Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Klop – kdaj ste dobili znake borelije ali meningitisa?

Klop – kdaj ste dobili znake borelije ali meningitisa?

Našla sem klopa, a ne vem, kdaj se je prisesal. Zelo težko ga je bilo odstraniti. Trup je imel velik kake 2mm.
Če je bil okužen, kdaj lahko pričakujem znake bolezni? Najbolj me skrbi meningitis, saj nisem cepljena, ker praktično ne hodimo v naravo. Menda se znake lahko tudi spregleda. In kako se zdravi, saj zdravila ni? Lahko kaj naredim, da bo telo bolje pripravljeno na obrambo? Kakšna hrana, pripravki?
Kako se imenuje 3. bolezen, s katero so lahko okuženi klopi in kakšni so znaki?

Če ga vržeš ven v 24 urah ne bo nič.
Borelioza se pokaže v treh dneh kolobarji pa izginejo po enem mesecu.

Če ga vržeš ven v 24 urah ne bo nič.
Borelioza se pokaže v treh dneh kolobarji pa izginejo po enem mesecu.
[/quote]

Ne zavajaj.

Fertik je s tabo avtorica, namesto da tu cajt zapravljaš bi šla žaro naročit, pa pogreb zrihtat, da se ne bodo drugi s tem ubadal.

Drugače pa tako, okuženih klopov je malo in tudi če te piči okužen klop je verjetnost da zboliš majhna. Se pa zelo napihuje to zadnje cajte, propaganda taka kot je ila za vse gripe do sedaj prašičje, preko piščančje, pa vse do norih krav, ki jih v reali sicer res immo še največ, ampk so na dveh nogah, Nankupili so ogromne količine cepiva, ljudje se pa nočejo množično cepit, zdaje treba pa paniko delat, da bo kaj ratalo..

Znake za klopni meningitis ali boreliozo imaš pa opisane povsod na spletu, samo v google je treba vpisat. 🙂

http://www.nijz.si/sl/s-pomladjo-povecana-nevarnost-okuzbe-s-povzrocitelji-bolezni-ki-jih-prenasajo-klopi

Če ga vržeš ven v 24 urah ne bo nič.
Borelioza se pokaže v treh dneh kolobarji pa izginejo po enem mesecu.
[/quote]

Ne bo šlo, lahko sploh nimaš nikakršne spremembe na mestu ugriza.
Borelioza se lahko pokaže po parih letih.
Meningitis prej, jaz znakov nisem imela nikakršnih, razen, če je to sploh bilo povezano, zelo blage virozice, skupaj so me pa sestavili po nezavesti, komi itd.
Tretja bolezen morda erlihija?

Če ga vržeš ven v 24 urah ne bo nič.
Borelioza se pokaže v treh dneh kolobarji pa izginejo po enem mesecu.
[/quote]

Ne bo šlo, lahko sploh nimaš nikakršne spremembe na mestu ugriza.
Borelioza se lahko pokaže po parih letih.
Meningitis prej, jaz znakov nisem imela nikakršnih, razen, če je to sploh bilo povezano, zelo blage virozice, skupaj so me pa sestavili po nezavesti, komi itd.
Tretja bolezen morda erlihija?
[/quote]
Koliko časa po tem ko si opazila klopa si padla v nezavest? Nisi imela glavobolov ali trdega vratu in negibljivega tilnika?

Ne bo šlo, lahko sploh nimaš nikakršne spremembe na mestu ugriza.
Borelioza se lahko pokaže po parih letih.
Meningitis prej, jaz znakov nisem imela nikakršnih, razen, če je to sploh bilo povezano, zelo blage virozice, skupaj so me pa sestavili po nezavesti, komi itd.
Tretja bolezen morda erlihija?
[/quote]
Koliko časa po tem ko si opazila klopa si padla v nezavest? Nisi imela glavobolov ali trdega vratu in negibljivega tilnika?
[/quote]

Ne vem, ker klopov je bilo kar nekaj v tistem času. Ja, najprej je bil glavobol, do trdega vratu nismo prišli, me je prej zmanjkalo :p

Pozdravljena,

na tvojem mestu bi me skrbela borelija. S to je okuzenih tretjina klopov, s KME samo 0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ženske navadno obolevamo za borelijo, moški za KME. Če si ga spravila ven prej kot v dnevnu načeloma borelije ne bi smelo biti.

