Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj je skrajni čas za imeti prvega otroka?

Kdaj je skrajni čas za imeti prvega otroka?

zdravnik ji je povedal, da ji počasi popuščajo jajčniki, tudi njena mati je izgubila menstruacijo že pri 42, to imajo v familiji…naju ne moti, rada se imava in veliko seksava, oploditev je možna, so povedali, umetno, moj spermij, njeno jajčece, je pa boleče, v živo, ona ne ve če zmore, mene ne moti, rada se imava, vse okej

Idealno do 28., čisto sprejemljivo do 32., do 35. ze rahlo tvegano, po 35 manjsa mounost zanoitve, vecke tveganje za zdravje otroka, zaplete pri porodu… po 40. pa ze hazarderstvo …

Ni tako grozno kot se sliši. če si želita otroka, se odločita za to. Vama ne bo nikoli žal.

Zakaj že berem to temo?

Pa se sploh berete? Da ne govorim, da se bojim, da res tako mislite.[/quote]
če bi tebi bila dana sposobnost razumeti, bi vedela, kaj dejansko se s tem misli – ne na dobesedno egoizem in materializem, ampak na to, da človek dejansko izživi svojo mladost zase s svojimi željami,d a se ne počuti kot da ga je otrok za to prikrajšal in bi mu to potem očital, ali celo,d a bi se mu zaradi tega občutka pr 40 sfrcljalo in bi otroka zapustil….te verste egistične misli nase in na svoje uživanje življenja… o tem se govori…
materializem pa tudi s tega vidika istega – imeti dovolj da užiješ mladost (potovanja, itd) in tudi da si postaviš dom, da se ne odrekaš zaradi tega in odrekaš tudi otroku… potem ko je vse to urejeno – to prerasteš in dejansko si brezskrbno predan otroku, brez občutkov odrekanja zaradi tega, ker je otrok na svetu.

To ti je pojasnilo, zate, ki ne razumeš, kaj je mišljeno.[/quote]

točno tako, hvala!

jaz sem šla čez to. Presrečna da je obstajala ta možnost. Pač cca 1mesec ji daš inekcijo v trebušno maščobo..še čutila ne bo, pa potem ko je odvzem jajčec se tudi lahko zmeni za narkozo (sploh v Mb je to avtomatično). Vsako bolečino/fobijo je za čudež starševstva vredno preseči..kam bi sicer dali vso to ljubezen, ki čaka da pride na plano..

Vidim, da vas je nekaj tu precej pametnih in kar nekaj govorite. Imela sem mamo, ki me je rodila v zelo poznih letih. Jaz sem rodila pri 25 in 28 in sicer ravno iz tega razloga, ker sem imela staro mamo. Poslušajte tiste, ki imamo s tem izkušnje. NE imejte otroka prestare. Razlogov je en milijon. Ne bom naštevala, ker vidim, da ne razumete, ko je ena zgoraj že hotela pojasniti, da ni dobro niti za mamo, niti za otroka.

Sicer pa, vaše odločitve, vaše življenje.

Jaz pa vem, ker sem to doživela. In ne privoščim nikomur.


da bi bilo bolje, da te ne bi bilo? No, daj povej kaj tako hudega si doživela, ker si imela starejšo mamo… a te ni sram, da takšne pišeš… da ji to očitaš zaradi let? lahko bi te bilo… zelo sram!

40 let je že 5 let prepozno.

se predstavljaš 57 let stara s pubertetnikom, ki te jebe u dupe?

koliko je stara tvoja mati, ki je vzgojila tako primitivno bitje kot si ti?


če bi tebi bila dana sposobnost razumeti, bi vedela, kaj dejansko se s tem misli – ne na dobesedno egoizem in materializem, ampak na to, da človek dejansko izživi svojo mladost zase s svojimi željami,d a se ne počuti kot da ga je otrok za to prikrajšal in bi mu to potem očital, ali celo,d a bi se mu zaradi tega občutka pr 40 sfrcljalo in bi otroka zapustil….te verste egistične misli nase in na svoje uživanje življenja… o tem se govori…
materializem pa tudi s tega vidika istega – imeti dovolj da užiješ mladost (potovanja, itd) in tudi da si postaviš dom, da se ne odrekaš zaradi tega in odrekaš tudi otroku… potem ko je vse to urejeno – to prerasteš in dejansko si brezskrbno predan otroku, brez občutkov odrekanja zaradi tega, ker je otrok na svetu.

To ti je pojasnilo, zate, ki ne razumeš, kaj je mišljeno.[/quote]

Vse jasno. Ti nikoli ne boš razumela. NIKOLI. Zato se ne bom niti trudila z razlogi.[/quote]

Truditi s pojasnili se ni vredno že zato, ker so nekateri zreli pri 20., drugi se čutijo takšne šele pri 40. Vsak gleda iz sebe.

