Angleščina in Francoščina.
[/quote]

Nisem trdila, da jih nimajo. Napisala sem samo, zakaj mi je slovenščina najlepši jezik.

Nemški jezik

Waaaaaaaa! Jeziki se pišejo z malo začetnico!!!!!!

Tudi meni. In prav fino se mi zdi, da je to moj materin jezik, katerega govori samo 2 mio ljudi.

Tudi meni. In prav fino se mi zdi, da je to moj materin jezik, katerega govori samo 2 mio ljudi.
[/quote]

Enako. Prav ponosna sem 🙂

Itak, da francoščina. Mon amour. Je t’aime.

Nemščina najbolj, sploh ko ženska govori.

Francoščinaaa.. Daleč najbolj sexy jezik na svetu.
https://www.youtube.com/watch?v=X8CNpNUKoQA

res je

Nemski, italijanski in ruski

Meni je najblj vsec slovenscina, ker je moja in ker ima toliko posebnosti, vkljucno z dvojino.
Na drugo mesto dam cescino, ker je tak prikupen in mehak jezik in se slisi, kot bi cebljali pticki v pomladnem jutru.
Na 3. mestu je francoscina. Seksi in melodicna.

Najmanj so mi vsec arabscina, ki se slisi, kot da imajo cmok v grlu, nato kitajscina (kantonscina), ki se slisi, kot da se vedno kregajo, nato nizozemscina, nemscina in danscina – ti 3 jeziki so samo grdi za poslusat. Anglescina tudi ni kak prevec lep jezik in tezka za izgovarjat.

Ni ga čez španščino

Vsec so mi angleski, spanski, francoski, italijanski in portugalski jezik. Niso mi vsec turski, arabski, kitajski, japonski, pa tudi nobeden od skandinavskih. Slovanski so mi vsi enako vsecni.

Tudi zame francoski, pol nekaj časa nič pol angleščina. Potem so mi pa kar slovanski jeziki (takšni simpatični). Nato pa še vsi ostali.

Sem primorc in mi je talijanski jezik zelo zelo zoprn. Kako vam je lahko všeč?

Te razumem, ampak meni se zdi, da bolj zaradi tega, ker so povečini zoprni/nadležni italijani sami (in toliko časa smo bili pod njihovo okupacijo), tako da jezik hote ali nehote avtomatsko povežemo 😉

Portugalščina

Portugalscina. Sploh ce jo govori kaksen postaven brazilec… pa japonscina je simpaticna. najgrsi pa madzarscina.

Se strinjam da je glede portugalščine, nasploh je veliko bolj lep jezik kot španščina. Drugače pa tudi men francoščina

francais
pol pa še vsi ostali zadej

Moj glas gre svedscini in ukrajinscini (ki se mi slisi zelo podobna slj).

New Report

Close