Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj je skrajni čas za imeti prvega otroka?

Kdaj je skrajni čas za imeti prvega otroka?

Ja glej. Jaz tu ženskam izredno dobronamerno svetujem kdaj naj imajo otroka. Ta raziskava, ki sem jo omenjal je pokazala, da po 33. letu dobivajo ženske težave na spolovilih, težje zanosijo, otroka ne morajo pravilno in polno prehranjevati ter mu nuditi dovolj beljakovin, mineralov, vode in maščob ker se njihove lastne prehranske navade spremenijo. To je ker se človek stara. Vsaj tako so ugotovili raziskavi. Otrok v maternici pa potrebuje maščobe, vodo, beljakovine in minerale ter druge pomembne tekočine da je vse vredu ob rojstvu.
Pri 40. letu in kasneje pri 45. pa že namreč nastopi tako imenovana menopavza. Več o tem stanju si lahko prebereš na Google.com.
Upam, da sem ti kaj bolj jasno predstavil vprašanje v tej temi.[/quote]
a dej nehi no – še pred kratkim si pisaril, kako je za ženske normalno, da rojevajo okol 40 in da je vse ok… zdaj pa provociraš ane – še ena ta tehnika isto kot s službo ane… prej neko lepo besedičenje in nategovanje… potem pa hups, ko so leta minila, pa obrnemo zgodbico, kewr smo svoje dosegli, dotično smo spravili ob tisto kar smo želeli in je bil tvoj namen.
Berem te in prepozna – četudi se zamaskiraš – očiten si… zato sem ti pa napisala, ne skrbi, drugi so bolji in druge bomo iskali – tebe ne rabi skrbet za to, če bo kdo imel otroke po 33, ker ti jih zagotovo ne boš, oz, s teboj jih zagotovo ne bo nobena imela… in četudi ne bi mogla več zanosti bi te pustila… drugega ljubvečega pa ne bi in bi z njim ostala. S tabo ne nikoli, ker če nisi sposoben narediti otroka, si sposoben očitno samo uničevati življenja, ker to si dokazal – to pa si, to si dokazal. Ok zadovoljen.[/quote]

Oj. Mislim da sva se midva narobe razumela. Jaz nikoli nisem napisal rojevanje pri 40. letih. Jaz sem pisal o raziskavi kjer piše da je dobro če ima ženska otroka do najkasneje 33. leta, ker potem se telo spremeni. No vsaj tako piše v raziskavi.
Ne razumem kaj hočeš povedati o moji službi. To nisem nikjer omenjal.
Tudi nevem ko omenjaš dotično- kaj?
Jaz mislim, da če bi me ženska pustila ko bi bil star 33 je to njen razlog, jaz bi že imel žensko ko bi rodila mojega otroka.
Drugače bom jaz imel otroke ko bom star 33 ali več. Saj to ni važno koliko bom star.
Upam da sva se sedaj razumela.


Niti ne trdim, da je res.
A vseeno je to egoistično, ko nekdo reče, da želi uživati življenje brez otrok, kot da življenja ni možno uživati z otrokom.
Še razumem, da pri 25-tih še ni želje po otrocih…A da se čaka do 40-tega, češ, da prej ni bilo časa, ker je ženska še morala uživati mladost, je pa zelo nezrelo in je bolje, če potem še starost uživa sama.


a dej nehi no – še pred kratkim si pisaril, kako je za ženske normalno, da rojevajo okol 40 in da je vse ok… zdaj pa provociraš ane – še ena ta tehnika isto kot s službo ane… prej neko lepo besedičenje in nategovanje… potem pa hups, ko so leta minila, pa obrnemo zgodbico, kewr smo svoje dosegli, dotično smo spravili ob tisto kar smo želeli in je bil tvoj namen.
Berem te in prepozna – četudi se zamaskiraš – očiten si… zato sem ti pa napisala, ne skrbi, drugi so bolji in druge bomo iskali – tebe ne rabi skrbet za to, če bo kdo imel otroke po 33, ker ti jih zagotovo ne boš, oz, s teboj jih zagotovo ne bo nobena imela… in četudi ne bi mogla več zanosti bi te pustila… drugega ljubvečega pa ne bi in bi z njim ostala. S tabo ne nikoli, ker če nisi sposoben narediti otroka, si sposoben očitno samo uničevati življenja, ker to si dokazal – to pa si, to si dokazal. Ok zadovoljen.[/quote]

