Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek katera je

katera je

vaša najljubša hrana in pijača …?

hrana je vsekakor testenine na tisoč in en način, pijača mi je sprite ali limonada

Meso:)))))

Pijača pa različno…se spreminja:) Trenutno najbolj fruc limonin pa tisti od fructala dvojni C:)

težko se odločim med kitajcem in ćevapđinico, pijača pa od druge nosečnosti fanta orange (prej je sploh vohat, kamoli pit, nisem mogla).

Hoy!

Hrana definitivno pršut!
Trenutno ga ne jem, ker sem noseča, imam pa za novoletni večer že sestavljen meni! ;))
Pijača? Zelo dolgo, do pred nosečnnosti, sem pila izključno samo vodo! Oboževala sem jo! Med nosečnostjo pa mi pašejo bolj sladke pijače! Največkrat pomarančni Fruc ali pa kar pomarančni sok, ki se razreči z vodo!
Upam, da bo po porodu voda spet št. 1!!
Nočko!
Vallery!

Pleskavica s kajmakom v mehki, dišeči, topli lepinji……. JAMI!!!

Pijača pa… kaj pa vem, na nobeno prav posebej ne padam. Od mehurčkov mi je všeč orangina, schweppes, tonik bitter lemon, ne prenesem pa sprita.
Pri negaziranih pa nisem izbirčna, pijem praktično vse sokove. Občasno si privoščim Fructalov jagodni sok (je drag ko p’s!).

Belo pohano kurje meso, pire krompir in repincl!
Zelo rada imam tudi školjke in vso morsko hrano!
Pijača? Hmm, kaj te vem…vse, razen sladkih likerjev!

hrana – hrustljavo pečena kokoš
pijača – ananasov sok

Nataša

Jaz sem pravi gurman, ampak najraje imam pa polnjene lignje, ki jih dela moj dragi za kakšen poseben dan, zraven kakšno dobro vino (izbor, ledeno vino ali suhi jagodni izbor).
Poleg tega imam zelo rada enostavne domače jedi ( zabeljen fižol, štruklje…), pico (ki jo naredim sama), pa obožujem kremne juhe …
Pijem pa največ vodo, ledeni čaj, pago sok (vendar je predrag, zato si ga privoščim samo tu pa tam)!
čao

Ne bi mogla brez vode (to itak), pa, ce mi das ne vem kaksne sokove. Ta boljsi mi je se vedno sveze stisnjen pomarancni sok z ledom, poleti naravna limonada.

Hrana – kruh, brez tega bi me prav pobralo. Ostalo so nianse.
Sadje, zelenjava, krompir, meso, ribe, skoljke, lignji,….

Mah, bolje, da povem, cesa ne maram!
Ne maram gaziranih pijac.
Ne smem videt krvavic, jetrnic, ne premamijo me jetrca, vampi,…
Ne bi prezivela brez sadja, solat, zelenjave.

Lp, Mateja
.

Hrana: mnogo je stvari, ob katerih se mi cedijo sline, a na prvem mestu so škampi ali školjke na buzaro in regrat z toplim krompirjem in jajčko, njam…

Pijača: voda za žejo, kadar pa je čas za kakšno konkretno zadevo, pa je to penina ali črno vino.

Dober tek!

Trenutno najljubši: česnov prepečenec.

Sicer pa vsi siri, meso, ribe, zelenjava.

Pijača: mineralna voda (3l dnevno), jagodni sok (občasno), kava z dvojno smetano.

od hrane vsekakor na 1. mestu testenine (spageti st3:-)) na vse mozne nacine, vcasih ko mam pa zdrave hrane ze dovolj pa mi pase en tak socen hamburger(narejen doma, z veliko solate, paradiznika, tatarske, cebule), zeleno solato obozujem, zelenjava taka in drugacna…

od pijace: od kar dojim, ne morem brez vode(najmanj1.5-2.5l)na dan, vsake toliko pa jagodov ali breskov gosti sok(ampak so dragi k hudic)

Hrana čisto vsa po vrsti :))))) (sicer se pridružujem Vallery, dve leti nisem jedla pršuta – najprej ker sem bila noseča, potem pa, ker sem dojila :), zdaj so mi ga pa prinesli dva velika kosa, da se ga naužijem). Po žilah pa mi namesto krvi teče Za Life.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Ker ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce. <http://tamala0801.moj-album.com>

Ti si pa ko moj: za life, za life in spet za life. Meni pa je kar malo bljak, pol me pa še vpraša če bom pila za life.

Kako pa si se lahko pršutu odpovedala za 2 leti? Jaz sem ga jedla med nosečnostjo in sedaj, malo cafetk, ravno pretiravam pa ne. Zdaj ko se bom pa še odpovedala mlečnim izdelkom, jajcem, citrusom, bom pa lahko pršut natepavala :))))

Hrana – ribe in vse, kar plava.
Pijača: voda, pa kak kozarček Traminca, radgonskega, s ta črno nalepko.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Ta traminec imam tudi jaz rada. Če imaš rada sladka vina je trenutno akcija v Merkatorju Sivi pinot za samo 485 sit, je pa zelooooo dober, ampak dobro poglej, da piše sladko in ne polsladko, saj imajo še podobnega, ki je pa polsladko. Tega pa nisva poskusila .. če imaš reklamo poglej je takoj na drudi strani..

Skr bna!

Ta je tud moj, ko posežem po vinu! ;))) Počasni požirki in neskončno uživanje! Pa tudi edina alkoholna pijača po kateri sploh posežem ( ene 2x na leto )
To je pa takoooo redko in zdaj že dve leti čisto nič!
Ko sem pa skoz noseča! ;)))
In ja, pozabila sem! Tudi jaz obožujem školjke!
Žal same take pregrehe, ki se naj bi jim v mojem sedanjem stanju na daleč izogibala!
Kako bo lušno, ko se bom spet z užitkom vrgla na vse prepovedano!
Njami! Sem že lačna! ;))
Nočko!
Vallery!

Eh, Piki Miki, kaj vse naredimo, da se ne bi kasneje tepli po glavi zaradi otrok…. 🙂 Ampak zdej mi pa res od vsepovsod nosijo pršut, no, ko ga moram pa toliko nadomestit. 🙂

Za life pa zato, ker same vode sploh ne maram (kot je opisano v “čudnih navadah”, sem tudi jaz ena tistih, ki je iz kozarca ne morem piti, iz plastenke pa še kar nekako, pa raje ne), vse kar je bolj sokovom podobno, pa se mi po dveh deci zaustavi – ali je kislina, ali je pa presladko.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Ker ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce. <http://tamala0801.moj-album.com>

Tudi jaz zelo rada jem vse po vrsti. Ampak moja favorita sta sirov burek in regrat s toplim krompirjem. Njammm….
Od pijače pa navadna voda (lahko z limono, ampak sveže stisnjeno). Pa pivo. Laško! 😉

Pizza,špageti kaneloni,žganci ,kislo zelje,jota
coca cola

Sveže makovke, polnozrnat kruh, ..
Coca-cola light

Potem pa so še morski sadeži in ribe, pa domač sirov burek, pizza,..

Lp, Maja

Segedin golaž, zeljna solata, sarma, krvavice s kislim zeljem ali repo, matevž.
Od sladkega: Nutella in Sacher torta.
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Testenine na 1001 način, ribe in tacos :).
Sprite, pa kako dobro vino, bolj sladko (za punčke) in prošek z dalmatinskih otokov. Za poleti pa breezer.

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

New Report

Close