Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek “ker smo družina, gremo povsod skupaj”

“ker smo družina, gremo povsod skupaj”

Moji otroci so del mene, zanje sem se odločil in zanje bom poskrbel, če bi dobil povabilo na poroko z zahtevo, da pridem brez otrok, bi tako povabilo zavrnil. Otroci so del družbe, tako kot so invalidi, starejši, bolni…

Tudi meni se zdijo te poroke brez otrok, privlečene za lase! Menim, da je vsak straš sposoben oceniti ali je otrok dovolj zrel za odhod na neko poroko, ne pa, da nevestain ženin pišeta v vabila neke omejitve! Nekako še razumem, če otroci niso povabljeni na poroko kakšnih mladostniških prijateljev od staršev, vendar pa če je neka poroka kjer se ženita družinska prijatelja in sorodstvo pa se mi zdi res trapasto… Predvsem se mi prepoved otrok zdi pri sorodstvu – torej otrokovi starši so v sorodu z nevesto in ženinom njuni otroci pa ne???? In potem še eni pišete, da so otroci na porokah samo v napoto!!! V primeru če je otrok med obredom glasen ga lahko nekdo še vedno odpelje ven, čeprav če otroku lepo objasnite, da se mora lepo obnašati in biti tiho, je res mala verjetnost, da bi se otrok res grdo obnašal… Kasneje na pojedini pa imejte seboj v avtu kakšno barbiko, avtomobilček, barvice,… – torej nekaj s čimer se lahko
otroka zamoti! V primeru, če je na poroki glasba pa lahko malo z otrokom tudi “plešete”, zagotovo bo užival (nisem še videl otroka, ki ne bi užival v “norenju” ob glasbi). V nekaterih temah sem zasledil, da vas skrbi kaj bo otrok jedel na poroki, ali je za to sploh potrebno vprašanje? Jedel bo enako hrano kot vi. Edino s čimer se strinjam, da za otroke res ni primerno so različne primitivne šale, ki pa jih na srečo sam na nobeni poroki še nisem slišač – pa sem bil že na veliko porokah… Strinjam se tudi, da nekateri vzamete zapis, da se gre z družino povsod preveč dobesedno. Logično, da gredo starši sami na obletnico mature, valete, novoletno zabavo s sodelavci,… Prav tako je normalno, da gre otrok sam na rojstni dan sošolca. Vendar poroka (sploh če je med sorodniki ali družinskimi prijatelji) je DRUŽINSKO slavje in v to družino spadajo tudi otroci!

Poizkusi ločit med tradicionalnimi krinolina in fešta za žlahto porokami in sodobnimi, liberalnimi., kjer se zabavajo 30+ letniki odlično tudi brez otrok, ker jih tam ne potrebujejo. Bo šlo sedaj?

Pa ti razumeš, da je napisala ena kretenska baba “da brez otrok ne gre nikamor”. Torej kot je tale zgoraj napisala ” ali gredo mamice in očkoti tudi na rojstne dneve otrokovih prijateljčkotv, ČE TAKO SILNO ZAGOVARJA, DA GREDO KOT DRUŽINA POVSOD SKUPAJ. ONa pač ne loči slavij in povsod gredo vsi na slavje – cela družina.
POtem sklepam, da otroke vleče tudi na pogrebe, ker so pač družina, ne?
A tu se pa ne strinjaš? Zakaj že?[/quote]

ja nekateri so tako čudni, da otroke peljejo celo na pogrebe. Zakaj eni tako zelo sovražite otroke, da jih ne morete nikjer videt in vas povsod motijo?[/quote]

Pogreb enoetnik, celo triletnik razume po svoje, je prej v napoto tam, ker težko zdrži cel proces od začetka pogrebnega obreda do groba. Žal je tako. Imam otroke, ampak brez zadržkov napišem, da jih v mladih letih, ko še sami niso povedali, da želijo it, nismo nikoli vlačili po pogrebnih obredih. Tudi na pogrebe bližnjh sorodnikov ne. Pa nihče ni imel nič proti, ni gledal postrani ali omalovaževal -vsi razumevajoče sprejeli. Smo pač taka razumna žlahta 😉

Ti pa si presežek inteligence 🙂

New Report

Close