Sama sem imela klopa 3 leta nazaj. Nisem dobila tipičnega eritrema, šele po 3 tednih se mi je na mestu ugriza, ko sem že pozabila nanj spustil serumski mehur. Nato čez dva meseca huda vročina s hudimi bolečinami v kosteh, mišicah, za očmi. Na to čez en mesec prvi mravljinci v nogah. Nato čez pol leta izguba vida na eno oko, čez eno leto na drugo, vmes vrtoglavice, bolečine za očmi, mravljinci. Mislili so, da ima multiplo sklerozo. Šele bioresonanca je pokazala na borelijo, ki je napadla živčni sistem, torej možgane in možgansko deblo. Sama sem zdravila borelijo z zelišči, danes sem že skoraj OK.

Opazuj se naslednje pol leta. Testi ti bodo pokazali šele v nekaj tednih. Borelija je zelo nevarna, dosti bolj kot se dohtarija zaveda, saj je ne povezujejo s težavami, ki jih prinaša, kot je bilo to tudi pri meni, ko so menili, da gre za multiplo sklerozo.

Lp

Tretjina klopov pa pač ni okužena z boreliozo.

Vsako leto oboli 10 do 20 oseb na 10.000 prebivalcev. Skupaj je število obolenj v Sloveniji okoli 4.000 na leto.

Ah, bejži no. Od kod pa dobivaš takšne (neresnične) statistične podatke, da praviloma zbolevajo za borelijo ženske, za KME pa moški?

In ne, ni res, da te klop, ki je prisesan šele kratek čas, (skorajda) ne more okužiti.

Reakcija 3 tedne po ugrizu je čisto običajen čas za bolerijo. Če pride do kožnih sprememb, je treba čim prej k zdravniku, ne pa čakati, da se razvije 2. faza bolezni.

Ah, bejži no. Od kod pa dobivaš takšne (neresnične) statistične podatke, da praviloma zbolevajo za borelijo ženske, za KME pa moški?

In ne, ni res, da te klop, ki je prisesan šele kratek čas, (skorajda) ne more okužiti.

Reakcija 3 tedne po ugrizu je čisto običajen čas za bolerijo. Če pride do kožnih sprememb, je treba čim prej k zdravniku, ne pa čakati, da se razvije 2. faza bolezni.
[/quote]

Moskih in zensk in preteznega zbolevanja je bilo zadnjic povedano po tv s strani mislim da je dr. Sterle na infekcijski. kar pa seveda ne pomeni, da zenska ne.more zboleti za m. In moski za borelijo…

Pa dodal je se da razloga za to ne vedo.

Ah, bejži no. Od kod pa dobivaš takšne (neresnične) statistične podatke, da praviloma zbolevajo za borelijo ženske, za KME pa moški?

In ne, ni res, da te klop, ki je prisesan šele kratek čas, (skorajda) ne more okužiti.

Reakcija 3 tedne po ugrizu je čisto običajen čas za bolerijo. Če pride do kožnih sprememb, je treba čim prej k zdravniku, ne pa čakati, da se razvije 2. faza bolezni.
[/quote]

Moskih in zensk in preteznega zbolevanja je bilo zadnjic povedano po tv s strani mislim da je dr. Sterle na infekcijski. kar pa seveda ne pomeni, da zenska ne.more zboleti za m. In moski za borelijo…
[/quote]

Na spletni strani NIJZ, kjer vodijo statistične podatke o obolevnosti, je lepo razvidno, da je obolevnost precej enakomerno razporejena med spoloma.

