Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje kupujete ribe in katere?

kje kupujete ribe in katere?

Kot v naslovu: kje in katere ribe kupujete? Ugotavljam, da jih je premalo na našem jedilniku ,

Jaz jih kupujem dnevno sveže ulovljene na koprski tržnici, v ribarnici. tam so vsaj 3 različne ribarnice, kupujem pa kar je sveže ulovljeno.

Ni ves svet Ljubljana.

Jaz pa ribe pustim tam kamor spadajo. V morju !

Vedno v ribarnici, in vedno kar je ulovljeno!

Aja, neisem iz LJ, ampka iz CE.

eh, saj nisem iz lj. glede na to, da so po vseh večjih krajih bolj ali manj iste trgovine ….. aja, koprska tržnica je pa res samo v kopru. 🙂 vam včasih prav zavidam to dejstvo, da ste čisto “pri koritu”.

Ribe kupujem na tržnici ali v Leclercu. Orada, brancin, losos, sardela, skuša, škarpena…pa tud lignje.

Aja, jaz pa sem iz Ljubljane.

V naši ribarnici se dobijo ribe od vsepovsod – španske, francoske, nizozemske, danske, norveške. Ne kupim NIKOLI, ker ne želim podpirati dolgih transportov. Vzamem jadranske ribe, kar pač imajo, skuše, ciplje, mole, salpe, sardele, osliče, tudi lignji sedejo. Ribe jemo navadno 1x na teden, naj bi bile zelo zdrave, čeprav jaz ne opazim neke hude razlike v zdravju, kadar jih ne.

Saj to, da so ribe zdrave, ne pomeni, da kar zboliš, če jih par tednov ne ješ …

Jaz sem pa slišal, da recimo osliči sploh niso ‘zDrave ribe.

Kdo kaj več ve o tem??

kok si nesramna, da veš!
vse do zdaj sem pa mislila, da je moja, moja Ljubljana ves svet, ti Prmorka

zato pa use poti vodijo v našo lepo prestolnico – Ljubljana je zakon!

Kupujem jih kar v Intersparu, mi je najbolj pri roki.
Orade, brancine, osliče, mole … Tudi rakce in školjke imam rada, pa jih moji doma ne marajo in si jih malo kdaj privoščim.

Kakor vzameš. Kaj pa če vse poti vodijo iz nje (Ljubljane) ven?
Pa brez zamere.

Ribe kupujem v ribarnici, ker imam boljši občutek glede svežine. Ali mi kdaj podturijo kaj starejšega, pa ne vem.

Raubšicam v reki Bohinjki v delu kjer je rezervat, odlične sveže postrvi, celo potočnica se najde.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

nobene morske ribe niso zDrave. a ni tko

Kupujem na tržnici. Trudim se dobiti sveže ribe. Kupujem sardele, ciplje,ribone, orad in brancinov ne, ker so gojeni. Ko smo pa na morju-pri koritu- si pa privoščimo še kaj drugega, migajočega.

Grem lahko kdaj s tabo, da se priučim obrti? Rada bi končno spet kdaj jedla negojeno postrv!

vedno na ljubljanski tržnici. zelo zadovoljna s kvaliteto in ponudbo.

Ribe kupujemo v glavnem na tržnici tako morske kot sladkovodne. Najpogosteje pa se na našem jedilniku znajdejo brancini, orade, kovači, zobatci, včasih tudi škarpene in mečarica, od sladkovodnih pa ostriž.

A tudi postrvi?

kok si nesramna, da veš!
vse do zdaj sem pa mislila, da je moja, moja Ljubljana ves svet, ti Prmorka

zato pa use poti vodijo v našo lepo prestolnico – Ljubljana je zakon![/quote]

dej ne skači tako no! zaradi mene, nimam nič proti Ljubljani, samo butasto se mi zdi vprašanje kje kaj kupujete. kaj če jaz rečem, da kupujem pri Radinu na Markovcu, a bo nekdo iz Celja hodil tja vsak dan po ribe?
isto bi lahko napisala Maribor, ker pa ima Ljubljana zdaleč največ prebivalcev in kjer je večina državnega aparata, sklepam pač da je vsaj 65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi tu gor na forumu pač ljubljančanov.

kok si nesramna, da veš!
vse do zdaj sem pa mislila, da je moja, moja Ljubljana ves svet, ti Prmorka

zato pa use poti vodijo v našo lepo prestolnico – Ljubljana je zakon![/quote]

dej ne skači tako no! zaradi mene, nimam nič proti Ljubljani, samo butasto se mi zdi vprašanje kje kaj kupujete. kaj če jaz rečem, da kupujem pri Radinu na Markovcu, a bo nekdo iz Celja hodil tja vsak dan po ribe?
isto bi lahko napisala Maribor, ker pa ima Ljubljana zdaleč največ prebivalcev in kjer je večina državnega aparata, sklepam pač da je vsaj 65{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi tu gor na forumu pač ljubljančanov.[/quote]

Maš čisto prav. Butasta vprašanja, ki se nanašajo le na Ljubljančane. Vse bi bilo OK, če bi Nakupovalka 2 nagovorila forumaše tako: Ljubljančani, kje kupujete ribe? a ne ?

No, ker tega ni naredila, povem, da tudi jaz kupujem ribe v Kopru, v Luciji in v Izoli. Nekaj na tržnici, nekaj v ribarnici, včasih v TUŠU.

Večinoma v ribarnici, v našem manjšem kraju. Izbira sicer ni velika, kupim pa kar imajo; brancine, orade, postrvi…

Včasih tudi v Merkatorju kalamare, sardele ali pa osliče.

Znam očistit sama, čeprav sem še bolj zadovoljna, če kupim kje, kjer je očiščeno.

Grem lahko kdaj s tabo, da se priučim obrti? Rada bi končno spet kdaj jedla negojeno postrv![/quote]

Saj res ni nobene primerjave, kot noč in dan…., aktivnost se pa seveda izvaja v nočnem času, pa tudi preveč udobno ni…:)

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

fčasih je prišo kombi pa dvakrat zapelo gori doli po vesi pa gojzarsko muziko fejst na glas nažigo te smo pa že vedeli da se bo pred cerkvo fstavo pa da tam ribe dobimo

samo ka ga že dosti lejt ni bilo …

Jaz sem pa bila na Koprski tržnici in nisem mogla verjeti, kako slabo izbiro imajo tam. So me gledali, kot bi iz Lune padla, ko sem jih vprašala, če imajo kakšne ribe iz Jadrana. Iz Italije so večinoma in še to zelooo slaba izbira.
Na moje veliko začudenje imajo najboljšo izbiro rib (tudi iz Jadrana!) na Ljubljanski tržnici. Torej namesto da bi bila najboljša izbira v Kopru, obmorsko mesto pa to, imajo najboljšo izbiro v Ljubljani! Sramota za Koper, če mene vprašate.

New Report

Close