Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kdo laže?

Kdo laže?

Sobotne demonstracije v Ljubljani.

Semolič, Rebolj pravita, da jih je 70.000 na shodu.

Policija pravi da jih je 15 do 17 tisoč.

Ker gre za veliko razliko v oceni, za več kot 4 x, bi bilo zanimivo izvedeti koliko jih je v resnici bilo. Tisoč gor ali dol, zanemarljivo.

Kdo izkrivlja dejansko številko? Nič pomembno ali pa tudi?

Razumljivo je, da hočejo sindikati z prikazovanjem večjega števila demonstrantov pridobiti na teži in veljavi demonstracij.Kolikor sem videl na Dunajski c. jih je bilo veliko, štel jih pa nisem. Dejanska številka pa je nekje vmes med policijsko in sindikalno.

dvomim, da znata Semolič in Rebolj logično razmišljati in delati primerjave s stvarnostjo.

veš kaj je 70.000, ljudi? phhhh.
mislim, da jih danes ni mogoče “napumpati” 70 000 za “take stvari”, dvomim.
verjetno oba, Semolič in Rebolj nimata stika s stvarnostjo, bolj s svojima plačama…..

Sindikalisti najbrž prikazujejo večjo številko od dejanske, policija (vlada) pa seveda manjšo, saj ji je to v interesu. Resnica pa je nekje vmes.

ti si res strpna,
vendar je javno prikazovanje takšnih razlik (1:5) laž in propaganda.
osebno sem prepričan v laž sidikalistov in sramotno se mi zdi, da tega znajo oceniti.

verjetno vedo, kako so ti ljudje v prestolnico prišli, vedo tudi, da v prestolnici ni toliko nezadovolnjih in jih je od tam prišlo bolj malo…

verjetno tudi tudi vedo koliko krajnskih so skuhali, pa golaža…
dobro, nekaj so pojedli ljubljanski klošarji, nekaj je še ostalo, …..za Semoliča in Rebolja v nedeljo…

Pa verjetno ste vsi pri tem preslišali, da so sindikati dosegli, da so delodajalci poleg rednega zvišanja plač v letu 2008, pristali še na dodatno zvišanje do novega leta. Ampak to verjetno ni tako pomemben podatek.

No, jaz bi pa prej rekla, da se je policija bolj zlagala kot sindikalisti, saj skuša vlada vse, kar ji ni v prid, zminimizirati.

Pri sindikatih me moti rpedvsem to, da so predsedniki vedno eni in isti in to že 30 let.

Da se jih v tem času ne da podkupiti iz strani delodajalcev. tega me ne bo nihče prepričal, da so oni najbolj pošteni na tem planetu od delavcev.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Če nekoliko primerjam ples maturantov, njihovo število in jih nekako pomnožim na 15 do 17 tisoč, bi rekel, da je to prej realna številka.

Saj bi se dalo ugotoviti, po številu organiziranih prevozih. Očitno v naši ljubi domovini sploh ni nobenega interesa, kdo zavaja.

Ta je malenkost ali pa tudi ne.

resnica je sigurno nekje vmes, sindikat prešteva prijavljene, neglede ali so dejansko prišli, država niža številko.

sploh pa ni važna številka(bilo jih je za naše razmire ogromno), važno je da se je narod zdramil in povezal, ter pokazal da ima dovolj, sužnjelastništva.

Ksantipa, je pomemben podatek, ki ga navajaš, seveda.

Nisem pa spraševal po tem podatku. Se ti ne zdi, da spreminjaš temo?

Razlika v oceni prisotnih je zares velika. Nekdo namenoma zavaja oz. laže? Ne vem, kdo? Zato sprašujem? Ker to je izrečena laž pa naj bo s strani policije ali pa s strani vodij sindikatov.

Kdor laže ta krade, to dvoje gre skupaj, zato bi bilo res zanimivo nekje pridobite kolikor toliko verodostonje podatke. Saj je morda zate nepomembno vprašanje, sam mislim, da ne.

Mi smo preračunali objavljeno (potrdili tudi organizatorji) število avtobusov naslednji dan s približnim številom sedežev in prišli na nekaj več kot 15.000. Če prištejemo še nekaj ljudi iz okolice LJ (od daleč se prav gotovo niso pripeljali z osebnimi vozili) bi bila številka tam nekje okoli 20.000. Tako da se mi zdi 70.000 vseeno močno pretirana.

