Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kmalu bo 29. XI.

Kmalu bo 29. XI.

in spomini na obdobje 1941-1943……1990.

To so bili najlepši dnevi mojega otroštva, oče je rpaznoval RD mi smo bili pa ponavadi cel teden frej.
primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Jaz se pa 29. novembra spominjam samo po strašni nesreči na Korziki.

Letos bi moj “brat” dopolnil 30 na ta dan, na žalost pa ga je tri leta nazaj, bog vzel k sebi kot temu rečemo.

Počivaj v miru, dragi moj. Tisto kupico pa bom vseeno spila.

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

Mi smo vedno praznovali!!!

V tem času imamo dva v družini, ki imata rojstni dan! Mlado vino in potice, torte, pršut, pečenke, solate, kremšnite….dosti dobrot smo imeli takrat in plesali in peli smo!!!
Zdaj pa ni prav časa ne denarja, ne prave volje, še glasba je neka čudna….

29. 11.? Kaj se takrat praznuje?

Nekoč je bil takrat Dan republike.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Hvala Bogu meni tudi pionirček z rdečo rutko ni bilo treba biti :).

Jaz sem pa moral bit.Itak nisem vedel, zakaj s egre, niti me ni nikoli zanimalo, glavno, da smo pecivo dobili.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tudi jaz :((

Pred petdesetimi leti smo pa konec novembra lahko v nekaterih izložbah videli pomaranče.

frej dan je bil. to je blo kul. pa froci so imel počitnice. to pa ni blo kul.

ne vem katero vendar vem, da se je dogodilo leto, ko je bilo potrebno v dooolgih vrstah čakati za 1 kg limon.
Baje se je dogodilo tudi leto, ko mesa ni bilo in so starši letali iz ene mesnice v drugo, da bi kaj našli.

Zlasti med leti 1981 do 1984 je človek imel občutek, da so mesnice saloni belih keramičnih ploščic.

V dooolgih vrstah je bilo pa treba čakati še na marsikaj: pralni prašek, kavo, sladkor, toaletni papir!!!, bencin, na vplačilo za osebni avtomobil (kadar so bili sploh v prodaji in na katerega je bilo potrebno po stoprocentnem vplačilu še parkrat doplačati, dobil si ga pač čez leto ali dve). Ah, to so bili časi, ko smo se ljudje več družili. Po svoje je bilo lepo, predvsem zato ker smo bili mlajši.

Kdo vam je bil kriv, če se niste znašli? Moj oče je iz Revoza vsaki dve leti pripeljal nov avto, pogosto sploh nihče ni vedel, da ga kupuje. Ti lepi otroški dnevi. Ko je prišel pome v vrtec in je začel odklepati belo katrico, jaz pa sem mu rekla, očka, naša je bež barve. In on mi je odvrnil, da je danes kupil belo. In izleti v Avstrijo, Italijo, ko smo nakupili vso kavo in praške tega sveta. Ne vem, meni ni nič manjkalo.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

hja, res kdo vam je kriv, da se niste znašli, ali pa takrat sploh še živeli niste ali pa komaj karacali.

res je, večkrat ni bilo olja, sladkorja, kave, bencin smo varčevali in se vozili na parne in neparne dneve (no to bi bilo potrebno uvest tudi danes, pa ne toliko zaradi varčevanja ampak tudi zaradi onesnaženosti planeta, hja danes še 100m ne gremo več peš), smo se pač znašli, olje na zalogo, sladkor na zaloga, pralni praški in oblačila v tujini itd., skratka brez problema smo preživeli in kar je najbolj pomembno, zelo malo ljudi je stradalo. Avtomobilov je bilo divolj, danes jih je preveč in kaj potem če si čakal na avto par mesecev, si ga vsaj spoštoval in velio previdneje vozil.Ni bilo pa vse tako, stanovanje si dobil,ko si ga potreboval, vsak delavec si je lahko zgradil hišo: no kaj pa danes, oboje je za večino slovencev nedosegljivo, dopust, kaj je že to, včasih smo si ga privoščili vsaj 10 dni če ne več, koliko si ga lahko privoščite danes, največ 7dni,pa še to ne vsi in še vedno manj jih bo.

vsak delavec si je lahko zgradil hišo

Če bi to držalo potem ne bi bilo potrebno sprejemat jazbinškovega zakona, saj ne bi bilo nič za odkupit. Dej zbud se že enkrat.

ja, sem popolnoma zbujena, bili so ugodni krediti, zemljo ti ni bilo potrebno kupiti, ampak si jo dobil v najem za 99let, tako da si je res vsak redno zaposlen delavec lahko zgradil hišo, če je le imel voljo, za ostale pa so bila na voljo stanovanja. Nobena mlada družina ni plačevala gromozanske najemnine. Kar vprašaj svoe starše.

pa drugič malo bolje preberi post, v njem piše tudi o stanovanjih, veš!

Tudi danes si lahko vsak delavec, ki ima voljo, zgradi hišo. Če podeduje zemljo.

Tisto o 99. letih v najem pa ni bilo za delavce. Kar vprašaj svoje starše kaj so dobili zastonj, če niso bili člani ZK.

Najem za 99 let je bila zgolj finta.
Zemljo je bilo treba “najemodajalcu” še vedno plačat.

Sicer pa… madona je bilo krasno. Vsi so vse imel, vsak klošar je dobil stanovanje… pravi raj na zemlji. Buhved zakwa je tak krasen sistem vzel hudič?

Večinoma zaradi Miloševičevega velikosrbstva oz. vzpostavitve sistema podobnega kot je bil še v kraljevini.

Kar se tiče ugodnih kreditov pa samo to, da jih je rešila inflacija. Zakreditiran si bil do amena, ker pa krediti niso bili zavarovani z R Je njihova vrednost padla zaradi inflacije. Izplačal smo kredit z, mislim da, z dvema tolarjema. Sanacija te banke pa je bila zato dražja.

hja, ker smo ljudje prepožrešni in nam ni nikoli dovolj, pa še pumpanje iz strani kapitalističnih držav, da je socializem slab sistem, ker ne dovoli posamezniku uspeha, no sedaj imamo kapitalizem, pa nam je všeč, ko so nekateri bogati drugi pa na dnu.

Slab spomin…

Socializem je uradno ukinil Marković kako leto ali dve preden je Miloševiću uspelo ukiniti državo.

Kdo je bolj požrešen?
Tisti ki želi zastonj stanovanje ali tisti, ki želi par pomaranč, kilo kave in milko z lešniki (kupit v štacuni, seveda)?

New Report

Close