Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj menjava jermena pri avtu

kdaj menjava jermena pri avtu


A resno misliš, da ne bi prišla ceneje skozi? Nasplošno velja, da so neuradni servisi cenejši, to ne drži?
Kar se kvalitete tiče – a ni nobenega “intermega” garancijskega roka, če naredijo velik servis?
[/quote]

Takšno bedarijo lahko napiše totalni nepoznavalec. Itak je razlika v urni postavki. Pravzaprav se sama lahko prepričaš, tako da povprašaš pri kakšnem splošnem mehaniku in na uradnem servisu.

v garanciji in za veljavnost garancije opravljati servise pri pooblaščenem servisu je lari fari in nateg!
Rezervni deli (lahko originalni ali ekvivalentni originalu) morajo bit strokovno vgrajeni (na sposobnem servisu, vseeno katerem) in garancija velja za avto naprej. Ne bodo ti pa upoštevali garancije za vgrajen del, to ti mora dati serviser, ki je vgradil del. Zato moraš zahtevati račun!

Glede na servisno knjigo…. sem narobe gledala. Nisem najboljša v hrvaščini. Sori, pet let je obvezna menjava, ja, ne glede na kilometre.

Ps: če bo trikrat objavljeno, je zato, ker me butasta Google reCAPTCHA ne spusti skoz

Hvala vsem za mnenje in informacije.
Nagibam se k temu, da bi servis opravila pri nepooblaščenem, a dobrem mehaniku.
Zdaj vsaj vem, o čem se moram pogovarjati …
Lep dan vsem!

Ker imaš avto še v garanciji, se pozanimaj, če ti bo mehanik uštimal, da ti bo še veljala. Kompatibilni deli in certifikat mehanika.

Ker imaš avto še v garanciji, se pozanimaj, če ti bo mehanik uštimal, da ti bo še veljala. Kompatibilni deli in certifikat mehanika.
[/quote]
Ok, hvala, bom vprašala.
Je pa to zadnje leto “podaljšane garancije”, tako da sem po preteku itak nameravala zamenjati uradni servis za neuradnega.


Ok, hvala, bom vprašala.
Je pa to zadnje leto “podaljšane garancije”, tako da sem po preteku itak nameravala zamenjati uradni servis za neuradnega.
[/quote]

Pol se ni za sekirat. Ti kar pejd do kirga privat mehankarja in menjaj jermen v kompletu. običajno je še vodna pumpa in ostali jermeni – napenjalci. Po moje ne bi smelo biti več kot 250 – 300 € vse skupaj z materialom in delom. Potem maš 5 let mir.


Ok, hvala, bom vprašala.
Je pa to zadnje leto “podaljšane garancije”, tako da sem po preteku itak nameravala zamenjati uradni servis za neuradnega.
[/quote]
Servisni material kupi sama. Najceneje dobiš v tisti nemški spletni trgovini.


Servisni material kupi sama. Najceneje dobiš v tisti nemški spletni trgovini.
[/quote]

Tista trgovina. Hm, nekateri so se že opekli. Vzameš od konkurence in je cenej tudi v kakšni trgovini. Laufalo bo ravno tako kot z originalom.

kvaliteta je tudi pod vprasajem Srecno.
[/quote]

Ne klobasaj.

Tista trgovina. Hm, nekateri so se že opekli. Vzameš od konkurence in je cenej tudi v kakšni trgovini. Laufalo bo ravno tako kot z originalom.
[/quote]

Potrebno se je prepričat ali so deli ustrezni. V desnem spodnjem kotu imaš online pomoč v živo. Tam posreduješ št. šasije svojega avta in ti preverijo ali zagotovo ustreza. Nato lahko še dodatno s pomočjo interneta preveriš po številkah rezervnih delov. Jaz sem že velikokrat naročeval tako in vedno so prispeli ustrezni deli.

Podaljsana garancija in splosna garancija ni eno in usto;ce bos avto servisirala izven pooblascene mreze tu podaljsana garancija ne velha vec;fiat predpisuje menjavo jermenov na pet let ali 120000km; s tem da so bolj jruticni avti ki delajo manj km ker se prej pojavi kako jako puscanje na vodni pumpi;cena je cist ok ker se menja zobati jermen;vodna crpalka;napenjalec ter mikro jermen in napenjalec in hladilna tekocina;vam ki vam je predrago si pa najdite drugo drzavo kjer so nizji davki;namrec to da vam je una opica bratuskova dvignila ddv tud vpliva na ceno in vsa zakonodaja ki povecuje stroske servisa tak da ne bluzite;zraven pa se podpirate fus in delo brez racunov


Inteligentni, o čem ti bluziš? Tukaj gre za to ali pooblaščeni servis ali pač en splošni avtomehanik s.p., ki tudi izda račun, bo pa precej ceneje. Edino glede tovarniške garancije je, da jo pač izgubiš.