In Ljubljančani, ki niso rabili prihajati z avtobusi, a ti ne štejejo?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

en mal mim, a so te dobli pri laži in kraji, da to tako prizadeto zdaj daješ naprej?
HAHAHA SEVEDA JE RESNICA VMES, A POLICIJA NE BI SMELA LAGATI!
Sindikati morajo pretiravati, ker drugače pri kapitalistih ne dosežejo nič!
Veš resnica je ,da ni vsak tat, ki se bori , da bi reveži laže živeli in bi bogataši malo manj luksuza zganjali na račun zgaranih ljudi!
Ti imaš sigurno preveč in bi morala za visokim plotom živeti, da ne bi kak cigan, klošar, sestradan otrok…prišel do tvojega smetnjaka in kaj ven pobral.
Vsem , ki ne živimo na tako visoki nogi pa se zdi prav da sindikat in delavci, ki si vzamejo za to čas mal pretiravajo v Ljubljani.

Ne razumem zakaj taka ogorčenost ker sprašujem za tako različne podatke in to od ljudi, ki jih plačujemo.

Očitno naj kar verjamem kar mi servirajo.

Od zborovanja za podporo Janezu Janši v parku Zvezda se ve, da se tja zbaše približno 30.000 ljudi. Precej jih je bilo tudi v mestu.

Od tistega zborovanja naprej se tudi ve, da je to masa ljudi, ki lahko že kaj premakne. Zanimivo je, da tisti, ki so jim ta zborovanja namenjena, vedno skušajo manipulirati s številom udeleženih, kot da bi lahko kaj bistvenega spremenilo, tudi če jih je 10.000 več ali manj. Kadar je toliko ljudi pripravljeno pustiti prosto popoldne ali soboto na račun političnega cilja, je zadeva resna. Oblasti, ki tega ne razume, se reče (če naj parafraziram mane, tekel, fares), tvoji dnevi so prešteti.

A to od takrat, ko so ljudje protestirali, da Janšo izpustijo? Mojemu očetu je še danes žal, da je protestiral za izpustitev Janše. Prvič in zadnjič sem slišala, da moj oče karkoli obžaluje.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Meni ni, ker se mi zdi, da je bila takrat to prava odločitev. Vprašaj očeta, če bi šel on tudi dvajset let kasneje demonstrirat, naj ga vzamejo nazaj!:))))

Ni mi treba spraševati. Vem, da bi.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Nas je veliko takih, mislim!

Res nas je zgleda kar veliko. Ampak saj smo takrat demonstrirali tudi za Zavrla, Tasiča in Borštnerja. Pa tudi Pankrti bi po vsem sodeč šli, ker so iz repertoarja vrgli uno #Janez, kranjski Janez#, ki je bila v tistem času prav JJ posvečena. Jaz se tudi sprašujem, kje smo imeli takrat te naše ta oprane možgane.

Tako. Če verjamem Tini T.(ne vem, zakaj ne bi) in dodam 10 do 15 tisoč(širokogrudno) tistih, ki so prišli peš in iz okolice, je številka taka, kot jo navaja Code 5. Tudi tu nimam razloga, da mu ne bi verjel in se strinjam z njegovo oceno, da je tako množico potrebno resno jemati.

Tako smo prišli do številke 30.000 tisoč. Se pravi, nekdo zelo zelo pretirava.

Cela Evropa se trese…od demonstracij..mogoce bodo pa tanki pravi cas dobavljeni…ker te Evropske novodobne voditelje raja ne zanima vec…smo samo se statistika,pa se ta ponarejena…kdor se slepi ,pa naj se se naprej…

Jania1, šel sem prav pogledat, če bo kmalu polna luna. Glej ga šmenta, bo čez dva dni! Luna vpliva nate, luna. To je najbrž vzrok tvojega izbruha. Saj bo kmalu bolje do naslednje lune.

Jania1 a te ni škoda,da se tako razburjaš zaradi politike in politikov.
Malo pojdi na zrak vsaj za dve ure tri ure pa boš videla, ko boš prebrala svoje poste , da se razburjaš brez pomena. Oziroma sploh več ne boš mislila na politiko, če pa vsakodnevno gledaš TV, bereš, poslušaš radio pa rataš tako agresiven kot ti in po malo se ti potem že meša. Veš življenje ni politika ali politični ljudje.

New Report

Close