Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kje so doma nacisti?

Kje so doma nacisti?

Na ozemlju Dravske banovine je leta 1921 živelo 41.514 Nemcev.

Leta 2002 se je pri popisu za Nemce opredelilo 499 prebivalcev RS.

Vprašanje je seveda zgolj retorično.
Malo za razmislek tistim, ki polivate gnojnico po pokojnem Haiderju…

in kaj želiš povedati?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

verjetno še sama ne ve

mislim da kar dobro ve…

Tudi mene zanima, kam so šli vsi ti Nemci. Ali jih je Juga “počistila”?
Glede dvojezičnih tabel-pa mi povejte, zakaj v Sloveniji ni nobenih avstrijskih dvojezičnih tabel tam okrog meje. Ali zato, ker so tam v času Juge “očistili” področje Avstrijcev?

Ali mogoče zato, ker se ljudje niso upali deklerirati za Avstrijce?
Res ne razumem, da v Sloveniji ni nobenih dvojezičnih tabel, medtem, ko žolčno in ogorčeno to zahtevamo v Avstriji – ????

Meni tudi ni jasno kaj želiš povedati/vprašati.

Glede popisa. Na verska in narodnostna vprašanja ni potrebno odgovarjat, zato so lahko ti podatki nepopolni oziroma ne odražajo realne slike.

Gre za prisilno izselitev…(tudi za kaj drugega)… kar bo kar pereč problem pri pogajanjih za vstop…. dedičej je zelo veliko…

kar se pa tiče dvojezičnih tabel jih pa imamo, prav tako šole in rtv program…in prav je tako!!!

Evo, jaz sem zadnjič rekla, da so se koroški slovenci na plebiscitu izrekli za Avstrijo, pa če gre tu za srbsko požrešnost ali ne vem kaj, tako je bilo. Napumpani gor al pa dol. Tudi jaz sem sem bila napumpana s Titovo Jugoslavijo, skoraj sem se zadušila kot otrok, da sem se prerinila v prve vrste, ko se je peljeal mimo in mahal z belo rokavico. Pa sem vseeno na plebiscitu glasovala za samostojno Slovenijo.

Aha, govorim za mejo z italijo…za avstrijsko pa nazaj vzamem ker ne vem…

Ce zelis, lahko grem vprasat mojega oceta. Njega, starse, brate in sestre so Nemci leta 41 izselili v Vojvodino. Spisek za izselitev so pripravili njihovi domaci “sodelavci”. Kot je rekel SS-ovec mojemu staremu ocetu: “Gospod, mi vas ne poznamo, vasi ljudje so vas dali na seznam.”

Spet, ce zelis, lahko grem pogledat v zgodovinopisje, kdo je zacel 2. svetovno vojno.

Kot receno, ce zelis…

V 87. letih se je veliko ljudi že asimiliralo, tudi zaradi tega se jih je dosti manj opredelilo za Nemce.

Iz zelo podobnega razloga so vse manj potrebni dvojezični napisi na avstrijskem. Oziroma so nepotrebni.

Kje so doma nacisti, sprašuješ.
Torej, definitivno v Ljubljani, za druge kraje ne vem. Ob poznih nočnih urah ali zgodnjih jutranjih hodijo okoli, pobirti, v črnem, z bejsbol kiji in verigami…..na rušilnem pohodu se lotijo kakšnega deklariranega homoseksualca ali nebelca.

OK……………?

Ne bo držalo:

v Avstriji se je na Koroškem za Slovence (po narodnosti) opredelilo 12.586 avstrijskih državljanov (vir: Volkszählung in Österreich, 2001)

Kot kaže avstrijski “nacisti” nimajo pojma, kako se izpelje etnično čiščenje. Mi znamo bolje.

Vsem, ki pravite, da so se Nemci asimilirali…
Zakaj se pa koroški Slovenci niso? So imeli ravno tako 88 let časa.

zate so Nemci sinonim za naciste,a?

