Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj si odvisen?

Kdaj si odvisen?

Kdaj si odvisen?

Če skos kadiš travo, in si vsak večer zadet? Eni pravijo, da je to droga, drugi ne.

Če poleg tega dvakrat na teden še povlečeš, a je to odvisnost?

Situacija je taka, da sem zraven nekoga, ki mi ga je škoda, ampak potem je škoda tudi mene, da zapravljam čas. Saj je vse v redu in prav, samo zmeraj zajebe pol s takimi, ko povleče. Še huje pa je, da mi ne ponudi več in to dela pred mano. To je najhujši psihološki boj. Ko je vse v redu, potem pa se zgodi tole. On vzame, jaz ne in potem se jaz sekiram zanj, da ne bo nikoli nič iz njega in poleg tega sem slabe volje, da še jaz zapravljam čas v tem prostoru.

A bi vi odšli?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sam vprašam, 27.01.2022 ob 07:27

Kdaj si odvisen?

Če skos kadiš travo, in si vsak večer zadet? Eni pravijo, da je to droga, drugi ne.

Če poleg tega dvakrat na teden še povlečeš, a je to odvisnost?

Situacija je taka, da sem zraven nekoga, ki mi ga je škoda, ampak potem je škoda tudi mene, da zapravljam čas. Saj je vse v redu in prav, samo zmeraj zajebe pol s takimi, ko povleče. Še huje pa je, da mi ne ponudi več in to dela pred mano. To je najhujši psihološki boj. Ko je vse v redu, potem pa se zgodi tole. On vzame, jaz ne in potem se jaz sekiram zanj, da ne bo nikoli nič iz njega in poleg tega sem slabe volje, da še jaz zapravljam čas v tem prostoru.

A bi vi odšli?

 

Kajenje trave in vlečenje špur ni enako. Oziroma poznam primer, ko je tipu utrgalo ob kombiniranju, razvil je močne psihoze.. nwem kok vloge majo tu kakšne predispozocije za nagnejnost k odvisnosti.. kkrkol vse kr zavira normalno funkcionalnost v pretirani obliki ni ok..

Ali je to odvisnost?

Da vsak dan kadiš travo in si vsak dan zadet, potem pa še 2 x na teden povlečeš?

Ali bi šli stran?

Mislim, enkrat je razlog, da se povleče pred službo, enkrat pa kar tako … kot zapaše.

Ali je to odvisnost?

In če nikoli nič ne bo iz takega?

Problem je, ko me vedno sekira, ko bi tudi jaz, saj vem, da to skoraj zanalašč počne pred mano. Zakaj?

Menim, da si zapravlja življenje, ampak če tudi meni ni lušno, zakaj bi tudi jaz zapravljala življenje?

Saj je v redu oseba in vse, se mava fajn, ampak ta psihološki boj.

Ali je to odvisnost? – da.

Da vsak dan kadiš travo in si vsak dan zadet, potem pa še 2 x na teden povlečeš? – da.

Ali bi šli stran? – odvisno kakšna čustva imaš in kaj želiš od tega odnosa.

Mislim, enkrat je razlog, da se povleče pred službo, enkrat pa kar tako … kot zapaše.

Ali je to odvisnost? – da.

In če nikoli nič ne bo iz takega? – odvisno koliko volje ima za spremembo.

Problem je, ko me vedno sekira, ko bi tudi jaz, saj vem, da to skoraj zanalašč počne pred mano. Zakaj? – ker če bi tudi ti, potem nima kritike in je varen v svoji zasvojenosti. poznam primer, ko je alkoholik vsem ponujal vino pri kosilu, ženi, otrokom… ker če bi vsi pili, njemu ne bi nihče težil.

Menim, da si zapravlja življenje, ampak če tudi meni ni lušno, zakaj bi tudi jaz zapravljala življenje? – potrebno ti bo sprejeti odločitev ZASE, ali želiš biti z njim, da se oba podata na pot spremembe življenja, ali imaš dovolj čustev do njega, je on pripravljen itd. če ne pač greš sama naprej. z njim, če ne bo hotel nič spremeniti in narediti nimaš prihodnosti.

Saj je v redu oseba in vse, se mava fajn, ampak ta psihološki boj. – noben boj ni potreben. samo tvoja odločitev ali greš sama do sprememb ali gre tudi on s teboj. to preveri pri njemu tudi.

ker… nabolj hudo ti bo mogoče tole prebrati: če ne bi tudi sama imela stvari za razrešiti, njega ne bi spoznala. in ti je samo ogledalo za tvoje zasvojenosti, za tvojo ranjenost, ki se jo zakriva z omamo. preberi mogoče kakšno knjigo od sanje rozman, o zavojenosti, vključi se v kakšno skupino, če imaš denar: psihoterapija, če ne klinični psiholog na napotnico… pojdi pogumno na to pot. zaradi sebe. zaradi tvojih bodočih otrok. če želiš njega ob sebi, pojdita skupaj, če ne pa sama.

njegova omama je beg pred seboj, beg pred teboj, beg pred bolečino v sebi. s takim kot je, taka kot si sedaj ti – ne bo šlo.

korak bo treba narediti na novo pot, če želiš živeti zares ljubiti in biti zares ljubljena.