Mislim, da je je bil klop prisesan name vsaj 36 ur in mesto ugriza se je najprej pordečilo in takoj so začeli nastajati še kar veliki kolobarji.
Zdravnik me ni nić kaj posebno obravnaval. Mesto ugriza ni niti pogledal in ni omenjal ne meningitisa in ne borelioze. Predpisal mi je antibiotike in po mesecu dni so kolobarji izginili.
Moja izkušnja je, če se klop izvleče v 24 urah in prej, ni opaziti nobenih posledic in to je takorekoč “mesečno preizkušeno”.

Klop je bil pri sesanje na ledvenem predelu, zato ga nisem opazila in sem si ga ponoči spraševala. Čez 10 dni se mi je na mestu ugriza pojavil kolobar premera 12 cm. Dva tedna sem jemala antibiotike.

Eni ste tako pametni, da vam oamet iz riti gleda. In seveda brez osebne izkušnje, posej ti.

Dvakrat sem bila na infekcijski v fazi 1., ko bi bolezen morali prepoznati – ko sem imela serumski mehur in ko sem imela vročino s hudimi bolečinami. Obakrat testirana tudi za borelijo – vse negatino. Res gre za zahrbrtno bolezen in ne bom dovolila, da mi po tej izkušnji soli pamet nekdo, ki ni bil v moji koži in šel skozi to, kar sem šla sama v okviru te bolezni. To je živi pekel in prosim, da si spoštljivo tiho.

Ah, bejži no. Od kod pa dobivaš takšne (neresnične) statistične podatke, da praviloma zbolevajo za borelijo ženske, za KME pa moški?

In ne, ni res, da te klop, ki je prisesan šele kratek čas, (skorajda) ne more okužiti.

Reakcija 3 tedne po ugrizu je čisto običajen čas za bolerijo. Če pride do kožnih sprememb, je treba čim prej k zdravniku, ne pa čakati, da se razvije 2. faza bolezni.
[/quote]

Eni ste tako pametni, da vam oamet iz riti gleda. In seveda brez osebne izkušnje, posej ti.

Dvakrat sem bila na infekcijski v fazi 1., ko bi bolezen morali prepoznati – ko sem imela serumski mehur in ko sem imela vročino s hudimi bolečinami. Obakrat testirana tudi za borelijo – vse negatino. Res gre za zahrbrtno bolezen in ne bom dovolila, da mi po tej izkušnji soli pamet nekdo, ki ni bil v moji koži in šel skozi to, kar sem šla sama v okviru te bolezni. To je živi pekel in prosim, da si spoštljivo tiho.

Jaz vas sploh ne razumem več, vsako leto se na pomlad na veliko piše o klopih in boleznih, pa še vedno najdeš kup ljudi, ki mislijo nekaj po svoje in za nameček še druge prepričujejo v svoj prav.

V teoriji gre zadeva takole:

– klop ki je prisesan manj kot 12 oz. 24 ur, te načeloma ne more okužit z borelijo, za meningitis to žal ne velja, lahko pride do okužbe že takoj po ugrizu.

– značilen kolobar za borelijo se pojavi pri približno 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obolelih

– obe bolezni imata take znake, da jih zlahka zamenjajo za kaj drugega

– če ni kolobarja, lahko traja več mesecev, celo let, da se razvijejo znaki borelije

– borelijo se zdravi z antibiotiki (in ne z zelišči), za meningitis ni zdravila, lahko samo lajšajo simptome

– proti meningitisu se lahko cepimo, proti boreliji ne

– na leto se okuži s borelijo cca 4000 ljudi, s KME 300

– največ {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} okuženih klopov je na območjih Ljubljane, Gorenjske, Štajerske in Koroške, kar pa seveda ne pomeni, da so vsi klopi s teh območji okuženi in da okuženih klopov na drugih območjih ni

Samo z zelišči? Ali z zelišči + antibiotiki?