Inteligentni, o čem ti bluziš? Tukaj gre za to ali pooblaščeni servis ali pač en splošni avtomehanik s.p., ki tudi izda račun, bo pa precej ceneje. Edino glede tovarniške garancije je, da jo pač izgubiš.
[/quote]
Butara ne pakamudi;ne locis med tovarnisko garancijo in podaljsano garancijo;ne locis da ori ceni materiala ni razlike pri pooblascenih in pri sp ce se gre za material enake kakovosti;ne locis da recimo febi ali gates ni enake kakivosti kot snr ali ina;v ceni delovne ure je razlika ni pa to toliksna da bi upravicevala izgubo podaljsane garancije;naj se baba vprasa ce si ji za 50 eur prihranka ti splaca in 400 eur je postena cena za jermene ce se menja vse v kompletu kot se mora

Imaš 1.2 motor? Pri tem motorju ni škpde, ce se jermen utrga. Menjas lahko po 10 letih brez panike. Na mojem puntu sem ga menjal po 13 letih in 40 jurjev….je bil skoraj kot nov. Istočasno se menja se pumpa, semering in tesnilonpokrova ventilov. Vse skupaj z delom pri popoldsncu ni vec kot 200€. Priporočam še menjavo hladilne in zavorne tekočine…recimo 30€. To je to. Kar je več, je lupljenje. Kar se tice garancije…po petih letih je itak mimo. Za 1.4 motor ali 1.3 dizel nisrm preprican, da je tako…za dizel sigurno ne, 1.4 ne vem


Butara ne pakamudi;ne locis med tovarnisko garancijo in podaljsano garancijo;ne locis da ori ceni materiala ni razlike pri pooblascenih in pri sp ce se gre za material enake kakovosti;ne locis da recimo febi ali gates ni enake kakivosti kot snr ali ina;v ceni delovne ure je razlika ni pa to toliksna da bi upravicevala izgubo podaljsane garancije;naj se baba vprasa ce si ji za 50 eur prihranka ti splaca in 400 eur je postena cena za jermene ce se menja vse v kompletu kot se mora
[/quote]
Šupčino, ali ti znaš brat? Ona je napisala, da je cena 400 eur samo material. Garantiram, da bi ji pooblaščenec delo računal še okoli 200 eur. Če sama kupi material in odpelje splošnemu mehaniku, bo cena 150 do največ 200 eur vse skupaj. In tebi je razlika med 600 in 200, 50 eur. Nazaj v osnovno šolo. Potem pa lahko narediš izpit za avto.


Šupčino, ali ti znaš brat? Ona je napisala, da je cena 400 eur samo material. Garantiram, da bi ji pooblaščenec delo računal še okoli 200 eur. Če sama kupi material in odpelje splošnemu mehaniku, bo cena 150 do največ 200 eur vse skupaj. In tebi je razlika med 600 in 200, 50 eur. Nazaj v osnovno šolo. Potem pa lahko narediš izpit za avto.
[/quote]
Cuj butara babja;vse sem ti napisal in funkcionalno motenim ne bom vec razlagal;niti tega ne locis kaj je podaljsana in tovarniska garancija; proizvajalec doloca kako in kdaj se vozilo servisira;razni mehaniki si pac tolmacite po svoje;ko pride do zajeba so vsi drugi krivi sam tist ne ki je servusiral avto po svoje;in poten se id takih kvazi mehanikov vracajo nazaj ki jim ne znajo avtov servisirat;tej butari z puntom sam omeni da mora ba 4 leta menjat zavorno tekocino pa bo ze blejala zakaj pa;mehanik pa eh to se menja na 15 let al pa ko se cilinder vscije; cudno da sploh tanka bencin;bi pa ja vodo zravn dajala;je pa ja ceneje;sem oreprican da taki cepci kot ste kupite pir v trgovini pijete ga pa v gostilni zraven;je pa ja cenej v trgovini;me prav zanima katera restavracija vam to dovoli;za take bumbarje je najbolje ce umrete;ste takoj prisparali in ni vec stroskov vzdrzevanja