Preveč analiziraš čeprav dobro poznaš odgovor in iščeš izgovor. Vedno je tako, da je z zapohanim luzerjem večni boj ali pa te potegne na dno. Torej kaj hočeš? To bi morala najbolje ti vedeti. 3-4x na mesec travca ne vidim problem. Vsak dan zadetek je pa zasvojenost. Vprašaj se kam to pelje in kakšen rezultat pričakuješ čez leto, dve, tri, pet, deset… Saj poznaš odgovor, a ne?

Čim je nekaj integralni del življenja, ni več hec. Če ne funkcioniraš več brez, če iščeš, ustvarjaš in si izmišljuješ priložnosti za zadevanje, če vpliva na normalni potek življenja (da prestavljaš zadeve, se izogibaš čemu, razporejaš čas glede na potrebe zadevanja) , če je tvoja družba temu primerna, če se cilji odmikajo oziroma postajajo nepomembni, potem tudi ni več hec.

Jaz z odvisnikom ne bi mogla biti, ker takemu je droga (ali pijača) ves njegov svet, bolj pomemben kakor ljudje, kakor življenje , karkoli.

Odgovor na objavo uporabnika
Replika54g1, 27.01.2022 ob 11:21

Čim je nekaj integralni del življenja, ni več hec. Če ne funkcioniraš več brez, če iščeš, ustvarjaš in si izmišljuješ priložnosti za zadevanje, če vpliva na normalni potek življenja (da prestavljaš zadeve, se izogibaš čemu, razporejaš čas glede na potrebe zadevanja) , če je tvoja družba temu primerna, če se cilji odmikajo oziroma postajajo nepomembni, potem tudi ni več hec.

Jaz z odvisnikom ne bi mogla biti, ker takemu je droga (ali pijača) ves njegov svet, bolj pomemben kakor ljudje, kakor življenje , karkoli.

Se strinjam z napisanim.

Če vsak dan kadiš travo in če si vsak dan zadet ja to je odvisnost, in bo tudi to ostala, nekaterim je premalo pa zato občasno potegnejo črtico drugi si pomagajo tudi z alkoholom. TO JE ODVISNOST

In s časoma pridejo tudi blodnje,psihoze ……. kako dotičnega nihče ne razume.

Jaz osebno ne bi mogla biti z zasvojencem (droga,alkohol), ampak to sem jaz in moja videnja življenja.

Ti se moraš pa sama odločiti kaj ti največ pomeni

 

 

 

 

Ti in tvoj dec sta narkomana. Marš napolje.

Dej samo pakiraj, dokler lahko.

prijazno se poslovi in mu zazeli sreco

Marihuana… ni problem. Nekaterim pomaga pri marsikaterih psihifizičnih problemih, nekatere sprosca… da sploh ne omenjam tega, da je ze skoraj povsod legalna…  Od trave NE mores bit ODVISEN! Lahko si zasvojen, odvisen pa ne!

 

stvari se zakomplicirajo pri beli… odvisnost je tu se kako mogoca. In 2x tedensko + je ze kr hudo.. realno, vsi vemo da taki ljudje ne zmanjsujejo, ce ze… povecujejo doze in pogostost uporabe…

 

good luck…

JA, bi odšla, če je odvisnost niti ni važno. Je pa vparašanje na mestu, kaj TI delaš z njim. Na to si odgovori.

Odvisen si… ko ne moreš brez. Oz. ko takrat, ko si brez, nisi “čisto taprav”. Tudi če si v takem stanju samo nervozen in tečen.

Ja, jaz bi odšel. Verjetno takrat enkrat, ko si se drugič vprašala o tem.

Odgovor na objavo uporabnika
saša, 08.02.2022 ob 12:44

Če vsak dan kadiš travo in če si vsak dan zadet ja to je odvisnost, in bo tudi to ostala, nekaterim je premalo pa zato občasno potegnejo črtico drugi si pomagajo tudi z alkoholom. TO JE ODVISNOST

In s časoma pridejo tudi blodnje,psihoze ……. kako dotičnega nihče ne razume.

Jaz osebno ne bi mogla biti z zasvojencem (droga,alkohol), ampak to sem jaz in moja videnja življenja.

Ti se moraš pa sama odločiti kaj ti največ pomeni

 

 

 

 

Ocitno sem samo jaz tak cudn.

