Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo sploh še lika

Kdo sploh še lika

Slišim, da ženske kopičijo gore perila, ki ga potem med vikendom nekaj ur likajo.

A se to res še dogaja?

Kaj razen kakih poslovnih oblačil pa je še treba likat?

A ni to izguba časa?

Jaz likam in to z veseljem. Si naštimam en lep pogovor, eno svečko in likam dišeče in sveže perilo. Pa likam takrat, ko sem sama in uživam.

Recimo za službo, uniforma, spodnji del. Pozimi nisem likala, ker sem bila čez oblečena. Sedaj, ko bo topleje, sploh poleti, bom začela likat tudi to.

Še ena, ki je nehala likat. Najprej sem poskusila z majicami s kratkimi rokavi za moža in sina, hčerine in svoje sem še kar likala, potem sem začela likat bolj površno, sprednji del in rokava bolj natančno :), no, potem sem opustila tudi to. Zdaj občasno zlikam kakšno svojo majico. In seveda srajce in če je kaj lepšega. Ampak teh vsakdanjih stvari pa ne več. Nikoli ni nihče zmečkan.

Odgovor na objavo uporabnika
Likarca, 26.03.2024 ob 15:41

Slišim, da ženske kopičijo gore perila, ki ga potem med vikendom nekaj ur likajo.

A se to res še dogaja?

Kaj razen kakih poslovnih oblačil pa je še treba likat?

A ni to izguba časa?

Jaz likam samo kratke majce, srajce (redko jih nosim) pa kaksne tenke z dolgimi rokvi, ker tudi iz susilca pridejo pomeckane to imam pa na hitrco fertik. Kake pol urce recimo. Ni mi pa, da bi likala vse to se mi pa zdi brezveze. Res je pa, da skoraj nobena prijateljica znanka vec ne lika nic.

Likam.

Včasih je pomečkano veljalo za zanemarjeno, danes je skorajda obratno. Če človek gre v kakšno od nizkocenovnih trgovin z oblekami, se lahko samo zgrozi. Na obešalnikih visijo pomečkane obleke, včasih bi rekli, kot bi jih iz kravje riti povlekli… In se človek vpraša, kdo to kupi in ali se sploh da zlikat. Po drugi strani pa so sedaj oblačila vendarle iz materialov, ki jih večinoma ni treba likat.

Tudi jaz zelo redko likam. Podobno kot predhodnice, če je kakšna srajca. Majice običajno samo, če je nisem pravočasno zložila in se je na kupu že zmečkala.

 

Perilo operem in dam za par minut v sušilca, da pride še napol mokro. Nato ga lepo razprostrem in z roko pogladim ali obesim. Vse je lepo gladko. Nič ne likam.

Vse, ki ste prepričane, da je nezlikana majica enaka zlikani, se motite.

Že na prvi pogled ne.

 

Likam zgornje majice, bluze, srajce, likam tudi posteljnino (ne mečkank), spodnje perilo in brisače, trenirke pa res samo še toplo iz sušilca pogladim.

Likam. Vse, razen spodnjih hlač.

Ne likam ničesar, razen blaga, ki je zares zmečkano, npr. kako laneno krilo, hlače, kako srajco. Ostalega ne likam. Obesim “pravilno” (da ni zgubano) takoj po pranju, suho lepo zložim in po likanju ni nobene potrebe..

Likam. Skoraj vse. Ni lepšega, kot it spat v polikane, dišeče rjuhe.

Likam ta boljse hlace (na rob), bluze in obleke, kaksne kuhinjska brisace. Majic, kavbojk, posteljnine, brisac in spodnjega perila ze dolgo ne likam vec.

Kdo pri zdravi pameti lika brisače in gate? Ene res nimate kaj bolj pametnega za počet 🙄

Likam.

Robni trak na iveral, če kaj ustvarjam/ predelujem.

Mi2 nimava nikoli zmeckanih oblacil pa ne likava nic tako da ne vem kako ma folk lahko tako zmeckane cune razen ce res vsak drek daje v susilca ker se jim ne da obesat..

