Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “ker smo družina, gremo povsod skupaj”

“ker smo družina, gremo povsod skupaj”

Pa saj je možno, da ženin in nevesta želita “žur”, pripravljata vse za to, da bo super zabava…In dejstvo je, pa kakorkoli obračamo, da se z otroki drugače žura kot če jih ni zraven. Imamo 4letnico, ki je “turim” nikomur in sva pač pri vseh opravkih skupaj, ampak če bi sorodniki/prijatelji rekli, da naj na poroko pridem sama (oz s partnerjem), bi prav z veseljem šla in žurala kot v dobrih starih časih. Vsaj naplesala, najedla in načvekala bi se, brez da z enim očesom ves čas preverjam, kje je hči in kaj dela. A nimate več noene potrebe po takih stvareh, vam je največja zabava samo in le otroka čuvat, se z njim igrat, etc? Jaz uživam v tem, ampak uživam tudi v samo odrasli družbi.
Se mi zdi, da tiste, ki brez družine pa ne gredo nikamor in pika, ne znajo biti več same ali v dvoje. So to predhodniki že lepo napisali.

Meni je bilo takšno razmišljanje “mimo” že takrat, ko smo bili pari brez otrok, pa so eni (ene, če smo čisto pošteni) forsirali obvezno dvojino in so potem punce rinile zraven, ko so se moški dobivali ob gledanju fuzbala, njih so pa zraven privlekle v slaščičarno, ko se nas je par kolegic dobilo na tortici. 5 kolegic, pa ena s fantom. Kljub temu, da je bilo vabilo izrecno formulirano kot babji večer. Ampak onadva sta par in ne bo ona v petek zvečer brez njega.

Iste ženske so zdaj s celo familijo celota, pa ne opazim, da bi bilo to kaj posebej koristno za njihove medsebojne odnose.

In je res, moški teh težav nimajo, da bi bila cela drama, če se par ur ne bodo videli.

Bemtiš! Kako pa vrtčevski otroci preživijo cele 4 dni BREZ OBEH STARŠEV, ko gredo na zimovanje ali letovanje z vrtcem? Ooooo, ne, ne,niso vsi vajeni biti pri starih starših!

Ma daj no klatit neumnosti”Otroci do 5. leta težko preživijo cel dan brez staršev??????”–. PO mojih izkušnjah se to zgodi pri tistih otrocih, ki jih mame nikomur ne pustite v varstvo niti za minuto, ker se bojite, da se jim bo kaj zgodilo. Otrok se preveč naveže samo na starše in to je edini razlog, da ne zdrži brez staršev.

Imam dva otroka in niti eden ni bil takšen, da ne bi zdržal pri drugih sorodnikih, ko je bilo to občasno potrebno — pa še s kakšnim veseljem sta oba šla–zanju je bila to ena velika dogodivščina, če sta lahko prespala kje drugje in ne doma.

Ko se je zenila moja sestricna, naj bi bila tudi poroka brez otrok. Mama je cist popizdila, da je brat skrtuh….sem namrec le 2 leti mlajsa od neveste 🙂 Se je potem le-ta premislil a sama sem potem sla raje zurat v K4 🙂

se ti hecaš, a ne?

moja dva otroka nista nikoli v varstvu, mož ima mamo že prestaro za čuvanje, moji starši pa so skoraj 100 km stran…tako da včasih parkrat na leto, pride moja mama k nam, če je kaj takega, recimo pozimi smo šli smučat z večjim za en dan, mlajši je ostal doma z mojo mamo…brez problema, pri skoraj dveh letih…tudi gresta moja dva otroka sama za par dni k mojim staršem, brez problema….pa je mlajši star dve leti in pol…in tudi ta većji je že pri svojem letu in pol bil brez problema sam dva dni pri mojih…tako da ne vem, kakšne otroke imaš ti, da se še pri petih ne more ločit od tebe…to po moje pač ni zdravo..danes je skajp, se pokličeš, pogledaš…naša dva sta navdušena, če gresta..seveda poredko, pa vseeno…

kako ne razumete, da sončki lahko umrejo če so en dan ločeni od staršev…

Odlično spisano, se strinjam.