Oj. Mislim da sva se midva narobe razumela. Jaz nikoli nisem napisal rojevanje pri 40. letih. Jaz sem pisal o raziskavi kjer piše da je dobro če ima ženska otroka do najkasneje 33. leta, ker potem se telo spremeni. No vsaj tako piše v raziskavi.
Ne razumem kaj hočeš povedati o moji službi. To nisem nikjer omenjal.
Tudi nevem ko omenjaš dotično- kaj?
Jaz mislim, da če bi me ženska pustila ko bi bil star 33 je to njen razlog, jaz bi že imel žensko ko bi rodila mojega otroka.
Drugače bom jaz imel otroke ko bom star 33 ali več. Saj to ni važno koliko bom star.
Upam da sva se sedaj razumela.[/quote]
pišeš okoli 40 ega, kar je pa tudi malo manj kot 40.
In poznam jaz take, ki tako delajo – žensko vlečejo za nos, da ne , da oni še ne bi zdaj, potem, ko pa je ženska že stara in se sama sekira, pa tip začne z raziskavami, kako je bolje ne imeti otroka zdaj, ker da itak ni zdravo in ne bo nič :To je zavajanje ženske in njo s takim početjem zavestno spraviš ob materinstvo. to je podlo in gnilo. To je zavsetno in namenoma laganje in natergovanje z obljubami za kasneje, potem ko pa ta kasneje pride pa začneš – ah saj zdaj je pa prepozno, ker si nesposobna in nezmožna in otrok zaradi tebe ne bo zdrav in sposoben in razvit.
Dobro veš o čem sem pisala, ker enako nategovanje je bilo glede službe, vse ene same laži, z namenom, da se povzroči škoda in izguba človeku, kateremu to želiš povzročiti.

Pa če si že toliko na leta – tudi moški se starate – torej tudi tvoja sposobnost oploditve se manjša, tudi tvoja kvaliteta spermijev – sploh če nezdravo živiš na kakršenskoli način (pitje alko, kajenje…) kaj pa to – o tem pa ne bereš raziskav in nisi odgovoren… in to te ne zanima – zakaj potlej praviš, da boš imel po 33 letu otroke – če si sam nasprotnik tega pri ženskah – tudi tvoje telo se stara. In tudi moški je lahko razlog za nezmožnost zanositve in slabo zdravstveno stanje otroka -, tudi njegov dedni zapis in nezdrav način življenja lahko k temu prispeva… a to se pa ne zavedaš in o tem pa nič ne bereš? in zakaj se glede tega ne obnašaš odgovorno in pripevaš k odgovornemu načrtovanju družine v oprimalnem času?

