Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko govorite o potovanjih

ko govorite o potovanjih

Taka potovanja me zanimajo, kako si uskladite dopuste, si razdelite organizacijo, kaj če kdo zamoči, spremenite načrte po potrebi, zavarovanja……? Kako je s tem?
[/quote]

Ja, kar nekaj usklajevanja je potrebnega. V družbi nas je 6 do 8, večinoma se vedno lahko uskladimo glede dopustov, le redko se je zgodilo, da nekdo ni mogel zraven. Za ugodne letalske lete začnemo gledati že kmalu po novem letu, če nameravamo iti npr. junija ali v začetku julija, tudi za september gledamo po spletu že februarja, se pravi, v vsakem primeru pol leta prej. Tudi avte si rezerviramo, v ZDA smo si najeli kombi in obdelali skoraj celotno zahodno obalo (največ seveda Kalifornije). Prenočišča smo imeli rezervirana samo za prve 3 dni, potem si jih rezerviramo sproti, imajo lap tope s sabo.
Prek agencij nočemo iti na potovanja, ker smo radi neodvisni. Je pa res, da smo že dolgoletni prijatelji (vmes tudi 1 par) in se zelo dobro razumemo, kreganja ni. Veliko popotnikov se namreč na kakšnih potovanjih skrega. Mi imamo kar srečo, da smo se taki našli na kupu, ki se res razumemo. Pa ponavadi vsak obdela kakšen del poti, prebere kakšno zanimivost z interneta, ko se ustavimo v mestu, imamo že vse sprintano na listih, kaj si bomo ogledali, katere znamenitosti:))

Pa vedno se zapletemo v pogovore tudi z domačini, da nam tudi oni o svojem mestu povejo kaj takega, kar je zanimivo in ni vsesplošno znano. Letos smo bili 3 tedne po Toscani, veselim pa se drugega leta, ko gremo za 3 tedne po celinski Grčiji.

Mi gremo vsako leto na eno 3tedensko potovanje (več žal službe ne omogočajo), cela družina.
Predvsem koristi otrokom, da vidijo druge kulture, ljudi druge rase, druge navade, drugačno hrano…no, tudi večini slovenscev bi kaj takega koristilo. Predvsem se ti sprememni način sprejemanja drugačnosti. Za odrasle je odmik od vsakodnevnih obveznosti, lepote sveta. Dajejo ti energijo že pred potovanjem, ko planiraš in po potovanju. Ene 3 leta zaradi obveznosti nismo mogli nikamor in to smo bolj pogrešali kot karkoli drugega.
ne gremo nikoli z agencijo, avio karte kupimo na netu. Nato naredimo okviren plan potovanja (zahteva precej prebiranja po internetu), da lahko naredimo rezervacije prenočišč (ponavadi Air BNB), na koncu še rentacar. Potem pa akcija….komaj že čakam februar, da spet odvandramo.

Tako je!

Preprosto je.. Če bi driska polarni sij malo potoval po svetu, tukaj zagotovo ne bi stresal frustracija, negativizma, predvsem pa bi spoštoval ljudi okoli sebe!

Tako kot ti spoštuješ?

Naj povem, da sprejemam vse rase, vse kulture, da v šoli nisem sedel na ušesih, da sem nekaj potoval, ampak največ za življenje koristnega in poučnega sem se naučil v našem lavorju od ljudi, ki so me obdajali. Največ sreče so mi pa prinesli (no zdaj me boste itak raztrgali) moji trije, ki te dni nekaj težijo z odprtji FB računov, da bodo baje bolj razgledani, karkoli že to pač pomeni!

Jaz predvsem v lastni režiji – z avtom, avtodomom ali biciklom. Z zadnjimi dvemi sredstvi pogosto čisto brez načrta. Trajajo zelo različno – od enodnevnih do cca treh tednov.