A to verjamete, da otroci niso sposobni biti en dan brez staršev? Ali vas nikoli službene obveznosti ne prisilijo,da bi bile ves dan odsotne! Ker ati nimajo nikoli teh problemov, vedno samo ve! Saj ni čudno,da je tako malo žensk med menedžerkami, če ste prepričane,da ne more familija brez vas? Zato pa je v Sloveniji toliko samohranih mater, ki jim ati pobrišejo ob prvi priložnosti, če kar naprej težite,da morate tiščat skupaj dan in noč! In če ti misliš, da se tebi ne more nič zgodit s tvojim, potem nisi samo naivna ampak tudi neumna.[/quote]

V glavnem imamo v Sloveniji predvsem en kup poblaznelih sončkov, ki se niso nikoli imeli možnosti na koga navezat, ker je mama morala bit nujno že prvi mesec po porodu vsaj kako popoldne in noč prosta, drugače bi se ji zmešalo. če pa otrok pri 6 tednih še ne prespi noči, je pa itak tragedija.
Meni ni problem otroka pustit za par ur, za cel dan in noč pač ne. Tudi od žura nimam nič, če se sprašujem kje zdaj moj otrok joka in kako se matra zraven tisti, ki ga uspava. Sem pod nujno sprobala samo enkrat, pa je bilo prekruto. in to pri 4 otrokih, ki sem jih spravila gor.
Drugače pa so poroke že v osnovi družabni dogodek in v to normalno spadajo tudi otroci. Seveda pa v tej družbi ni več normalno, da otroke sploh imaš. Kaj šele, da bi jih dojil v javnosti, pripeljal na poroko, v službi omenil niti z besedo ali kaj podobnega. K sreči imam normalno žlahto in prijatelje in so otroci še vrednota in del žura, ko žur je. In se zabavajo in imajo čudovite spomine, kot jih imam tudi sama iz svojega otroštva.

Odlično spisano, se strinjam.[/quote]

Aja, jaz sem enaka pred in brez otrok – torej se ne prenarejam (ne mislite, da otroci ne vedo kakšni ste v resnici). Pijem zelo zmerno, preklinjam ne, kosmate šale mi gredo pa na bruhanje. A se res znate samo tako zabavat? Revščina!

se zdi, da če otroci niso vabljeni na poroko, to malo mimo. Do sedaj smo bili na eni poroki, letos smo vabljeni na drugo in tudi otroci so zraven. Bi mi bilo čudno, če ne bi bili. Drugače se poroke ne bi udeležila. Otrok za poroko ne dam v varstvo, ni variante. Starejšega bi že lahko (čez tri leta), mlajšega pa ne (1leto). Ma vseeno mi je čudno, da pustim otroka samega doma, pa čeprav z babico, zato da grem žurat. :/

Pa si res hecna. Saj hčero lahko pustiš doma tudi če ti nihče tega ne reče. A jo s seboj ne vzameš samo ko ti zabičajo da jo pusti doma?

Odlično spisano, se strinjam.[/quote]

Aja, jaz sem enaka pred in brez otrok – torej se ne prenarejam (ne mislite, da otroci ne vedo kakšni ste v resnici). Pijem zelo zmerno, preklinjam ne, kosmate šale mi gredo pa na bruhanje. A se res znate samo tako zabavat? Revščina![/quote]

Štiri otroke imaš, pa še vedno ne znaš brati.

Eno je, kaj otroci vedo (recimo vedo tudi, da seksam), drugo pa je, da me vidijo to početi (recimo seksati). Tebi je to eno in isto.
Meni so kosmate šale všeč, pivo tudi, še kaj hujšega za povrh, takšnih ljudi, ki bi bili pa tako zadrgnjeni kot ti, pa na srečo ne poznam! Pa je med njimi recimo tudi mati dvakrat toliko otrok, kot jih imaš ti.

Ti kdaj prdneš pred šefom? Ne? Zakaj se prenarejaš? Spusti ga, če ti paše, saj si ja iskren človek.


