Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kdo bo volil Peterleta?

Kdo bo volil Peterleta?

Visoko etična oseba, ki laže, samo da odpre usta, ja, res primeren kandidat. Ampak ne zame.

Volitve državljanska in še posebej krščanska dolžnost

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,231361,245351

Izvoli si prebrati, preden napišeš neumnost.

Slovenski škofje tudi pred letošnjimi predsedniškimi volitvami v izjavi za javnost vse “vernike in plemenito misleče ljudi” pozivajo, da se udeležijo volitev in da trezno premislijo, komu bodo dali svoj glas, kajti “na najvidnejše mesto v državi bomo postavili osebo, ki bo bistveno vplivala na razvoj naše mlade države in na uveljavljanje temeljnih vrednot.” Po njihovem mnenju so volitve državljanska in še posebej krščanska dolžnost.

Slovenski škofje so v izjavi opozorili, da je “država naša skupna zadeva in da smo zanjo vsi odgovorni”, glas vsakega na volitvah pa se jim zdi enako pomemben: “Ne more nam biti vseeno, kakšno je in kakšno bo v prihodnje politično, gospodarsko, socialno in duhovno stanje v domovini.”

Po mnenju škofov naj bi bila predsednica ali predsednik človek z jasnim državniškim čutom in visoko moralno zavestjo. Hkrati pa naj bi bil to tudi človek z jasno vizijo prihodnosti Slovenije.

Ob koncu izjave pa državljane še pozivajo, da izvolijo človeka, ki bo s svojim delovanjem ustvarjal ozračje medsebojnega razumevanja, solidarnosti in sodelovanja, in ki bo znal “zastaviti svojo besedo za spoštovanje slehernega državljana, za pravičnost in poštenost na vseh področjih življenja”.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

…a ni pred leti Peterle po TV govoril, kako se bo umaknil iz politike in bo svoj čas posvečal svojim čebelam in družini, kako, da si je premislil?…..tudi tega nismo pozabili, kakšne floskule je počel kot takratni premijer…..

Jaz pa bom volil Peterleta, res, brez heca. Zakaj? Zato ker bi resnično rad še enkrat videl kako se plazi v rit italijanom, odzadaj.., skoraj neslišno …, ampak tokrat naj tam tudi ostane … Epilog: v Ogleju (Aquileia) so posadili drevored japonskih češenj, menda zaradi neznosnega smradu, ki se širi naokoli…

Arivederci, e bon di!

Peterleta ne bom volila, ker se mi zdi malo “počasen”. Za moje pojme bi moral biti bolj energičen.

Nekatera Jelinčičeva razmišljanja so mi všeč, vendar ne v tolikšni meri oziroma jih je premalo, da bi dobil moj glas.

Volila bom Gasparija ali Turka (prej Gasparija), v drugem krogu pa tistega od teh dveh, ki bo šel naprej.
Upam, da ne bosta oba v drugem krogu :))))

…he, he…ti pa kar na ravnost..žebljico na glavico…dio mio….tole so župniki pri svojih mašah pozabili omenit……

Starejšim, neizobraženim, vernim moškim iz ruralnih okolij so pri maši očitno že pred desetimi in petnajstimi leti morali fajmoštri povedat naj volijo Kučana, pred petimi pa Drnovška. Očitno so tudi dušni pastirji samo starejši in neizobraženi, in iz rezultatov prejšnjih volitev je še bolj očitno, da v Sloveniji živijo pretežno poslušni, starejši, neizobraženi, verni moski v ruralnih okoljih, zelo verjetna posledica tega pa je, da vas bo po mestih vedno več intelektualk ob večerih, vikendih in praznikih ostajalo samih.

Pa ste prepričani, da nista ravno Turk in Gaspari počasna, medla, lažnivca kot tu ocenjujeta Peterleta…

In v čem je problem, glede tega, kar so rekli škofje? Jasno, da je državljanska dolžnost tudi dolžnost katerega koli kristjana. To samo pomeni, da se jih poziva, naj živijo kot družbena bitja, naj soodločajo o prihodnosti svoje države. Pa nisem vernica, razumem pa kakšno stvar v nasproti s tabo, Žogica.

kako pa mi pravimo romom in gayem??Jaz osebno tudi uporabljam pedri in cigani,pa s tem ne zalim..Pac imajo ze dolgo taka imena in???Kaj naj pa govori?’Naj se nihce ne sramuje tistega,kar je,ce zivi kot posten clovek..