Oj. Mislim da sva se midva narobe razumela. Jaz nikoli nisem napisal rojevanje pri 40. letih. Jaz sem pisal o raziskavi kjer piše da je dobro če ima ženska otroka do najkasneje 33. leta, ker potem se telo spremeni. No vsaj tako piše v raziskavi.
Ne razumem kaj hočeš povedati o moji službi. To nisem nikjer omenjal.
Tudi nevem ko omenjaš dotično- kaj?
Jaz mislim, da če bi me ženska pustila ko bi bil star 33 je to njen razlog, jaz bi že imel žensko ko bi rodila mojega otroka.
Drugače bom jaz imel otroke ko bom star 33 ali več. Saj to ni važno koliko bom star.
Upam da sva se sedaj razumela.[/quote]
pišeš okoli 40 ega, kar je pa tudi malo manj kot 40.
In poznam jaz take, ki tako delajo – žensko vlečejo za nos, da ne , da oni še ne bi zdaj, potem, ko pa je ženska že stara in se sama sekira, pa tip začne z raziskavami, kako je bolje ne imeti otroka zdaj, ker da itak ni zdravo in ne bo nič :To je zavajanje ženske in njo s takim početjem zavestno spraviš ob materinstvo. to je podlo in gnilo. To je zavsetno in namenoma laganje in natergovanje z obljubami za kasneje, potem ko pa ta kasneje pride pa začneš – ah saj zdaj je pa prepozno, ker si nesposobna in nezmožna in otrok zaradi tebe ne bo zdrav in sposoben in razvit.
Dobro veš o čem sem pisala, ker enako nategovanje je bilo glede službe, vse ene same laži, z namenom, da se povzroči škoda in izguba človeku, kateremu to želiš povzročiti.

Pa če si že toliko na leta – tudi moški se starate – torej tudi tvoja sposobnost oploditve se manjša, tudi tvoja kvaliteta spermijev – sploh če nezdravo živiš na kakršenskoli način (pitje alko, kajenje…) kaj pa to – o tem pa ne bereš raziskav in nisi odgovoren… in to te ne zanima – zakaj potlej praviš, da boš imel po 33 letu otroke – če si sam nasprotnik tega pri ženskah – tudi tvoje telo se stara. In tudi moški je lahko razlog za nezmožnost zanositve in slabo zdravstveno stanje otroka -, tudi njegov dedni zapis in nezdrav način življenja lahko k temu prispeva… a to se pa ne zavedaš in o tem pa nič ne bereš? in zakaj se glede tega ne obnašaš odgovorno in pripevaš k odgovornemu načrtovanju družine v oprimalnem času?[/quote]

Torej ko sem omenjal 40, sem rekel samo enkrat, da je možno da je raziskava narobe in da lahko ženska zanosi tudi ob tem in po tem letu. Ampak če samo pogledaš druge komentarje in sporočila, ugotoviš da pari imajo probleme z jajčniki že pri 38. letu kot posledica pred-menopavze ali kakorkoli to imenujejo.
No to nima veze preveč. Kar hočem povedati je to, da je dobro da ima ženska otroka po raziskavi, vsaj do 33. leta. Kasneje ni dobro imet otroka.
Ni mi pa popolnoma nič jasno kaj si pisal/a o službi? Kje omenjaš službo? Kakšne ene same laži? Zakaj bi jaz želel povzročiti škodo in izgubo nekateremu človeku? Nisem tak človek.
Mislim, da se obnašam odgovorno in prispevam k odgovornemu načrtovanju družine. To je ko bo moja žena (ki je sicer sedaj še nimam) stara kakih 28. let ali kasneje. Jaz pa četudi bom 38. me to ne bo motilo.
Je pa res, da se tudi moški staramo. Ampak zmožnosti oploditve pa ne pojenjajo do smrti. Tudi pri 99. letu moški lahko oplodi žensko.


pišeš okoli 40 ega, kar je pa tudi malo manj kot 40.
In poznam jaz take, ki tako delajo – žensko vlečejo za nos, da ne , da oni še ne bi zdaj, potem, ko pa je ženska že stara in se sama sekira, pa tip začne z raziskavami, kako je bolje ne imeti otroka zdaj, ker da itak ni zdravo in ne bo nič :To je zavajanje ženske in njo s takim početjem zavestno spraviš ob materinstvo. to je podlo in gnilo. To je zavsetno in namenoma laganje in natergovanje z obljubami za kasneje, potem ko pa ta kasneje pride pa začneš – ah saj zdaj je pa prepozno, ker si nesposobna in nezmožna in otrok zaradi tebe ne bo zdrav in sposoben in razvit.
Dobro veš o čem sem pisala, ker enako nategovanje je bilo glede službe, vse ene same laži, z namenom, da se povzroči škoda in izguba človeku, kateremu to želiš povzročiti.

