Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero hrano iz otroštva pogrešate?

Katero hrano iz otroštva pogrešate?

Jooj jaaa 🙂

Zakon – to je bil baje neki nadomestek – ma nevem tako so rekli.

Bile so zakoon!”

Ne ne … … so bile vseeno večje. Recimo ena taka velikost kot Kinder Pingui.

Žvečilni čunga lunga teh tudi ni več se spomnim kako sem šparala kovance da sem šla lahko po verouku po eno čungalungo

bili so eni lešnikov piškoti v bež škrniclu, poslikanem z lešniki. tistega tudi nisem že dolgo videla

Joj kako smo se ga fajn “zadevali” z gringotom 😀 Sploh borovnica je bila zakon, ker si imel potem vijoličen jezik 🙂
Jaz pogrešam še tiste male cedevita bombončke, okrogle.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

A se spomnite sladoleda v obliki lučke, v bistvu je bila ta lučka kot zmrznjen pomarančni sok?? Pa se ne morem spomnit imena.

Spomnim se tudi, da je bil pred mnogimi leti pri nas čips z imenom ČIPI ČIPS. In naša mama še danes vsakemu čipsu (ni važno poreklo, država, firma….) reče: “Čipi čips”

bungavilea, se jim je reklo mondo ali nekaj takega, so bili kot marsove čokoladke zaviti?

Tega se pa jaz spomnim. Mislim, da je bila Eurocrem ploščica.

Pa kako so bili pakirani 2 dl soki? Itak, da si ga pri prebadanju s slamico pol polil, ker so bili tako nerodni. Slamico si pa obvezno dobil na blagajni, takrat še niso bile zraven prilepljene.

Spomnim se tudi Fructalovih sokov (1 l), so bili v takih dolgih kvadrih, spodaj in na vrhu pa “zlata” folija, ki si jo moral preluknjati.

Zakon so bili tudi jogurti v piramidah.

To so bili časi :-)))))

Cedevita bonbončke imaš na bencinskih ali Mercatorju.

Spomnim se Flavoraida, so ga pakirali v Drogi Portorož, če se ne motim:) Pa Eurocrem ploščic, o katerih govori Bugi, se tudi spomnim, njam:)

Najbolj pa pogrešam nekaj, česar se pravzaprav ni dalo kupiti…tisto, kar je nona skuhala…velikokrat se spomnim nanjo in prav na okus njenih kosil. Pogrešam jo.

Zanimivo, prav nobene. Čikgumiji, sladkorno-čokoladni približki, čipsi, bonboni, ipd. so pri nas od vekomaj veljali za manjvredno hrano, pa še marala je nisem. Edini čokoladni namaz, ki mi je bil všeč in se je dobil pred več kot 40 leti, enak pa je tudi danes, je Nutella.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pire krompir. To je vse.

Ki danes ni več istega okusa, pa če se še tako trudim. 🙁

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Ta sir v obliki hlebčka je bil desertni sir od Mariborkse mlekarne. Mislim, da v Hoferju sploh ni isti.

Jaz se pa spomnim:

– soka na slamico Prima C in Pingo
– Flavoraid prašek za napitek
– ora v steklenicah
– črni mentol bonboni z dimnikarčkom
– keksi Banini(pa še taka reklama je bila)
– Čunga lunga žvečilni in seveda Bazooka
– pa ena čokolada(mala), ki je izgledala tako kot npr. Toblerone, ovita pa je bila ali v beli ali v oranžni papir, spredaj pa je bil narisan zajček-joj kaj bi dala da zvem, če se jo da kje dobit in kako se ji reče

– aja, un liker z višnjami pa je od Maraske in se mu reče Višnjevača-ful dobro- se še dobi

– pa malinovec v steklenici

– Zala jogurt-smetanov z borovnico

– Kiki bonboni-no te še vedno imajo

– grand prix čokolada s koruznimi zrnji-formula je bila na ovitku

– pa čokolada Frizbi, v svetlečem modrem, rdečem in zelenem papirju. Čokolada je izgledala kot Bajadera

– pa lizika iz karamele “Skippy”

– pa lizika Lolli pop-borovnica je bila zakon-teh pa res ni več

– pa bonboni Slatka tajna

Kečap od Agrokomerca!

Kaj pa rum ploščice? Njam!!!!

“njamsi”- kaj bi dala za tiste napolitanke, ki si jih omenjala. Te so tudi meni prve padle na pamet. Kaj tako dobrega sigurno nikjer ne prodajajo več. Zdejle jih čutim na jeziku. V škatli jih je bilo kakšnih 10 približno, notri je bilo veliko kreme in zelo močan okus po rumu(vem, da sem bila takrat stara kakšnih 10-15 let in sem po dveh teh politankah že kar malo čutila alkota v glavi). Se mi zdi, da so bile od Kraša. Če jih kdaj dobim, plačam tudi 20 EUR, če je treba.samo da jih spet okusim.

Ej, super tema! Tiste mini čokoladice so bile Mond, bugi…

Na torto napolitano sem tudi jaz pozabila, pa ste me spomnile nanjo-mega stvar!

Čokolada je bila sicer vsa bolj šečerna tabla, zato je bila pa avstrijska toliko bolj zaželjena:-)))))))

dober tek vsem

oH, a se kdo spomnni kje bi še našla penaste živali. Se spomnite penastih živali, bonbonov. Taki rumeni pudlčki so bli not pa oranžne ribice pa roza slončki. Joj kako je blo to meni dobr. Zdaj pa jih ne najdem več.

eurocrem plošče hodim kupovat v zagreb. imajo jih v konzumu v podhodu pri žel. postaji, če koga zanima.

505 s črto al kaj so že bili

pa tamali fruktalovi soki v malih flaškah, takih rjavih bolj vitkih k zdaj.

pa eni čigumiji, tako majhni v enem modro rdečem ovitku, tko vsak posebej pakiran.

Pašteto s šunko….jami, ne vem od katerega proizvajalca a je bila res pašteta, ki je imela okus.
In sladoled Čoko Moko…mmmmmmmmm.

bonbone 505 lahko spet dobiš na vsaki bencinski pumpi(petrol)

lep dan

nelja

-mleko v vrečki in jogurti v trikotnikih-Ljubljanske mlekarne
-sladoled (lučka) Kapri

VESNA BONBONI SO BILI ZAKON, S FINO ČOKOLADNI KREMICO NJAAAAAMIIIIIIII

New Report

Close