Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje so vsa ta prosta delovna mesta o katerih se govori?

Kje so vsa ta prosta delovna mesta o katerih se govori?


Varnostne službe so največji izkoriščevalci v tej državi. Zato ni čudno, da zaposlijo takoj.
Najprej pojdite pametnjakoviči delat za varnostnika, pa potem naprej bluzite in pametujte.
[/quote]
Sem delala zato vem. Vprašanje je bilo, kje so te službe in sem povedala. Ne pametujem, zato se ni treba spotikati ob vsako besedo. Skoraj povsod, kjer sem naštela se dela za minimalca, je bilo pa vsaj meni meni kot varnostnici veliko lepše kot ko sem bila trgovka, kjer se dobivala malico v obliki bonov. Tako glede odnosov kot glede plačila. Žal pa nisem imela ravno izbire biti na socialni, ker sem imela preveč finančnih obveznosti, ker ravno luštno ni bilo nikjer. Zdaj hvala bogu delam v poklicu, za katerega sem se šolala in ne menjam za nič.


Seveda ne bo, dokler bo treba podpirati na desettisoče parazitov, fikusarjev, filati bančne luknje, financirati tajkunske kredite, korupcijo…..
[/quote]

Tudi v Nemčiji nimajo nekvalificirani fizikalci dobrih plač.

Tudi v Nemčiji nimajo nekvalificirani fizikalci dobrih plač.

Imajo pa take, da z njimi lahko preživijo.
Več bi Dezi znal povedat, če se tudi v Nemčiji dogaja, da dva zaposlena nimata skupaj dovolj dohodka za najemnino in stroške.
Upam, da se kaj oglasi, pa da razčistimo.

Tudi v Nemčiji nimajo nekvalificirani fizikalci dobrih plač.
[/quote]

Glanc, mešeš jabolke in hruške.

Eno so slabe plače in drugo minimalci. Slovenija je država z najvišjim {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih z MINIMALNIMI plačami.
In dejstvo je, da na minimalcih niso samo fizikalci, ampak večina tistih s končano srednjo stopnjo izobrazbe.
Ker delodajalci prijavijo najnižjo plačo, ostalo pa (če) zaposleni dobijo na roke. Tudi pri raznih firmah z zvenečimi imeni.

Problem je v tem, da je minimalna plača prenizka, in ne spet o neki dodani vrednosti… V storitvenem sektorju so marže tudi več 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}….

Jaz ti lahko odgovorim. Ima kar prav. Ja, tudi to se dogaja, da dva zaposlena nimata denarja za dostojno zivljenje. A ti sploh ves, kako je recimo iskati stanovanje okoli Münchna in kaksne so najemnine? Ne, a ne, nikoli nisi, nikoli ne bos.

Nehajte ze fantazirati o Nemciji kot o obljubljeni dezeli, kjer ni revnih in ubogih ali izkoriscevalskih delodajalcev. Marsikaj je super urejeno, to drzi. Je pa tudi marsikateri problem, kot povsod.

Glanc, mešeš jabolke in hruške.

Eno so slabe plače in drugo minimalci. Slovenija je država z najvišjim {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih z MINIMALNIMI plačami.
In dejstvo je, da na minimalcih niso samo fizikalci, ampak večina tistih s končano srednjo stopnjo izobrazbe.
Ker delodajalci prijavijo najnižjo plačo, ostalo pa (če) zaposleni dobijo na roke. Tudi pri raznih firmah z zvenečimi imeni.

Problem je v tem, da je minimalna plača prenizka, in ne spet o neki dodani vrednosti… V storitvenem sektorju so marže tudi več 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}….
[/quote]Bindeka kot je gospa general tako ne moreš resno jemat v taki temi, njemu je vse ravno in vse podarjeno, ustavril pa tako nikoli ne bo nič, če do sedaj ni in se hvali da ne bo nič zapustil, saj niti nima kaj……jaoooo

Ne bom trdil za osrednjo slovensko regijo,ampak za notranjsko – primorsko regijo lahko trdim, da so plače v proizvodnji od 600 do 700 eur. maximalno 750 ampak to z nočnimi izmenami skupaj. Trgovke v Mercatorju dobijo 600 eur. vem ker snaha dela tam.

In to je spodobna plača za opravljeno delo in hkrati taka s katero lahko nekdo normalno živi? Na drugi strani imamo pa vsaj 15o taužnt popolnoma nepotrebnih puhloglavk v javnem sektorju, ki jih ti ki delajo financirajo in imajo vse preko jurja plačo. Narobe vse.

In to je spodobna plača za opravljeno delo in hkrati taka s katero lahko nekdo normalno živi? Na drugi strani imamo pa vsaj 15o taužnt popolnoma nepotrebnih puhloglavk v javnem sektorju, ki jih ti ki delajo financirajo in imajo vse preko jurja plačo. Narobe vse.
[/quote]

Ja, saj! Pa istocasno prav nobenega puhloglavca v javnem sektorju! To je res neverjetno…

Pa še podatki za Nemčijo. V nemčiji je minimalna plača slabih 1600 eur. Pa da rečemo da delavec v proizvodnji ne dobi ravno minimalne plače in da ima tam okoli 1700 eur. plače, pride precej lažje skozi mesec kot pri nas. V avtomobilskih tovarnah npr. AUDI, BMW itd. pa sem prepričana, da nihče nima pod 2000 ali 2200 eur plače. Je pa res, da je to Nemčija.

