Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je pravi za nas oziroma kaj pomenijo metuljčki v trebuhu

Kdo je pravi za nas oziroma kaj pomenijo metuljčki v trebuhu

V Sensi sem prebrala kdo je prava oseba za nas.  Tista ob kateri se počutimo dobro, prijetno in zaželjeno, ki nas noče spreminjati, ampak nas ima rada take kot smo. Ne tista kjer čutimo močno kemijo, metuljčke, vznemirjenje, ker metuljčki so samo adrenalin, odziv telesa na vznemirjenje in to zamenjamo za ljubezen. Jaz bi se s tem kar strinjala.

Js tut zdle čutim metuljčke..

Odgovor na objavo uporabnika
Metuljcki, 03.05.2024 ob 14:41

V Sensi sem prebrala kdo je prava oseba za nas.  Tista ob kateri se počutimo dobro, prijetno in zaželjeno, ki nas noče spreminjati, ampak nas ima rada take kot smo. Ne tista kjer čutimo močno kemijo, metuljčke, vznemirjenje, ker metuljčki so samo adrenalin, odziv telesa na vznemirjenje in to zamenjamo za ljubezen. Jaz bi se s tem kar strinjala.

In kakšna si, da bi te kdo imel rad táko, kot si?

Kaj pa če si točno taka, kakršne nihče ne bo hotel imeti rad ravno zato, ker si takšna?

Zakaj mislite, da ste kar vnaprej upravičene do “ljubezni”, če si mečete pesek v oči s tem “takšna, kakršna sem”, kot da ste s tem povedale nekaj več? A mislite, da bo to kar garancija, da zdaj vas bo pa nekdo “res” imel rad? Kaj pa, če je točno to, da si takšna, kakršna si, vzrok za to, da te ne bo imel rad?

Z metulji narediš čustveni samomor, čustveni sado mazo. Nikoli več za nobeno/ega!

Pa dejte že nehat posiljevat s senso. Skupek osebkov ki ne vedo kaj bi sami s sabo

 

Mora bit oboje

Odgovor na objavo uporabnika
Si, kar nisi, ko si, če nisi, 03.05.2024 ob 14:50

In kakšna si, da bi te kdo imel rad táko, kot si?

Kaj pa če si točno taka, kakršne nihče ne bo hotel imeti rad ravno zato, ker si takšna?

Zakaj mislite, da ste kar vnaprej upravičene do “ljubezni”, če si mečete pesek v oči s tem “takšna, kakršna sem”, kot da ste s tem povedale nekaj več? A mislite, da bo to kar garancija, da zdaj vas bo pa nekdo “res” imel rad? Kaj pa, če je točno to, da si takšna, kakršna si, vzrok za to, da te ne bo imel rad?

Nekdo ki kritizira osebo, jo popravlja, ni pravi. Prava oseba ki te ima rada, tega ne dela. Vsak ima svoje napake, ampak spreminjati drugega,ni v redu, zakaj si sploh s tako osebo. Spremeniš se lahko edino sam.Drugo je ko se moraš v dolgoletnem zakonu prilagajati, oba se spreminjata, prioritete se spreminjajo, otroci odrastejo. Še vedno pa mora biti dialog spoštljiv, ne da nekoga ponižuješ ker je tak kot je.

Metuljčki so znak, da je ta oseba nevarna za nas. Naš živčni sistem reagira na podzavestne signale, ki jih zaznava in dobesedno te pripravlja na boj ali beg. Metuljčke je treba utopiti v dobrem teranovem likerju in se najti enega zlatega prinašalca, ki z žensko ravna kot s kraljico.

Metulčkov nikoli, pač pa nenavaden občutek pritiska v jajcih, ščemenje…. trdi jajci, iz mabreklega uda se je neprestano izločalo neko “mazivo” brž, ko sva se s punco objela, sčasoma pa že, ko sem mislil nanjo….

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 03.05.2024 ob 16:36

Metuljčki so znak, da je ta oseba nevarna za nas. Naš živčni sistem reagira na podzavestne signale, ki jih zaznava in dobesedno te pripravlja na boj ali beg. Metuljčke je treba utopiti v dobrem teranovem likerju in se najti enega zlatega prinašalca, ki z žensko ravna kot s kraljico.

Soft, res je, tak adrenalin je v bistvu opozorilo telesa, da mora zbežati. Ampak mediji nas zavajajo z metuljčki,  dušami dvojicami  in podobnimi neumnosti, nekateri ljudje v svoji zmedi vse pomešajo in nasedejo najslabšim zase. Jaz imam zase pravega, človeka ki mi trdno stoji ob strani, je moj steber, podpora, ima me rad in me zna pomiriti.

