Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje so kotički, kjer se nalaga krama

kje so kotički, kjer se nalaga krama

Pri nas se vse, kar v nekem trenutku ni nujno za preživetje, odlaga na podstrešju, saj sem strašno alergična na kramo kjerkoli, povsod po hiši. To pomeni, da vse, kar mi je napoti, sproti odnašam na podstrešje ( potem je seveda panika, ko mož ali hči kaj iščeta, ha ha ). Oblačila pospravim v omare ( v ta namen smo kupili – kakšna napaka! – 6 garderobnih omar, kamor obešamo in zlagamo nesezonska oblačila in pa stvari, ki jih zelo verjetno ne bomo nikoli več oblekli), ostalo kramo pa v škatle, na police, na tla, kamorkoli…
Moja hči je pravi hrček in hrani v stotih škatlah ‘spomine’ ( ona tako pravi), to so zvezki od 1.r.OŠ naprej, igračke, škatlice, plišaste živalice, torbice, vrečke, sličice …… in od tega se noče ločiti.

Potem se zgodi enkrat letno čistilna akcija, moj mož ji pravi ‘kesoniranje’. Sortiramo oblačila v omarah in jih podarimo sorodnikom ( tej akciji pravimo UNRA), kar je vrednega ( stoli, preproge, itd..itd..) tudi takoj najdejo odjemalce, ostalo pa odpeljemo na odpad.
In potem smo nekaj časa tako srečni ( vsaj jaz), ko je na podstrešju red in je vse prazno (razen ‘spominov’) – do naslednjič, ko se zgodba ponovi.

Ma ja, tudi moj je računalničar. OČITNO VELIKA VEČINA ISTIH:))
Krame ima polno sobo. Dobro, da ima svojo. Še stopit ne moreš prav noter, za računalnikom pa lahko tako malo bolj poševno sediš in tipkaš na tipkovnici, ki je naložena preko CD-jev :)) Uf! Pa bog ne daj, da bi se jaz spravila pospravljat. Me odseli :))

Imamo pa eno sobo tako bolj za kramo, ampak ne bo več dolgo na razpolago. Jo bomo rabili za otroško. Bomo imeli razprodajo krame, če slučajno katera kaj rabi- pokvarjeni monitorji, stare omare in cote, napol prazna računalniška ohišja, pokvarjeni TV-ji,…. ma groza no.

Slučajno, če bo vojna, ja! :)))

Evo, ena družica atipičnega računalničarja; verjetno zato, ker je programer in ker imamo majhno stanovanje :-)))) – nobene krame, ker ni placa; če se nabere kup, ga je treba kmalu “prečistiti”…drugače se preveč spotkamo 🙂

Mi imamo to “srečo”, da smo v zelo zelo majhnem stanovanju in smo prisiljeni delat redukcije vsaj 1X na mesec.
No, vsaj ena dobra stran majhnih stanovanj… 🙂

Na šanku v kuhinji se naribajo kakšni časopisi, reklame, položnice, računi, kakšen denar… Jaz bi rada imela šank vedno prazen pa mi le 2x na teden uspe in še to samo par ur po čiščenju. Drugače pa 2x letno praznimo omare in vse kar nisem oblekla v tej sezoni gre ven. Prav tako vse stvari od otroka. Jaz običajno zmečem vstran še preveč stvari kot bi bilo potrebno!

Ena stvar, ki je gre skupaj je mož računalničar po horoskopu devica (to bi bil moj). Se pravi, da bi imel vse: po 4x od vsakega orodja, rezervne dele prastarih računalnikov, ki v našega že vsaj 5 let ne pašejo več, ostanke, kable, …. istočasno bi pa vse to imel lepo pospravljeno in v serijah (če kaj manjka, je treba dopolnit). :))) Zato se vsake toliko loti in zlaga in prelaga in pospravlja in razpravlja – lahko traja tudi ves dan, pa zloži recimo tri kable. Stanovanje je majhno mi se pa vztrajno širimo (pa v kabinet, pa na balkon, ….) tako je sedaj računalnik v spalnici (še dobro, da je vsaj ta velika), orodje pa v omari na balkonu. In ker tudi v kuhinji zmanjkuje prostora, so tudi nekateri gospodinjski strojčki na balkonu. In ker niti balkon ni velik, je tam samo ena omarica – polovica je za kuhinjske, polovica pa za računalniške zadeve. Stvari za zidarske storitve sem že zdavnaj ukazala odnest v klet, kdo pa ima sploh še čas pa voljo pa prostor za kaj zidat pa belit, sploh v bloku, zadnjič sem pa spravila vse ‘preostale’ kable v eno vrečo in rekla: “nesi v službo v omaro z rezervnimi deli in tam prečisti. Kar se ti zdi, da _NUJNO_ rabimo doma, prinesi domov, ostalo naj ostane tam in boš prinesel domov, ko bomo _NUJNO_ rabili”. Od takrat je minilo kake dva meseca in nisem videla še niti enega kabla iz tiste vreče….

