Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje ste zaposleni tisti, ki večkrat letno dopustujete?

Kje ste zaposleni tisti, ki večkrat letno dopustujete?

Berem, kako se eni hvalite, da greste za prvomajske na hrvaško morje, poleti v tujino, po Italiji, po Franciji, septembra v Grčijo, pozimi spet nekam … Kje imate toliko dopusta na razpolago, pa še jemljete ga, kadar vam paše? Da ne govorim o stroških. Kakšni garači iz gospodarstva niste, ker taki imajo minimalno dopusta, plače tudi nekje bolj švoh, pa največkrat imajo kolektivca. Privatniki ne morete biti, ker oni govorijo, da živijo samo za firmo, da njihov delovni dan ne traja 8 ur, da si še 2. maja ne morejo privoščiti praznika, ker ga v Evropi nimajo, kaj šele, da bi petkrat na leto na dopust hodili. Zdaj, v javnih službah ste menda vsi na minimalcih, razen tistih, ki so na visokih funkcijah. Oni sicer denar imajo, ampak jamrajo, da nimajo nobenega časa zase.

Kje je torej vam padla sekira v med?

The best vprašanje. Se tudi sama to sprašujem. Jaz sem v javnem sektorju, plača ni ravno slaba,  nek presežek pa tudi ni. Pa si lahko privoščim le eno potovanje/bolj izlet za nekaj dni v evropske države. Pa še nekaj dni morja na hrvaški obali. Več mi ne znese, ker je tu še kredit za stanovanje in miljon stroškov, ki rastejo v nebo iz dneva v dan.

Če si v paru, je precej lažje, ker si stroške razdeliš. Veliko ljudi potuje tudi z nizkocenovnimi letali, bivajo v majhnih luknjicah,  na socialnih omrežjih pa pokažejo samo tisto kar je waw.

Veliko folka si lahko privošči marsikaj, od počitnic naprej. Niso tukaj samo tisti “ubogi”, ki nimajo prav velik…So tudi takšni, ki imajo. Tako pač je.

Jaz na sončni upravi.

Tisti, ki ne morete it večkrat letno: a si to res tolk želite, al samo zato, ker grejo drugi? Men sploh ni jasno, zakaj in kam folk nonstop beži??? Jaz delam v šoli, prostih dni imam veliko, finančno zahvaljujoč možu odlično stojimo, ampak men ni da bi skoz nekam bezljala, doma nam je najlepš – sproščeno!!!! Vsak dela, kar mu paše, to je zame dopust.

Dopusta imam 24 dni. Delo je projektne narave, včasih sem po 12h+ v službi, če ni projektov prosta in koristim ure. Dopust jemljem običajno tako da pride kakšen praznik vmes. Vzamem ga takrat ko nismo sredi projekta seveda. Šef mi pušča proste roke ker ve da ne bom šla na dopust v gužvi. Včasih moram sicer tudi kaj med dopustom rešiti, mi ni problem. In ja jaz ne maram dvotedenskega ležanja na hrvaškem. Zame to ni dopust. Se mi zmeša. Grem večkrat letno po malem in običajno vsake dve leti za dlje (tri tedne). Hodim pa na potovanja, v lastni režiji, last minute ipd.. Velikokrat v hostle, sploh v europi. Mesta po europi podaljšan vikend. Zapravim tam od 4-6k letno za potovanja. 2 k je regres, ostalo mesečno varčujem. Plača cca 2500. Kredit za stanovanje imam dokaj nizek za svojo plačo (300e), ker sem stanovanje kupila 11 let nazaj ko je bil pol manj kot sedaj, ostalih kreditov nimam. Ne kupujem tono cenenih cot in čeveljčkov ter torbic. Ne hodim k frizerju ampak se sama strižem, ne hodim k kozmetičarkam ipd ker se sama uredim, kuham doma in si nosim malico v službo. Edino za kar še zapravljam so kakšne predstave v gledališču in opera. Pa še to večinoma ne, ker dobim za darila.

