Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Pri nas, 25 let nazaj, je bilo tako, da sem si izposojala zvezke fizicno, ker ni bilo mobitelov in aplikacij in neta itd. Mama je sla k sosolki in sem prepisala in je nesla nazaj. Prepisovala sem sproti. Brez tezav. So bile pa cvetke, ki dolocenim niso hotele posojat zvezkov, drugim pa ja, odvisno kdo si bil in kako so se starsi razumeli med sabo. Seveda, ko so bili drugi odsotni, od katerih sem si izposojala, sem vrnila, kar se mi zdi edino logicno. Brez placila ali “dodatkov” v obliki bonbonier itd. Verjamem pa da je danes situacija ponekod kar huda, grozna.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno473, 03.05.2023 ob 07:14

Jaz sem v srednji šoli tako redno pomagala eni sošolki, ki je večkrat manjkala. Po končani srednji šoli sva šli študirat obe v Ljubljano. Doma so imeli stanovanje v Ljubljani, ki ga je za sostanovalstvo ponudila drugi sošolki, s katero sploh nista bili neki prijateljici. Mene še vprašala ni. Nekateri ljudje so sebični in pri teh je treba imeti rezervo tudi pri posojanju zvezkov.

Ponavad je tko. Tisti, ki skoz nekaj manjkajo so itak nezanesljivi, nedisciplinirani na katere ne gre polagat kart. Če bi bilo staršem jasno, da jim delajo medvedjo uslugo…

AVTORICA to razloži tisti zaostali kravi, ki je zadnjič mamo kritizirala, da namesto sina vse za šolo ureja, da bi si mogel sin sam zvezke sposoditi.

Kaj ne bi te učiteljice, ki itak predavajo snov, pripravile za manjkajoče v pisni obliki, če so že ostali tako čudni. Morajo imeti pripravljeno vsebino oz. program…

 

včasih so otroci manjkali zaradi bolezni in zapiske so si v glavnem urejali sami. sedaj pa zato, ker imajo razne statuse, se grebejo za boljšo oceno, potujejo po svetu……. mame, ki urejajo zapiske za svojo otročad, bodo morale razumeti, da nihče ne bo zastonj namesto njihovih sončkov delal.

Odgovor na objavo uporabnika
Izkoriščanje, 23.04.2021 ob 05:47

Ko gledam nazaj se spomnim pridnih sošolk in sošolcev. Tudi sam sem bil priden kot mravljica. Vsi so si od mene sposojali. In glej ga zlomka, tem večnim izkoriščevalcem je potem ratalo bolje priti skozi življenje, kot meni, pridnemu. Pač so sistem izkoriščanja skapirali že v rani mladosti.

In ja, pravilno je da se ne posoja. Znajdite se sami. Ali pa morda za zapiske plačajte, tako kot se to dela na faksu. Nismo več v socializmu. Če ne pa vprašajte učitelje. Oni so za to plačani, otroci zgleda da ne.

Priden po definiciji ne pomeni uspešen.

Definicija besede priden: slepo sledi navodilom drugih… in zato dobiš “pohvalo” da si priden. Vau, kakšen uspeh 🙂

Uspešen je tisti, ki je iznajdljiv in kreativen, kar je nasprotje od pridnega človeka.

Pomislite kaj svojemu otroku sporočate z besedo “priden”… “delej pa tiho bodi”  🙂

Osebno, res ne maram oznake priden. Naredi veliko škode pri otrokih.

Bog se usmili tistih, ki se jim to zdi normalno. Zaradi takih je svet tak, kakršen je. Greznica od ljudi dela greznico iz sveta. 🤮

Odgovor na objavo uporabnika
Zamisli se…, 08.05.2023 ob 10:05

Priden po definiciji ne pomeni uspešen.

Definicija besede priden: slepo sledi navodilom drugih… in zato dobiš “pohvalo” da si priden. Vau, kakšen uspeh 🙂

Uspešen je tisti, ki je iznajdljiv in kreativen, kar je nasprotje od pridnega človeka.

Pomislite kaj svojemu otroku sporočate z besedo “priden”… “delej pa tiho bodi”  🙂

Osebno, res ne maram oznake priden. Naredi veliko škode pri otrokih.

no samo v teh primerih bi se radi iznajdljivi okoriščali na račun pridnih. Nočejo pa plačat. Lahko je biti uspešen z izkoriščanjem drugih. Lahko se je nositi v vsak dan novih cenenih oblačilih, če ti jih ena Bangladešanka naredi napol zastonj, pa jesti banane, ki ti jih en lačen mestic nabere.

Odgovor na objavo uporabnika
asfrg, 08.05.2023 ob 11:22

Bog se usmili tistih, ki se jim to zdi normalno. Zaradi takih je svet tak, kakršen je. Greznica od ljudi dela greznico iz sveta. 🤮

ja lej no, cel mon pljuva po tapridnih, da ne bodo uspešni v življenju, ker se ne znajdejo. Potem se pa najdejo pridni, ki se tudi znajdejo in začnejo služiti z zapiski že v osnovni šoli, takrat pa pogrom nad njimi. Kaj bi torej radi?