A to verjamete, da otroci niso sposobni biti en dan brez staršev? Ali vas nikoli službene obveznosti ne prisilijo,da bi bile ves dan odsotne! Ker ati nimajo nikoli teh problemov, vedno samo ve! Saj ni čudno,da je tako malo žensk med menedžerkami, če ste prepričane,da ne more familija brez vas? Zato pa je v Sloveniji toliko samohranih mater, ki jim ati pobrišejo ob prvi priložnosti, če kar naprej težite,da morate tiščat skupaj dan in noč! In če ti misliš, da se tebi ne more nič zgodit s tvojim, potem nisi samo naivna ampak tudi neumna.[/quote]

V glavnem imamo v Sloveniji predvsem en kup poblaznelih sončkov, ki se niso nikoli imeli možnosti na koga navezat, ker je mama morala bit nujno že prvi mesec po porodu vsaj kako popoldne in noč prosta, drugače bi se ji zmešalo. če pa otrok pri 6 tednih še ne prespi noči, je pa itak tragedija.
Meni ni problem otroka pustit za par ur, za cel dan in noč pač ne. Tudi od žura nimam nič, če se sprašujem kje zdaj moj otrok joka in kako se matra zraven tisti, ki ga uspava. Sem pod nujno sprobala samo enkrat, pa je bilo prekruto. in to pri 4 otrokih, ki sem jih spravila gor.
Drugače pa so poroke že v osnovi družabni dogodek in v to normalno spadajo tudi otroci. Seveda pa v tej družbi ni več normalno, da otroke sploh imaš. Kaj šele, da bi jih dojil v javnosti, pripeljal na poroko, v službi omenil niti z besedo ali kaj podobnega. K sreči imam normalno žlahto in prijatelje in so otroci še vrednota in del žura, ko žur je. In se zabavajo in imajo čudovite spomine, kot jih imam tudi sama iz svojega otroštva.[/quote]

Meni se zdi ravno obratno – da je normalno imeti najmanj štiri otroke, čim več je treba dirkati z njimi naokrog in povsod in bog ne daj biti kak vikend doma, na kolo jih je treba samostojno dati pri treh letih, na smuči pri dveh, angleško morajo znati brati in pisati pri štirih, pri petih pa že vsaj bordati in biti v državni reprezentanci. Dojiti jih je treba vsaj do četrtega leta in to čim več v javnosti, da ja vsi vidijo, in če do petega leta ni bil že na kakem klasičnem koncertu s starši v filharmoniji (po možnosti kaki tuji), je itak totalen fail. Potovati mora z letalom, in sicer prvič najkasneje pri šestih mesecih. Resno, kje ti vidiš, da NI otrok?

To je zame neumnost, da so družinski člani prisesani en na drugega kot pijavke.

se ti hecaš, a ne?

moja dva otroka nista nikoli v varstvu, mož ima mamo že prestaro za čuvanje, moji starši pa so skoraj 100 km stran…tako da včasih parkrat na leto, pride moja mama k nam, če je kaj takega, recimo pozimi smo šli smučat z večjim za en dan, mlajši je ostal doma z mojo mamo…brez problema, pri skoraj dveh letih…tudi gresta moja dva otroka sama za par dni k mojim staršem, brez problema….pa je mlajši star dve leti in pol…in tudi ta većji je že pri svojem letu in pol bil brez problema sam dva dni pri mojih…tako da ne vem, kakšne otroke imaš ti, da se še pri petih ne more ločit od tebe…to po moje pač ni zdravo..danes je skajp, se pokličeš, pogledaš…naša dva sta navdušena, če gresta..seveda poredko, pa vseeno…[/quote]

Brez skrbi, moj se pri 5-ih že brez težav loči od staršev, pa tudi pri enem letu je brez težav prebil cel delovnik v vrtcu. Če mu zdajle rečem, da bosta šla za 1 dan in eno noč z mlajšim otrokom v neko varstvo, pa vem, da ne bo za. Stari starši za varstvo pri nas ne pridejo v poštev. Jaz brez težav kam grem, brez skrbi, da nimam otrok ves čas ob sebi. Tudi zvečer, ko gresta otroka spat, lahko nekdo popazi nanju, ker spita do jutra. Ampak to je že čisto mimo teme, ki govori o tem, ali bi šli na neko slavje kot je ohcet, tudi brez otrok ali ne, ker se je pač slavljenec naprdnil, da otrok pa ne bi. Jaz ne bi, ker se mi zdi popolnoma nepotrebno zaradi nekega cirkusa čez dan na soboto puščat otroke v nekem varstvu, kjer bi otroci sicer preživeli, če bi lahko izbirali, bi bili pa raje s starši. Zvečer gredo seveda otroci spat, starši pa na žur. Tukaj ne vidim ovire.