Če imaš občutek, da boš s tem – ker se bo tvoje življenje prefokusiralo iz tebe samega na otroka – za kaj ‘prikrajšan’, ga raje ne imej. Nenazadnje se nekateri nikoli ne odločijo za otroke, ker enostavno za kaj takega nimajo potrebe. Z vso pravico, saj gre za njihovo življenje.

Razloge za sfrcljanje (neodvisno od odločitev za starševstvo) eni od komaj dvajsetih veselo, vase fokusirno, prakticirajo še v pozna leta – s tem, da se nenehno pehajo za zadnjimi možnostmi t. i. uživanja. Po mojih opažanjih v okolju, strah pred bližajočo starostjo tako svobodo le še stopnjuje. Nikoli ne veš, morda te jutri potolče tisti cigl, ki pade s sosedove strehe…

Če želiš vzgojit otroka da bo sposoben, zdrav, pameten, razvit ga ženske imejte pri 30 najkasneje 33ih letih. To so pokazale študije.
V primeru da si ženska in imaš okoli 40 ali več samo pozabi na otroka za vekomaj!


vse je odvisno od vzgoje… imam sorodnike, ki je zdaj dopolnil abrahama, ima sina 15 letnika -res vredu fant, športnik, vse se da z njim pogovoriti…
tako,da vse je odvisno od vzgoje in odnosov v družini… če pa imaš ti že tako zaničevalno prepričanje, da pubertetniki vse po vrsti J*** v dupe… potem pa je to tvoje problem in mi ni čudno, da te kak pubertetnik res, ampak temu je vzrok tvoj začetni nespoštljiv odnos do njega…

[/quote]
Nihče ne zmerja 57 letne mame, ker se boji možnosti, da bo mamo infarkt ali kap in bo šel v rejniško družino. Rejnik bi mu pa povedal, da ni razlike mex rejencem in orehom in da je oba treba tolčt

Če ima pubertetnik 60 letne starše jih ne žali, ker se boji, da jih kmalu ne bo imel več, če jih bo žalil in jih bo zaradi njegove zlobe infarkt in kap

Če želiš vzgojit otroka da bo sposoben, zdrav, pameten, razvit ga ženske imejte pri 30 najkasneje 33ih letih. To so pokazale študije.
V primeru da si ženska in imaš okoli 40 ali več samo pozabi na otroka za vekomaj![/quote]
ja, sej s tabo ga ne bo imela – ga bo imela pa s kom drugim… bog pomagi, če so tvoji spermiji učinkoviti in dobri samo do 33 leta, potem pa bi zaradi njih otrok trpel, ker bi dobil zanič dedni material- (nesposoben in nerazvit).
Bomo drugega našli takega, ko otroke spoštuje, tudi tiste, ki so rojeni materam kasneje in imajo dedni material, ki omogoča sposobne in razvite otroke tudi kasneje po 33 letu.

Če želiš vzgojit otroka da bo sposoben, zdrav, pameten, razvit ga ženske imejte pri 30 najkasneje 33ih letih. To so pokazale študije.
V primeru da si ženska in imaš okoli 40 ali več samo pozabi na otroka za vekomaj![/quote]
ja, sej s tabo ga ne bo imela – ga bo imela pa s kom drugim… bog pomagi, če so tvoji spermiji učinkoviti in dobri samo do 33 leta, potem pa bi zaradi njih otrok trpel, ker bi dobil zanič dedni material- (nesposoben in nerazvit).
Bomo drugega našli takega, ko otroke spoštuje, tudi tiste, ki so rojeni materam kasneje in imajo dedni material, ki omogoča sposobne in razvite otroke tudi kasneje po 33 letu.[/quote]

Jaz samo izredno dobronamerno svetujem tu gor. Če že imaš otroka, potem ni treba bit nesramna do mene. Če ga pa še nimaš, potem kot pravim imaš časa do 30. oziroma najkasneje do 33. leta.
Želim ti vse dobro.

Ja ful bistveno drugače je kot pri 52! LOL


ja, sej s tabo ga ne bo imela – ga bo imela pa s kom drugim… bog pomagi, če so tvoji spermiji učinkoviti in dobri samo do 33 leta, potem pa bi zaradi njih otrok trpel, ker bi dobil zanič dedni material- (nesposoben in nerazvit).
Bomo drugega našli takega, ko otroke spoštuje, tudi tiste, ki so rojeni materam kasneje in imajo dedni material, ki omogoča sposobne in razvite otroke tudi kasneje po 33 letu.[/quote]

