Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje čim ceneje kupiti mandljevo moko?

Kje čim ceneje kupiti mandljevo moko?

Res je draga – pol kg je čez 12 €, zdaj je v akciji v neki spletni trgovini 10,5, ampak to je res drago, če želiš peči za celo družino brez glutena (2 z alergijo). Ve kdo za kako cenejšo različico?

Poglej v Lecleru, bi znala bit cenejša.

ALi pa uporabi kakšno drugo, cenovno ti bolj dostopno moko brez glutena.

tukaj v prispevku dobiš podatek, kako do moke, poglej:

https://micna.slovenskenovice.si/zakaj-ne-bi-bila-fit/naredi-sama-zdravo-mandljevo-mleko/

Ona rabi moko, ne mleko.

Mandlje, ki po zgornjem receptu ostanejo, posušiš, zmelješ (ali obratno: zmelješ, posušiš) in imaš super moko.
Res je, da so vsi oreščki zelo dragi. Če kupuješ mandlje za mleko in moko, tudi ne prideš prav poceni skozi. Razen, če imaš doma svoja drevesa. Še v tem primeru je odvisno od letine in muhaste narave.

A bi jih rada spitala za zakol? To je verjetno izredno kaloričen kruh.

poskusi čičerikino moko – je cenejša, in odlična.

Tudi kokosova moka je cenejša.

Kokosova se preveč čuti okus.

Pa saj pri mandljevi se tudi čuti okus. Zelo je izrazit.
Pri čičerikini se tudi čuti okus.
Pri ajdini moki se tudi čuti okus.
Koruzna moka je tudi po svoje izrazita, smo jo pa vajeni, če imamo radi polento.
Prosena moka ima tudi izrazit okus, če je je preveč, hitro zagreni.
Morda je riževa še najbolj nevtralna?

To, da ima hrana izrazit okus, ni odgovor. Vsaka ima svojevrsten okus.

..ravno to je meni bistvo hrane: okusi. Z raznoraznimi mokami se da pričarati čuda od jedi …

Lidl in hofer imata vsake toliko časa akcijo 200g mandljev. Zadnjič v hoferju 1,6€. Vrečko mandljev streseš v krop da koža odstopi in jih olupiš. Mandelj kar skoči iz lupine. Daš na pekač malo v pečico da se posušijo na 100stopinj. Nato pa v multipraktik čimbolj na drobno. Plus vsega je da se znebiš lupine k ima polno pesticidov v sebi. Lahko v vodo daš tudi malo sode

Vprašanje je bilo – kje čim ceneje kupiti prav moko! To tudi mene zanima, kajti res je draga, za peko pa zelo fajn.

Vprašanje je bilo – kje čim ceneje kupiti prav moko! To tudi mene zanima, kajti res je draga, za peko pa zelo fajn.

Hja nedolgo nazaj sem bila v tej zagati.moka bi me prisla 60 eu. No v lidlu sem kupila za 15 eu mandljev, olupila posusla in zmela. Dejmo rect da za 30 eu ( elektrika, cas) sem prsla cez…no moke ne kupim vec, sam se cele mandlje;)

Ona rabi moko, ne mleko.
[/quote]

V prispevku je tudi kako do moke!

New Report

Close