Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri idiöt si je izmislil kremšnite s SMETANO??

Kateri idiöt si je izmislil kremšnite s SMETANO??

Včasih so bile kremšnite:
– rezina testa
– krema
– še 1 rezina testa
– krema
– še 1 rezina testa na vrh.
In so bile ZAKON.

Zdaj pa:
– rezina testa
– krema
– SMETANA
– rezina testa na vrh.

Kako naj bi se takšne kremšnite jedlo, brez da narediš packarijo, ker smetana ni dovolj trdna in se vse skupaj razmaže in razpade?
Poleg tega, da je smetana tudi precej ogabna.
A mi je ušla kaka novica, je kdo slučajno izumil laserski nož za kremšnite?

Kaj vam ni jasno, slaščičarji??

Seriously…

Kremsnito v vsakem primeru jes tako, da (ce je sveza) pokrov prebodes in odlomis z vilicami ali (ce ni tako sveza) snames in pojes posebej. Nobena krema ni toliko kompaktna, da bi zdrzala listnato testo, ce ga poskusas odlomiti z robom vilic.

Smetana ali ne smetana je stvar okusa, razne rastlinske pene tudi. Je pa vedno (vsaj kolikor se jaz spomnim) bila sestavni del kremnih in zagrebskih rezin. Edino ce si naredis doma samo s kremo. Ce kupis listnato testo, ostalo ni niti zapleteno, niti drago.

Vprašaj Šmonove na Bledu, stari slaščičarji. Vedno smo jedli pri njih, dokler smo bili domači še dobrodošli tam gor.

Ta zgornja skorja se res ne da normalno rezati, zato, ko jih doma delam, nikoli ne dam po vrhu listnatega testa. Nikoli. To se mi zdi totalna zguba časa.

Nisem pa sploh vedela, da so bile včasih drugačne, ampak nekako se mi zdi logično, da daš listna testo na kremo, da se zmehča… Nič, pametnejši so bili v starih časih, samo tehnologije niso imeli take, da bi uničili in zasvinjali cel svet.. Hvala Bogu, ker potem nam ne bi nič ostalo… tako pa zanamcem ne bo.

Kakšna packarija?
Jih delam sama že vrsto let…testo, čvrsta van.krema, čvrsta smetana, testo.
Božanske, nobene packarije.
A jih z roko ješ? Potem pa zna bit, ja…..


A nismo več?

Samoborske kremšnite:
Testo
Krema
Testo

Hotel Livadić


A to še kdo uživa:-))?

Take so klasične avstralske kremne rezine.
Tiste, ki en zgoraj opisuje testo-krema-testo-krema-testo so pa francoske (napoleon slice)
Mi imamo pač še smetano zraven. 🙂

slovenci pač nismo unikum, kar se tiče vanili rezin

Ta zgornja skorja se res ne da normalno rezati, zato, ko jih doma delam, nikoli ne dam po vrhu listnatega testa. Nikoli. To se mi zdi totalna zguba časa.

Nisem pa sploh vedela, da so bile včasih drugačne, ampak nekako se mi zdi logično, da daš listna testo na kremo, da se zmehča… Nič, pametnejši so bili v starih časih, samo tehnologije niso imeli take, da bi uničili in zasvinjali cel svet.. Hvala Bogu, ker potem nam ne bi nič ostalo… tako pa zanamcem ne bo.
[/quote]

Kako – ne da se normalno rezat?
Kako pa jih narežejo v slaščičarni, ko jih naenkrat naredijo cel ogromen pladen?
Kaj jima j*ena kremna rezina s smatano (ali brez) z ekologijo?
A sedaj nas bodo ekofašisti krivili da rezine uničujejo okolje ??!!!! Tajko kot na fopajo, da plastika iz Slov. končuje v Pacifiku? Čeprav Zahod (EU+ZDA) prispeva samo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} k plastiki, ki konča v morjih?
W T F?

Te tvoje včasih kremšnite jaz ne bi jedla.
Te zdaj pa jemo tako, da pokrov vržeš dol in lepo poješ kremo in smetano, potam pa daš pokrov čez dno, čez pa vilico in prtiček in stvar rešena :)))

A nobena ne dela doma kremšnit, da se vam taka umetnost zdi, ta zgornjo plast listanega testa, ko je spečen zrezat in nato lepo zložit gor? Mi ga potem primemo v roko in pojemo, pa prste tudi poližemo. Res, katastrofalni packi smo, pa še kar živi.

A kdo pozna foro, da je smetana na kremšnitah pri Šmonu tako dobra? Kako jo pripravijo, kakšne sestavine uporabijo? Sem poizkušal stepsti smetane različnih proizvajalcev, pa nobena ni bila tako dobra.

Meni so take dobre, lotim se jih postopoma: snemem pokrovček, po plasteh pojem smetano, se lotim jedra, pospravim podstavek, otresem s pokrova sladkor in pohrustam še tega.


Sele zdaj sem videla. Pecivo, ki ga opisujes, se imenuje millefoglie, ne kremsnita in se dela se vedno tako, kot opisujes: 3 plasti testa in vmes 2 plasti kreme. Je pa res, sem ze jedla to pod imenom “kremsnita”, tako da ce lahko slascicarji mesajo imena, jih lahko ti tudi. :)))

Za recept kremšnite s smetano je poskrbel Madžar Ištvan.
Zaposlili do ga v hotelu Park na Bledu. Vedno, ko sem prišla, mi je potisnil paket za seboj, v moje male otroške ročice.


Zanimivo!
Do kdaj pa je gospod bil v Parku?

Pokrovček se po kosih z vilico prebode in pohrusta. Smetana in krema ostaneta praktično nedotaknjena pri tem načinu in jih lepo pospraviš po pokrovčku. Jaz pogosto testo pustim in pojem samo kremo, tudi večino smetane včasih pustim.

En Vojvodinec je bil…. Lump ta pravi. Ženske sedaj na Bledu nikakor ne moremo hujšati, ker je obvezno treba na blejsko rezino.

https://siol.net/trendi/kulinarika/12-milijonov-kremsnit-na-bledu-80770

Očeta, ki bi ta podatek vedel in je Ištvana zaposli, ni več med živimi.

New Report

Close