Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera čokolada vam je boljša, GORENJKA ali MILKA? :D

Katera čokolada vam je boljša, GORENJKA ali MILKA? :D

Gorenjka mi je boljša od Milke. Milka se mi zdi skoraj preveč sladka, Gorenjka pa ima tak žlahten okus, res po čokoladi.

Vse Kraševe, Dorina z rižem #1. 🙂

milka.ta najnovejša waves ali kako se imenuje… vauu.. odlična. meni ima okus po kinder jajčkah 😀 za te pa vsi vemo da so božansko dobre… no, vsaj večini.

Gorenjka zmaga na celi fronti, Milka je zanič, to se samo cuker da peče po grlu, noben je ne mara, otroci jo pustijo in govorijo da je zanič. Poleg Gorenjke je dobro še skoraj vse od Kraš, res okusno, od Milke je boljše vse iz Hofra ali Lidla. Milka je postala najslabša in najbolj nagravžna čokolada, ki sploh ni več čokolada, ker je notri ni, je samo cuker in barvilo.

Gorenjka, pa ne zato, ker je “naša” (čeprav Žito več ni), ker od Milke dobim izpuščaje.

Glede na prebrano bi morala imeti Gorenjka bajne zaslužke, Milka pa životariti.

Ampak, kdo pa potem pokupi vse tiste bajne količine Milk, ki se prodajajo po naših trgovinah, in zakaj je Gorenjka že dolga leta v finančnih težavah?!?

Kje? Na tamali?

Jap, še vedno prisegam na tole. 🙂

Gorenjka je po okusu kot je ena zapisala kot čokolada s potečenim rokom. Milka je srednja žalost. Najbolj obožujem navadno Dorino (Kraš).

Najljubši Rittersport marcipan, lindt temna pomarančna.
Med gorenjko in milko zmaga gorenjka, enkrat je bila ena res dobra temna cimetova. Milka mi je všeč pecivo – čoko biskvit oblit s čokolado, ki ga imajo le v milerju.

Milka, gorenka, tista tamala, mi je pa ostala v prijetnem spominu, ko je dobila mati plačo, mi jo je vedno kupila v fasngi, torej enkrat na mesec, pa od tiste plače ni imela, tolko keša, da mi bi pri šiptarju kupla šop banan, ta pa ni hotel prodat samo eno ali dve banani, hehe.

Milka je zanic pa se zaradi osladnih reklam se mi totalno zamerila. Gorenjka se kar. Najboljse sta mi ragusa in frigor. Pa tista, ki sem jo kupila v kosih v mehiki. Cisti okus po sami cokoladi brez dodatkov. Se zdaj imam okus v ustih,mmmmmm….

Nobena mi ni dobra, ne milka ne zdajšnja gorenjka, ki je bila včasih zakon. Kaj so spremenili, ne vem, ni pa več to to.

Kupujem in uživam v okusih znamk Choceur in Moser Roth, včasih si pa čokolado kar sama naredim.

Gorenjka je neprimerno boljša od Milke. Lindt pa še boljša od Gorenjke.

Gorenjka

absolutno milka. gorenjka ni č od čokolade.

Meni tudi tne Hoferjeve, pa kaksna Lindt temna in buticne temne cokolade… mmmmm… solni cvet mi je tudi top.
Milko sem vcasih zmazala vsaj eno na dan, potem pa slucajno dooolgooo ne in ko mi je prisla pod roke, to ni bilo to… zanic. Gorenjka mi od nekdaj ni bila ravno neka cokolada, a v sili hudic vse pozre 😉
Ne ocenjujem pa cokolad po ovitkih. Najboljse ckolade, ki sem jih jedla, mi je teta nosila iz Avstrije in so bile zavite samo v bel papir.

GORENJKA ! Spoštujem slovensko .

Če imam res samo tidve na izbiro, potem definitvno Milka, čeprav nisem njen ljubitelj, ker mi je presladka. Ampak Gorenjka žal ni več to, kar je bila pred 30imi leti, ni všečen okus, p konec. Druga masa, drugačen kakakav….

Od Milke imam pa najraje tiste “specialne: z arašidi in karamelo, noisette, pas celimi lešniki – če bi bile še malo manj sladke, da nebi tako zapeklo dol po grlu od sladkobe, bi bile idealne.

Tako pa je moja najboljša znamka čokolade Lindt-predvsem izbrane praline, ki jih na kilogram kupim v italijanskih outletih, kjer imajo tudi Lindt trgovino. Še raje pa imam Loacker Tortine – tiste male tortice, najmanjša velikost; s temno čokolado in tiste s pomarančo in temno čokolado.. mmmmm.