Jaz samo izredno dobronamerno svetujem tu gor. Če že imaš otroka, potem ni treba bit nesramna do mene. Če ga pa še nimaš, potem kot pravim imaš časa do 30. oziroma najkasneje do 33. leta.
Želim ti vse dobro.[/quote]
ja ful ja – dobronamerno svetuješ… varaga ti želiš komu kaj dobro.
Ti tako povem, če piješ, kadiš in nezdravo živiš so tvoje možnosti kljub mladim letom slabe in tvoj dedni material, ki ga prebneseš na potomca je slab (četudi si 25 in četudi si tip in si misliš,d a si oh in sploh)… veliko slabše kot od ženske okoli 40ega…

Jaz samo izredno dobronamerno svetujem tu gor. Če že imaš otroka, potem ni treba bit nesramna do mene. Če ga pa še nimaš, potem kot pravim imaš časa do 30. oziroma najkasneje do 33. leta.
Želim ti vse dobro.[/quote]
ja ful ja – dobronamerno svetuješ… varaga ti želiš komu kaj dobro.
Ti tako povem, če piješ, kadiš in nezdravo živiš so tvoje možnosti kljub mladim letom slabe in tvoj dedni material, ki ga prebneseš na potomca je slab (četudi si 25 in četudi si tip in si misliš,d a si oh in sploh)… veliko slabše kot od ženske okoli 40ega…[/quote]

Ja glej. Jaz tu ženskam izredno dobronamerno svetujem kdaj naj imajo otroka. Ta raziskava, ki sem jo omenjal je pokazala, da po 33. letu dobivajo ženske težave na spolovilih, težje zanosijo, otroka ne morajo pravilno in polno prehranjevati ter mu nuditi dovolj beljakovin, mineralov, vode in maščob ker se njihove lastne prehranske navade spremenijo. To je ker se človek stara. Vsaj tako so ugotovili raziskavi. Otrok v maternici pa potrebuje maščobe, vodo, beljakovine in minerale ter druge pomembne tekočine da je vse vredu ob rojstvu.
Pri 40. letu in kasneje pri 45. pa že namreč nastopi tako imenovana menopavza. Več o tem stanju si lahko prebereš na Google.com.
Upam, da sem ti kaj bolj jasno predstavil vprašanje v tej temi.


ja, sej s tabo ga ne bo imela – ga bo imela pa s kom drugim… bog pomagi, če so tvoji spermiji učinkoviti in dobri samo do 33 leta, potem pa bi zaradi njih otrok trpel, ker bi dobil zanič dedni material- (nesposoben in nerazvit).
Bomo drugega našli takega, ko otroke spoštuje, tudi tiste, ki so rojeni materam kasneje in imajo dedni material, ki omogoča sposobne in razvite otroke tudi kasneje po 33 letu.[/quote]

Jaz samo izredno dobronamerno svetujem tu gor. Če že imaš otroka, potem ni treba bit nesramna do mene. Če ga pa še nimaš, potem kot pravim imaš časa do 30. oziroma najkasneje do 33. leta.
Želim ti vse dobro.[/quote]
a tako si ti tvoji dal čas… in sta lepo naredoila 3 do 33-ega… ups… ne ni jih vse naredila s tabo – samo za prvega si bil odličen… potem so bili pa drugi boljši – le zakaj??? in kako, če pa do 33 si bil pa ja ti on in sploh – e očitno že ne – če ne ne bi šla raje k drugim, da so naredili ji otroka :))

Jaz samo izredno dobronamerno svetujem tu gor. Če že imaš otroka, potem ni treba bit nesramna do mene. Če ga pa še nimaš, potem kot pravim imaš časa do 30. oziroma najkasneje do 33. leta.
Želim ti vse dobro.[/quote]
a tako si ti tvoji dal čas… in sta lepo naredoila 3 do 33-ega… ups… ne ni jih vse naredila s tabo – samo za prvega si bil odličen… potem so bili pa drugi boljši – le zakaj??? in kako, če pa do 33 si bil pa ja ti on in sploh – e očitno že ne – če ne ne bi šla raje k drugim, da so naredili ji otroka :))[/quote]

Oj. Ne razumem čisto točno kaj hočeš povedati. Jaz še nimam otrok in sem samski, brez žene. 33. leto omenjam kot je bilo zapisano v strokovni raziskavi. V resnici je lahko tudi kako drugače, da ženska zanosi tudi po tem letu. Jaz nič ne pravim da ženska mora sledit tej raziskavi.


ja ful ja – dobronamerno svetuješ… varaga ti želiš komu kaj dobro.
Ti tako povem, če piješ, kadiš in nezdravo živiš so tvoje možnosti kljub mladim letom slabe in tvoj dedni material, ki ga prebneseš na potomca je slab (četudi si 25 in četudi si tip in si misliš,d a si oh in sploh)… veliko slabše kot od ženske okoli 40ega…[/quote]

