Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Klop – kdaj ste dobili znake borelije ali meningitisa?

Klop – kdaj ste dobili znake borelije ali meningitisa?

To, da te kratek čas prisesan klop (skoraj) ne more okužiti je trditev, precej razširjena po spletu. Za to trditev še nisem videl dokaza oz. študije.

Poznaš ti dokaz, da ta trditev ni resnična, kot praviš?

Če ga vržeš ven v 24 urah ne bo nič.
Borelioza se pokaže v treh dneh kolobarji pa izginejo po enem mesecu.
[/quote]

to drži za boreliozo, če ga dašiš hitro ven, ni nujno da pride do okužbe..za meningitis pa se mi zdi da ne, da se okužiš takoj ob piku..

res je tole, mi smo imeli podoben primer in potek z borelijo..ki je zelo pogosta, vsi se pa bojijo meningititsa in mislijo, če se cepijo proti KME (ki je res lahko zelo nevaren) da so varni..borelija je večji hudič..in zelo pogosta, v ožjem sorodstvu jih je imelo 6 borelijsko okužbo, 3 imajo dolgoročne posledice.

Čisto vsaki, ki dobi enega klopa berem tu, se pojavil kolobar. Ampk ste res zabite, da bolj ne morete bit.

preberim si tole, kejr piše, da je ponekdo v sloveniji okuženih več kot polovica odraslih klopov in ena tretjina nimf..

tole recimo
http://www.drustvo-bisernica.si/borelioza.htm

Na tej strani piše, da klopa najlažje odstranimo s pinceto. Jaz sem kupil tole
Vaš link
in se mi obnese precej bolje kot pinceta. Pa še boljši občutek imam, da je verjetnost za okužbo manjša, ker klopa ne stiskam oz. ožemam v moje telo 🙂


Jza pa znohti, pa je najhitreje, najbolj eostavno in ne delam celega haloja okoli enega klopa in to že od nekdaj, vseh tish nekaj sto, ki sem jih v življenju pokasiral.

Imela klopni meningitis pred 6.leti. Znaki po enem tednu slabost, zaspanost,glavobol utrujenost. Pristala na infekcijski za 10 dni, kjer so mi samo lajšali simptome. Po odhodu iz bolnišnice ne čutim nikakršnih posledic klopnega meningitisa. Imela sem srečo, lahko bi bilo mnogo huje.

Ali kdo lahko oceni, koliko časa je bil klop prisesan na prvem posnetku in koliko časa tisti na tretjem?

Ali kdo lahko oceni, koliko časa je bil klop prisesan na prvem posnetku in koliko časa tisti na tretjem?
[/quote]

Samo en dan že ne. Težko reči.

Seveda ne 🙂
Vem pa, da sem jaz klope (za katere tudi ne vem, koliko časa so bili prisesani, ker mi niso hoteli povedati) s tem lažje odstranil, kot prej, ko sem to počel s pinceto (pa čeprav namensko za odstranjevanje klopov).

To, da te kratek čas prisesan klop (skoraj) ne more okužiti je trditev, precej razširjena po spletu. Za to trditev še nisem videl dokaza oz. študije.

Poznaš ti dokaz, da ta trditev ni resnična, kot praviš?
[/quote]

Bo okužba družinskega člana z borelijo, kljub kmalu odstranjenemu klopu, dovolj sprejemljiv dokaz?

To, da te kratek čas prisesan klop (skoraj) ne more okužiti je trditev, precej razširjena po spletu. Za to trditev še nisem videl dokaza oz. študije.

Poznaš ti dokaz, da ta trditev ni resnična, kot praviš?
[/quote]

Bo okužba družinskega člana z borelijo, kljub kmalu odstranjenemu klopu, dovolj sprejemljiv dokaz?
[/quote]
Ne bo, ker na monu ste čisto vse zbolele in vsi okoli vas, ki ste dobile enega samcatega klopa, zdravstveni podatki pa kažejo nekaj povsem drugega. 🙂 Tako da bo treba pobrskat po drugih boleznih, ki vas zagotovo pestijo.:-)


Jza pa znohti, pa je najhitreje, najbolj eostavno in ne delam celega haloja okoli enega klopa in to že od nekdaj, vseh tish nekaj sto, ki sem jih v življenju pokasiral.
[/quote]
Da nimaš posledic? Po moje jih imaš. Take malo neznačilne, zate morda neopazne, za okolico zelo neprijetne.

