Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdo je okupator

kdo je okupator

Jutri bo dan upora proti okupatorju in ker delam v trgovini, bo jutri dela prosta sobota.

In sem srečala znanca, ki je dolgo živel v Jugoslaviji, sedaj pa v Sloveniji in mi je začel govoriti o okupatorjih.

Češ, da tudi njega, ki je iz Dalmacije maltretirajo kot da je okupator.

In še mi je rekel, če ne bi bila moja žena Slovenka, bi odšel stran.

Saj ga nisem niti dobro razumela, kaj mi je hotel povedati.

Potem pa sem razmišljala, dejansko niso okupatorji samo fašisti, nacisti ampak tudi JLA.

Odgovor na objavo uporabnika
tudi JLA, 26.04.2024 ob 12:43

Jutri bo dan upora proti okupatorju in ker delam v trgovini, bo jutri dela prosta sobota.

In sem srečala znanca, ki je dolgo živel v Jugoslaviji, sedaj pa v Sloveniji in mi je začel govoriti o okupatorjih.

Češ, da tudi njega, ki je iz Dalmacije maltretirajo kot da je okupator.

In še mi je rekel, če ne bi bila moja žena Slovenka, bi odšel stran.

Saj ga nisem niti dobro razumela, kaj mi je hotel povedati.

Potem pa sem razmišljala, dejansko niso okupatorji samo fašisti, nacisti ampak tudi JLA.

Jutri je dan OF! Vse drugo je izmišljotina!

okupator je lahko tudi mož ali žena  🙂  če dona v družini eden drugega

vsak dan psihično malteltirata  🙂 okupatorjev je več vrat  🙂

Okupator se sicer povezuje z okupacijo, kar je v bistvu okupiranost z nečem. Drugače zaposlenost, zadolženost, zatrpanost, dolžnosti, itd.

Ko se govori o okupatorjih, kot tujcih in osvobodilni fronti se tu okupacija in okupatorstvo navezuje na tujo vojsko, tuja pravila, sistem, režim itd. Pred njim naj bi se v preteklosti odbranili.

Vendar se okupacije sedaj dogajajo na drugačen način. To je preko pravne fikcije, kot so podjetja, korporacije. Tako suženj okupatorja, ki ni več viden, kot nekoč postane človek brez, da se sploh zaveda, kdaj je postal in kdaj je bil okupiran. Namreč okupacija, ki ni vidna je bolj nevarna, kot pa tista, ki je vidna. Saj pri vidni okupaciji sočasno nastaja tudi upor proti njej.

Pri okupaciji, ki pa ni vidna pa se upor sploh ne zgodi, saj je okupacija neprepoznana dokler po domače povedano ni že prepozno za upor. In tako se je zgodilo tudi slovencem v Sloveniji.

Tukaj sedaj oblast vršijo pod pretvezo domačih vladarjev tuje težnje, tuji apetiti ter interesi.

Korporacije, ki so se polastile Slovenije in Slovencev tako izvajajo okupacijo nad narodom in njegovo zemljo brez orožja in vojske. Kajti vojska in orožje za to okupacijo so v prenesenem pomenu sedaj pravna izhodišča, stališča in  instrumenti, s katerimi se uresničujejo interesi tujih sil ter njihova politična, gospodarska in družbena vladavina nad domačim prebivalstvom. S tem se lahko postavlja vprašanje, ali je suverenost države dejansko ogrožena in ali so njene odločitve zares avtonomne ali so zgolj v službi tujih interesov. Na ta način se odpira debate o pomenu neodvisnosti, samoodločbe in nacionalne identitete ter vplivu globalnih geopolitičnih in ekonomskih razmer na lokalno ravni.

 

Kaj pa potem pišejo bedarije po koledarju.

Aha, ta dan proslavljamo tudi kot boj upora proti nasilnemu sosedu, proti zahtevnemu možu, nadležnemu šefu, povzpetniški sodelavki…

Aha, to je to.

To pa je že treba praznovati.

    No, dan OF pač ni in nikoli ni bil, ker so bili komunisti 27. aprila še best friends s Hitlerjem. Do junija se ni nihče upiral okupatorju, dokler niso dobili drugačnih navodil iz Moskve. Nehajte se že napihovat kot prizadete krote.

Na dan, ko naj bi bila PiF je bil Boris Kidrič v Mariboru…..

Bo treba bolje poznati zgodovino….

 

Protiimperialistična fronta (PIF) – Osvobodilna fronta (OF)

New Report

Close