Pa če si že toliko na leta – tudi moški se starate – torej tudi tvoja sposobnost oploditve se manjša, tudi tvoja kvaliteta spermijev – sploh če nezdravo živiš na kakršenskoli način (pitje alko, kajenje…) kaj pa to – o tem pa ne bereš raziskav in nisi odgovoren… in to te ne zanima – zakaj potlej praviš, da boš imel po 33 letu otroke – če si sam nasprotnik tega pri ženskah – tudi tvoje telo se stara. In tudi moški je lahko razlog za nezmožnost zanositve in slabo zdravstveno stanje otroka -, tudi njegov dedni zapis in nezdrav način življenja lahko k temu prispeva… a to se pa ne zavedaš in o tem pa nič ne bereš? in zakaj se glede tega ne obnašaš odgovorno in pripevaš k odgovornemu načrtovanju družine v oprimalnem času?[/quote]

Torej ko sem omenjal 40, sem rekel samo enkrat, da je možno da je raziskava narobe in da lahko ženska zanosi tudi ob tem in po tem letu. Ampak če samo pogledaš druge komentarje in sporočila, ugotoviš da pari imajo probleme z jajčniki že pri 38. letu kot posledica pred-menopavze ali kakorkoli to imenujejo.
No to nima veze preveč. Kar hočem povedati je to, da je dobro da ima ženska otroka po raziskavi, vsaj do 33. leta. Kasneje ni dobro imet otroka.
Ni mi pa popolnoma nič jasno kaj si pisal/a o službi? Kje omenjaš službo? Kakšne ene same laži? Zakaj bi jaz želel povzročiti škodo in izgubo nekateremu človeku? Nisem tak človek.
Mislim, da se obnašam odgovorno in prispevam k odgovornemu načrtovanju družine. To je ko bo moja žena (ki je sicer sedaj še nimam) stara kakih 28. let ali kasneje. Jaz pa četudi bom 38. me to ne bo motilo.
Je pa res, da se tudi moški staramo. Ampak zmožnosti oploditve pa ne pojenjajo do smrti. Tudi pri 99. letu moški lahko oplodi žensko.[/quote]
se motiš zelooo
http://neplodnost.si/zanimivosti.html (beri del o vplivu starosti moškega na oploditev)… tudi tvoje možnosti oploditve se s straostjo manjšajo… tako kot pri ženski. ne domišljaj si da ne – čudno, da o tem ne veš nič.

Torej ko sem omenjal 40, sem rekel samo enkrat, da je možno da je raziskava narobe in da lahko ženska zanosi tudi ob tem in po tem letu. Ampak če samo pogledaš druge komentarje in sporočila, ugotoviš da pari imajo probleme z jajčniki že pri 38. letu kot posledica pred-menopavze ali kakorkoli to imenujejo.
No to nima veze preveč. Kar hočem povedati je to, da je dobro da ima ženska otroka po raziskavi, vsaj do 33. leta. Kasneje ni dobro imet otroka.
Ni mi pa popolnoma nič jasno kaj si pisal/a o službi? Kje omenjaš službo? Kakšne ene same laži? Zakaj bi jaz želel povzročiti škodo in izgubo nekateremu človeku? Nisem tak človek.
Mislim, da se obnašam odgovorno in prispevam k odgovornemu načrtovanju družine. To je ko bo moja žena (ki je sicer sedaj še nimam) stara kakih 28. let ali kasneje. Jaz pa četudi bom 38. me to ne bo motilo.
Je pa res, da se tudi moški staramo. Ampak zmožnosti oploditve pa ne pojenjajo do smrti. Tudi pri 99. letu moški lahko oplodi žensko.[/quote]
se motiš zelooo
http://neplodnost.si/zanimivosti.html (beri del o vplivu starosti moškega na oploditev)… tudi tvoje možnosti oploditve se s straostjo manjšajo… tako kot pri ženski. ne domišljaj si da ne – čudno, da o tem ne veš nič.[/quote]

Ja, tam lepo piše da tudi po 70. letu starosti je moški ploden in da lahko proizvaja semenčeca do smrti. Torej si takorekoč “zafrknila” – se opravičujem izrazu- sama sebe.