Hahahaha.. strast je alarm za pobeg. 🤦😆😆 No ja.. nekaj novega se bom naučila😁

Ve kokice ne razumete NIČ.

Ko te dobi pravi narcis na radar se ti bliska ne samo v trebuhu, sprednji, zadnji in zgornji luknji, pač pa tudi čustveno, fuzijska ljubezen ti razpara srce in vse kar so starši tja LETA IN LETA nalagali, vse pravljice, lepe lahko noč in objemčke, vse rojstnodnevne svečke in spričevala, vso lepo toplo ljubezen, in pozornost… od a do ž, vse kar si sama odkrila in se naučila, vso vero in prepričanja, vse molitve in dobra dejanja…

ko rilček naredi luknjo pa kot mali kolibri na cvetu rože SRKKKKKKKKKKKKK.

dokler imaš in dokler daš, dokler nisi lupinica kot izpihan belokranjski JAJČEK.

NI UPORA in NI MOŽNOSTI obrambe. Kaj boš. Kako boš. Vsaka pade KER PREJ NIKOLI NI TEGA DOŽIVELA. kot heroin v žilo. Potem pa sama pride nazaj kot narkomanka, ampak obstaja SAMO EN diler njene robe.

Odgovor na objavo uporabnika
Res je, 03.05.2024 ob 16:51

Soft, res je, tak adrenalin je v bistvu opozorilo telesa, da mora zbežati. Ampak mediji nas zavajajo z metuljčki,  dušami dvojicami  in podobnimi neumnosti, nekateri ljudje v svoji zmedi vse pomešajo in nasedejo najslabšim zase. Jaz imam zase pravega, človeka ki mi trdno stoji ob strani, je moj steber, podpora, ima me rad in me zna pomiriti.

Sem vesela zate. Tudi jaz imam svojega in sem res srečna in hvaležna vesolju, da mi je dan.

Crazy frog: strast na dolgi rok ne vzdrži. Mišljeno je za dobit nekoga kompatibilnega, s katerim bi preživela življenje, ne le 5 min v postelji.

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 03.05.2024 ob 16:56

Hahahaha.. strast je alarm za pobeg. 🤦😆😆 No ja.. nekaj novega se bom naučila😁

Kje si  pobrala povezavo s strastjo ? To sploh nima veze. Strast je nekaj čisto drugega. Adrenalin je vznemirjenje, to pa je reakcija telesa, kadar občuti nelagodje.

A js sm povezala metujčke z adrenalinom in to potem s strastjo? Možno, da js ne sledim..

Soft seveda..kraljica si pa lahko le kralju. Daš dam. Sj ti to veš😉

 

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 03.05.2024 ob 19:02

A js sm povezala metujčke z adrenalinom in to potem s strastjo? Možno, da js ne sledim..

Soft seveda..kraljica si pa lahko le kralju. Daš dam. Sj ti to veš😉

 

O vem, vem. Se trudim. 😊 In zato dobim povrnjeno.

Kakšne nebuloze. Seveda so na začetku metuljčki nujni. Ti kažejo na to, da smo zaljubljeni, da nas oseba privlači. Brez metuljčkov ni strasti. Iz metuljčkov pa sčasoma zraste prava ljubezen ali pa vidimo, ko začetna vznesenost mine, da odnos nima temeljev za kaj resnejšega. Brez metuljčkov ni zaljubljenosti, odnos brez začetne zaljubljenosti pa je razumski. In ta ne prinese prave sreče. Pri izbiri partnerja moramo poslušati intuicijo, ne razuma. Pri meni so bili na začetku zveze ne samo metuljčki, ampak cel ognjemet, pa se je iz tega razvila res prava ljubezen, ki traja že četrt stoletja. Če ne bi bilo metuljčkov, bi bila danes dva naveličana penziča, pa sva še vedno kot dva zaljubljenca.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno327, 04.05.2024 ob 10:30

Kakšne nebuloze. Seveda so na začetku metuljčki nujni. Ti kažejo na to, da smo zaljubljeni, da nas oseba privlači. Brez metuljčkov ni strasti. Iz metuljčkov pa sčasoma zraste prava ljubezen ali pa vidimo, ko začetna vznesenost mine, da odnos nima temeljev za kaj resnejšega. Brez metuljčkov ni zaljubljenosti, odnos brez začetne zaljubljenosti pa je razumski. In ta ne prinese prave sreče. Pri izbiri partnerja moramo poslušati intuicijo, ne razuma. Pri meni so bili na začetku zveze ne samo metuljčki, ampak cel ognjemet, pa se je iz tega razvila res prava ljubezen, ki traja že četrt stoletja. Če ne bi bilo metuljčkov, bi bila danes dva naveličana penziča, pa sva še vedno kot dva zaljubljenca.