Vedno sem igral igerce. Vsi so mi pravli da sem odvisn od njih… Na tedn sem mel tudi po 100+h preigranih ur in pomoje vse skupaj mam preko 15.000h preigranih igerc na racunalniku. Dobil punco + otroka, ni bilo problema zmanjasta oz nehat… Ne recem da ne igram vec, samo mam cca cca 5h na mesec.

Glede trave. Lahko recem da sem vsak vecer zadet. Vsak vecer ko moja dva uspavam si enega zvijem. Ponavadi skadima skupaj z mojo ali sam. Lahko tudi po 2-3 na noc skadim. Sem odvisn? Niti ne.

Zakaj tako mislim?

Ce mi zmanka, ni problema. Ko dobim spet mam…  Ko gremo na morej 1-2 tedna ko si brez ti kaj manjka? Ne… Sploh se ne spovnim na travo… Ko grem na sluzbeno potovanje kdaj pa kdaj za 1 tedn tud ni problema… Da bi si organiziral posebej kdaj bom kadil pa da bom zivcn ce do tega nebo prislo tud nebo drzalo…

Pac vsak ma svoj pogled na to. Vsak sam pri sebi ve kulko mu pase pa kdaj lahko. Jaz osebno mam vedno mejo…

Glede belega pa res nevem.. 1x sem ko sem bil pijan… Filing ti splih neznam povedat ker se mi zdi kot da nic ni blo samo da sem bil budn do 8 vjutro…

Hocem povedat da to moras bol z pravim pogovorom izvedet od njega… Pa ne 5min pa zakljucit ampak dan, dva ali tedn dni pogovora o tem… Pa ne ga mucit po 6h na dan skoz o tem pa ga opozarjat…

Ker ce on pred tabo vzame pa ti ne ponudi, potem si jezna? Saj pa mas usta pa reces jaz bi tud in je reseno..

Ze tu predvidevam o vajini komunikaciji 🙂

Od VSAKE opojne substance si odvisen, če jo uporabljaš dnevno. Pa lahko razlagate kar hočete tukaj gor zapušenci. Alko, cigareti, trava, beli prah, lepilo, karkoli. Sami sebi lažete, dokler ni prepozno. In to, da se eni še hvalite s tem, kako se pri dveh otrocih zvečer oba starša zakadita…. super ne, kaj pa če se ponoči kaj zgodi? Da je treba otroka recimo peljat na urgenco? Lepo zapušen v avto, pa gas ane?

Na ravni 13 letnikov ste eni res.

Odgovor na objavo uporabnika
wegde, 09.02.2022 ob 15:17

Od VSAKE opojne substance si odvisen, če jo uporabljaš dnevno. Pa lahko razlagate kar hočete tukaj gor zapušenci. Alko, cigareti, trava, beli prah, lepilo, karkoli. Sami sebi lažete, dokler ni prepozno. In to, da se eni še hvalite s tem, kako se pri dveh otrocih zvečer oba starša zakadita…. super ne, kaj pa če se ponoči kaj zgodi? Da je treba otroka recimo peljat na urgenco? Lepo zapušen v avto, pa gas ane?

Na ravni 13 letnikov ste eni res.

Se ne hvalim ampak je bla tema na odvisnost. Zato sem tud razlozo zakaj mislim da ni to odvisnost.

Ma se ti nerabim razlagat pa ti tud bom. Avta nimamo, smo blizo zdravstvenega doma doma (pes 5min) tak da ce si dam na roke oba otroka glih pridem do tja.

Brez skrbi prioriteta je druzina in zdravje 🙂

Izobrazi se prvo o tem kaj je odvisnost in kaj je zasvojenost potem pa se delaj pametno:)

Odgovor na objavo uporabnika
Trejdercekmali, 09.02.2022 ob 09:40

Marihuana… ni problem. Nekaterim pomaga pri marsikaterih psihifizičnih problemih, nekatere sprosca… da sploh ne omenjam tega, da je ze skoraj povsod legalna…  Od trave NE mores bit ODVISEN! Lahko si zasvojen, odvisen pa ne!

 

stvari se zakomplicirajo pri beli… odvisnost je tu se kako mogoca. In 2x tedensko + je ze kr hudo.. realno, vsi vemo da taki ljudje ne zmanjsujejo, ce ze… povecujejo doze in pogostost uporabe…

 

good luck…

Koncno en pamtn odg.

Jaz po svojih izkušnjah za travo rečem..vsak dan sem kadila in ko nisem je bilo hudo..je bila kriza se pravi je odvisnost..

Za belca pa itak.. 2× na teden je že dost..moji začetki so bili isti..pol pa sam še pa še

K čokolada..bom sam en košček, pol pa gre pa cela!!

Bom samo eno Al pa dve linije..pa je šlo pol grama

Če ga pustiš..ti ga najbolj poznaš..a vleče ko je zabava..Al kar tko..tega hudiča se težko znebiš ko ti rata vsakdanjik..prodaja se pogovorit..potem boš videla čez čas kako bo

New Report

Close