Iz zelo podobnega razloga so vse manj potrebni dvojezični napisi na avstrijskem. Oziroma so nepotrebni.[/quote]

Zapleteno, zapleteno …

Glede asimilacije: se strinjam. Moja pokojna stara mama je živela v Mariboru. Ne vem zares, kot kaj se je deklarirala na popisih, ampak dejstvo je, da je bila po rodu nemške (rajši recimo avstroogrske) krvi in da je slovensko tolkla bolj tako-tako. Kot rečeno, je že pokojna. Pokojni je tudi moj oče, njen sin, ki se je imel za Slovenca. Nisem imela občutka, da bi se počutil asimiliranega. Jaz – naslednja v vrsti, se tudi ne počutim asimilirano – saj so ostali stari starši od tu. To, čemur nekateri rečejo asimilacija (grda reč), je v resnici naraven proces. Če ni kakšnih hudih verskih ovir, se ljudje, ki živijo na istem območju, v nekaj generacijah pač premešajo.
V tej luči verjetno to res velja tudi za Koroške Slovence. Tako da se je politika “getoiziranja” verjetno obrnila kar sama proti svojim avtorjem. Namreč če se jih ne bi toliko trusili zatreti, bi se koroški Slovenci verjetno že po naravni poti raztopili v okolici…
Haider je bil pa seveda agresiven bedak. To, da je nekdo mrtev, ne more spremeniti tega, kar je počel, ko je bil še živ.

Živim ob meji z Avstrijo v Prekmurju in nisem opazila, da bi živeli pri nas slovenski avstrijci. Zato tudi predvidevam, da ni potrebe za dvojezične table. Vem pa, da veliko Slovencev živi ob meji na avstrijski strani pa ni nobenih dvojezičnih tabel v slovenskem jeziku.

Glede slovenskih Madžarev- ti pa so itak zaščiteni. Ti pa dobijo vse kar si želijo in me iskreno moti, da pridem npr. v Lendavo in mi v trgovini povejo “tešik”. Prvi jezik je slovenščina in potem če odgovorim madžarsko bi oni tudi lahko govorili madžarsko.

Drugače pa med nami na meji ni problemov. No če izvzamemo Hrvate.

Zame je zelo velika razlika med osebo, ki je nemške narodnosti, in osebo, ki je po prepričanju nacist. Slednji so začeli drugo svetovno vojno, če je kdo skučajno prešprical zgodovino v OŠ.

Večina nemcev ni živela ob meji z Avstrijo ampak na podorčju Kočevja. Kočevski nemci.

Večina teh ljudi se je izselila oz. umaknila iz Slovenije v času nemške kapitulacije maja 1945 skupaj z petokolonaši al domobranci al belčki al kvizligi al kako so se že imenovali. Mnogi med njimi poti iz Slovenije niso preživeli zaradi takšnih ali drugačnih razlogov.

Področje dela Koroške je po blebiscitu pripadlo Avstriji. kako zakaj, govore zgodovinske knjige. Na tem območju je dejansko bilo večinsko slovensko prebivalstvo. Na osnovi tega obstaja težnja po dvojezičnih tablah.

Ampak to definitivno nima veze z nacizmom.

Enkrat za vselej in dokončno: pri nas dvojezični tabel na meji z Avstrijo ni zato, ker uradno pri nas NI avstrijske manjšine (vas najbolj tečne in zoprne lahko za nekaj časa naselim na območju ob meji z Avstrijo, da boste enkrat za vselej zaprli kljune in nehali čivkati o stvareh, ki jih ne poznate).

Dvojezične table so na območju italijanske in madžarske manjšine.

Kapiš??

Saj to je menda vsem jasno. Uradno je ni. Kam je pa neuradno poniknila pa ne veš.:-)))

Mik, trobezljaš dalje, a?
Zakaj bi te morali poučevati o stvareh, ki so splošno znane?
Pridi za pol leta živet ob mejo, predlagam Libeliče, Dravograd, Prevalje, Radlje ob Dravi. Tam boš do obisti spoznal, koliko Nemcev živi pri nas in na licu mesta boš lahko preveril, koliko jih je kdaj živelo tam okrog.

In ne mešaj tega s Kočevarji, prosim. Saj veš, kdo so bili to, kajne?

Samo v Mariboru je nekoč živelo 20.000 Nemcev.
Kje so?

Na takšno splošno razgledanost ni možno kaj drugega kot trobezljat.

Vem kdo so bili Kočevarji. Ti pa verjetno ne veš, da so bili še kaj drugega kot tisto, kar so te učili v šoli.

New Report

Close