Izpostavi tistega šupka od fotra na naslednjem roditeljskem sestanku. Naj se javno ve, kakšna p**** je.

Sicer pa ja. Tudi pri nas se zvezki ne posojajo več v fizični obliki, ampak si jih otroci pofotkajo in pošljejo po viberju.

Bolnik.

Odgovor na objavo uporabnika
Pismonono, 23.04.2021 ob 19:54

Ne boš verjela, vse šole v Slo imajo tudi spletne učilnice, na katere prideš z geslom in dostopaš do vsebin.:)
[/quote]

Na papirju mogoce ja, v praksi pa zagotovo ne.. Da jaz ali moj otrok kaj takega omeni svoje uciteljici, bi jo po moje pobralo od smeha..

Spletna učilnica? Kaj pa je to? Pejte si pogledat spletno stran OŠ Ketteja in Murna. Tam so ostali v kameni dobi, vrh tega pa boste težko našli večje lenobe od učiteljev.

Odgovor na objavo uporabnika
Veste kaj pa meni gre na pajtl, 23.04.2021 ob 11:01

Oroka ni cel teden, od učiteljice dobijo en kup delovnih listov, potem pa učiteljica namesto, da bi jih poslala prazne na mail, reče, da jih naj pofotkamo si od ostalih…a izpolnjene?

Točno to se dogaja na OŠ Ketteja in Murna v LJ, ki je verjetno ena najbolj zanikrnih OŠ v Ljubljani z v povprečju najbolj zanikrnimi in lenimi učitelji (vsa čast par izjemam). Imamo lopolis (plačljivo verzijo), v katerega naj bi učitelji vpisovali stvari, kaj je za nalogo ipd, pa je skoraj popolnoma prazen. Na mejle največkrat sploh ne odgovorijo. Itd. In tako delamo čarovnije s fotkami že izpolnjenih delovnih listov. O kakšni spletni učilnici pa lahko samo sanjamo.

Odgovor na objavo uporabnika
natalna karta, 08.05.2023 ob 11:26

no samo v teh primerih bi se radi iznajdljivi okoriščali na račun pridnih. Nočejo pa plačat. Lahko je biti uspešen z izkoriščanjem drugih. Lahko se je nositi v vsak dan novih cenenih oblačilih, če ti jih ena Bangladešanka naredi napol zastonj, pa jesti banane, ki ti jih en lačen mestic nabere.

Namen šolskega sistema je ustvarjati vodljive in pridne ljudi, ki delajo za  povprečno plačo in vestno plačujejo davke 🙂

Pridne ljudi se je in se jih vedno bo izkoriščalo v šoli, službi, življenju,…  zato se jih ustvarja. Pa verjemite mi, da tisti, ki jih ustvarja, sigurno nikoli ni spadal med “ta pridne”.  Kaj pomeni, da smo slovenci pridni delavci? Ja da smo hlapci a ne.

 

Kar se posjoanja zvezkov tiče, če ti jih “ta pridni” ne posodijo, slikajo, skopirajo,… naucis otroka, kako in kje se snov poisče drugače, to je znanje ki nekaj je vredno… ne pa jokanje in stokanje po forumih, pri sosedih, kolegih,… to ni ravno lep zgled… Ali mogoce narobe  razmisljam?

Otrok mora sam zapisat, kaj je za nalogo, ne pa, da bi to učitelj moral objavljati. Če si manjkal, vprašaš sošolca. Vi bi pa še radi, da vam prazne vaje po mailu pošiljajo? Pa kaj še?

Odgovor na objavo uporabnika
Kapitalismus, 23.04.2021 ob 05:40

Že mali vedo da so sošolci konkurenca. Ni več socializma ljubica.

Zelo zalostno. Moje vnuke, ki so ze čez dvajset, smo skupaj z njihovimi starši vzgajali,da je empatija, socutje do bliznjega in zivali, postenost..osnovna vrednota dostojnega cloveka. Prav to privzgajamo ze od njegovih rosnih let tudi  nasemu najmlajsemu  devetletniku . Zelo me boli, da vecina starsev zanemarja to osnovno starsevsko vzgojo.

Odgovor na objavo uporabnika
res, 23.04.2021 ob 10:27

sem ena takih, ki so imele vedno urejene zvezke in lepe ocene, zato mi vsi sošolci vedno težili, če jim lahko slikam, posodim ali prekopiram zvezke. in če ti to nekdo stalno nabija, ti gre na živce, sploh če zvezek posodiš in ga SPLOH NE DOBIŠ NIKOLI NAZAJ ali pa ga dobiš nazaj v katastrofalnem stanju (beri: polit / umazan). in to se mi ni zgodilo samo enkrat. tako da se mi zdi kar prav, da zvezkov ne posojajo. jih čisto razumem. če gledam nazaj, tudi zdaj jaz ne bi. to je samo izkoriščanje, od katerega nimaš nič.