Še link:

https://www.expatica.com/de/employment/minimum-wage-germany-average-salary-germany_995112.html

Ja, saj! Pa istocasno prav nobenega puhloglavca v javnem sektorju! To je res neverjetno…
[/quote]
Jaz nobenega ne pozanm z izmišljeno izobrazbo prav za puhloglavke, kot so faksi od upravnega, do ne vem kakih vse izmišljotin poklicev, ki to sploh niso.

Deklica draga, ti govoris o bruto placi… in gotovo ves, da je Nemcija med prvaki po davcni obdavcitvi plac, kajne? In zivljenjski stroski so ti tudi znani, kaj pomeni ta besedna zveza, a?


Jaz nobenega ne pozanm z izmišljeno izobrazbo prav za puhloglavke, kot so faksi od upravnega, do ne vem kakih vse izmišljotin poklicev, ki to sploh niso.
[/quote]

Seveda ne, to mi je jasno!

Pa ne gre samo za plače v proizvodnji, gre za plače pri večini poklicev, pri katerih ni potrebna visoka izobrazba, torej vse poklicne šole in srednje izobraževanje in gimnazija.
Torej od čistilk, fizikalcev, smetarjev preko frizerjev, trgovk, zidarjev, kuharjev, hišnikov, cvetličarjev, mehanikov, ličarjev, gostincev, kozmetičark, električarjev, malarjev, mizarjev,…. tudi zaposlenih v pisarnah (gospodarstvo), zavarovalništvo, prodaja…. ni da ni.

Deklica draga, ti govoris o bruto placi… in gotovo ves, da je Nemcija med prvaki po davcni obdavcitvi plac, kajne? In zivljenjski stroski so ti tudi znani, kaj pomeni ta besedna zveza, a?
[/quote]

Kakšni prvaki?

Kar nekaj ljudi dela v Nemčiji in Avstriji in ne poznam NIKOGAR, ki pri nas NE doplačuje dohodnine! Vsi doplačujejo!

Seveda ne, to mi je jasno!
[/quote]
Očitno ti ni, si pretumasto celo za to, da bi videlo, da ni enega moškega vpisanega na kvazi faks kot je javna uprava, nutricionistika, pa vse do ekonomije. Na ekonomiji se celo najde kak poženščen.😁

Da je služb dovolj, se govori v kontekstu tistih, ki so brez službe. Ne vem, zakaj bi bil minimalec za nekoga, ki je BREZ službe problem? Če pa mislite, da “je dovolj sužb” pomeni, da se boste zmišljevali, kje boste delali – tisti, ki nimate dragocenih znanj ali ste redki profil – pa sanjate.
Punca, ki jo poznam, je bila brez službe tri leta. Zdaj ko je služb dovolj, lahko ja, izbira kje bo delala za minimalca. In vriska od veselja. Za minimalca je izbrala najlažjo opcijo – je presrečna.
Vsi drugi se boste morali za več znati prodati.

Kakšni prvaki?

Kar nekaj ljudi dela v Nemčiji in Avstriji in ne poznam NIKOGAR, ki pri nas NE doplačuje dohodnine! Vsi doplačujejo!
[/quote]

http://www.weforum.org/agenda/2017/08/these-are-the-countries-that-pay-the-highest-taxes-in-europe

In kdo dobi minimalni plačo? Ljudje z izobrazbo ne. Pri nas pa.


Zakj se ti pa zdi suženjstvio sprejemljivo. Dokler boste obstajali ničvredni gnili privoščljivi čredni smradovi, se situacija pač ne more izboljšat, ne? Torej ste ravno taki rak rana družbe, ki iz privoščljiovosti podpirate sužnjelastništvo, betice imate pa tako prazne in ste na ravni nižji od primata.


Očitno ti ni, si pretumasto celo za to, da bi videlo, da ni enega moškega vpisanega na kvazi faks kot je javna uprava, nutricionistika, pa vse do ekonomije. Na ekonomiji se celo najde kak poženščen.😁
[/quote]

Na tvojem nivoju vsekakor nisem, imas prav.

http://www.weforum.org/agenda/2017/08/these-are-the-countries-that-pay-the-highest-taxes-in-europe
[/quote]

Je treba še malo po dohodninskih razredih pogledat.

Na tvojem nivoju vsekakor nisem, imas prav.
[/quote]
Jp, tu ste same na “višjem nivoju”, to je vidno iz vesolja.😁😁😁😁😁


Zakj se ti pa zdi suženjstvio sprejemljivo. Dokler boste obstajali ničvredni gnili privoščljivi čredni smradovi, se situacija pač ne more izboljšat, ne? Torej ste ravno taki rak rana družbe, ki iz privoščljiovosti podpirate sužnjelastništvo, betice imate pa tako prazne in ste na ravni nižji od primata.
[/quote]

sloveceljska nrav ;-))) naj sosedu krava crkne, če je moja lačna!

New Report

Close