Klikni sem:

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/women-who-give-birth-in-their-30s-more-likely-to-have-intelligent-children-a6779521.html

Prijetno branje ti želim.


se motiš zelooo
http://neplodnost.si/zanimivosti.html (beri del o vplivu starosti moškega na oploditev)… tudi tvoje možnosti oploditve se s straostjo manjšajo… tako kot pri ženski. ne domišljaj si da ne – čudno, da o tem ne veš nič.[/quote]

Ja, tam lepo piše da tudi po 70. letu starosti je moški ploden in da lahko proizvaja semenčeca do smrti. Torej si takorekoč “zafrknila” – se opravičujem izrazu- sama sebe.

Klikni sem:

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/women-who-give-birth-in-their-30s-more-likely-to-have-intelligent-children-a6779521.html

Prijetno branje ti želim.[/quote]
če ne znaš brat, še manj pa razumet, da si ti slabše ploden pri 40 kot pri 25, kaj šele pri 70, ti jaz nisem kriva – preberi si kako dolgo rabiš pri 40ih da oplodiš 25 letno žensko… preberi… pa čau, boljš,d a si starejša mlajšega najde, ker ma svojo vojsko v boljši kondivciji, kot ti pr 40… če pa še kadiš zraven in piješ alko… še pa tolk slabše… ajd pa ČAU.

Tud star fotr pomeni slabo popotnico za otroka:
http://genetics.thetech.org/older-dads’-kids-higher-risk-genetic-disease
Čeprav je recimo se sposoben oploditev, je material slab. Stara jajca pač 🙂


Točno tako.

Ja, tam lepo piše da tudi po 70. letu starosti je moški ploden in da lahko proizvaja semenčeca do smrti. Torej si takorekoč “zafrknila” – se opravičujem izrazu- sama sebe.

Klikni sem:

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/women-who-give-birth-in-their-30s-more-likely-to-have-intelligent-children-a6779521.html

Prijetno branje ti želim.[/quote]
če ne znaš brat, še manj pa razumet, da si ti slabše ploden pri 40 kot pri 25, kaj šele pri 70, ti jaz nisem kriva – preberi si kako dolgo rabiš pri 40ih da oplodiš 25 letno žensko… preberi… pa čau, boljš,d a si starejša mlajšega najde, ker ma svojo vojsko v boljši kondivciji, kot ti pr 40… če pa še kadiš zraven in piješ alko… še pa tolk slabše… ajd pa ČAU.[/quote]

Lej, ene revije brat z medicinsko in znanstveno podlago o spolnosti kot pa ene trače brat iz neta iz nepreverjenih, če ne izmišljenih virov sta dve stvari.
Sej ne govorim, da je tvoj link slab, ampak lahko bi navedli več informacij če že trdijo da je baje moški slabše ploden pri 40ih kot pri 25ih in če ne pri 70ih sploh. Ja morda res da se nekaj upočasni s starostjo ko se vsaka stvar v telesu.

Imaš pa prav da alkohol, kajenje in uživanje raznoraznih nenaravnih stvari povzroči impotenco- kot je tudi omenjeno v tvojem linku.

Prijeten večer še naprej.


