Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere gore se vidijo iz Ljubljane?

Katere gore se vidijo iz Ljubljane?

Pred kratkim sem se preselila na lokacijo v Ljubljani, od koder je cudovit pogled na kamnisko savinjske alpe. Vsak dan jih obcudujem, rada pa bi jih znala tudi poimenovati. Mi zna kdo na pamet pomagati, kateri vrhovi se vidijo?

tudi mene to zanima! nisem z Lj, se pa vozim vanjo vsak dan in občudujem razgled z vrha stolpnice…
da nama lažje razložij, sem prilimala eno slikico z metrom, za lažjo orientacijo :))

[img]http://i.imgur.com/iwyOS4F.jpg[/img]

peakfinder app pa bo vse jasno…

od leve:kocna,grintavec ,dolgi hrbet ,skuta,turska gora,brana,kamnisko sedlo,planjava,ojstrica…..

Najlepše gore – Storžiča – pa ni na sliki 🙂 Tisti se nahaja zahodno od glavne kamniške skupine. Je pa meni najlepši ker je piramida.

Morda ti pomaga tole, ni pa ravno panorama iz Lj:
http://mbjelan.bloger.index.hr/post/kamniskosavinjske-alpe–kruzna-tura-koca-pod-slapom-rinkafrischaufov-domturski-zlijebturska-gorabranakamnisko-sedlofrischaufov-dom/27647772.aspx

Večina panoram je iz Logarske doline, ki je na kontra strani našega pogleda, in se vidijo ne le v obratnem vrstnem redu, temveč tudi druge, ker so nekatere prekrite. Nekatere so iz Jezerskega, kjer je spet druga perspektiva.

Ne vem točno, kje si in ali vidiš celotne ali samo del od nekega sedla; mislim da Kamniškega, nisem pa zihr. Če greš malo višje, moraš videti celotno verigo Kamniško Savinjskih Alp, vključno s tem sedlom. Bolj na levo od tega pa je ena gora, osamelec, tisto je Storžič. Iz Šiške oziroma s Celovške se dobro vidi. Še bolj levo od Storžiča pa se vidijo tudi Julijske Alpe. Če se pelješ malo iz Lj proti Medvodam, se v jasnem dnevu vidi tudi Triglav.

Aha, zdaj je nova slikca gor. Žal jih ne poznam po vrsti, mislim pa, da se vidijo Kočna (vsaj ena), Brana, Grintovec, Skuta. Vseh ne poznam.

4.69 € .. tok ključna pa spet ni ta infomacija 😛

eno najlepših gorovij na svetu – Julian Alps, kamnisko savinjske so pickhin dim
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/17/View_from_Mangart_MC.jpg/800px-View_from_Mangart_MC.jpg[/img]


Meni so kamniške 10x lepše. Precej bolj mogočne izgledajo kot Julijci. Julijci je eno samo pusto skalovje. Poglej na primer prelep Edino Mangart se lahko primerja z njim.

Mi je pa najlepši od vseh Stol v Karavankah!!!

Meni so pa tam okrog Tolmina najlepše, Matajur, Krn, Vogel, Vrh nad Škrbino,.. vsak malo drugačen in vsak lep

Če tole kaj pomaga?

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

A 7e ti je prevec za spisan program k sam ugotovi kam gledas?

Mas zihr tial verzijo tud..

vsak cent mi je preveč za appe, ni garancije, da bo stvar res delala tako kot rabim… sprobam freemium alternativo, če je ni, pa nič

Na pamet nekako takole:
1 Jezerska Kočna
2 Kokrska Kočna
3.8 Grintovec
5 Dolgi hrbet
6 Štruca
6.5 Skuta
7.2 Turska gora
8,9 Rinke
10 Brana
11.5 Kamniško sedlo
13 Planjava
16 Ojstrica

Na pamet nekako takole:
1 Jezerska Kočna
2 Kokrska Kočna
3.8 Grintovec
5 Dolgi hrbet
6 Štruca
6.5 Skuta
7.2 Turska gora
8,9 Rinke
10 Brana
11.5 Kamniško sedlo
13 Planjava
16 Ojstrica
[/quote]

super, hvala ti! 🙂

Na pamet nekako takole:
1 Jezerska Kočna
2 Kokrska Kočna
3.8 Grintovec
5 Dolgi hrbet
6 Štruca
6.5 Skuta
7.2 Turska gora
8,9 Rinke
10 Brana
11.5 Kamniško sedlo
13 Planjava
16 Ojstrica
[/quote]

super, hvala ti! 🙂
[/quote]

Mandelvanil, hvala tudi tebi za sliko. Kako si to naredila, v photoshopu?

Kaj pa čisto na desni, je mogoče Raduha?

Ste že bili na katerem od teh vrhov? Jaz še na nobenem, jih pa občudujem od spodaj. 🙂

jap, v photoshopu, poguglala sem čimbolj jasno panoramo in meter, obrezala, postavila eno na drugo in prilagodila dimenzije… 2 min dela, photoshop je uporabno orodje, se splača naučiti 🙂

Hvala. Je to plačljiv program ali je kaka bolj osnovna verzija dostopna tudi na spletu brezplačno?

Je plačljiv (cena je cca. ena povprečna slovenska plača…), a roko na srce, večina ljudi ima piratske kopije.

Podoben, zastonj program je GIMP: https://www.gimp.org/ – za napotke lahko greš na youtube, imaš veliko tutorialov kako začeti in kako se lotiti specifičnega urejanja.

Hvala!

New Report

Close