No, a vidš kk si se zajebala, zdaj se morš met pa “srečno rada” namesto, da bi spizdila😁

Ne, sj babe so hotle poudarit, da brezglava zatreskanost ni modra pot, morš vklopit tut razum, da se stvari izpeljejo kot so se teb.

Tina Turner je rekla, da metuljčki pomenijo, da se duši prepoznata. Ona je metuljčke čutila le pri zadnji, pravi ljubezni.

Se strinjam, treba jih utopit, takoj 🙂

Pri meni so metuljčki trajali pet let in se ni zgodilo nič. Ko so končno odleteli, se je moje ljubezensko življenje šele začelo. Mar to pomeni, da me moja sorodna duša ni želela?

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 03.05.2024 ob 16:50

Metulčkov nikoli, pač pa nenavaden občutek pritiska v jajcih, ščemenje…. trdi jajci, iz mabreklega uda se je neprestano izločalo neko “mazivo” brž, ko sva se s punco objela, sčasoma pa že, ko sem mislil nanjo….

“Metulčkov nikoli, pač pa nenavaden občutek pritiska v jajcih, ščemenje…. trdi jajci, iz mabreklega uda se je neprestano izločalo neko “mazivo””

To je zato, ker smo ljudje različni, eni so ob simpatiji emocionalno inteligentni in čustveno razpoložljivi, enim se pa zgleda začne samo neko mazivo izločat iz “nabreklega uda”.

Ti metuljčki zmeraj ljudi zbegajo in se začnejo debate, kaj je prava ljubezen in kaj je iluzija. Adrenalin ima lahko dvojni pomen. En je nevarnost, dejansko telo opozarja, da bodi previden, nisi sproščen, telo je napeto. Drugo je vznemirjenje, ki je prijetno, toplo, čutiš simpatijo do osebe, ob njej se počutiš dobro . Prava oseba za nas je tista, ki v nas seveda vzbudi metuljčke, strast, poželenje mora biti. Oseba ti mora dišati, te privlačiti, rad se objemaš z njo. Ampak hkrati  tudi vzbuja topel občutek varnosti, nisi živčen, ampak pomirjen. Adrenalin je pa lahko tudi nekaj drugega. Lahko je  opozorilo telesa. Do človeka čutiš izjemno močno  kemijo, ampak hkrati si kot struna napet, nisi sproščen. Tudi kasneje se izkaže,da oseba ni prava zate ali nima iskrenih namenov. Močna kemija ni pogoj za ljubezen !! Tu je treba predvsem zaupati svojim  občutkom, intuiciji  in ne smemo zamenjati kemije za ljubezen. Jaz sem moža spoznala zelo mlada, pri starosti malo več kot 20 let. Ko sem prišla domov iz zmenka, sem mami rekla, da sem spoznala bodočega moža. In res je tako bilo . Ta človek je v meni vzbudil tako močne občutke ljubezni, da sem vedela da je pravi, brez dvoma. Seveda sem bila vznemirjena, ko sva si pošiljala SMS, pa klicala. Po 25 letih še vedno objeta spiva, v isti spalnici, imava dobro intimno življenje, lahko rečem nadpovprečno strastno glede na najina leta, meni je še vedno všeč, kot moški in kot oseba. Je moj prijatelj in partner. Prava oseba nas bo vedno podpirala, tudi ko boste imeli težke življenjske preizkušnje, se spremenili, zboleli.  Vedno bo pripravljena na pogovor in kompromis. Je pa danes težko najti tako osebo, več možnosti je ko si mlad. Danes so v večini ekonomski interesi pri parčkanju , fant pa punca se na zmenku “tehtata”, koliko kdo ima, kaj kdo drugemu lahko nudi , če je dobra partija in potem se začne veza. Vprašanja na zmenku so, kaksen avto imaš, kje živiš, imaš stanovanje..  Ampak to niso tisti pravi temelji. Ker ko nekdo izgubi posel, službo, zboli, ali se spremenijo okoliščine ,  se ta hiša brez pravih temeljev lahko sesuje. Edini pravi temelj je ljubezen. Žal pa zmeraj bolj redek.

New Report

Close