Znamenitosti in mesta me večinoma ne zanimajo – začutiti želim naravo in ljudi. Nimam si želje ogledati stvari oz. krajev, pač pa jih začutiti.
Dalo mi nič kaj posebnega, razen mogoče širine pogleda in nekaj razumevanja ljudi – pustilo pa mi je zelo različne vtise. Predvsem zavedanje kako smo si ljudje podobni in kako nesmiselni so predsodki.
[/quote]

sem to doumela že kmalu potem, ko smo romkinjo v šoli zmerjali z vsem živim, ona pa se je v kotu samo jokala, takrat sem se postavila v njeno kožo in mi je šlo na jok in od takrat se trudim, da ne obsojam, videla pa sem do sedaj samo nekaj Hrvaške, malo Avstrije in nič drugo.

Se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam.

Potovanja blagodejno vplivajo na telo in duha, ter navsezadnje širijo obzorja. Sam sem potoval različno; kot mulec na avtoštop po evropi, kasneje preko agencij ali v lastni režiji po Aziji in J.Ameriki.

Kaj sem pridobil? Če drugega ne je to, da nisem obremenjen s tem kako živijo drugi; predvsem sosedje, prijatelji, znanci…
[/quote]

Podcrtano ni odvisno od potovanj, ampak od clovekovega karakterja.

Podcrtano ni odvisno od potovanj, ampak od clovekovega karakterja.
[/quote]

Kot vse ostalo, kar so do sedaj povedali, kar jim nudijo in dajo potovanja!
Človeška širina je posledica razgledanosti, prenekaterokrat sem deležna pripomb v smislu “O še sreča, da si tu ostala, veš sem bil/a v Afriki, groza, še vedno živijo v plemenih in…….potem poslušaš sterotipe in predsodke o Afriki in Afričanih”.
Se pa strinjam zelo, da so potovanja beg pred realo, ali pa počitek od znanega od reale in prav je tako.

Podcrtano ni odvisno od potovanj, ampak od clovekovega karakterja.
[/quote]

Karakter se lahko skozi življenje nekoliko spremeni. Poznam kar nekaj popotnikov, pa se nihče od njih ne obremenjuje s tem kateri avto vozi njihov sosed, kaj ima soseda oblečeno, kje se zadržuje mulec ipd…

Ravno zato ne hodim z agencijami, ampak v lastni režiji. Grem tja, kamor mi paše, kjer vidim nekaj zame zanimivega, doživim kaj posebnega.

Karakter se lahko skozi življenje nekoliko spremeni. Poznam kar nekaj popotnikov, pa se nihče od njih ne obremenjuje s tem kateri avto vozi njihov sosed, kaj ima soseda oblečeno, kje se zadržuje mulec ipd…
[/quote]

tak isto, pa je njeno največje potovanje bilo do Ljubljane in nazaj in to cc10x v življenju!

Pa še par takih poznam, pa ne vem koliko so prepotovali. Poznam pa enega, ki je zavisten ko vrag, veliko potuje in se ima za nekaj več, in če se grem posploševanja…….

tak isto, pa je njeno največje potovanje bilo do Ljubljane in nazaj in to cc10x v življenju!

Pa še par takih poznam, pa ne vem koliko so prepotovali. Poznam pa enega, ki je zavisten ko vrag, veliko potuje in se ima za nekaj več, in če se grem posploševanja…….
[/quote]

Kar ne napisal je dejstvo, ker potovanja ljudem dajo neko širino. O tem je bilo že veliko raziskanega in napisanega.

Zakaj ne? Pa saj ne rabiš biti v kompleksu od jutra do večera. Kaj ti počneš preko dneva ni stvar hotela, ampak posameznika. Niti ne potebuješ all-inclusive.
[/quote]
99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ki grejo na all inkluzive počitnice se ne premakne iz kompleksov, oziroma to naredijo le v okviru organiziranih ekskurzij. to je dopust, kjer daš možgane na pašo in nič drugega. drugi pa mislijo in organizirajo namesto tebe.

pa saj ne mislim da bi bilo to kaj slabega. možgani krvavo rabijo tudi tak počitek, da se lahko prek leta soočajo s stresom. škoda se mi samo zdi za tak dopust ne vem koliko denarja zapravit, ker za možgane na off grem jaz v dalmacijo


99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ki grejo na all inkluzive počitnice se ne premakne iz kompleksov, oziroma to naredijo le v okviru organiziranih ekskurzij. to je dopust, kjer daš možgane na pašo in nič drugega. drugi pa mislijo in organizirajo namesto tebe.

pa saj ne mislim da bi bilo to kaj slabega. možgani krvavo rabijo tudi tak počitek, da se lahko prek leta soočajo s stresom. škoda se mi samo zdi za tak dopust ne vem koliko denarja zapravit, ker za možgane na off grem jaz v dalmacijo
[/quote]

Ja in ne.. Midva z žena včasih tako, drugič drugače. V Grčiji si vedno sposodiva avto nato pa raziskujeva po svoje.. Podobno sva naredila tudi na Irskem in na Danskem..