No, spet nekdo, ki je pameten. Na podlagi svoje izkušnje, kajne? Res ste smešni. Rešitev je vedno več in ni nujno, da smo ravno mi tisti, ki vse poznamo, res ne. To je domišljavo razmišljanje.

Borelija poteka po množici atipičnih oblik. Zdravljenje mora biti individualizirano, ker antibiotiki niso vedno učinkoviti. Vsakemu pomaga njegov lasten način zdravljenja, da se posluša in sledi sebi.

Če povem samo to, da naši vrli zdravniki govorijo samo o enem tipu borelije (burgdorer), v evropi so znani vsaj trije tipi, v ZDA pet oblik. To pojasni, zakaj je testi ne zaznajo vedno, niti v likvorju. Že tri leta intenzivno preučujem zadevo, zato verjamem, da o boreliji, ki mi je dala tako močno izkušnjo, vem res veliko.

Ne samo, da antibiotiki ne pomagajo vedno, ob zdravljenju borelije je zelo pomembna prehrana, prehranski dodatki, saj bakterija počrpa zaloge vitaminov, mineralov, rudnin in hranil, zaradi herx simptoma, ki pomeni intoksikacija s toksini, ki jih borelija sprošča ob umiranju je nujno potrebno razstrupljanje. Sama sem imela povečano vranico, jetra in boleče ledvice. Tega vam noben dohtar ne bo povedal.

Zato prosim, ne bit pametni tisti, ki o zadevah nimate pojma. Verjamem, da vsi ne vemo vsega, zato je včasih potrebno biti pametno tiho.
[/quote]

Ne vem zakaj oporekaš ravno osebi, ki je napisala čisto resnico.

Bo okužba družinskega člana z borelijo, kljub kmalu odstranjenemu klopu, dovolj sprejemljiv dokaz?
[/quote]
Ne bo, ker na monu ste čisto vse zbolele in vsi okoli vas, ki ste dobile enega samcatega klopa, zdravstveni podatki pa kažejo nekaj povsem drugega. 🙂 Tako da bo treba pobrskat po drugih boleznih, ki vas zagotovo pestijo.:-)
[/quote]

Hahaha, ta pravi se je našel, ki bo drugim pripisoval neke bolezni. :)) Ne bi najprej svoj prag pometel in se soočil s svojimi diagnozami? 😉

Same nebuloze. Moja otroka v življenju nista imela veliko klopov, ampak od teh sta bila dva okužena. Okužba potrjena pri zdravniku, z odvzemom krvi. Edini znak so bili rdeči fleki, niti ne kot kolobar. Klop je bil na lasišču, fleki so se pojavili na obrazu, precej daleč od mesta klopa. Najprej sploh nismo povezali. Oba sta dobila 10-dnevno kuro z Ospenom – že leta nazaj. Vse okej.
Moj nasvet: Opazovat mesto klopa. Če po kakšnem tednu ali več opazite kakršnekoli klobarje ali fleke, k zdravniku. Pri nas so se pojavili par tednov po okužbi.
Z boreliozo se ni za igrat, ker so posledice nezdravljene bolezni grozne. Zbolela soseda. Ne želite si.

To, da te kratek čas prisesan klop (skoraj) ne more okužiti je trditev, precej razširjena po spletu. Za to trditev še nisem videl dokaza oz. študije.

Poznaš ti dokaz, da ta trditev ni resnična, kot praviš?
[/quote]

Bo okužba družinskega člana z borelijo, kljub kmalu odstranjenemu klopu, dovolj sprejemljiv dokaz?
[/quote]
Vprašanje o katerem teče beseda je, koliko časa je bil klop prisesan. Ali je bil odstranjen je nepomembno. Ali veš, koliko časa je bil klop prisesan?

