Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kdo bo volil Peterleta?

Kdo bo volil Peterleta?

NNN N nisem rekla, da bo zmagal v prvem krogu. V drugem zagotovo. 😀
Pica pa velja. Ampak za drugi krog 😉

Sem ženska, visoko izobražena, z zadovoljivim finančnim stanjem, v službi in doma uporabljam internet, nisem še stara in bom volila Peterleta.

Pa ne bo zmagal. Bom šla jaz tisto nedeljo od hiše do hiše in leve volilce na volišče zmagala :)). Je res kriza, ker se levih loti volilna apatija in sploh ne prištorkljajo na volišče :(.

Poleg tega, ja tko kot ste rekle ostale, s takim ki ima ženo za štedilnikom
in za proizvodnjo otrok pač ne bomo nič pridobile.

Evo, ste že tri take :).

Pa-pa. Berem nadaljevanje zvečer.

Ko so škofje javnost obvestili o tem, da je krščanska dolžnost, da greste na volišča in da se pravilno odločite … Tako jasno povedo tudi duhovniki. Stare mamce seveda vedo, da pravilna odločitev zagotovo ni odločitev za Gasparija. V nedeljo zjutraj nimajo pravice imeti takšnih pridig, vendar jih imajo. Kar mi je potrdilo več ljudi, ki redno hodi k maši, predvsem iz ruralnega okolja. Da jim župnik reče, naj gredo volit in naj volijo po pameti.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

NNN N a veš da sem tudi jaz že razmišljala o sobotaži volilcev Petrleta in aktiviranju nas nestrpnih levakov 😀 Najbolj sem se včeraj razjezila na mojega dragega, ko je izjavil, da ne bo šel volit. Je bil ogenj v strehi. Sem mu zagrozila, da ga bom za ušesa zvlekla, pa še listek mu izpolnim, da se ne bo slučajno preveč pretegnil. madonca, pol bo spet jamral, kako to da je zmagal Petrle :>

Tudi jaz nisem stara, sem financno preskrbljena,kmalu magistra in ne bom volila nobene maskote:)

Izobražena, z dostopom do interneta, anti-cerkvena… ZA Peterleta!

To o nedisciplini levih volilcev seveda drži, saj ravno zato so tudi levi. Zato s(m)o tudi popušili na referendumu o RTV zakonu za ubogih dva tisoč glasov.

Nauk je tak: če bomo imeli Peterleta za predsednika, si bomo sami krivi. Torej ne župniki z nedeljsko pridigo, ne 40 000 Argentincev, ampak tisti od levih, ki se jim ne bo zljubilo iti do volišča. Župnikom ne bomo mogli preprečiti, da bodo pridigali, kar se jim bo zljubilo, glasovnice za Argentince so že odposlane, svoje riti pa še lahko premaknemo, kar velja tudi za drugi krog.

Moram se oglasiti, ker mi ni vseeno, če se takole narobe govori tule gor.
Hodim redno k maši in lahko povem, da v vseh letih po osamosvojitvi – NITI ENKRAT!- pred volitvami nismo v cerkvi dobili nobenih navodil koga naj volimo.
Pa grem velikokrat v druge fare k maši in prav nikjer ni bilo nobene propagande. Najbolj se mi čudno zdi, da o tej propagandi največ pišejo tule tiste, ki ne verujejo in ne hodijo v cerkev. Taiste so to izjavile tu same. Od kod jim torej ti “preverjeni” podatki, mi ni jasno?
Sicer pa dodajam, da je neolikano spraševati ljudi, koga bodo volili. To je tako osebna zadeva, kot recimo koliko ima kdo plače, za kakšno boleznijo boluje ipd. Mislim, da je olika na mestu.

Jaz pa predlagam, da volite Peterleta in tako v prvem krogu končate to agonijo s predsedniškimi (ne)kandidati.
Zakaj bi zgubljali čas z drugim krogom, ko itak že imamo zmagovalca?

Gospod Peterle ima od vseh kandidatov najlepše izdelano javno podobo, najlepše se smehlja v kamero, že davno pred začetkom volilne kampanje se je trudil za izvolitev in se človeku zdi, da mu to kar nekako mora pripasti. Sicer ne maram vmešavanja cerkve v državo, a po drugi strani si mislim, da je predsednik države pri nas precej nepomembna funkcija in da se preko njega cerkev niti ne bo mogla kaj dosti bolj vmešavati, kot se že zdaj. Tako da ja, človek bi kar volil Peterleta.

