Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri ženski parfum po 50.?

Kateri ženski parfum po 50.?

Kateri ženski parfum za ženske 50 plus?

Meni je všeč Gioia linija od Armanija, se mi zdi taka nevtralna in sveža.

Moje prijateljice in znanke večinoma prisegajo na miss in mademosielle parfume, ki so meni sicer všečnega vonja, a se mi zdijo primernejši za mlade ženske.

Nekaj jih je takih, ki so ostale na Vanderbiltu in Romi in Trezorju še iz zgodnjih 90ih.

 

Katera dišava se pa vam zdi primerna za zrele ženske?

Karkoli z vonjem ciprese bo ok.

Al pa kloroform.

Ysl- Libre

Guerlain- Mon Guerlain

Lancome- La vie e belle

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj pravite?, 10.05.2024 ob 19:21

Kateri ženski parfum za ženske 50 plus?

Meni je všeč Gioia linija od Armanija, se mi zdi taka nevtralna in sveža.

Moje prijateljice in znanke večinoma prisegajo na miss in mademosielle parfume, ki so meni sicer všečnega vonja, a se mi zdijo primernejši za mlade ženske.

Nekaj jih je takih, ki so ostale na Vanderbiltu in Romi in Trezorju še iz zgodnjih 90ih.

 

Katera dišava se pa vam zdi primerna za zrele ženske?

Chanel

Dior

Klasika neka npr Arden  Elisabeth

Armani Si kolekcija

 

Kaj imajo pa veze leta s prfumi?!

Odgovor na objavo uporabnika
Bluznica, 10.05.2024 ob 20:02

Karkoli z vonjem ciprese bo ok.

 

Eh, tudi jaz sem pri 30 mislila, da se svet konča pri 40, zdaj pa vidim, da se s 50 veliko bolje živi kot s 30.

Želim ti, da dočakaš moja leta.

Odgovor na objavo uporabnika
Neli923, 11.05.2024 ob 07:52

Kaj imajo pa veze leta s prfumi?!

 

Po moje enako kot oblačila, razmišljam, da nekaj je za najstnike, nekaj za mlade, nekaj za stare, ni vse za vse, četudi so nekateri mentalno celo življenje najstniki.

Hvala avtorica, se bom potrudila. Absurdno mi je le, zakaj bi se omejevala pri izbiri parfuma glede na starost, izberi si tistega, ki ti je najbolj všeč, ne glede na starost ali barvo las 😀 Drugače je pri oblačilih, pri izbiri parfuma pa bodi svobodna. Poletiii…. 🕊️

Kva ma to veze s starostjo? Ciprese, seveda, duhoviti ste.

Kupiš, kar ti lepo diši – ali si 30, 50 ali 80.

Se strinjam.

Vsi  zgoraj ti našteti parfumi so sicer komercialni sintetični, ki zelo različno reagirajo z molekulami, ki se sproščajo na povrhnjici naše kože in to pri vsaki ženski zelo različno dišijo in razvijejo popolnoma različen vonj na koži, tudi zaradi feromonov, ki jih izločamo neprestano, pa tudi zaradi stresa ( posledica delovanja kortizola).

“Parfum”  se nikoli ne izbira glede na starost ženske ali moškega, niti na barvo las, oči, kože, ipd.  Ali ker je pač “moderen in in” in reklamiran, ga pa naj vsak ali vsaka ima.

Najbolje pa se izbira glede na odziv same kože uporabnika, po stiku s kožo,  oziroma morajo se izbirati  predvsem glede na letni čas – spomladi in poleti bolj lahke, morda cvetlične in sadne, nevtralne pozimi in jeseni sladkaste, vanilijaste, pudraste, orientalske, težje osnovne note parfuma, kot so vanilija, sandalovina, tobak, les ,ambra … Ni hujšega, ko na vroč poletni dan, ko je že tako zadušljivo, vsepovsod in nenormalna vlaga v zraku, uleti ena  pretirano naparfumirana  osebas težkim sladkastim zimskim vonjem v manjši prostor  z več osebami ( npr. avtobus, pisarna, dvigalo)…

Nek tako “popularen”  ali oglaševan parfum bo pa tudi na kadilki lahko popolnoma drugače dišal, kot na nekadilki. Ni hujšega, da na eni osebi, ki smrdi po cigaretah, zavohaš še težek orientalski vonj parfuma, kot je Opium in podobnih,predvsem sladkasto vanilijastih, težkih osnovnih not, ki ostanejo prisotne cel čas na koži – Ubijalska kombinacija,  te mine apetit za cel dan.

Najboljša izbira so praktično ne toliko”komercialni” parfumi na osnovi pravih dišavnih olj, oljni parfumi, ki so ponavadi  na kapalko ali na kroglico, obstojni preko celega dneva, lepo dišijo tudi, ko se zdišijo vrhnje note parfuma in ostaneta ena ali dve nosilni osnovni noti – pri nas je izbira bolj slaba, v kakšnih mednarodnih prostocarisnkih prodajalnah po letališčih je precej izbire;  – so najdražji, a vredni vsakega nakupa.

Pa če že sintetične “trgovinske” znamke parfumov, potem, kupujte  raje parfum ali parfumske vode ( ker vsebujejo do 30% čistgea oljnega parfuma)-obstojnost do 12 ur po enem samem nanosu , kot toaletne različice ( vsebujejo le do 15% oljnega parfuma)-obstojnost zato do nekje max. 6 ur po  enem nanosu.

Toaletne imajo več  mešanice vode in alkohola, zato so tudi manj obstojni.

Osebno uporabljam tudi  NEST parfumska olja, je veliko izbire – niso pa poceni npr. 30 ml steklenička s kapalko je cca. 100 USD., roll on  steklenička 6 ml  pa nekje 37 USD – po prostocarinskih prodajalnah po letališčih  včasih precej ceneje. 30 ml steklenička je za cca 2 leti pri  meni redne uporabe.

http://www.nestnewyork.com/collections/perfume-oils

http://www.sephora.com/search?keyword=NEST%20new%20york%20parfume%20oil

 

Od kupljenih pa npr.  znamko Lanvin, Rumeour – za hladne mesece tega:

http://www.fragrantica.com/perfume/Lanvin/Rumeur-364.html

Za toplejše mesece pa npr. tadva- Zimaya znamka parfumov:

zimayaperfumes.com/products/khafaya-pink-100ml

http://www.fragrantica.com/perfume/Zimaya/Fatima-Pink-92817.html

zimayaperfumes.com/collections/women

 

 

 

 

 

 

 

 

New Report

Close