Tudi na dopust hodimo z otroki, čeprav nekateri prakticirajo tudi to brez otrok ali v družbi s starimi starši. Mi pač ne.

ja nekateri so tako čudni, da otroke peljejo celo na pogrebe. Zakaj eni tako zelo sovražite otroke, da jih ne morete nikjer videt in vas povsod motijo?[/quote]

To, da ne peljemo, ne vabimo otrok na določene zabave, nima nikakršne veze s tem, da bi nas motili, da jih ne bi marali.
So določene stvari, kjer otroci ne sodijo zraven, ali pa si želimo biti sami brez njih.
Mone tega nikoli ne bi razumele…))). Nima jim smisla dopovedovat. To je kot bi z glavo tolkel v marmor.[/quote]

Saj ti že kar nekaj časa tolčeš v marmor in ne razumeš, da se otrok ne izloča in ne prepoveduje vstopa kot psom!

Mene pa zanima, če kdo pomisli kako je 3letniku sploh všeč na poroki?
Kaj mislite, da imajo ti mali otroci od porok? V čem uživajo?

To, da ne peljemo, ne vabimo otrok na določene zabave, nima nikakršne veze s tem, da bi nas motili, da jih ne bi marali.
So določene stvari, kjer otroci ne sodijo zraven, ali pa si želimo biti sami brez njih.
Mone tega nikoli ne bi razumele…))). Nima jim smisla dopovedovat. To je kot bi z glavo tolkel v marmor.[/quote]

Saj ti že kar nekaj časa tolčeš v marmor in ne razumeš, da se otrok ne izloča in ne prepoveduje vstopa kot psom![/quote]

Ko vas prijatelji povabijo na praznovanje 30-letnice, 40-letnice ali Abrahama v kak klub, zbor zvečer ob 22. uri, tudi vzamete otroke s seboj?

Ali vam je jasno, da če na vabilu piše “Jože in Micka Novak” in ne “drižina Novak”, kdo je povabljen?

Kaj imate od žurke na poroki, ko ob 21. uri postanejo otroci tečni in zaspani?

Očitno imate otroke slabše vzgojene kot pse, da jim nekateri prepovejo vstop, psom pa eksplicitno ne :)))) Jaz bi se bolj nad tem zamislila najprej na vašem mestu ;)))) No pa poroka ni tema, tema je da je eno poblesavljeno babše napisalo, da so oni DRUŽINA in da gredo POVSOD SAMO KOT TAKI – SE PRAVI CEL PAKET (mama + fotr + otroc). Je dovolj razumljivo? Napisala je da gredo POVSOD SKUPAJ KER SO DRUŽINA. In zakaj se zdaj poroka šteje pod to, rojstni dan prijateljčka pa ne?? Če je sama napisala povsod?? Ali veste bolje kot ona kam gredo skupaj al kaj? Če je napisala povsod je potem to povsod. To je poroka, pogrebi, rojstni dnevi, obletnice (poroke, mature itd.), kavice in čveki moških ali žensk, dekliščine, fantovščine, opera, kino, itd. Zastopite kaj je POVSOD? Očitno ne, da je potrebno tukaj razlagat kaj vse je to. Aja sma bila z dragim v kinu, takrat še kot frišen par, ko je prišel ven Seks v mestu 2. Pa prideta dva zblojena modela in pripeljeta zraven dva otroka, stara cirka 3-5 let. Zelo primerno ne?? Sva šla tudi risanke kdaj gledat z mlajšo sestro od mojega, pa tam otroci in jok in ostali ni nič šokantnega in presenetljivega, ampak da pa peljete otroke gledat tak film mi pa pove vse o vašem dometu!!! Pa je tu najmanjši problem, da je otroku dolgčas in začne tečnarit!! Večji problem je v glavah takšnih “staršev”! In ni vrag, da ni tale mama, ki vlači vrtčevske otroke gledat Seks v mestu, tale ki zagovarja zalimanost skupaj v imenu “družine”. To, da greste POVSOD samo in edino skupaj je za moje pojme BOLANO DO AMENA!! In ne nekaj za pohvalit se!! A zdaj razumete o čem govorimo ali je treba še narisat??? Temo o poroki imate spodaj, če želite vaša cenjena mnenja pisat. Oziroma celo dve temi! Tukaj se piše pa o zblojenkah brez lajfa ki zagovarjajo 24/7/356 zlimanost na moža in otroke. Je zdaj jasno? Ali res narišem? Ne me hebat, da je normalno, da ste cel čas, vedno in povsod samo skupaj!! Kaj hudiča bi radi s tem dokazali?? Da se imate blaaaaaznooo radi in da ste popolna familija?? In to se tako močno in na ves preteg trudite da res izpade čisto patološko, ne pa lepo in normalno! Itak, da smo radi skupaj in da smo čimveč časa skupaj. To je povsem normalno. Ni pa normalno biti NONSTOP skupaj in to razglašat naokoli da ja vsi vedo kako ste oh in sploh. Nekateri ne rabimo govorit in se hvalit da smo družina, ker to ni nekaj kar smo izumili pravkar in ker nismo edini na svetu! Čeprav nekateri očitno mislite, da ste. Ampak itak ste tukaj vse popolne, z popolno happy little family in kot taki morate biti zalimani skupaj nonstop da vsi vidijo kako radi se imate :)))))) In kot tako spada zraven tudi, da gredo predšolski otroci zvečer ko bi morali že spati, pač gledat Seks v mestu 2 :))))))) Je tako popolnice? :))))

