Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko se na telefon od nekoga oglasa partner

Ko se na telefon od nekoga oglasa partner

Ne nabijaj, da nimata vsak svojega pametnjakoviča v žepu ali torbici.

Še hujše je, ko kličeš kolegico, pa se najprej oglasi dete in potem moraš ves prijazen počvekati najprej z velecenjenim naslednikom, ki ga itak pol ne razumeš, ker 1. niti sam ne ve, kaj bi povedal in 2. drži telefon nekje na vratu!

Ce klicem mamo in se oglasi oce, je to cisto ok ali ce klicem brata in se oglasi svakinja ali ce klicem najboljso frendico in se oglasi moz, se zelo dobro poznamo in to je sprejemljivo. Ce pa klicem sodelavko ali znanko in se oglasi moz, ki ga sploh ne poznam, si pa o obeh mislim, da sta nekultivirana morona.
[/quote]

Ta je pa zmagovalna. Tvoj fotr in mat se lahko javljata kontra, ce naredi neko drugi, pa je nekultiviran moron. :)))

Ce klicem mamo in se oglasi oce, je to cisto ok ali ce klicem brata in se oglasi svakinja ali ce klicem najboljso frendico in se oglasi moz, se zelo dobro poznamo in to je sprejemljivo. Ce pa klicem sodelavko ali znanko in se oglasi moz, ki ga sploh ne poznam, si pa o obeh mislim, da sta nekultivirana morona.
[/quote]

Ta je pa zmagovalna. Tvoj fotr in mat se lahko javljata kontra, ce naredi neko drugi, pa je nekultiviran moron. :)))
[/quote]

Jah, kaj cem, pac poznam oceta in mamo, sodelavkinega moza pa ne, se imena ne vem, ker ga imenuje “nas, atika ali dedec”…

Jaaa, to pa se bolj…pa pesmica gor dol, pa pozdravi itd..on pa itak ne zna rect druga kot beee…pa imam sama mlajse otroke, da ne bo pomote.
Drugace pa ja, ko klicem tocno doloceno osebo, pricakujem, da se ta oglasi, ce je dosegljiva..ne pa njen v.d.

Izjemno redko se zgodi, se pa.
Osnovna kultura? hahahaha … men bolj spominja na mutna posla …
Preveč travmatiziranja zaradi takih banalnosti.

Sploh nisem vedela, da ima lahko nekdo probleme zaradi omenjene tematike.
Mož se mirno oglasi na moj telefon, če sem pod tušem, na stranišču, šofiram in podobno in jaz na njegovega. Naju pa večinoma kličejo skupni znanci, prijatelji in sorodniki.
Da bi zaradi parih klicateljev, ki jih to moti, spreminjala našo družinsko dinamiko, mi na pamet ne pride, potem me pa ne klicat, pišite mejle, sporočila

Mutna posla?
Hm… te mora bit pa fajn strah, da Francl ni Francl, ampak neka Špelca … LOL

Ko smo se imeli hisne telefone, se je pac nekdo oglasil in ce ni bil ta pravi, je podal slusalko tistemu, ki ga je klicatelj zelel. Vsi smo preziveli. Tudi to, da se je oglasila mati ali sestra od prve simpatije ali pa sodelavkin moz. Tudi ko so bili mobilni telefoni po en na familijo, je bilo enako.
Zdaj pa samo zaradi razvoja tehnike naenkrat pustimo svojim socialnim fobijam, da se razmahnejo do nebes in nazaj.

Ne, ni narobe, ce se v druzini navzkriz oglasajo na mobilnike. Narobe je s tistimi, ki jih to tako zelo moti.

Je narobe. če kličem Franceljna, hočem, da se javi Franceljn, ne pa njegova žena, ki ji moram trazlagati, kdo sem in zakaj rabim Franceljna. V času mobilnih telefonov pričakujem, da se javi tisti, ki mu je to osebna številka. Razen seveda, če kličeš na službeni skupinski mobilni telefonon .

Imava dogovor, da se javiva na klice, razen na tiste, na katere se ne želiva. Mož ima nekaj take žlahte, s katero se sam najboljše zmeni, tam ne dvignem. Imava tudi nekaj strank, ki jih jaz lažje spedenam in se on ne javi. Pa določeni prijatelji in ljudje s hobijev sodijo v to kategorijo. Ostalo pa se pač javljava glede na situacijo. Vendar to samo, če klicanega takrat ni v bližini.

Ja, včasih smo imeli HIŠNI telefon, zdaj imamo pa OSEBNI telefon – bistvena razlika!

Ce vem, da pričakujem klic in je kaj nujnega in ne morem dvignit, dvigne mož ali sin in pove klicočemu vse po mojih navodilih in obratno seveda. Če pa kliče kdo in ne vemo, zakaj kliče, bomo policali nazaj, se ne oglašamo na tuje telefone.

Načeloma se ne javljam na telefon, razen če mi partner reče, naj se javim, npr. ko vozi ali pa da dela kje zunaj, telefon pa pusti v hiši. Takrat se vedno javim: Zdravo, x pri telefonu. Tako da tisti, ki kliče, takoj ve, s kom govori. Pri bratu pa se skoraj vedno oglasi svakinja na njegov telefon, pa tudi, če on sedi zraven njega. To pa m tudi mene moti.

Morda pa so tile njihovi partnerji totalni control friki.

Odvisno od situacije, ce klice npr.kak njegov sorodnik/sorodnica, se javim na partnerjev telefon, ce se on ravno ne more. Enako on, ce nek sorodnik/sorodnica klice mene.
Ce klice kak prijatelj/prijateljica, velja enako.
Ce je klic sluzben, se ne javljava, samo poveva, da je bil v odsotnosti klic (in obicajno kar neseva telefon klicanemu, da poklice nazaj).