Ja glej. Jaz tu ženskam izredno dobronamerno svetujem kdaj naj imajo otroka. Ta raziskava, ki sem jo omenjal je pokazala, da po 33. letu dobivajo ženske težave na spolovilih, težje zanosijo, otroka ne morajo pravilno in polno prehranjevati ter mu nuditi dovolj beljakovin, mineralov, vode in maščob ker se njihove lastne prehranske navade spremenijo. To je ker se človek stara. Vsaj tako so ugotovili raziskavi. Otrok v maternici pa potrebuje maščobe, vodo, beljakovine in minerale ter druge pomembne tekočine da je vse vredu ob rojstvu.
Pri 40. letu in kasneje pri 45. pa že namreč nastopi tako imenovana menopavza. Več o tem stanju si lahko prebereš na Google.com.
Upam, da sem ti kaj bolj jasno predstavil vprašanje v tej temi.[/quote]
a dej nehi no – še pred kratkim si pisaril, kako je za ženske normalno, da rojevajo okol 40 in da je vse ok… zdaj pa provociraš ane – še ena ta tehnika isto kot s službo ane… prej neko lepo besedičenje in nategovanje… potem pa hups, ko so leta minila, pa obrnemo zgodbico, kewr smo svoje dosegli, dotično smo spravili ob tisto kar smo želeli in je bil tvoj namen.
Berem te in prepozna – četudi se zamaskiraš – očiten si… zato sem ti pa napisala, ne skrbi, drugi so bolji in druge bomo iskali – tebe ne rabi skrbet za to, če bo kdo imel otroke po 33, ker ti jih zagotovo ne boš, oz, s teboj jih zagotovo ne bo nobena imela… in četudi ne bi mogla več zanosti bi te pustila… drugega ljubvečega pa ne bi in bi z njim ostala. S tabo ne nikoli, ker če nisi sposoben narediti otroka, si sposoben očitno samo uničevati življenja, ker to si dokazal – to pa si, to si dokazal. Ok zadovoljen.

Pa se sploh berete? Da ne govorim, da se bojim, da res tako mislite.[/quote]
če bi tebi bila dana sposobnost razumeti, bi vedela, kaj dejansko se s tem misli – ne na dobesedno egoizem in materializem, ampak na to, da človek dejansko izživi svojo mladost zase s svojimi željami,d a se ne počuti kot da ga je otrok za to prikrajšal in bi mu to potem očital, ali celo,d a bi se mu zaradi tega občutka pr 40 sfrcljalo in bi otroka zapustil….te verste egistične misli nase in na svoje uživanje življenja… o tem se govori…
materializem pa tudi s tega vidika istega – imeti dovolj da užiješ mladost (potovanja, itd) in tudi da si postaviš dom, da se ne odrekaš zaradi tega in odrekaš tudi otroku… potem ko je vse to urejeno – to prerasteš in dejansko si brezskrbno predan otroku, brez občutkov odrekanja zaradi tega, ker je otrok na svetu.

To ti je pojasnilo, zate, ki ne razumeš, kaj je mišljeno.[/quote]
Kdor tako razmišlja, je bolje, da sploh nima otrok.
Ker jih pri 40-tih, če jih ima, ima le zaradi drugih, da drugi ne bodo čudno gledali.
Kot da svojega življenja in mladosti ne moreš uživati z otrokom, ker ti je v napoto.


če bi tebi bila dana sposobnost razumeti, bi vedela, kaj dejansko se s tem misli – ne na dobesedno egoizem in materializem, ampak na to, da človek dejansko izživi svojo mladost zase s svojimi željami,d a se ne počuti kot da ga je otrok za to prikrajšal in bi mu to potem očital, ali celo,d a bi se mu zaradi tega občutka pr 40 sfrcljalo in bi otroka zapustil….te verste egistične misli nase in na svoje uživanje življenja… o tem se govori…
materializem pa tudi s tega vidika istega – imeti dovolj da užiješ mladost (potovanja, itd) in tudi da si postaviš dom, da se ne odrekaš zaradi tega in odrekaš tudi otroku… potem ko je vse to urejeno – to prerasteš in dejansko si brezskrbno predan otroku, brez občutkov odrekanja zaradi tega, ker je otrok na svetu.

To ti je pojasnilo, zate, ki ne razumeš, kaj je mišljeno.[/quote]
Kdor tako razmišlja, je bolje, da sploh nima otrok.
Ker jih pri 40-tih, če jih ima, ima le zaradi drugih, da drugi ne bodo čudno gledali.
Kot da svojega življenja in mladosti ne moreš uživati z otrokom, ker ti je v napoto.[/quote]
to je tvoje razmišljanje, tega ne govorimo mi…
otrok je odgovornost in zahteva prilagoditev življenja, neodgovorno in nedorasli je pisati, da lahko z otrokm je vse enako kot brez njega… ker to preprosto ni res.

New Report

Close