Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere jedi iz gob pripravljate?

Katere jedi iz gob pripravljate?

Z gobami pa ne moreš pitat, ker ne redijo. 🙂 In nič ni narobe sodeč po prednikih, ki so dočakali visoko starost, torej jim gobe niso škodovale, ko so jih od majhnega jedli. 🙂

O tem očitno ti veš, saj pravim, jaz prvič slišim in na urgenci bi tudi bili presenečeni. Čeprav so presenečeni tudi, da nekdo uspe pojest zeleno mušnico in jo da celo otroku, ker je res ni moč zamenjat z nobeno drugo gobo.

V otroštvu smo pojedli toliko gob, da si ne moreš predstavljat, pa ni bilo nikoli nikomur slabo, kaj šele da bi bil na urgenci. Moji otroc jedo gobe od prvega leta starosti, sicer mi ne uspe nabrat vrhano kuhinjsko mizo očiščenih jurčkov, kot je to v tistih lčasih vedno uspevalo mojima staršema, ampak vseeno, jemo jih velikokrat in najjvečkrat kot samostojno jed.
[/quote]

Aaaato bo to…. od gob torej.

najslajša gobja jed… mineštrica iz gobic in paaačalinke 🙂
za eno žehto za speglat se najavim :)))
[/quote]

Zmenjeno, sva popoldan s sinom nabrala lepe mlade ajdovčke in nekja navadnih jurčkov, tudi enega velikana. 🙂

Z gobami pa ne moreš pitat, ker ne redijo. 🙂 In nič ni narobe sodeč po prednikih, ki so dočakali visoko starost, torej jim gobe niso škodovale, ko so jih od majhnega jedli. 🙂
[/quote]

Ti se delaš ali dejansko si?

Evo indijka, tele ti bom pripravil. 🙂

[img]http://shrani.si/f/N/wz/49lcsz7A/20170930171251-2.jpg[/img]
[img]http://shrani.si/f/1W/hr/nBYoW3X/20170930163210-2.jpg[/img]

Ti se delaš ali dejansko si?
[/quote]Očitno nečesa ne razumeš, da je to o gobah kot neprimerni hrani za otroke, ena prazna kozlarija, ki ne vzdrži. In ni razloga , da jih ne bi jedli, ker so odličnega okusa, boljšega od večine ostale hrane.

Z gobami pa ne moreš pitat, ker ne redijo. 🙂 In nič ni narobe sodeč po prednikih, ki so dočakali visoko starost, torej jim gobe niso škodovale, ko so jih od majhnega jedli. 🙂
[/quote] Se ti vidi, da si iz naših koncev, tudi pri nas smo jih vedno jedli normalno, ne samo kot začimbo, ampak kot samostojno jed, tudi za zajtrk, vsi, otroci in odrasli, pa nam nikoli ni bilo nič. Pa še na svinjski masti pečene, si moreš misliti?!!! To bi v današnjih časih bil primer za socialno službo:))))

Pa daj tri qutropolarmo bitje daj priznsk da najrsj bi musnice prpravil svoji bivsi ne oa da se slinisk ko gobji polz okroh yo in unrga tulipana blesavega

Bravooo se strinjam 🙂

Se ti vidi, da si iz naših koncev, tudi pri nas smo jih vedno jedli normalno, ne samo kot začimbo, ampak kot samostojno jed, tudi za zajtrk, vsi, otroci in odrasli, pa nam nikoli ni bilo nič. Pa še na svinjski masti pečene, si moreš misliti?!!! To bi v današnjih časih bil primer za socialno službo:))))
[/quote]Ja, danes bi te zaprli, pa otroke vzeli, to vem. Zato jaz v ilegali dajem otrokom gobe jest. 🙂

Pomota…Julij Cezar…jas se slinim okol njega…a ni očitno? ahahahaaaaaa

Zmenjeno, sva popoldan s sinom nabrala lepe mlade ajdovčke in nekja navadnih jurčkov, tudi enega velikana. 🙂
[/quote]

Zmenjeno potrdim…nič dolgovezenja…biznis je sklenjen :))))

Ko so, si jih privoščimo do sitega. Pečene s cebulo, česnom, peteršiljem. Povaljane v parmezan in pečene v pečici, po pariško, pa po dunajsko, s testeninami, s kašami, z žganci, v juhi, v mineštri, vložene v slanici, v kisu …sem še kaj pozabila? Ob nedeljah jih imamo že za pozni zajtrk.

ooo una dva micena tam ko sta ljubka 🙂

Pomota…Julij Cezar…jas se slinim okol njega…a ni očitno? ahahahaaaaaa
[/quote]

Tud je kje ti je muz v nairobiju da sr zdaj prodajas quatropolsrbemu za dva jurcka?

Tud je kje ti je muz v nairobiju da sr zdaj prodajas quatropolsrbemu za dva jurcka?
[/quote]

vi pa čist po namibijsko tolčete :)))


Motiš se, te sem predvčerajšnjim nabral in so vse takoj šle, puhloglavke kupile, da bodo kuhale svoje strupene župe.

[img]http://shrani.si/f/3a/9T/4iRKq1Id/1/20170928142156-1.jpg[/img]

Tud je kje ti je muz v nairobiju da sr zdaj prodajas quatropolsrbemu za dva jurcka?
[/quote]

Žabec ne za dva jurčak …za mineštrco in pačaaalinke…a ne raumete naše :)))


Motiš se, te sem predvčerajšnjim nabral in so vse takoj šle, puhloglavke kupile, da bodo kuhale svoje strupene župe.

[img]http://shrani.si/f/3a/9T/4iRKq1Id/1/20170928142156-1.jpg[/img]
[/quote]

….polarni…malo fotomontaže in novoletna voščilnica bo tu :)))

vi pa čist po namibijsko tolčete :)))
[/quote]

Jao baba da sm ti jaz muuz ne bi ti kr gk jurckov okol nabirsls razumrs

Kar tulipana imejta, jaz bom raje sama gobe nabirala, mi ta družba ni všeč 🙂

….polarni…malo fotomontaže in novoletna voščilnica bo tu :)))
[/quote]

priporočam kakšno brhko puhloglavko v isti barvni kombinaciji ;)))

….polarni…malo fotomontaže in novoletna voščilnica bo tu :)))
[/quote]
Žleht pa nisem….nikoli bil. 🙂

Jao baba da sm ti jaz muuz ne bi ti kr gk jurckov okol nabirsls razumrs
[/quote]

Vi mate pa preveč sss-jev na tipkovnici :))))

Vi mate pa preveč sss-jev na tipkovnici :))))
[/quote]
Njbrž je kje mimo zapoznele trgatve hodil. 🙂

New Report

Close