Gorenja, Gorenjka, Gorenjka…
Milka je zanič. Sladko in brez okusa.

pa ti veš, da ima ponavadi “črna grenka” čokolada eno tretjino več cukra noter, kot mlečna ? 🙂 Da ne peče po grlu ne čutiš, ker sladkobo ubije grenkoba 🙂

Pa še za titse, ki pišete bela čokolada – to ni čokolada, poglejte si, kaj so sestavine belih mlečnih tablic 🙂 cuker, maslo oziroma kakavovo maslo ali olja, lecitin…..Kakavovo maslo je izvleček rastlinskih maščob, ki nastane kot stranski produkt pri izdelavi temne čokolade….

Milka

Vprašanje teme je prepovršno. Sprašuje se po znamki proizvajalca čokolad in ne po čokoladi sami.
Vsak proizvajalec bo imel čokolado, ki je ne boš ravno prebavljal.

In če že, je najboljša od omenjenih dveh specifično: Milka s celimi lešniki, proizvedena v Švici (svoji domovini – dasiravno so si lastništvo podajale ameriške in druge združbe).
Narejena v Avstriji je brutalno presladka in že malce nagravžna. Švicarska ima pa enak okus kot Nestlejev pri nas.
Nestle seveda premaga Milko.. Suchard. Še posebej one maloserijske ročno narejene umetnine..

Gorenjka s celimi lešniki je pa tudi zelo dobra, pod pogojem, da jo kupiš neposredno iz tovarne – še čimbolj svežo. Ne vem zakaj, a s časom izgubi svoj okus in je zato bolj na zadnjem mestu. V trgovinah se je sploh ne upam več kupiti.

Drugače pa, najboljša pri nas dostopna velikoserijska čokolada je pa Ragusa.. se dobi v Mullerju.. včasih tudi Merkatorju. Neke vrste bajadera s celimi lešniki 🙂

Drugače pa seveda briljirajo butične čokoladnice po Zurichu.. tudi Furst v Salzburgu..
Italijanska Nutela pa takrat, ko res, res potrebuješ tolažbo in toploto 🙂

De omnibus disputandum..

pa ti veš, da ima ponavadi “črna grenka” čokolada eno tretjino več cukra noter, kot mlečna ? 🙂 Da ne peče po grlu ne čutiš, ker sladkobo ubije grenkoba 🙂

Pa še za titse, ki pišete bela čokolada – to ni čokolada, poglejte si, kaj so sestavine belih mlečnih tablic 🙂 cuker, maslo oziroma kakavovo maslo ali olja, lecitin…..Kakavovo maslo je izvleček rastlinskih maščob, ki nastane kot stranski produkt pri izdelavi temne čokolade….
[/quote]

to seveda niti slučajno ni res. Mlečne čokolade imajo tam okoli 50 g sladkorja na 100 g čokolade (+/- 10 g), temne pa med 20 in 30 g na 100 g, nekatere z višjim {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kakava še manj. To velja za temne čokolade brez raznih polnil, ta so res lahko bolj sladka.

Bela čokolada je res brez nemastnih kakavovih delcev, ampak le iz kakavovega masla, ki pa ni nek izvleček maščob iz rastlinskih delov (katerih rastlin) in še manj stranski produk pri izdelavi temne čokolade.

pa ti veš, da ima ponavadi “črna grenka” čokolada eno tretjino več cukra noter, kot mlečna ? 🙂 Da ne peče po grlu ne čutiš, ker sladkobo ubije grenkoba 🙂

Pa še za titse, ki pišete bela čokolada – to ni čokolada, poglejte si, kaj so sestavine belih mlečnih tablic 🙂 cuker, maslo oziroma kakavovo maslo ali olja, lecitin…..Kakavovo maslo je izvleček rastlinskih maščob, ki nastane kot stranski produkt pri izdelavi temne čokolade….
[/quote]

to seveda niti slučajno ni res. Mlečne čokolade imajo tam okoli 50 g sladkorja na 100 g čokolade (+/- 10 g), temne pa med 20 in 30 g na 100 g, nekatere z višjim {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kakava še manj. To velja za temne čokolade brez raznih polnil, ta so res lahko bolj sladka.

Bela čokolada je res brez nemastnih kakavovih delcev, ampak le iz kakavovega masla, ki pa ni nek izvleček maščob iz rastlinskih delov (katerih rastlin) in še manj stranski produk pri izdelavi temne čokolade.
[/quote]

beri: pod kakavovo maslo:

http://www.mojacokolada.si/novice/izdelava-bele-cokolade-n215

New Report

Close