Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je za vas luzer (loser)?

Kdo je za vas luzer (loser)?

Opažam, da imate nekateri za luzerje. In kdo je vas za vas luzer?

1. brezposeln
2. tisti, ki nima izpita za avto
3. samski in brez otrok
4. tisti, ki ni na svojem
5. tisti, ki je zaposlen v podjetju, ki je precej na slabem glasu

Sama sem pod točko 3. in 5., pa me imajo že zaradi tega za luzerja … :-/

V mojih očeh je to tisti:
1. ki se parazitira v tuji nepremičnini, npr pri starših ali še slabše, pri tašči (ki jo potem bogato šinfa)
2. ki zaradi lastne lenobe ni uspel iz sebe narediti na izobraževalnem področju nič pametnega (začel, pa nič končal)
3. ki se finančno parazitira ali pri partnerju ali starših

Dosti ljudi me ima za luzerko, ker sem 35+ in še nikoli z nikomer v resni vezi. V glavnem sto let samska in zato luzerka. Pogosto me imajo za luzerko tudi, ker nimam otrok.
Potem sem luzerka za ene, ker se ne ličim.
Potem sem za druge luzerka, ker nimam vsaj jurja plače.
POtem sem luzerka za tretje, ker sem doštudirala na družboslovnem faksu in ne kaj finega.
Pa luzerka sem, ker ne spečem za veliko noč potice.
V glavnem s takimi stvarmi me obkladajo.

Najbolj pogosto pa seveda to, da sem samska in da nimam otrok. To pa mi ogromno ljudi pove, da sem luzerka.

Dejstvo je, da z oznako >luzer< označujejo ljudje z nizko samopodobo in nesamozavestneži. Ker je veliko lažje s prstom pokazati na drugega kot nase in na svoje napake, če ne imeti otrok in biti samski sploh je napaka?
Za vsakim človekom stoji njemu lastna zgodba. Kdo sem jaz, da bom sodila?

In zakaj se ti obremenjuješ s tem kaj kdo misli? Zakaj ti je pomembno, da imajo drugi dobro mnenje o tebi, ti sama pa ne? 😉

To so moji starši, sorodniki, sosedje, znanci.

luzerka sem tudi jaz, brez službe, s kreditom za hišo, dvema odraslima otrokoma, ker mi vsak prdec, ki nima kredita za stanovanje vrže pod nos ta kredit, ker mi vsak tepec s službo vrež le to pod nos (pa čeprav ni dobil že tri mesece plače), ker mi vsaka vezana debilka vrže pod nos dejstvo, da nimam partnerja, čeprav ona nima otrok ali pa ima še majhne. vedno se najde kak kreten, ki misli, da je boljši od tebe / mene. :))

Imam že kar nekaj let, pa še nikoli nisem slišal da bi kdo samskemu brez otrok direktno rekel, da je luzer. Sem pa že neskončnokrat slišal samske brez otrok, da jim drugi pravijo luzerji. V resnici jim kaj takega nikoli nihče ni rekel. Imajo pa ljudje zaradi samskosti frustracije in dobesedno cel dan iščejo naokoli kakršenkoli, tudi namišljen namig, morda rahlo drugačen ton kot običajno. Karkoli, kar potem oni razumejo, kot da jih drugi zaničujejo. V resnici se pa nihče ne briga za njih. So le žrtve svojih frustracij in strahov. Tako kot homiči nonstop najedajo kako so stigmatizirani, v resnici pa jih je naokoli kar precej, pa nihče nima v resnici nobenega problema v odnosu do soljudi. Vse je le v psihi posameznika.

Zame absolutno ni luzerka oseba, ki je samska. Le zakaj? Take pripombe pa lahko dajo res samo tisti ljudje, ki si za življenski uspeh lahko štejejo le in samo dejstvo, da imajo tam enega partnerja (čeprav varajočega, zanikrnega, brezbrižnega itn) pa še kakšnega neplaniranega otroka zraven.
Aja, pa sem poročena, z dvema otrokoma.

Ah ja, še na monu je kup tem, kjer pljuvajo po samskih 30+ letnicah.
Znanke, sosede, sorodnice naredijo kako poroko, srečanje, abrahama prav neznosnega, ker se morajo spravljati na samske 30+ letnice in se morajo zgražati, da kaj je narobe z njimi, da so neporočene in brez otrok.
Greš na kak portal za samske in te moški na polno popljuvajo kaka ničvrednica, zguba si, ker si brez otrok in da si sigurno grda, da te noben moški ne mara.
V pričo mene pogosto pljuvajo kaki znanci po kaki drugi samski kaka, da je, da je nekaj narobe z njo, da je samska in tako naprej.
Sorodniki so pa itak najhujši. Aja pa sosede.
Da ne govorimo o tem, če se potem kaj družiš s kom poročenih. Tako te zmerjoa s k., p. in tako naprej. Se niti pogovarjat ne smeš s poročnimi moškimi. Te že napadajo.

Luzer je vsak, ki nima lastne firme z vsaj 50 milijoni letnega prometa. To je minimum.

Za mene je luzer tisti ki stalno jamra. To mi gre iskreno na živce. Ostalo pa je stvar posameznika.

Ja, soseda, ki jo mož od nekdaj pretepa, je zelo glasna pri pljuvanjo čez samske ženske. Vedno se zgraža nad neporočenimi in nemamami.
Tule gor pa je itak na kupe tem, kjer se ženske zgražajo nad nemamami.