Eh mene ne briga kje delajo taki. Mogoče sploh ne delajo, malo so kdaj pokradli, zdaj si pa privoščijo. Poznam take, ki so celo kljub mobingu ostajali v službi zaradi zalo dobre plače. Ampak, saj pravim, niti me ne briga kje in kako pridejo do denarja. Moti me pa to, da so po navadi taki, ki si lahko privoščijo ful egoistični. Celo ljubosumni, ko si nekdo, ki si redko kdaj lahko privošči dopust, pač privošči par dni 1x. Taki ti ne bodo rekli lepo se imej ali pa ti namenili lepo besedo, taki te bodo grdo gledali, kot da so samo oni tisti, ki lahko.

Odgovor na objavo uporabnika
ni neka umetnost, 26.05.2022 ob 18:51

Dopusta imam 24 dni. Delo je projektne narave, včasih sem po 12h+ v službi, če ni projektov prosta in koristim ure. Dopust jemljem običajno tako da pride kakšen praznik vmes. Vzamem ga takrat ko nismo sredi projekta seveda. Šef mi pušča proste roke ker ve da ne bom šla na dopust v gužvi. Včasih moram sicer tudi kaj med dopustom rešiti, mi ni problem. In ja jaz ne maram dvotedenskega ležanja na hrvaškem. Zame to ni dopust. Se mi zmeša. Grem večkrat letno po malem in običajno vsake dve leti za dlje (tri tedne). Hodim pa na potovanja, v lastni režiji, last minute ipd.. Velikokrat v hostle, sploh v europi. Mesta po europi podaljšan vikend. Zapravim tam od 4-6k letno za potovanja. 2 k je regres, ostalo mesečno varčujem. Plača cca 2500. Kredit za stanovanje imam dokaj nizek za svojo plačo (300e), ker sem stanovanje kupila 11 let nazaj ko je bil pol manj kot sedaj, ostalih kreditov nimam. Ne kupujem tono cenenih cot in čeveljčkov ter torbic. Ne hodim k frizerju ampak se sama strižem, ne hodim k kozmetičarkam ipd ker se sama uredim, kuham doma in si nosim malico v službo. Edino za kar še zapravljam so kakšne predstave v gledališču in opera. Pa še to večinoma ne, ker dobim za darila.

Predvidevam, da si samska. Koliko energije imaš. Po dvanajst in več ur na projektih, ko se stvar konča, pa hop za par dni v tujino, v lastni režiji, last minute, vse na brzino. Tudi med dopustom ti ni težko kaj za šiht naredit. Gospodinjstvo poleg dolge službe vseeno urejeno v nulo, poleg tega se še sama strižeš, manikiraš, hodiš po prireditvah …

Zdaj si pa zamišljam, kako bi bilo, če bi imela desca: “Cele dneve garam na projektih, domov pridem vsa crknjena, potem naj pa še kuham, perem, likam in pospravljam? Pri frizerju nisem bila že celo večnost, na kozmetičarko nimam časa niti pomislit, kakšne predstave gledališča neki, jaz moram DELAT! Od desca pa nič ni! Dopust je pa tudi tak, kot ga ne bi bilo – še takrat moram biti na volji firmi. V gospodarstvu nimamo časa letat okoli in turiste špilat kot tisti v javni upravi!”

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ker lahko, 26.05.2022 ob 18:16

Berem, kako se eni hvalite, da greste za prvomajske na hrvaško morje, poleti v tujino, po Italiji, po Franciji, septembra v Grčijo, pozimi spet nekam … Kje imate toliko dopusta na razpolago, pa še jemljete ga, kadar vam paše? Da ne govorim o stroških. Kakšni garači iz gospodarstva niste, ker taki imajo minimalno dopusta, plače tudi nekje bolj švoh, pa največkrat imajo kolektivca. Privatniki ne morete biti, ker oni govorijo, da živijo samo za firmo, da njihov delovni dan ne traja 8 ur, da si še 2. maja ne morejo privoščiti praznika, ker ga v Evropi nimajo, kaj šele, da bi petkrat na leto na dopust hodili. Zdaj, v javnih službah ste menda vsi na minimalcih, razen tistih, ki so na visokih funkcijah. Oni sicer denar imajo, ampak jamrajo, da nimajo nobenega časa zase.

Kje je torej vam padla sekira v med?

 

Za druge stvari ne trošimo, zato pa si z veseljem privoščimo večkratne dopuste. Pač to nam je najbolj všeč. Imava solidni plači in nam ca 15.000 Eur letno ni težko za dopuste dati.

