Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj so vaši otroci shodili?

Kdaj so vaši otroci shodili?

V Sparu sem zadnjic videla 8 mes izredno suo deklico kako popolnoma samostojno šiba naokrog… Sem bila čist paf…Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Naša biba je shodila pri 16 m in treh dneh, če tistih nekaj korakcev ne štejem… Že takoj je bila zelo stabilna, ni padala, hodila je tako, kot da bi imela že najmanj en mesec prakse… Pred tem je z navdušenjem šibala ob opori in po vseh štirih, nikoli pa je nismo vodili za rokice. Ker je imela malce povišan mišični tonus, sva pred pol leta na mojo željo začeli hodiiti v razvojno ambulanto in tam dobili kar nekaj koristnih informacij, med drugim tudi to, da imajo lahko otroci, ki se ne naučijo pravilno hoditi, v odrasli dobi težave s koleni in hrbtenico.
Ne skrbi, ko bo njen organizem zrel, se bo sama postavila na nogice, samo čas ji daj.

Lp, S.

Naš je zares shodil pri 12 mesecih in 10 dneh. To pomeni, da ni naredil samo tri korake in padel, ampak je samostjno prehodil stanovanje po dolgem in počez, pa kako ponosen je bil nase. K pogumu je pripomogel vstop v v rtec, zgledi vlečejo, sicer je bil pa že od rojstva precej bolj “talentiran” telesno kot pa na jeziku.
Predvsem ne razmišljaj preveč. Naš se je postavil na noge pri 8h, odplazil se je pri 8 in pol M, shodil štiri mesece kasneje, znankin sin se je plazil pri 6M, shodil pa pozno, ker mu je bilo všeč na vseh štirih, skratka, ni recepta, ni vzorca. Pusti jo, da shodi sama. Mi ga nismo vodili za roko, sam je odhlačal, ko je pač lahko, tudi njen čas bo še prišel. Na začetku so pa kot male račke, pa to hitro mine :-))

Lp Neja

10 mes in 4 dni – se dvignil, obtekel stanovanje, prišel nazaj, sedel pred TV. Malo počakal. Se še enkrat pobral in ponovil vajo v stilu “da vidim, če znam al mi je samo ratalo.”

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Punce,najlepša vam hvala!Ko sva z našim očkom brala vaše odgovore,sva se pošteno nasmejala.In kar je najvažnejše-pomirile ste me!Vse kaže,da sem vse to morala slišati od nekoga nevtralnega.

Še enkrat-NAJ,NAJ, HVALA!

Lep večer želim!

Jera

Jaz ti predlagam, da pred njo postaviš enga luštenga fantička, ki je rahlo starejši od nje ;)) Res, to je pri nas vžgalo. Sem jo držala za roko, ko pa je zagledala sosedovega fantiča, kako se igra, je zašibala sama, brez moje pomoči. Mi smo bili sicer hitri, pri 9ih mesecih je shodila. Je pa tudi res, da je bilo verjetno usojeno, ker smo se vseskozi borili s premajhno težo, pa je bilo verjetno namenjeno.

Sicer pa se ne sekiraj, vsak otrok ima svoj ritem, …

nas je star skoraj eno leto, pa tudi se ne hodi, se pa plazi tako hitro, da ga ne dohajam z ocmi – eno sekundo tukej naslednjo ze na drugem koncu. Na nogicah stoji ze od 7,5 meseca in do danes hodi samo ob mizi ali ob kaksni drugi opori. Imam obcutek da bo tudi kar naenkrat zacel sibat, pol bomo pa se bolj zmantrani :))
Lp

Povprečna starost otrok, ki shodijo je 14 mesecev. To se pravi, da nekateri shodijo pri 10., drugi pa pri 18.
V razvojni ambulanti opozarjajo, naj pustimo otroka, da sam shodi, ga ne vodimo za rokice. Osvojiti mora namreč vse faze do pravilne hoje. To je prirojeno in zna vsak sam. Le čas rabi. Bolje da shodi pozneje in bolj kvalitetno.

In ne skrbi, še vsi so shodili.

Naš je nedonošenček, star 15. mesecev, popravljena starost 13 mesecev, pa se samo po malem spušča, par korakov. Pa me ne skrbi, bo že. Ga pustim pri miru.

Jaz sem pa slišala od enega prijatelja pediatra, da to, da otrok pozno shodi, da se to pozna tudi pozneje , saj pomenij pri razvoju dojenca 2 meseca isto kot za pubertetnika 1 leto. To pomeni, da je motorični razvoj počasnejši.Zato se ljudje razlikujemo po fizičnih sposobnostih.Ne moreš pričakovati, da bo triletnik, ki je shodil z 18 meseci isto motorično sposoben kot tisti, ki je shodil z 10 meseci ali malo več.

Ah, daj no Irena, tole si pa čist v temo brcnila!!!!!!!!!

Pri 10,5 mesecih. Običajno punčke prej shodijo.

A se ti zdi?

Pri nas se je začela plazit pri 9,5 – takoj po stopnicah, prepuzala vse živo, brez problemov. Kasneje se je že postavljala na noge, tudi stala brez opore ins e kdaj stoje igrala, koraka pa ni naredila – tudi za roke se ni pustila vodit. Ko pa je bila sigurna vase, je enostavno vstala in šla. Brez padcev, čisto suverena. Zgleda, da prej ni bila prepričana vase in je “še malo počakala”. To se je zgodilo pri 14,5 mesecev.
Ne skrbi, pusti malčku čas, bo že vedel, kdaj je pravi čas.
LP,T

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

Tudi meni se zdi. V tem pač ne vidim logike.
Sicer pa se pediatri načeloma ne zastopijo v nevrofizioterapijo, razen, če so jo specializirali. Tako da…

pri 14 mesecih.V nič je nismo silili!

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

New Report

Close