Moj mož je slab teden po ugrizu dobil rdeč flek. Dobil je dvojno dozo antibiotika, kontrolo čez dober mesec (nekaj takega) , izvidi so bili o.k. To je bilo pred 10 leti. Do sedaj ni imel nobene “čudne” bolezni, ki bi jo lahko pripisali boreliji.

Ah, bejži no. Od kod pa dobivaš takšne (neresnične) statistične podatke, da praviloma zbolevajo za borelijo ženske, za KME pa moški?

In ne, ni res, da te klop, ki je prisesan šele kratek čas, (skorajda) ne more okužiti.

Reakcija 3 tedne po ugrizu je čisto običajen čas za bolerijo. Če pride do kožnih sprememb, je treba čim prej k zdravniku, ne pa čakati, da se razvije 2. faza bolezni.
[/quote]

Eni ste tako pametni, da vam oamet iz riti gleda. In seveda brez osebne izkušnje, posej ti.

Dvakrat sem bila na infekcijski v fazi 1., ko bi bolezen morali prepoznati – ko sem imela serumski mehur in ko sem imela vročino s hudimi bolečinami. Obakrat testirana tudi za borelijo – vse negatino. Res gre za zahrbrtno bolezen in ne bom dovolila, da mi po tej izkušnji soli pamet nekdo, ki ni bil v moji koži in šel skozi to, kar sem šla sama v okviru te bolezni. To je živi pekel in prosim, da si spoštljivo tiho.
[/quote]
Res je.
Nimam izkušenj s prebolevanjem borelije.

V naši družini namreč zanjo zbolevajo samo moški člani.

😀

Pa dajte mal razmislit no. Normalno, da ni imel nobene “čudne” bolezni. On je imel borelijo in jo uspešno pozdravil. In normalno, da je nima več. Ker borelija je v zgodnji fazi z antibiotiki čisto enostavno ozdravljiva.

Problem nastane, če ni kolobarja in če ni znakov v obdobju po ugrizu klopa. Kar pomeni, da tudi ni antibiotikov, ti pa se ravno tako okužen z borelijo, samo znakov nimaš. In znaki se pojavijo čez pol leta, leto, dve, pet, celo deset, takrat pa nihče ne pomisli takoj na borelijo, ampak navadno prej na cel kup drugih bolezni.

No, spet nekdo, ki je pameten. Na podlagi svoje izkušnje, kajne? Res ste smešni. Rešitev je vedno več in ni nujno, da smo ravno mi tisti, ki vse poznamo, res ne. To je domišljavo razmišljanje.

Borelija poteka po množici atipičnih oblik. Zdravljenje mora biti individualizirano, ker antibiotiki niso vedno učinkoviti. Vsakemu pomaga njegov lasten način zdravljenja, da se posluša in sledi sebi.

Če povem samo to, da naši vrli zdravniki govorijo samo o enem tipu borelije (burgdorer), v evropi so znani vsaj trije tipi, v ZDA pet oblik. To pojasni, zakaj je testi ne zaznajo vedno, niti v likvorju. Že tri leta intenzivno preučujem zadevo, zato verjamem, da o boreliji, ki mi je dala tako močno izkušnjo, vem res veliko.

Ne samo, da antibiotiki ne pomagajo vedno, ob zdravljenju borelije je zelo pomembna prehrana, prehranski dodatki, saj bakterija počrpa zaloge vitaminov, mineralov, rudnin in hranil, zaradi herx simptoma, ki pomeni intoksikacija s toksini, ki jih borelija sprošča ob umiranju je nujno potrebno razstrupljanje. Sama sem imela povečano vranico, jetra in boleče ledvice. Tega vam noben dohtar ne bo povedal.

Zato prosim, ne bit pametni tisti, ki o zadevah nimate pojma. Verjamem, da vsi ne vemo vsega, zato je včasih potrebno biti pametno tiho.

New Report

Close