Odgovor na objavo uporabnika
vse se da, 26.05.2022 ob 19:37

 

Za druge stvari ne trošimo, zato pa si z veseljem privoščimo večkratne dopuste. Pač to nam je najbolj všeč. Imava solidni plači in nam ca 15.000 Eur letno ni težko za dopuste dati.

V glavnem se v odgovorih bolj na denar osredotočate, mene pa zanima, kako to, da ste tisti, ki toliko zaslužite, v službah tako pogrešljivi, da lahko zlahka kadarkoli dopust dobite? Ponavadi taki govorite, da ste nezamenljivi, da brez vas nič ne funkcionira, da na vaših plečih firme stojijo, potem ste pa več na dopustu kot v službi.

Avtorica ne govori o denarju in kako si privoščite v materialnem smislu, ampak v časovnem.

Jaz imam 40 dni dopusta, letos sem koristila še tri tedne nadur iz 2021 (15 dni).

Odvisno je tudi ali imaš sobote delovne al fraj. Jaz mam vikende fraj. Otroke imam take, da z mano na dolgi dopust več ne hodijo, radi pa grejo na podaljšan vikend kam (3-4) dni.

Sicer pa sama tudi ne hodim na daljše dopuste od 5 dni, ker sem zapečkar.

Najraje sem kak teden doma, kak dan na vrtu, kak dan v gozd, kak dan s kolegico na hrib, ostalo knjiga v senci domače terase.

25 let delovne dobe v isti firmi.

Poleti v kosu max 14 dni.

Pa prosti vikend junija plus dan dopusta.

Prosti vikend maja in 3 dni dopusta.

Pristi vikend aprila in 2 dni dopusta.

Pa poleg vikebda  ko so zimske šolske počitnice še 5 dni dopusta.

In oktobra poleg prostega vikenda  praznika, 4 ali 3 dni dopusta.

Poleti morje. Dalmacija.

Smo bili v Grčiji, Španiji, tudi v Egiptu.

Ni ga čez to “naše” morje. Tudi glede morskih tokov. V Dalmaciji damo možgane na off. Počitek.

 

Pozimi smučanje.

V tujini, z izjemo koronskih časov.

Maja ali oktobra izlet v eno eu držav. Če je možno vsaj 5 dni.

Sem dipl m s, mož ima sp z 2ema zaposlenima poleg njega.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Tako je691, 26.05.2022 ob 19:13

Predvidevam, da si samska. Koliko energije imaš. Po dvanajst in več ur na projektih, ko se stvar konča, pa hop za par dni v tujino, v lastni režiji, last minute, vse na brzino. Tudi med dopustom ti ni težko kaj za šiht naredit. Gospodinjstvo poleg dolge službe vseeno urejeno v nulo, poleg tega se še sama strižeš, manikiraš, hodiš po prireditvah …

Zdaj si pa zamišljam, kako bi bilo, če bi imela desca: “Cele dneve garam na projektih, domov pridem vsa crknjena, potem naj pa še kuham, perem, likam in pospravljam? Pri frizerju nisem bila že celo večnost, na kozmetičarko nimam časa niti pomislit, kakšne predstave gledališča neki, jaz moram DELAT! Od desca pa nič ni! Dopust je pa tudi tak, kot ga ne bi bilo – še takrat moram biti na volji firmi. V gospodarstvu nimamo časa letat okoli in turiste špilat kot tisti v javni upravi!”

 