Kotičkov za kramo se pa vztrajno izogibava, ker nas izučuje to, da so hrčki že naši starši, ki itak vse šparajo za čas vojne. Pa ne dvakrat rečt, da je itak ne bo, mogoče se Hrvaška že oborožuje :)))))

---------------------------------------------------------------------------------------------- Ker ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce. <http://tamala0801.moj-album.com>

Uff .. kolk je tega. Še dobro da se res recimo enkrat na mesec dam in prečistim vsaj vse papirje, ki jih mečemo kar na en kup (ali v škatlo), drugače pa … naši kotički: v shrambi imamo dve omari polne stvari, ki naj bi jih nekoč še mogoče rabili. V dnevni pod mizico je še vedno ta stara tipkovnical, ki se nam je polomila (sam jo je škoda stran vrečt) in čaka na boljše čase, pa da o vseh revij, računov in raznih papirčkov ne govorimo. V eni omari se zbira vse kar moj dragi prinese iz službe (šfaufi in šraufči, sfinge in vsega boga … če bomo kdaj rabli) – za pol stvari niti ne vem za kaj se nucajo. V spalnici v omari a vrhu … uff .. neke strgane majice, hlače in podobno – za delat ja, seveda). V kuhinji na polici … tam se iz tedna v teden menja krama … :(((

Pa da ne govorimo kako se zadnje čase povsod po hiši najdejo slike od ta malega … :))) … še celo na WC-ju … ;))))) :)))))))

No, pri nas imam pa eno slikarsko umetnico, moža z hobijem mizarstvo in še dve predstavnici ter pes.

Mož je zasedel celo klet (80 m2) razen prostora, kjer imam pralni stroj, pa še tam ga vedno ven mečem. Iz dnevne sobe in kuhinje vedno nosim njegove stvari v klet in se po čudežu ponovno pojavijo v stanovanju.

Hčerka umetnica riše in radira. Po celem stanovanju imam njene slike živali. Pri njej je procedura taka, da nariše na A4 z svinčnikom. Naredi obris z tušem in nato svničnik poradira. Nato vse skupaj skenira v računalnik in z programom pobarva. Osnutek se pa valja povsod. V računalniku je na gore slik. To potem skopira še na CD, ki ga nikoli ne označi in ne pospravi. V letošnjem poletju je napolnila cel fascikel. Vendar je ne moremo pripraviti, da bi pospravljala za seboj.

Mlajša ne pospravlja ničesar. In tudi ničesar ne vrže stran. V njeni sobi se človek še komaj premika.

Preselili smo se pred več kot 7 leti. Imam še eno škatlo, ki smo jo prinesli iz prejšnjega stanovanja in še nismo pospravili. Vse shranjujemo. Mož ima v kleti med vsem orodjem in raznimi furnitji ter lesom, tudi polno omaro knjig iz gimnazije in faksa. Če slučajo kdo rabi ruske njige o fiziki in matematiki se lahko kar oglasi. No pa priznam, da se med vsemi knjigami ki jih imamo doma najdejo tudi moje še iz srednje šole, pa je že četrt stoletja, kar jih ne rabim več.

Saj priznam, da sama nisem nikakršna perla, toda izmed vseh v naši hiši sem druga po vrsti, ki imam najmanj navlake. Prva je naš pes, pa še zanjo hranimo 3 krtače in 2 povodca in ….
Ma bom morala tudi jaz vzeti kontejner v hišo in samo še noter metat. Edino, čez zaloge hrane imam še kolikor toliko pregled. Pa še to zaradi moljev, ki so se nam naselili v zalogah.

Ko sedaj premišljujem, kje je pri nas najmanj navlake lahko rešem da samo v taščini sobi. Pa še tam bi brez težav našla 27 stvari, ki bi jih brez slabe vesti vrgla stran.

LP Mateja

Skr bna, full sem se nasmejala, celo mož se je nasmejal…Sočustvujem s tabo ker imaš računalničarja:)))))

Tudi meni pravi, da imamo preveč posode…Pol pa nimam kje bele kave ponudit gostom, imam samo ene 3 velike skodelice za belo kavo in vsakič ko jih hočem kupit, mi zateži, da imamo itak preveč šalčk…

New Report

Close