Jaz mam susilca samo za brisace da so lepo mehke ostalo pa ne,mamo pa 3 stojala

Seveda likam, saj sem devica. Že obesim in zložim pravilno. Likam tik preden se čisto posuši na zraku Kureščka.

Vse mora biti brezhibno, brez gub, na črto. Brez tega ne grem “ven”. Tudi k očetu grem (itak perem) in vse zlikam….

Vesel oče, polikan velikan

____________________________

A si policistka? :      🙂

Recimo za službo, uniforma, spodnji del. Pozimi nisem likala, ker sem bila čez oblečena. Sedaj, ko bo topleje, sploh poleti, bom začela likat tudi to.

A je to znak, da si nekaj vec, ce si ves zlikan?

Likam vse.

ne likam ničesar. izguba časa. nihče ne vidi razlike, ker lepo dam sušit in lepo zložim. finih oblek pa nimam. likalnika zdaj tudi več ne. 🙂

Srajce je treba vedno zlikat in to zelo natančno. Majice tudi.

Jaz še štunfe likam, iz stroja pridejo nekoliko bolj hrapave, ker je trda voda, lika se pa z destilirano in jih lepo zmehča.

Perilo in tudi rjuhe pa sploh, šele zlikano in lepo zloženo se mi zdi povsem čisto.

Ljudje so nehali likat, ker so nehali nositi naravne materiale, večina sintetike se res manj mečka, ampak plastika je plastika, naravni material čisto drugače čutiš na sebi in ko nosiš imaš spoštljiv odnos do rokodelcev, ki so to stkali in sešili.

Je pa za ženske težko danes sploh najti stvari iz naravnih materialov, za nas se najde, za ženske cote moraš pa v precej višji cenovni razred, da ni sama plastika.

Likam. Nastimam si muziko. Men je to lustno delo. Ne vem kaj vi nosite ampak jaz imam vse zmeckano. Susilec ali ne. Pa kuhinjski serveti se tudi likajo. Posebno iz susilca pridejo zmeckani. Bombaznih majic vcasih nisem likala. To, cemur se danes rece majica, pa je potrebno. Vsaj da malo naglihas sive

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8409, 26.03.2024 ob 18:29

Jaz še štunfe likam, iz stroja pridejo nekoliko bolj hrapave, ker je trda voda, lika se pa z destilirano in jih lepo zmehča.

Perilo in tudi rjuhe pa sploh, šele zlikano in lepo zloženo se mi zdi povsem čisto.

Ljudje so nehali likat, ker so nehali nositi naravne materiale, večina sintetike se res manj mečka, ampak plastika je plastika, naravni material čisto drugače čutiš na sebi in ko nosiš imaš spoštljiv odnos do rokodelcev, ki so to stkali in sešili.

Je pa za ženske težko danes sploh najti stvari iz naravnih materialov, za nas se najde, za ženske cote moraš pa v precej višji cenovni razred, da ni sama plastika.

Imaš prav, veliko cenenih cunj se ne lika ker so iz umetnih materialov.

 

Srajce in hlače je seveda potrebno zlikati, zato da pogladiš šiv in zlikaš blago.  Ni hlač ali srajce, ki je ne bi bilo potrebno zlikati, razen če želiš zgledati kot cigo.

Jaz likam tudi kakšne boljše majice s kratkimi rokavi….  Pa puloverje tudi.  Samo to so kvalitetne stvari, ne roba za 10 eur.

Zlikam tudi kuhinjske krpe, poletne platnene rjuhe in kar je še takega ki se pomečka v pralnem stroju.

 

Oblačila za dojenčke je tudi potrebno prelikati, s temperaturo dejansko razkužiš pajacke in srajčke ki se perejo na 40….

 

 

to pač ne drži. nosim le naravne materiale, največ bombaž s kakim % elastana, in ničesar ne rabim likat. polikam le lanene srajce oz. tunike, ostalega pa res ne. da bi likala nogavice, brisače, rjuhe… popolna izguba časa. če jih dobro poravnaš za sušit in lepo zložiš, je razlika tako zanemarljiva, da je likanje stran vržen čas.

New Report

Close