Ne nisem :). In ja včasih delam 12+h, ne vsak dan. Pride obdobje ko je bolj gužva. Takrat pač partner skuha oz. tisti ki ima čas. Veliko stvari se lahko skuha v večjih količinah in zamrzne oz. imaš za par dni. Ne vem no zakaj tako komplicirate. Velja isto za vse stvari. Naredi tisti ki ima čas. In ne ne letim takoj na dopust ko sem prosta in koristim ure. Običajno ure pokoristim za kakšne preglede, upravne enote ipd.. 24 dni dopusta se da prav lepo razporediti. Kako pa vi 20+ dni dopusta izkoristite? Eno leto jih pač pokurim manj in prenesem v naslednje, potem greva na daljši dopust. Partner ima sp in lahko dela kjer koli že pač je če je treba. Zasluži različno, običajno par sto evrov manj kot jaz. Nimava pa otrok.
Kar se tiče frizerja, dolge lase je zelo preprosto postriči konice. Ne vem zakaj bi plačevala 40e za to. Barvam se ne ker imam lepo svojo barvo. Obrvi, nohte, depilacija…ja sama. Ni ravno zamudno. Običajno v nedeljo zvečer vse to opravim.
Ne vem zakaj tako znanost delate iz takih stvari. V sloveniji imate vsi več kot 20 dni dopusta, od kje vam ideja da ga nekateri puščajo firmam in neizkoristijo ne vem. Ne poznam nikogar ki podarja dopust firmi. Je pa res da se z idioti ne družim. Če ga preživljate doma razen tisti teden na morju tudi ok. Ne pa trdit da ne pokurite dopusta no. Kdo vam verjame 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
čak mal, 26.05.2022 ob 19:41

V glavnem se v odgovorih bolj na denar osredotočate, mene pa zanima, kako to, da ste tisti, ki toliko zaslužite, v službah tako pogrešljivi, da lahko zlahka kadarkoli dopust dobite? Ponavadi taki govorite, da ste nezamenljivi, da brez vas nič ne funkcionira, da na vaših plečih firme stojijo, potem ste pa več na dopustu kot v službi.

Ko je bila moja mama v službi so njene sodelavke lepo prišle v službo, se štempljale in šle za cel dan v Italijo ali Avstrijo po nakupih. Delale naj bi do 16h, one so lepo prišle nazaj ob 18h ali še kasneje in si tako naštampljale še nadure. Moja mama je delala za 5 ljudi, te babe so se pa zabavale pa tolkle nadure, še dodatno na dopust šle 5 na leto, moja mama pa 1 – 2 največ, ker ona je morala delat zato, da so se drugi lahko zabavali. Ja, tako, da tudi jaz ne vem kje imajo nekateri čas in denar za šopinge, dopust, vsake 3 mesece nekaj novega v gospodinjstvu, otroci morajo imeti vse in boljše od drugih.

Odgovor na objavo uporabnika
to se tudi jaz sprašujem, 26.05.2022 ob 19:54

Ko je bila moja mama v službi so njene sodelavke lepo prišle v službo, se štempljale in šle za cel dan v Italijo ali Avstrijo po nakupih. Delale naj bi do 16h, one so lepo prišle nazaj ob 18h ali še kasneje in si tako naštampljale še nadure. Moja mama je delala za 5 ljudi, te babe so se pa zabavale pa tolkle nadure, še dodatno na dopust šle 5 na leto, moja mama pa 1 – 2 največ, ker ona je morala delat zato, da so se drugi lahko zabavali. Ja, tako, da tudi jaz ne vem kje imajo nekateri čas in denar za šopinge, dopust, vsake 3 mesece nekaj novega v gospodinjstvu, otroci morajo imeti vse in boljše od drugih.

Mogoče zato ker niso tako butasti da bi delali še za pet drugih :). Resno no, kaj je bolj slovenskega kot igrati žrtev in se pretvarjati da nisi zabit kot kanta ker delaš menda za pet za eno plačo in zraven gledaš sodelavke ki hodijo v šoping. Mater jaz bi tudi imela tako sodelavko. Išče mogoče mama službo? Aja ne, to je bilo še v socializmu a ne? V časih ko so vsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bili pridni in živeli kot ptički na vejici.

Seveda da delam v gospodarstvu. Še nikoli nisem drugače. 25 dni dopusta. Poleti dopust v tujini. Najmanj 14 dni. Za prvomajske in krompirjeve potep po Evropi. Pozimi par dni smučanja. Podaljšani vikendi občasno v toplicah. Vsakih nekaj let poletne počitnice zamenja daljše potovanje v daljne kraje. Tudi, ko sem bila študentka in pretežno brez denarja sem si privoščila potovanja. Na lastne stroške. Z minimalnimi stroški. Se je treba pač znajti.  Še vedno v lastni režiji. Brez agencij. Če dobro organiziraš tudi časovno gre.

