Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera čokolada vam je boljša, GORENJKA ali MILKA? :D

Katera čokolada vam je boljša, GORENJKA ali MILKA? :D

to seveda niti slučajno ni res. Mlečne čokolade imajo tam okoli 50 g sladkorja na 100 g čokolade (+/- 10 g), temne pa med 20 in 30 g na 100 g, nekatere z višjim {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kakava še manj. To velja za temne čokolade brez raznih polnil, ta so res lahko bolj sladka.

Bela čokolada je res brez nemastnih kakavovih delcev, ampak le iz kakavovega masla, ki pa ni nek izvleček maščob iz rastlinskih delov (katerih rastlin) in še manj stranski produk pri izdelavi temne čokolade.
[/quote]

beri: pod kakavovo maslo:

http://www.mojacokolada.si/novice/izdelava-bele-cokolade-n215
[/quote]

Mislim, kakavovo malso je maščoba iz kakava (oz. kakavovih zrn) in ne nek izvleček iz rastlinskih delov ne vem koga. Je kar cenjena surovina tako v prehranski kot kozmetični industriji in niti slučajno nek stranskih produkt (čeprav ti res pri izdelavi čokolade nekaj kakavovega masla ostane), ne gre pa to za nek manjvreden produkt – ne glede na to, kaj na tej strani piše.

nimate pojma, če sta vam dobri milka in gorenjka, čez LINDT ga namreč ni…..

Gorenjka, ker je naša. Milka je drek.
Thompson
E, moj narode

Ovaj tekst je pregledan 12 199 puta
Od vremena jos od Krista
nova lica, scena ista
vrazje sile se trude
da nas ne bude

Antikristi i masoni
komunisti ovi, oni
sire sotonske fraze
da nas poraze
e, moj narode, e, moj narode

A mi gluhi, nijemi, slijepi
svatko u svom mraku strepi
narod biran od Boga
gusi nesloga

Iz povijesti nase slavne
a i ove ne bas davne
sve smo sto nam je vrijedno
stekli zajedno
e, moj narode, e, moj narode

Ref.
Uzmimo u ruke sudbinu i srecu
ni ja vise tako ne mogu ni necu
uzmimo u ruke sudbinu i srecu
e, moj narode, e, moj narode

Generacije junaka
i pobjednicka vojska jaka
jos se brine i gine
zbog domovine

S nebeskih tih visina
daj nam Boze opet sina
da nas vodi iz bijede
sve do pobjede, e moj narode

Meni je Milka najboljša čokolada na svetu!

nisem brala vseh odgovorov. Je morda kdo opazil, da ima tista gorenjka, ki je zavita v stanjol papir, da ima okus po tem – okus kot po kovini?

Gorenjka, ta črna žlahtna, ker ni tako grozno sladka.

definitivno milka oreo…


Že Milka je en sam cukr, Oreo pa še trikrat bolj. Gorenjka jedilna zmaga pri meni. 🙂

Od teh dveh pa res nobena.

dorina z lešniki je dobra

Milke že leta ne jem več, čeprav sem čokoholik. Gorenjko pogojno, vsaj 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali z lešniki. Največ jem Lindtove čokolade, tudi kakšna Moser Roth iz Hoferja je dobra, trenutno najboljša mi je pa Zotter, naročam na spletu.

Zame so vse čokolade, mjammmmm, toda nad vsemi kraljuje GORENJKA.

Milka brez debate 🙂

Milka je sama maščoba in sladkor. Gorenjka ima dobro žlahtno (temno) čokolado.

vsaka čokolada je dobra, tenkjuverimač

podarjeni čokoladi se ne gleda v zobe
ponoči je vsaka čokolada črna

🙂

antilopa, ponesreči sem kliknila gumb citiraj namesto odgovori;
moj odgovor je na celotno temo (ne samo na tvoj post; čeprav v bistvu tudi 😉

Saj, če bi mi nekdo prinesel Milko, bi jo tudi pojedla. 😉

Čokolada…..

katera je boljša? In samo dve možnosti na razpolago??
Saj se hecate 🙂

Jaz sem generacija 80’s. Včasih je bla sladka roba res prva klasa.
Milka je bla še najboljša v tistih časih, ko je bla še notr ovita v tisti srebrni foliji, do konca 90-ih. Kraš je mel včasih tudi zelo dobro robo ( bajadera je bil prestiż, frizbi z lešniki in frizbi z riżem )to je blo zakon, sedaj je v bajaderi sam cuker. Od Crvenke tud j ni več od jaffe, kar je bilo včasih.
Najboljša čokolada, ki sem jo nazadnje jedel po dolgem času, sem jo dobil kot darilo in je iz čokoladnice Tramontana. Tradicija izdelave od 1991. Sam so pa 100 g mislim da po 5€-10€_ odvisno kaj hočeš met notr.

Po pravici povedano je bla Milka vedno boljša. So pa tudi med Milkami variacije, kupljena v Müllerju, delana za zahodnoevropski trg je bistveno boljša kot tiste Milke iz Slo. štacun, ki so delane za vzhodnoevropske države (žal tudi za Slo.).

Gorenjko sem kupil samo zaradi privlačenga imena in embalaže, ter predvsem zardi tega ker je bla naša, Slovenska od Žita. Danes je Žito od Agrokorja tako da Gorenjke niti povoham ne več. Še tisto kar je bilo kvalitetnega v njej je najbrž tudi šlo v maloro pod Agrokorjem…

Kar se tiče Kraša in podobnih balkanskih znamk….. Se hecate tist cukr je sam za bruhat. Pol raj jem albansko baklavo od lokalnega šiptarja.

Itak , da MILKA , to sploh ni vprašanje. Gorenjka je čedalje bolj zanič,

Vse čokolade so mi dobre, vendar mi je GORENJKA najboljša! Ima še tisti žlahten vonj po čokoladi!

Gorenjka je boljšega okusa.

Nobena. Pred leti so bile to dobre čokolade (obe), sedaj pa?? Niso podobne tistim izpred 40, ali celo več let.

Če že, Gorenjka, ampak kvaliteta in “čokoladnost” pada iz leta v leto, izjema so temne čokolade. Milka pa se je gibala na tanki meji med biti čokolada ali sladkorna tablica že pred 30+ leti in je danes odstotek kakava še nižji.

New Report

Close