Po drugi strani pa sem prepričana, da je njegova javna podoba narejena in popolnoma zlagana. Moti me njegov odnos do žensk (tu so ga očitno premalo poučili svetovalci za javno podobo, da mora tudi lastno ženo lepo prijazno in malo zaljubljeno pogledovati, vsaj pred kamerami, če že drugače ne zmore). Moti me njegova zloraba stiske bolnika z levkemijo za lastno promocijo (kot vsak od nas bivših onkoloških bolnikov zagotovo dobro ve, da ni primeren krvodajalec za nikogar, pa se je vseeno šel nastavljat kameram in kao ponujat svojo kri, da reši življenje). Moti me njegovo kupčkanje v aferi Slovin. Sploh pa me zelo moti, ko se nepošteni ljudje sami razglašajo za poštene. O višini svojih dohodkov je lagal še med volilno kampanjo.

Verjamem, da bo dobil v prvem krogu največ glasov. No, mojega vsekakor ne. Upam pa, da jih ne bo dobil dovolj za zmago in da bomo imeli drugi krog. Naj bo njegov nasprotnik Gaspari ali pa Tuerk, v drugem krogu bom volila Nepeterleta. Upam pa, srčno upam, da se mi ne bo treba odločati med Jelinčičem in Peterletom.

Se pridružujem zgornjim navedbam, s to razliko, da sem le univerzitetno izobražena.

Od kod? Ker poznam kar nekaj ljudi, ki mi je to povedalo. In sem prepričana, da mi bo tudi letos kakšen to povedal. Ja, ne bo župnik rekel, da naj volijo Peterleta. Bo dal pa zelo jasno vedeti.

Že samo sporočilo za javnost … Volitve so krščanska dolžnost … Pa se nihče ni odločil, da javno komentira to manipulacijo. Volilna pravica je pravica in ne dolžnost. Še najmanj pa je krščanska dolžnost. Zakaj se Cerkev, ki zase trdi, da je apolitična, tako ukrarja z volitvami? In zakaj tako navija za Peterleta, če ji ta po izvolitvi ne bo koristil?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Žalostno, kako si ne morete priznati, da je Peterle edini primeren za predsednika in da ima levica letos prav slaba – predvsem nezanimiva – kandidata. O Jelinčiču se ne splača zgubljat besed.
To natolcevanje o agitiranju v cerkvah pa lahko pride samo iz ust ljudi, ki cerkvenega praga še prestopili niso. Če pa nadškof reče po TV, naj ljudje le volijo in to po pameti, kaj je s tem narobe?

Zakaj je že Peterle edini primeren kandidat?

Osebno mogoče cerkveni prag prestopim večkrat kot ti. Cerkev je eno, politika je nekaj povsem drugega. Pri nas je to eno te isto.

Škof ni rekel, naj ljudje le volijo. Sporočil je, da je to krščanska dolžnost. Res moram pustiti link do izjave za javnost?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Vsakodnevno obiskujem službo Božjo toda kršitev o katerih tukaj pišete ne vidim. Le mir ki ga tako potrebujem in dobroto. Župnik morda le pomaga kakšni starejši gospe ki sama ne ve kako se odločiti. Dobrotnik, saj pravim.

Strinjam se sicer, da bi levica lahko našla kej buolšga, kot bi rekel Iztok Mlakar… ampak, roko na srce, tudi Peterle je za vsakega poštenega konzervativca dizaster od volilne izbire.

Ker mu pač ne morete do živega drugače, kot da ga blatite tukaj se vam moram prav smejat kako ste smešne.
Sicer sem jaz izobražena imam svoje podjetje, finančno preskrbljena, doma iz glavnega mesta in verna. Tako, da ne bo pomote. Tudi tukaj volimo Peterleta.

Takšnih stark, ki same ne vedo, kako se odločiti, je v Sloveniji precej. Vendar jim nihče NE SME pomagati, da se odločijo. Sploh ne na volilno nedeljo.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Jaz hodim k maši in otroci k verouku, pa ne bom volila Peterleta

Razlika je med “krščansko dolžnostjo” in “državljansko dolžnostjo” – to bi že lahko vedela.
Peterleta mi pa ni treba hvaliti – saj se sam predstavlja v taki luči, da je jasno, da je edini primeren kandidat (izkušnje, Evropa, pokončna drža, visoko etična oseba itd.)

S svojo agresivno propagando proti Peterletu boš dosegla nasprotni učinek, kot si ga želiš.
Postajaš tečna in nadležna, izgubila boš mojo naklonjenost.
Daj najdi si nekoga, da te pošteno nabriše in ti olajša dušo.

New Report

Close