Brez besed.

Ne gre za spremembo vrednot temvec za teptanje le-teh. Nova pravila iz sebicnih razlogov, ki pa veljajo sedaj niso vrednote 😏

Pomilovanja vredna izjava.

Odgovor na objavo uporabnika
Katja994, 08.05.2023 ob 14:52

Otrok mora sam zapisat, kaj je za nalogo, ne pa, da bi to učitelj moral objavljati. Če si manjkal, vprašaš sošolca. Vi bi pa še radi, da vam prazne vaje po mailu pošiljajo? Pa kaj še?

Ja, točno to bi radi. Kaj pa je problem lenobi leni poslati mejl. Itak ma zadevo na računalniku. Dela par ur dnevno, priprave so larifari, ker vec let šprudla ene in iste stvari vključno s testi, ki si jih v najboljšem primeru izmenja z drugim učiteljem istega predmeta, če že ne skopira kaksnega štofa z neta, po možnosti še neustrezno. Sam sem pri učiteljici Ang najdeval slovnične napake v njenih materialih. Če je za vas to normalno, zame ni. Ta šola je že tako preobsežna, preveč je vsega, nič se ne utrjuje, samo naprej se divja, gnili učitelji pa vse delajo tako, da je ja vse še težje. Je res tak problem prej kot par dni pred testom povedat, kaj bojo pisali? Poglejte si učbenik za Ang v 7. razredu, kako je to vse nametano. Je res tak problem biti bolj konkreten? Dati seznam nepravilnih glagolov, ki jih je treba vedeti? Zakaj je treba otrokom še dodatno greniti življenje s svojo lenobo in zanikrnostjo????

Pa ja, sedaj naj učitelji za vsakega učenca, ki manjka/šprica še mejle pošiljajo? Pri nas je bilo tako: sošolec, ki je bil pri pouku, je vzel tudi izvod delovnega lista za sošolca, ki je bil odsoten, in mu ga izročil, ko se je spet prikazal v šoli. Tako preprosto! Naj se otroci tudi kaj sami organizirajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ah, daj, 08.05.2023 ob 23:48

Pa ja, sedaj naj učitelji za vsakega učenca, ki manjka/šprica še mejle pošiljajo? Pri nas je bilo tako: sošolec, ki je bil pri pouku, je vzel tudi izvod delovnega lista za sošolca, ki je bil odsoten, in mu ga izročil, ko se je spet prikazal v šoli. Tako preprosto! Naj se otroci tudi kaj sami organizirajo.

pri vsem tem egoizmu se na to ni za zanasat. Sicer pa obstajajo spletne učilnice. Jaka muda je tja naložiti gradiva. Tistemu učitelju, ki je do tega, da bi se otroci kaj naučili, to ne bi smel biti problem, tistim, ki bi samo vlekli plačo za čim manj dela, pa je seveda vsaka stvar odveč. Je pa naloga učitelja, da priskrbi materiale, ne naloga sošolcev.

In še nekaj: ko pride učenec nazaj v šolo, je kup tekoče snovi za delat. A zdaj bo pa on reševal stare delovne liste??? Ko je bil doma bolan in bi lahko sproti delal, mora pa gledat v luft, ker ne dobi materialov??? Ok, zvezki se pofotkajo in prepišejo sproti. A delovne liste, po možnosti izpolnjene, bojo pa manjkajoči kar čez tisto izponjevali?? Ma ne je j***.

Odgovor na objavo uporabnika
Frlafrla, 09.05.2023 ob 05:49

pri vsem tem egoizmu se na to ni za zanasat. Sicer pa obstajajo spletne učilnice. Jaka muda je tja naložiti gradiva. Tistemu učitelju, ki je do tega, da bi se otroci kaj naučili, to ne bi smel biti problem, tistim, ki bi samo vlekli plačo za čim manj dela, pa je seveda vsaka stvar odveč. Je pa naloga učitelja, da priskrbi materiale, ne naloga sošolcev.

Sem učiteljica. Če je v razredu npr. 20 učencev, skopiran 20 delovnih listov. Če npr. manjka Franček, na delovni list s svinčnikom napišem njegovo in ga ta list čaka v mojem predalčku ali pa ga dam njegovemu bratu, sestri, sošolcu, če je tako dogovorjeno.  Zapiske snovi je ena učenka fotografirala in jih odlagala v skupen klepet. Eni učenci, pa seveda njihovi starši, se nikoli ne zahvalijo  in jim je vse samoumevno, drugi cenijo to in so tej učenki hvaležni. Spodbujam sodelovanje, medvrstniško pomoč.

 

New Report

Close