Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko se priselite k partnerju

Ko se priselite k partnerju

Nobene poroke ne bo. Koruznika bova.

o tem, takem kot je tema.
tvoj: Vse je vajino je razlastninjenje lastnika / partnerja !! Ženska pa namerava pri parnerju živeti !! ima Namn priti k njemu[/quote]
Ja kje pa bo zivela drugje kot pri partnerju. Partnerja ali zakonca paseta skupaj.
Kaj bosta vsak na svojem koncu zivela inse sla neko partnerstvo al kaj?
Najbolj naravno je da ce ima en nepremicnono da pride tisti ki je nima k njemu. Stran metanje denarja za najemnino. Ta denar lahko bolj pametno porabita skupaj kot partnerja.[/quote]

o čem ti to gnidaš???
lahko imata vsak svojo nepremičnino, pa živita skupaj, lahko je eden brez pa živi v najemu … zakaj pa naj bi 24/7 pri 50- visela en na drugem ??
Kaj je pametno: kar si lahko privoščita.


jao … bemvam boga u 3PM nevednega
Koruznika sta pofočkana na UE.
Če pa samo živita skupaj, pa država tega ne ve, sta pa cimra.
Je pa potem jeba z obiski v bolnici, če nista pofočkana – ker niti v sorodu nista …


Ja kaksno pa je to partnerstvo da skrivate koliko denarja imate?
Moj ve tocno koliko imamo ker je vse skupno pa ceprav je moj ata investiral v najino firmo pa hiso v kateri zivimo in ostale zadeve ki sem jih dobila od starsev. Preden sem se porocila je bilo moje ko pa sva se porocila je to najino. Tako ze leta. Moj moz je k meni prisel s kufrckom. Pac niso imeli,pa kaj pol sem imela pa jaz in zdaj imava oba. Je pa vedno bil sposoben in je se povecal nase premozenje. Zato pa ga cenim ker je sposoben. Mi na kraj pameti ne pride da skrivam ker nimam kaj skrivat.


jao … bemvam boga u 3PM nevednega
Koruznika sta pofočkana na UE.
Če pa samo živita skupaj, pa država tega ne ve, sta pa cimra.
Je pa potem jeba z obiski v bolnici, če nista pofočkana – ker niti v sorodu nista …[/quote]

Ne rabiš it na UE se pofočkat. Če živiš z nekom 2 leti skupaj, imaš iste pravice kot nekdo poročen.
Kar se pa bolnice tiče je pa tako. Ko te sprejemejo, te vprašajo komu smejo dati podatke ali pa povedat, da si umrl ali kaj takega in poveš ime in priimek. Ne rabi biti sorodnik ali zakonec.
Edino,č e te nepričakovano nezavestnega peljejo v bolnico, se zna zaplesti. Ampak razumnim ljudem se da vse dopovedat.


Ja kaksno pa je to partnerstvo da skrivate koliko denarja imate?
Moj ve tocno koliko imamo ker je vse skupno pa ceprav je moj ata investiral v najino firmo pa hiso v kateri zivimo in ostale zadeve ki sem jih dobila od starsev. Preden sem se porocila je bilo moje ko pa sva se porocila je to najino. Tako ze leta. Moj moz je k meni prisel s kufrckom. Pac niso imeli,pa kaj pol sem imela pa jaz in zdaj imava oba. Je pa vedno bil sposoben in je se povecal nase premozenje. Zato pa ga cenim ker je sposoben. Mi na kraj pameti ne pride da skrivam ker nimam kaj skrivat.[/quote]

Izkušnje, izkušnje …. so me pripeljale do tega.