Bo okužba družinskega člana z borelijo, kljub kmalu odstranjenemu klopu, dovolj sprejemljiv dokaz?
[/quote]
Vprašanje o katerem teče beseda je, koliko časa je bil klop prisesan. Ali je bil odstranjen je nepomembno. Ali veš, koliko časa je bil klop prisesan?
[/quote]

Kako da ni pomembno, ali je bil odstranjen, če pa se statistično povečuje možnost okužbe z borelijo, čim dlje je prisesan?!?

Ja, za primer, ki ga navajam, vem, koliko časa je bil prisesan klop, ki je bil okužen. Nekaj ur.

Bo okužba družinskega člana z borelijo, kljub kmalu odstranjenemu klopu, dovolj sprejemljiv dokaz?
[/quote]
Ne bo, ker na monu ste čisto vse zbolele in vsi okoli vas, ki ste dobile enega samcatega klopa, zdravstveni podatki pa kažejo nekaj povsem drugega. 🙂 Tako da bo treba pobrskat po drugih boleznih, ki vas zagotovo pestijo.:-)
[/quote]

Sijoči,
očitno se te loteva premočno sonce s kakšno sončarico, glede na to, kakšne streljaš.

Naj te potolažim: nimam borelije, zelo redko se namreč name prisesajo klopi.

sam pa trenutno prebolevam nevro boreliozo že 2x so mi dali 14 dni antibiotika, 2x bil na lumbalni punkciji, pa so me prej za revno zdravili. glavoboli, bolečine v sklepih… in traja več mesecev da te pozdravijo. pa tega nobenmu ne privoščim. če ima kdo kak nasvet kako je prebolel boreliozo mu bom zelo hvaležen. Pa je pri meni borelioza v 1 fazi

pa lp

Pozdravljeni,

lepo bi prosila za vaše mnenje, nasvet.

Hči (4 leta) je imela 25.5.2017 dva klopa, ki sem ju varno odstranila. Opazujem mesto vboda – ni nobenih krogov.

Nekaj dni pred, 9.6.2017, je bila nahodna in smrkava. Tisti dan pa je čez noč dobila vročino. Zjutraj je ni bilo več. Ostal je samo kašelj. V nedeljo se je vročina vrnila in dobila je tudi drisko, bolečine v trebuhu.
Težav z vratom ni omenjala.

Skrbi me, da bi lahko to bila 1. faza okužbe.
Tolažim se, da so vsi, običajni znaki, zaradi prehlada, ki ga je staknila 9.6.2017 na morju!

Glede na to, da imamo 20.6 termin za cepljenje me zanima vaše mnenje/nasvet:

Ali naj jo vseeno cepim, glede na znake? Ali naj počakam do 2. faze (če bo – srčno upam, da ne), da ne bi stvar poslabšala? Oziroma, kako je v tem primeru iz vaših izkušenj = ali so lahko kakšne posledice, če bi se vmes cepila? Ali naj raje počakamo še kakšen mesec?

Za vaš čas in odgovor se najlepše zahvaljujem!

Glede na to, da je v preteklih tednih razsajalo mnogo raznoraznih viroz, je tvoja hči najverjetneje imela virozo.

Glede cepljenja – ko bosta šli tja, v ambulanti najprej povej, kaj te skrbi, pa ti bo zdravstveno osebje povedalo, kako in kaj.

Sedaj par dni počakaj in če se ti bodo pričeli delati koncentričnih kolobarji, pojdi k osebnemu zdravniku in dobila boš antibiotike.
Za meningitis ne vem saj sem proti njemu cepljen.

Že leta in leta se name lepijo klopi. Vsaj pet na leto in v več kot 30 letih sta samo dva pika pokazala
znake borelioze. To se je rešilo z antibiotiki, če je sploh bila borelioza….kolobarji pa so bili.Premera vsaj 10 cm.

New Report

Close