Točno tako.[/quote]

Kar delej se norca. da ne bo to edina in zadnja stvar ki ti bo pomagala na stara leta ;)))


Točno tako.[/quote]

Kar delej se norca. da ne bo to edina in zadnja stvar ki ti bo pomagala na stara leta ;)))[/quote]
nič ne skrbi ti zame, ti se iz mene že več let norca delaš in to na več področjih…
saj vem ,d a bi mi privoščil vse slabo in te tvoje besede bv smislu grožnje to tudi potrjujejo. če ti se delaš iz mene in mojega življenja in starosti norca – jaz se iz tvojega nisem, je pa res,d a si pr 40 slabše ploden kot pr 25, zdaj če si to ti je sam težko priznat zarad tvojega ega, je pa to tvoj problem.
najprej kritično sebe oceni kako se delaš norca iz življenja drugih, in kaj vse prestajajo in kaj vse so za večno izgubili, zaradi tvojega početja.

Kar delej se norca. da ne bo to edina in zadnja stvar ki ti bo pomagala na stara leta ;)))[/quote]
nič ne skrbi ti zame, ti se iz mene že več let norca delaš in to na več področjih…
saj vem ,d a bi mi privoščil vse slabo in te tvoje besede bv smislu grožnje to tudi potrjujejo. če ti se delaš iz mene in mojega življenja in starosti norca – jaz se iz tvojega nisem, je pa res,d a si pr 40 slabše ploden kot pr 25, zdaj če si to ti je sam težko priznat zarad tvojega ega, je pa to tvoj problem.
najprej kritično sebe oceni kako se delaš norca iz življenja drugih, in kaj vse prestajajo in kaj vse so za večno izgubili, zaradi tvojega početja.[/quote]

A j stabo vse ok?kko nj bi se delov norca iz tebe več let?kasnih podrocjih?
In jaz sem dobro ploden ce te to slucajno zanima in nimam 40 ampak dosti mlajsi


Točno tako.[/quote]

Kar delej se norca. da ne bo to edina in zadnja stvar ki ti bo pomagala na stara leta ;)))[/quote]
In kako ti bodo stara jajca pomagala na stara leta? 🙂

Kar delej se norca. da ne bo to edina in zadnja stvar ki ti bo pomagala na stara leta ;)))[/quote]
In kako ti bodo stara jajca pomagala na stara leta? :-)[/quote]

Meni ne, bojo pa ženski stari tolk ko ona govori da bo mela otroka z 80letnikom 🙂

Skrajni čas za (prvega) otroka je, ko imaš ob sebi ta pravega moškega. No, če si bolj feministka, pa še tega ne rabiš. Menim, da je treba poslušati svoje telo.
Je pa tudi res, da so znanke, ki pri mojih letih (po 35) še nimajo otrok neprimerno bolj spočite in se lahko bolj posvečajo sebi in svojemu izgledu, kot pa jaz. Otroke sem imela – rodila med 25 in 33 letom in sedaj me pri 37 pa res ne drži več, da bi še imela kakšnega. Starševstvo pomeni tudi veliko neprespanih noči.

to ne more biti splošna trditev/dejstvo.. ZAKAJ NAJ NE BI BILO DOBRO ZA OTROKA? Gre za čisto individualen primer očitno. Mene je mama imela po 40tem in je rekla, da je vsekakor bila veliko “boljša” mama kot moji 14 let starejši sestri ker takrat je že bila “samorealizirana”..v službi si je ustvarila mesto kot je želela, finančno je/sta bila preskrbljena, stanovanjsko, izobrazbeno itd, želje si je/sta si uresničila ali pa niso bile več tako pomebne..pač prerasla sta egoizem in materializem in sta imela ves čas za otroka brez vzporednih stresov in obveznosti ..[/quote]

nezafrustriran starš (brez kreditov, karirernih “bojev” ipd in nezrelih material.potreb) je veliko boljši starš kot mlada punca, ki nima še nič ustvarjenega in bi še celo potovala, žurirala itd.

New Report

Close