Vse tocke so preslabo opisAne. Za luzerja ne mores steti nekoga brez sluzbe pa ceprav se trudi dobit sluzbo.
Luzer ni tisti ki ni na svojem ce mu pa finance ne omogocajo tega.

Zame so luzerji tisti, ki so paraziti, pijavke, lahkozivci, sanjaci in predvsem lenuhi.

Ce nekdo nima izpita za avto je to lahko zato ker ima strahove in podobno, al pa nima denarja. To ni luzer.

Mene ima marsikdo za luzerko, ker sem sredi 30ih in živim pri mami in ne na svojem. Pa še samska sem.

Malo se vprašaj, v kakšnih okoljih in med kakšnimi ljudmi se giblješ. Očitno primitivnimi do amena. V našem sorodstvu imamo dve neporočeni in enega neporočenega (starost 35-40), pa v družbi nikoli nikdar ne pade niti en komentar na to temo. Nikoli. To so osebne stvari in o tem se med kulturnimi ljudmi ne sprašuje.
Sosedje? Mi imamo v bloku gejevski par, pa dve samski, nikoli mi ni na pamet padlo kaj komentirati. Pogovor med sosedi je pač nevtralna prijazna zadeva.

Staršev, sorodnikov si pač ne zbiram sama. Nisem v bloku, sem na vasi.

Ja, verjamem. Sem že opazila, da na podeželju je folk bolj direkten, včasih žaljivo direkten, kot da računajo, da imajo ljudje slonovo kožo in so tudi precej žaljive pripombe čist sprejemljive. Škoda.

Glede na izkušnje z neta, kjer so pa večinoma iz mesta, pa žalijo še veliko bolj.
Mestni pa se ne vtaknejo toliko v samskost kot v to, da nas zmerjajo z butastimi kmeti.

Vse tocke so preslabo opisAne. Za luzerja ne mores steti nekoga brez sluzbe pa ceprav se trudi dobit sluzbo.
Luzer ni tisti ki ni na svojem ce mu pa finance ne omogocajo tega.

Zame so luzerji tisti, ki so paraziti, pijavke, lahkozivci, sanjaci in predvsem lenuhi.

Ce nekdo nima izpita za avto je to lahko zato ker ima strahove in podobno, al pa nima denarja. To ni luzer.[/quote]

Se popolnoma strinjam s tabo. Tudi jaz imam samo tiste, kar je markirano, za luzerje. Samo žal imajo nekateri pod temi točkami za luzerje (celo tiste, ki nimajo izpita za avto … – tako da človek ne more verjeti). O.O

Ok, razumem, da ne razumete ….

Kot prvo besede LUZER ni v slovenskem jeziku, je del pogovornega jezika. Uporablja pa se največkrat kot prevod besede ZGUBA, kar pomeni slabšalno – nepomemben, nekoristen človek.

Tu pa pridemo, do tega, da kdorkoli komurkoli reče, da je ZGUBA, sam sebe postavlja zrcalno v to zaničevanje. No do tega razumevanja je malo daljša pot. Pri nas kjer je zgubarstvo v Javnem Sektorju celo nagrajevano, imamo vrednote postavljene na glavo.

Angleži ločijo dve besedi:
– LOSER, ki v prevodu pomeni, osebo ki je izgubila v neki igri, tudi osebo,ki ni atraktivna (privlačna), uspešna
– LUSER, pomeni osebo, ki ne zna uporabljati računalnika, ni vešča dela z računalnikom

Če se vrnem na slovensko ZGUBO, ki pravi da gre za nepomembnega nekoristnega človeka, bi rekel, da je to beseda, ki jo uporabi psihopat, da zabriše svoj manjko empatije humanosti in etike.

Torej izogibajte se drugim govoriti, da so zgube, ker s tem pokažete na lastno zlo-željnost.

Znani mislec je rekel:”Kaj te briga krompir na sosedovi njivi, na svoji pridelaj boljšega!”

Se strinjam, tisti, ki so iz mesta, so še bolj drzni. :-/

Ja, včeraj je bilo ravno na monu veliko zgražanja na temo, da nek fant nima izpita. TOliko o super monah.

Verjemi mi, da tudi v angleščini beseda loser pomeni zguba ali, lepše povedano, poraženec oz. oškodovanec.
Samo beseda luser se tudi drugače izgovarja (lozr – z dolgim o-jem).

Daleč na prvem mestu je REDNA !!! sicer zanjo točka 5 ne velja, ker nikoli ni bila zaposlena, če pa že pa ne več kot dan, dva, potem so jo napadle fobije, utesnjenost, strah skratka nekaj je že našla, da ji ni bilo treba delat , nimam pa nobenih fobij neplačanih računov in življenja na račun davkoplačevalcev v bistvu je zdravilo za to fobijo takoj našla, osebni stečaj !

Ena radovednica, zame počasi postajaš luzerka ti, ki kar naprej odpiraš teme o samskosti brez otrok, o prijateljicah, ki to niso, o sošolkah, ki so ti speljale pilote, ipd.
Ne išči kar naprej potrditve za to, kar si. Sama sebi bodi potrditev in ne obremenjuj se toliko s tem, kar govorijo drugi.
Drugače se pa strinjam s tisto, ki pravi, da si vsak piše svojo zgodbo in da nimamo pravice kogarkoli označiti za karkoli. Spet po drugi strani se pa strinjam s tisto/tistim, ki označuje za zgube vse, ki parazitirajo na drugih in ki v življenju niso izkoristili svojih potencialov. Vendar ostajam na nivoju osebnega mnenja, ne obsojam, ker ne vem.

New Report

Close