najprej spoštujem lastne otroke in če me nekdo želi prisilit, da izbiram med njimi in mojimi otroci je jasno kaj in koga bom izbrala. Ker sem normalna oseba, ki se zaveda miljivosti časa, nima neiživetih frustracij, primanjkljajev, nizke samopodobe in s svojimi otroci uživam, se imamo lepo in nimam potrebe drugim ugajat, izpolnjevat želje (na račun svojih otrok) ali se udeleževati dogodkov brez svojih otrok..preprosto zato ker meni moji otroci niso v breme ampak v veselje.. in nihče ni v tem trenutku pomembnejši od njih..pač ni to tžko razumemjo ker os bili lastnim staršem v breme, zdaj so pa njim njihovi otroci. To je kluturna dediščina družine. Pri nas se imamo raje lepo..skupaj.

Verjetno nič bolj kot meni kot eni izmed svatov. Ne uživam, še na nobeni poroki nisem, ker se mi je zdelo vedno vse skupaj prisiljeno. Zbere se veliko družbo ljudi, ki se med seboj poznajo ali pa tudi ne, in potem se delajo, kako je fajn, ko cel dan nekaj čakaš in posedaš. Zvečer pa sledi fešta ponavadi s kakim bendom, ki ga živ boh ne bi poslušal po radiu. In spet se delaš, kako je fajn. Če imaš srečo je namesto benda DJ in je repertoar malo širši. Itd.

mi na take scene pač ne gremo..

Poroka je začetek nove družine, zato tja otroci še kako sodijo. In mladoporočenca bi se jih morala veseliti, saj z dnem poroke dajeta “soglasje”, da bosta tudi sama imela otroke. To je naravni red in tako je. In otroški živ žav na poroki, je samo lepo znamenje veselja, prihodnje nove starševske vloge.

Izključevanje otrok, kot da je to nek visokoprotokolaren vip dogodek, predsedniška avdienca, mi je mimo in take poroke so v resnici bolj podobne pogrebom.

Bila sme na obeh variantah. Na mnogih porokah z otroki in na eni brez otrok. Prve so bile živahne, polne življenja, druga je bila hladna, resna, mrtva.

Moje mnenje.

Praznovanje novega leta.
5 parov srednjih let – brez otrok.
Eden je s seboj pripeljal 3-letno hči (rojeno v poznih letih).
Otrok se je ves večer/noč prekladal po sedežni garnituri, po foteljih, po tleh (v postelji gostitelja ni hotela zaspati), jokal zaradi glasne glasbe, klical mamo – tipična reakcija utrujenega otroka, ki si je želel miru in varnosti, pripeljali pa so ga na veselico :).

Otroka bi lahko čez noč pustila v varstvu pri njeni materi /70 let/, vendar sta mnenja, da je prav, da skupaj praznujejo “kot družina”, pravzaprav to hči vodita s seboj povsod, ker “smo družina”.
Se mi zdi, da ljudje tulijo v ta rog zgolj zato, da bi jih drugi opazili, kako predani družinski ljudje so.
Če bi imela tadva rada svojo hči, bi ji privoščila miren počitek, sebi in nam pa sproščeno zabavo.

New Report

Close