99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ki grejo na all inkluzive počitnice se ne premakne iz kompleksov, oziroma to naredijo le v okviru organiziranih ekskurzij. to je dopust, kjer daš možgane na pašo in nič drugega. drugi pa mislijo in organizirajo namesto tebe.

pa saj ne mislim da bi bilo to kaj slabega. možgani krvavo rabijo tudi tak počitek, da se lahko prek leta soočajo s stresom. škoda se mi samo zdi za tak dopust ne vem koliko denarja zapravit, ker za možgane na off grem jaz v dalmacijo
[/quote]

To seveda ne drži. Razlika med polpenzionom, ter all-inclusive je minimalna. Midva ga vzameva vedno, čeprav kosilo skoraj vedno zamraziva. Pa kaj.. Sva na dopustu in se ne obremenjujeva za tistih 50€. Sicer pa kjerkoli že sva najameva scooter, avto, kolo in se odpraviva dogodivščinam naproti.

Midva vedno najameva hotel, pa tudi ce na konec sveta! 3 tedne dopusta. Na kraj pameti mi ne pride, kuhat. Cez teden dni na Vis, upam da bo super. Preko nemske agencije..

Tako kot ti spoštuješ?

Naj povem, da sprejemam vse rase, vse kulture, da v šoli nisem sedel na ušesih, da sem nekaj potoval, ampak največ za življenje koristnega in poučnega sem se naučil v našem lavorju od ljudi, ki so me obdajali. Največ sreče so mi pa prinesli (no zdaj me boste itak raztrgali) moji trije, ki te dni nekaj težijo z odprtji FB računov, da bodo baje bolj razgledani, karkoli že to pač pomeni!
[/quote]

Glede na to, da polarni tukaj žali vse povprek, mislim da nima velikega kroga oboževalcev. Če nekdo žali soljudi si žal ne zasluži spoštovanja!

Ni mi pa jasno kaj želiš povedati z FB računom in kakšno povezavo ima to z potovanji.

Pa da še pristavim moj piskarček: Sploh ne razumem zakaj okoli potovanj taka fama. Če si nekdo želi potovati, naj potuje; tisti ki mu do tega ni, pa naj počne kaj drugega.

Taka potovanja me zanimajo, kako si uskladite dopuste, si razdelite organizacijo, kaj če kdo zamoči, spremenite načrte po potrebi, zavarovanja……? Kako je s tem?
[/quote]

Dopuste prilagajamo šolskim počiticam – trenutno srednješolci, pridni v šoli, nobenih problemov.

Otroka, najstnik živita z potovanja-uživata. Prav prosita, kdaj bomo spet kam šli. Uživata, ko vesta, da sta doživela v živo, ne samo s prstom o zemljevidu ali opisu v literaturi. Ko vidi, kakna hvaležnost, da si širita obzorja, veš, da je to mnogo več, kot dopustovanje in vračanej na eno in isto lokacijo, ali nekaj različnih 10 in več let. Potovanja od par sto eur do par tisoč , tudi deset tisoč evrov za vse. Za drugo leto za ene od počitnic že plačana in rezervirana Avstralija. Vse v lastni režiji ( letalske karte, nastanitve, rent a car, znamenitosti, veliko v pomoč pri rezervacijah so vedno ocene drugih gostov preko Tripadvisorja, ipd. ). Cca 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje, kot če bi nam organizirala agencija -od letalskih kar naprej.

Če z cca dve leti pade pa še Japonska.