Meni pa se je Peterle zelo zameril, ker je ogabno veliko denarja zmetal za to kampanijo. Res je pretiraval… Da niti ne govorim o tem, kako res na niti eno vprašanje ne odgovori…

Samo v vednost:

Pred zadnjimi parlamentarnimi volitvami je ena od župnij kar na svoji spletni strani objavila kdo je poslanec za katerega se morajo odločit pravi kristjani. Seveda je ta poslanec iz NSI in tudi sedi v državnem zboru.

No, jaz v cerkvi nisem velikokrat oz. zadnja leta sploh ne hodim. Se pa spomnim, ko sem bila na nekem krstu, ki je bil en teden pred volitvami in je namesto pridige župnik bral pismo nadškofa – v njem je bilo jasno zapisano, koga se voli (sicer ne s priimkom, ampak tako jasno je bilo povedano, da ni puščalo dvoma).

Zapravljeni denar ni njegov. DOBIL GA JE OD DONATORJEV. Ta denar bomo plačali vsi mi. BO DONATORJEM DAL ŠE KAKŠEN GOZD NAZAJ. Potem bodo kvit. Če sploh kdaj bodo. Apetiti njegovega donatorja so neskončni.

Meni je pa čisto mimo, da nekatere napišete, koliko ste izobražene pa dobro situirane in da boste volile tega in tega. Osebno me niti ne zanima vaša izobrazba in situiranost, bi me pa zanimalo, kakšni so argumenti za tak izbor, saj tule gre za debato, ne za hvaljenje z izobrazbo. Pa od izobraženega človeka se še toliko bolj pričakuje, da bo znal povedati, kakšni so razlogi za njegova dejanja. In da bodo ti malo bolj premišljeni kot pa ‘župnik je tako priporočal’.

Boom, lahko dokaz prosim? Tega niti v Mladini nisem prebral.

Komplekse zdravijo, kaj češ.

Kje je tu kakšna debata, argumenta sem našla samo dva in še to v prid Peterletu?!

Zapravljeni denar ni njegov. DOBIL GA JE OD DONATORJEV. Ta denar bomo plačali vsi mi. BO DONATORJEM DAL ŠE KAKŠEN GOZD NAZAJ. Potem bodo kvit. Če sploh kdaj bodo. Apetiti njegovega donatorja so neskončni.[/quote]

Saj tako je napisala ta omejena žogica, da volijo Peterleta samo taki omenjeni ljudje

No, tole pa LAŽEŠ. Če bi bilo to res, bi vsaj TI pripopal tak link na vse mogoče forume, da ga niti Bog ne bi zbrisal.

Jaz definitivno ne bom volila ne Jelinčiča in ne Peterleta.

Mene osebno se je nestrpnost lotila po obiskovanju Političnega čveka. Ko sem tam brala desničarske svinjarije. In lagarije. O Rožmanu heroju. Domobrancih herojih. Čudovitem in iskrenem Janši. Ter podobno. Če nisi desen, greš lahko kar iz Slovenije. Te ne potrbebujejo. In imajo vsakega Argentinca rajši.[/quote]

Kako res, Žogca, je to. Jaz jih imam dosti in se ne bom udeleževala več njihovih debat. Sem se odločila po zadnjih postih določenih osebkov, da niso vredni komentarjev.Saj veš, pametnejši odneha.

Lp

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

Se pridružujem zgornjim navedbam, s to razliko, da sem le univerzitetno izobražena.[/quote]

Še ena – vendar samo magisterij. Poudarjam zaradi tega, ker hočejo nekateri prikazati Peterletove volilce kot zahojene nepismene kmetavzarje.

Jaz bom volil tistega, ki bo Petrletu dihal za ovratnik.

Dokler ni prišel Janša na oblast sploh nismo poznali teh besed!!!!! :)))

Ti dve besedi (CIGANI IN PEDRI) se je spomnil Janša!
Ravno tako kot je kriv stanje v slovenskih šolah, kriv je da pediatrična še ni zgrajena, kriv je za slabo stoječe gospodarstvo v zadnjih desetih letih, kriv je za to, da je morala angleška mamica roditi doma ker je bila bolnišnica polna, kriv je za podražitev nafte na svetovnem trgu, kriv je za podnebne spremembe in naj bo še on IZUMITELJ teh dveh besed :)))))

Kako je fino imeti “grešnega kozla”, ki mu lahko obesiš krivdo za vse!

In naslednji teden bo Janša kriv za novega predsednika! :))))))

New Report

Close