Cuj butara babja;vse sem ti napisal in funkcionalno motenim ne bom vec razlagal;niti tega ne locis kaj je podaljsana in tovarniska garancija; proizvajalec doloca kako in kdaj se vozilo servisira;razni mehaniki si pac tolmacite po svoje;ko pride do zajeba so vsi drugi krivi sam tist ne ki je servusiral avto po svoje;in poten se id takih kvazi mehanikov vracajo nazaj ki jim ne znajo avtov servisirat;tej butari z puntom sam omeni da mora ba 4 leta menjat zavorno tekocino pa bo ze blejala zakaj pa;mehanik pa eh to se menja na 15 let al pa ko se cilinder vscije; cudno da sploh tanka bencin;bi pa ja vodo zravn dajala;je pa ja ceneje;sem oreprican da taki cepci kot ste kupite pir v trgovini pijete ga pa v gostilni zraven;je pa ja cenej v trgovini;me prav zanima katera restavracija vam to dovoli;za take bumbarje je najbolje ce umrete;ste takoj prisparali in ni vec stroskov vzdrzevanja
[/quote]

Glupane, ja vsem, ki avte vzdržujemo pri splošnih mehanikih, so pocrkali avti. Sam sem imel dvakrat problem pri dveh avtih, ki ga na pooblaščenih servisih niso znali rešit, splošni mehanik pa je znal. Kaj zdaj mešaš zavorno tekočino in bencin, če to ni tema? Še vedno nisi razložil, od kod razlika 50 eur med 200 in 600?
Tipična lastnost poraženega v diskusiji, ki sem ga z argumenti sklofutal kot žnudravega cigančka. Ne ve več kaj bi in spreminja temo.

Ni, pa ce se na glavo postavis. Ne za Fiata.
Za Fiatov 1.4 T-jet komplet material, torej vodna crpalka, zobati in pasasti jermen ter oba napenjalca, stane nekaj cez 150 €. Vsi deli originalni.

Tako, da ne zavajaj. Oz. se bolje, ne trollaj.


Butara ne pakamudi;ne locis med tovarnisko garancijo in podaljsano garancijo;ne locis da ori ceni materiala ni razlike pri pooblascenih in pri sp ce se gre za material enake kakovosti;ne locis da recimo febi ali gates ni enake kakivosti kot snr ali ina;v ceni delovne ure je razlika ni pa to toliksna da bi upravicevala izgubo podaljsane garancije;naj se baba vprasa ce si ji za 50 eur prihranka ti splaca in 400 eur je postena cena za jermene ce se menja vse v kompletu kot se mora
[/quote]
Po tvoji kurji pameti bi s.p. mehaniki že vsi zdavnaj propadli, če bi bila tako majhna razlika v ceni. Potem bi vsakdo servisiral avto na pooblaščencu.

Glupane, ja vsem, ki avte vzdržujemo pri splošnih mehanikih, so pocrkali avti. Sam sem imel dvakrat problem pri dveh avtih, ki ga na pooblaščenih servisih niso znali rešit, splošni mehanik pa je znal. Kaj zdaj mešaš zavorno tekočino in bencin, če to ni tema? Še vedno nisi razložil, od kod razlika 50 eur med 200 in 600?
Tipična lastnost poraženega v diskusiji, ki sem ga z argumenti sklofutal kot žnudravega cigančka. Ne ve več kaj bi in spreminja temo.
[/quote]

Butara ne lazi;poznam prevec dobro delo servisov;zavirna je le en primer;hvala bogu se bo tudi kmalu marsikaj soremenilo; tudi t.i solosnim kot jih tu inenujes; jaj bluzis s temi 600 evri? Si videl predracub od butare?kako ves da ni gor se material id servisa;filtri olje itd;ne bluzi vec

Menjava 100.000 km
ali 5 let.
Cena 220€ s črpalko, dobro uro dela za dva.

Ni, pa ce se na glavo postavis. Ne za Fiata.
Za Fiatov 1.4 T-jet komplet material, torej vodna crpalka, zobati in pasasti jermen ter oba napenjalca, stane nekaj cez 150 €. Vsi deli originalni.

Tako, da ne zavajaj. Oz. se bolje, ne trollaj.
[/quote]
Kaj ti seres? Malo cez 150;org mat z hladilni tekocino in vsem kar gre zraven pride cca 230 eur z ddv;ostali je delo ;fiat ima ceni servisne ure 35 eur ;normativ oa je 4 ure; tako da strosek cca380 eur;ce se da zraven prepost oreizkus na cest i pa prude 400 eur;fusarji oa racunajo sto evrov za delo in mat 230 eur pa si sami racunsjte bumbarji

Menjava 100.000 km
ali 5 let.
Cena 220€ s črpalko, dobro uro dela za dva.
[/quote]
Res? To je material, plus delo verjetno? Kje pa je to?

ja bo kar držalo…ni samo kilometrina razlog za menjavo jermena. prav tako se (nenapisano pravilo) jermeni premenjajo ko se kupirabljeno vozilo

za fiata bi ti priporočil t.i. “dr fiata”…avtoservis kavčič, marko kavčič ižanska cesta 124. Obrni se na njega, mu ne pravijo zastonj dr fiat

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close