Mi živimo za potovanja – raje kot vrože in vrt vlagamo v potovanja, raziskovanje drugih kultur, ljudi tak ona preprost način, kot v 5 zvezdičnih hotelih. Vedno v lastni režiji – vse, od letalskih lart, nastanitev, prehrane, planiranja. Se z leti zverziraš in res ne potrebuješ nobene agencije. Sploh, če si družina, ki nerada hodiu naokoli po svetu vodeno, s Slovenci in slovenskimi vodniki agencij. Ker z leti ugotoviš, da marsikaj preplačaš. tako letalske karte, ko jih znaš sam rezervirat in kupit direkt na spletnih straneh letalskih prevoznikov, kot nastanitev ( lojalnostni programi, tako eni, kot drugi).

Lepo se je sicer se vrniti domov, v lastno gnezndo, ampak še lepše je pa potovati in si širiti obzorja, trenirati znanje tujih jezikov, kjerkoli po svetu.

Vse variante, najraje road trip brez nekih hudih planov;)
Odklop od rutine:)
Spoznaš svoje meje, kako reagiraš v drugih situacijah, kako se obnašamo ko nismo v domačem – znanem okolju, spoznaš nove ljudi, kulturo, dinamiko ali pa samo odlično sadno kupo v kafiču za cesto in najlepši rožnati vrt na kmetiji, kjer povprašaš za pot;)

žali druge. Enim ljudem ni do potovanj, nekateri si jih ne morejo privoščiti, nekateri raje gledajo dokumentarce ali berejo knjige, in drugi se najbolje počutijo doma. Spet drugim zadošča bujna domišljija in povežejo naučeno z osebnimi izkušnjami doma, tretji so bolni, četrti nočejo še dodatno onesnaževati okolja z letalskimi potovanji. Vsak od teh ljudi ima svoj razlog, da ne íšče razodetij na potovanjih . In večina teh ljudi drugih ne zmerja z zaplankanci ali ekvivalentnim izrazom.

Strpnosti do drugače mislečih te tvoja potovanja očitno niso naučila.

Vse variante, najraje road trip brez nekih hudih planov;)
Odklop od rutine:)
Spoznaš svoje meje, kako reagiraš v drugih situacijah, kako se obnašamo ko nismo v domačem – znanem okolju, spoznaš nove ljudi, kulturo, dinamiko ali pa samo odlično sadno kupo v kafiču za cesto in najlepši rožnati vrt na kmetiji, kjer povprašaš za pot;)
[/quote]

v Sloveniji? me zanima koliko poznaš Prekmurje, si že bila na Toplekovi lazini……? Ampak tujina se sliši bolj svetovljansko a ne?
Preseratorji, stavim da vas večina še ni bila na za Slovence pomembnih krajih, da vas večina še ni slišala za Žičko Kartuzijo in njen pomen, za Lovrekov log, za Babino jazbino………
Ampak kdo vas bo pa resno jemal če boste rekli mi pa smo letos bili v Prekmurju, Dolenjskem, Zasavju…..

In kaj pravijo indijske Vede? Da je nesrečen tisti, ki gre v svet.

v Sloveniji? me zanima koliko poznaš Prekmurje, si že bila na Toplekovi lazini……? Ampak tujina se sliši bolj svetovljansko a ne?
Preseratorji, stavim da vas večina še ni bila na za Slovence pomembnih krajih, da vas večina še ni slišala za Žičko Kartuzijo in njen pomen, za Lovrekov log, za Babino jazbino………
Ampak kdo vas bo pa resno jemal če boste rekli mi pa smo letos bili v Prekmurju, Dolenjskem, Zasavju…..
[/quote]

Seveda! Zakaj bi bila Slovenija izvzeta? Čemu tak napadalen zapis?

Pozdravljen/a.
Nazadnje smo šli štirje na Japonsko za 1 mesec, vse v lastni režiji. Od prenočišč v capsule hotelih do ryokan-ih ter airbnb do najema avtodoma za 1 teden. En dan smo smučali na Niseko smučišču, dva tedna za tem sem se kopal na obali Okinawe. Planiranje/rezervacije so se začele 6 mesecev pred odhodom, ker smo šele takrat lahko kupili karte za notranje lete Japonske. Večinoma sem jaz iskal prenočišča ter najem avtodoma. Kolega je letalske karte internih letov, dva pa malo destinacije/atrakcije etc.

I was a blast, komaj čakam da ponovim!
Archangel

Be the change you want to see in the world!

New Report

Close