Ja kje pa bo zivela drugje kot pri partnerju. Partnerja ali zakonca paseta skupaj.
Kaj bosta vsak na svojem koncu zivela inse sla neko partnerstvo al kaj?
Najbolj naravno je da ce ima en nepremicnono da pride tisti ki je nima k njemu. Stran metanje denarja za najemnino. Ta denar lahko bolj pametno porabita skupaj kot partnerja.[/quote]

o čem ti to gnidaš???
lahko imata vsak svojo nepremičnino, pa živita skupaj, lahko je eden brez pa živi v najemu … zakaj pa naj bi 24/7 pri 50- visela en na drugem ??
Kaj je pametno: kar si lahko privoščita.[/quote]
Ti raje kar ostani sam. Bistvo zakona je ravno dajanje na kup in ne razkupckanje v stilu moje tvoje. Vse je nase v zakonu. Ali pa ostanes sam. Skrtuhi niso za zakon.


Ja kaksno pa je to partnerstvo da skrivate koliko denarja imate?
Moj ve tocno koliko imamo ker je vse skupno pa ceprav je moj ata investiral v najino firmo pa hiso v kateri zivimo in ostale zadeve ki sem jih dobila od starsev. Preden sem se porocila je bilo moje ko pa sva se porocila je to najino. Tako ze leta. Moj moz je k meni prisel s kufrckom. Pac niso imeli,pa kaj pol sem imela pa jaz in zdaj imava oba. Je pa vedno bil sposoben in je se povecal nase premozenje. Zato pa ga cenim ker je sposoben. Mi na kraj pameti ne pride da skrivam ker nimam kaj skrivat.[/quote]

Izkušnje, izkušnje …. so me pripeljale do tega.[/quote]
Ja verjamem. Iskrenost v vezi je pogoj ce hoces da deluje. S figo v zepu kar skrivalnice so ne bo vecjega napredka.

Nekoč sem tudi jaz tako razmišljala. In posledice so bile težke (zame seveda). Zdaj razmišljam v stilu, da je treba vedno imeti nekaj, da lahko greš, da lahko spakiraš.

Jaz bi prispevala za stroške in za vse ostalo (tudi v večjem deležu, če bi bila moja plača večja), pa za manjšo sprotno obnovo in podobno tudi, ampak za kredit pa niti ne. Oziroma samo, če te namerava vpisati kot solastnico. S kreditom tvoj partner odplačuje svojo lastno nepremičnino, do katere ti nimaš nobenih pravic. Ti živiš pri njem, ker ti on tako dovoli, ampak če se pa razideta, na tem naslovu nimaš pravice bivanja. Če bi bila delna lastnica, bi bilo slednje drugače.


*za kredit pa (niti slučajno) ne.

Kolikor jaz razumem te stvari, je tako, da če je bil nekdo že prej formalni lastnik neke nepremičnine, za katero plačuje kredit, ostane to tudi še po začetku zveze in se ne bo štelo, da sta kredit odplačevala skupaj. Tudi, če ga odplačuje še v zvezi. Enkrat je bilo nekaj s tem v zvezi govora tu na Pravnih nasvetih. Še drugače: stanovanje je njegovo in ona se ne bo mogla v primeru razhoda sklicevati na to, da ga je en del “priposestvovala” s tem, da sta kao skupaj odplačevala kredit, ker je imel on kredit že od prej.

Jaz bi naredila tako. Iskreno bi mu povedala, da imam nekaj privarčevano (brez konkretne vsote), vendar da želiš, da tvoj denar ostane tebi, njegova nepremičnina pa njemu.
Ker pa se zavedaš, da je kredit strošek, si pripravljena prispevati polovico za stroške in 2/3 za hrano. Zaradi lastnega dobrega občutka. Tako boš prispevala dovolj dodatnega denarja v skupni budžet in se dobro počutila, obenem pa bosta obdržala vsak svoje.
Ali pa recimo ti vsako leto plačaš skupni dopust in si tako olajšaš vest.
Drugače pa mislim da brezveze kompliciraš. Daj pač neko vsoto zraven k stroškom in je, če že ne veš kaj češ z denarjem.

ravno obratno je
delež odplačanega kredita v času veze (glavnica) se šteje za skupno premoženje
ne glede na to, kdaj je bil kredit vzet.