Zakaj je narobe, če nekdo ne želi celotne procedure oglašujočih na osebnih telefonih? Zakaj imate potem 5 telefonov, če vam eden zadostuje za vse? In če naj bi bil osebni telefon za lažjo dosegljivost, ne da še prej s 5 ljudmi govoriš in da ti reče potem nekdo, da pokliči čez dve uri? In potem spet ista procedura, japaja. Dajte si potem naštimati kot pri podjetjih, pritisnite 1 za xy, pritisnite 2 za xy, če se željeni zaradi zasedenosti ne oglasi, pokličite kasneje. Ker boš mamesto v minuti, dveh opravljal prav tako minutažo 10, 15 minut, predno prideš do željenega. Razvoj naj bi bil olajšanje in hitrejše postopanje, ne da se le aparat spremeni, ko zraven nima le tiste žice.

Morda pa so tile njihovi partnerji totalni control friki.
[/quote]

Pri nas nismo zelo občutljivi, vendar spoštujemo zasebnost. Brez izrecnih navodil nikdar ne odpiramo pošte in ne odgovarjamo na klice na mobitel nekoga drugega. Če govorimo z nekom, pa ta želi govoeiti še s kom od družinskih članov, pač predamo telefon in pika. Po pogovoru se telefon vrne.

Men se zdi grozljivo, da so ljudje tako posestniški, da nadzorujejo klice in sporočila, ki jih prejemajo družinski člani.
Če vas pomirja le ta 24/7 nadzor, najbrž nimate prav sreče v življenju.

Ah, joj, kake travme.
Ja, cudno je, ce nekoga vrze iz tira, kadar mora reci “zdravo, Francl, daj mi Jozico” in sele potem “zdravo, Jozica, mas cajt za kofe”. Razen ce klice Lojze, ki bi se rad zmenil z Jozico za kaj drugega kot kofe. 🙂

Pri nas recimo nismo obsedeni s posestjo mobitelov in ko smo doma, so vsi na enem kupu in potem eden zvoni, ker lastnika ni blizu, zvoni do konca, potem cez pet minut se enkrat in se enkrat…ker eni so res idioti in ne razumejo, da ce se nekdo ne oglasi, bo pac imel zgresen klic…in zdaj naj jaz ki sem recimo zraven telefonov cel dan poslusam to zvonenje….ne, ne….ko je drugi klic se oglasim in rečem, da bo poklical nazaj, ker ga pac ni

Zakaj je narobe, če nekdo ne želi celotne procedure oglašujočih na osebnih telefonih? Zakaj imate potem 5 telefonov, če vam eden zadostuje za vse? In če naj bi bil osebni telefon za lažjo dosegljivost, ne da še prej s 5 ljudmi govoriš in da ti reče potem nekdo, da pokliči čez dve uri? In potem spet ista procedura, japaja. Dajte si potem naštimati kot pri podjetjih, pritisnite 1 za xy, pritisnite 2 za xy, če se željeni zaradi zasedenosti ne oglasi, pokličite kasneje. Ker boš mamesto v minuti, dveh opravljal prav tako minutažo 10, 15 minut, predno prideš do željenega. Razvoj naj bi bil olajšanje in hitrejše postopanje, ne da se le aparat spremeni, ko zraven nima le tiste žice.
[/quote]

Ce te prav razumem, je bolj prav, ko jaz npr.likam v hisi in slisim partnerjev telefon in vidim, da ga klice sorojenec, pustim zvoniti v prazno, ker partner pac ne slisi, saj pred hiso kosi travo?
Meni je logicno, da se oglasim, malo pocvekam v casu, ko nesem telefon partnerju iz hise ali pa se celo pogovorim kar sama…

Ne bom se oglasila na meni nepoznano stevilko ali ime, na znano pa. In enako pricakujem, ce mene npr.klice mama, ki je na morju, jaz pa pod tusem, da se partner oglasi.

Ženin (če ni prisotna) telefon “dvignem” samo, če telefoniranje najini otroci.
Vse ostalo NE!

Ne nabijaj, da nimata vsak svojega pametnjakoviča v žepu ali torbici.
[/quote]

Nja… imamo res dva pametnjakovica pri hisi. Ampak je velikanska verjetnost, da se bo na oba oglasila – ona. In tudi zelo majhna, da bi imela oba vsak svojega pri sebi.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Osebni telefon ne pomeni, da mora biti na nekem osebnem telefonu ves čas dosegljiva izključno ta oseba. Osebni telefon pomeni, da ta oseba lahko s svojim telefonom počne kar hoče, lahko ga da komur koli, da se ta oglasi.
Z osebnim telefonom nismo postali sužnji vsem, ki nas v nekem trenutku kličejo ampak je predvsem naš pripomoček, da mi lahko kličemo /brskamo po netu /beremo pošto…

Veš, kdor najprej pomisli na kurbarijo, se mu očitno ta mota po glavi in pri vsem ima verjetno tudi sam maslo na glavi…

Kaj pa, če se oglasi mož od znanke in mu rečem: živjo Ati, mi daš Jožico? Ker ne vem, kako je možu ime, o njem govori “naš ati”.
Kaj, pa, če ni mož, ampak ljubimec? Kako naj vem, kdo se je oglasil, če se ne predstavi, a jaz pričakujem Jožico, ker jo kličem na njen self-phone, na njeno lastno telefonsko številko!

No, s tako osebo, ki da svoj osebni telefon komu drugemu, da se oglasi, ko kličem, niti nima smisla, da se kličeva.

New Report

Close