TEga je bilo včasih po službah ogromno. Zdaj, v dobi socialnih omrežij je pa to hvalisanje kje je kdo bil, kaj je kupil itd, stalnica. Vprašanje, če je vse sploh res. Ker nikoli pa ne povejo kako do tega pridejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr ena549, 26.05.2022 ob 20:03

Seveda da delam v gospodarstvu. Še nikoli nisem drugače. 25 dni dopusta. Poleti dopust v tujini. Najmanj 14 dni. Za prvomajske in krompirjeve potep po Evropi. Pozimi par dni smučanja. Podaljšani vikendi občasno v toplicah. Vsakih nekaj let poletne počitnice zamenja daljše potovanje v daljne kraje. Tudi, ko sem bila študentka in pretežno brez denarja sem si privoščila potovanja. Na lastne stroške. Z minimalnimi stroški. Se je treba pač znajti.  Še vedno v lastni režiji. Brez agencij. Če dobro organiziraš tudi časovno gre.

Jah, tudi v gospodarstvu vas je takih, ki hodite tja samo v službo in si lahko kadarkoli vzamete prosto, ker ni razlike, če ste ali niste. Po navadi administracija oziroma gospodarska birokracija.

Skoz okrog, če so pa nekaj časa doma  pa takoj depresija im podobne travme. Je treba delat, je rekel Adi.  Tudi doma je lep, miren dopust, ne pa kolona v full terminu, pa cro plaža in poležavanje. Ležim pa raje doma pod drevesom, mi vsaj ni vroče.

Kje pa pise da moras delati celo zivljenje kot zivina. Vse se da. Sploh pa dopust na Hrvaskem ni dopust. Raziskujmo druge kraje….

V zivljenju nisem dopustoval na Hrvaskem, ker obstaja prevec lepsih krajev.

Drugace pa en tedn spomladi 2 tedna v jeseni. In kar ostane podalsani vikendi.

Jaz živim v tujini in s ženo imava skupaj nekje 10 tisoč neto mesečne plače. Dopusta imava slabih 30 dni, vendar to niti ni takšen problem, ker je mogoče vzeti tudi plačan dopust ali/in delati iz potovanja na daljavo…

Problem je šola otrok…

Diplomirane m.s. imajo veliko dopusta. In lahko potujejo večkrat na leto.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr en 15587, 26.05.2022 ob 23:25

Jaz živim v tujini in s ženo imava skupaj nekje 10 tisoč neto mesečne plače. Dopusta imava slabih 30 dni, vendar to niti ni takšen problem, ker je mogoče vzeti tudi plačan dopust ali/in delati iz potovanja na daljavo…

Problem je šola otrok…

Na dopust seveda vzamem tudi prenosnik in navadno vsak dan delam od 6-9 zjutraj – preden žena in otroci vstanejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Samo povem, 26.05.2022 ob 23:30

Diplomirane m.s. imajo veliko dopusta. In lahko potujejo večkrat na leto.

Dopusta precej, a ga te6ko načrtuješ. Odpovedan tik pred zdajci zelo pogosto. Še težje je dopust uskladit s eolo otrok in sem potem doma novembra, ko nima nihče drug prosto. Ali pa predzadnji teden šole, tako kot letos. Če niso otroci ravno v prvi ali drugi triadi, jih ne moreš vzeti iz šole. Čez poletje pa 10 dni dopusta, oziroma največ 2 tedna.

Bo prišlo prav, ko bom imela 50 let +.

Da tudi in predvsem v gospodarstvu lahko vzameš dopust, ko se ti zahoče. Seveda ga napoves dovolj vnaprej, včasih pol leta in več, tudi avionske karte so ztakrat bistveno cenejše. In zelo bedna firma bi to bila, da bi krepala, ker mene ne bi bilo 14 dni v službo.  Ima pa večina več dopusta kot jaz. Kaj pa naredite z njim je pa vaša stvar. Vsi vemo, da po zakonu ga vsi koristimo. Vi in jaz.

Sem pa vesela, da smo si različni. Nekateri so radi doma na vrticku in kavču, drugi na Hrvaškem, tretji vandramo po svetu. In z lenuhi zmerjati ljudi, ki hodijo na dopust in ne ležijo doma, je pa samo fousarija.

New Report

Close