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]
saj bo stanovanje njegovo- čeprav teoretično res, gre še preostali kredit v skupno premoženje, ampak če ti recimo daješ si na stran tak znesek zase – kot on recimo plačuje kredita – potem ostane njemu lepo bajta tebi pa ta dnar na strani na trr-ju… v primeru,da gresta narazen… in so to čisti računi
in verjemi,d a si ti na slabšem – ti si brezdomec, on je zase lepo poskrbel…
čisto drugače bi bilo, če bi ti imela lepo svoje stanovanje, in bi se npr. iz njega selila, k njemu… in bi tega tvojega lahko lepo oddajala in bi imela še dodaten prihodek vidva skupaj… in v primeru slučajnega razhoda bi imela ti spet dom nazaj…
… tako pa nimaš nič – nimaš imeti kaj slabe vesti – niti najmanj ne – on je zase lepo poskrbel, ti si začasna obiskovalka, ki lahko vsak čas ostane brezdomka… kaj pa ta strah s katerim lahko živiš do konca svojega življenja? A to te nič ne najeda… mene bi to bolj… on kot rečeno lahko mirno spi, ti nikoli ne boš… če bi imela svoje stanovanje, in bi se iz njega selila k njemu, bi pa lahko mirno splala, ker bi vedela, da imaš vsak trenutek svoj dom in kam za iti…
… tak,d a res niti najmanjše slabe vesti nimaš za imeti.. ker si mnogo na slabšem kot on

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]

Ko bosta imela otroke, boš plačevala tudi za njih pol najemnine?

Mislim, da si s tem načinom razmišljanja na dobro poti k slabemu zakonu.


brez zamere, plačuješ pol stroškov, in to je to.
ali pa mu misliš najemnino plačevat? kakšna veza bi to potem bila?

to, kar si plačevala za najemnino, pa nalagaj na nek račun. če bosta šla narazen, bo ta račun tudi vse, kar boš imela.[/quote]

Tako zastonjkarka bi se počutila.
Drugače pa še plačuje kredit.[/quote]

No, to je pa pomemben podatek! Torej flet še ni njegov.
Kolikor on plačuje kredit, toliko ti dajaj na račun in šparaj. Če gresta narazen, je flet njegov, račun pa tvoj. V nasprotnem je pa tvoja polovica tistega, kar bo odplačal v času vajinega sobivanja.

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]

Ko bosta imela otroke, boš plačevala tudi za njih pol najemnine?

Mislim, da si s tem načinom razmišljanja na dobro poti k slabemu zakonu.[/quote]
ja res, to je pa tudi dobra poanta v celoti!

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]

Ko bosta imela otroke, boš plačevala tudi za njih pol najemnine?

Mislim, da si s tem načinom razmišljanja na dobro poti k slabemu zakonu.[/quote]
tale dva šibata oba proti 50
otrok ne bo, razen, če bo čudež

Kredit naj odplača sam, razdelita si samo tekoče stroške. Ker pa ti ne bo treba plačevati najemnine, prispevaj polovico tudi za vzdrževanje nepremičnine, kot so razna popravila inštalacij, beljenje, menjava dotrajane opreme…, čeprav to v primeru razhoda ne bo tvoje. Tvoje bo samo, če boš podedovala – torej če vaju smrt loči, in to njegova.

če je ona samo najemnica, potem razen osnovnih stvari kot je beljenje, ne skrbi za vzdrževanje fleta.
bo žarnice in pohištvo kar sam menjaval.

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]

Ko bosta imela otroke, boš plačevala tudi za njih pol najemnine?

Mislim, da si s tem načinom razmišljanja na dobro poti k slabemu zakonu.[/quote]

Potem, če se tvoja napoved uresniči, bova pa sigurno v časopisu z naslovom: 2 abrahomvca imata dojenčka

Tole se mi zdi, kar pošteno.

Tole se mi zdi, kar pošteno.[/quote]

v zgornji temi ena sprašuje, če vzame 100.000 za seks. Ti boš pa svojemu še plačevala za usluge.
Bodi vsaj tok pametna, pa imej še naprej prihranke na črno. Teh 250 evrov, ki jih daješ sedaj za najemnino, daj vsak mesec na stran zase.

New Report

Close