Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ko žleht ljudje vate načrtno kašljajo

Ko žleht ljudje vate načrtno kašljajo

Na internetu kroži ogromno posnetkov, kako ljudje načrtno pljuvajo v kljuke, gumbe na dvigalih, vse z namenom, da bi načrtno okužili čimveč ljudi…. na preidimo v realnost.

V Italiji svetujejo ljudem, da naj se ljudje držijo na razdalji vsaj 1 meter od drugega – ker se tako zmanjša možnost za prenos. Na Kitajskem se tega držijo, tudi ko plačujejo v Wuhanu. Če bi se v Italiji tega držali pred časom, danes ne bi imeli take epidemije, ko so izvedeli za prve obolele.

Ampak pri nas, pri nas, ne, mi se pa tako ne gremo (mi moramo pa ponoviti vse napake, ki so jih ponovile že druge države, jih moramo obvezno še mi). Pri nas pa kontra. Grem v trgovino in potem trgovka, ki je ful počasna in se ful obira, reče, da naj hitreje ljudje zlagajo stvari na pult, kar pomeni, da naj se nagnetemo kot sardine en za drugega. Spredaj pa en Kitajc. Tega Kitajca sta se dva držala kot klopa. Jasno sta hotela dati vedeti, da se ne bojita, ker je bilo res očitno. Jaz nikoli ne stojim v vrsti nekomu tako za hrbtom oziroma tako blizu.

In ker naslednji v vrsti stoji približno meter od njih, gre en izmed teh dveh nazaj proti tej osebi, ki stoji dalj, kot da vzame vrečko (za to moraš iti nazaj, če si precej spredaj) in kašlja v to osebo.

BOLJ KOT KORONE SE BOJTE ŽLEHT LJUDI. Ti vas bodo namerno okužili, če so sami okuženi. Na svetovna priporočila se pa požvižgajo. Tisti Kitajc je pa samo gleda naprej. Ni gledal ne levo, ne desno, samo naprej, pred seboj.

Skratka pri nas se obnašamo, če mam jest korono, jo moraš met tudi ti! Namesto, da bi dali pred blagajno listek, npr. črto, kdaj je naslednji na vrsti.

Ker tale korona je tako blaga, ker to je samo prehladek, gripicia, a ne strokovnjaki, ki samo 20 ljudi za 4 tedne priklopi na aparate, če jih zboli 100. Samo 20 od stotih bolnih jih konča na aparatih…. samo, a ne?

Ljudje so žleht, bojte se žleht ljudi in NEUMNIH in naivnih ljudi, ki podcenjuje situacijo, tako kot so jo v Italiji!

Realnost je pa taka, da zdravnik dela po 4-5 dni brez prestanke. Vpoklicali so upokojeni, 6 od 21 je bolnih za korono…. tle pa načrtno kašljajo v ljudi, ker se drži priporočenega 1 metra, kot to sedaj, šele sedaj svetujejo v Italiji, ko se je že vse razširilo.

Aja, pa jest mam tudi gripo ali virozo (tisto s čemer so se vsi okužili), že bolj pri koncu, samo še malo kašljam sem pa tja…. Ne več toliko kot prej, pa iz nosa mi tudi ne teče več. Samo še zebe me, pa malo kašljam, dober teden po gripi ali karkoli že….

Tko da,…. kje imajo ljudje pamet.

Tko da upam, da ste dojeli, kje je keč…. če delaš pred seboj prazen prostor, to nujno ne pomeni, da se bojiš Kitajca, ampak da mogoče imaš pa gripo sam!

Bedaki. In izzivajo okužbo, mislijo pa, da delajo kontra.

sta se tista dva Kitajca držala zato, ker sta bila njegova telesna stražarja? Sem vidla zadnjič en nobel avto v njem kitajski par iz avta pa ena belka v štacuno.
Ni jim lahko te dni med butastim folkom, ki ne loči med dnevom in nočjo. Kot, da je nek navaden Kitajec, ki morda svoje domovine ni videl že več let avtomatično kužen. Morda je je, morda ni. Tako kot vsi mi.
Razdalja je pa smiselna tako kot umivanje rok. Veliko ne pomaga škodi pa tudi ne.


Se popolnoma strinjam s tabo. Ta hudobija bo naredila veliko škode, saj je kar nekaj takih med nami, ki so (bodo) namerno širili virus naprej. To pa vse po načelu: če sem že jaz zbolel, zakaj ne bi še drugi….
Pravilno je napovedal upokojeni zdravnik: Ni vprašanje ali boste dobili ta virus, ker je prepozno za ukrepanje in je storjeno že preveč napak. Dobili ga boste VSI! Na vseh vas je samo, da skrbite za svojo varnost in higieno, da ga boste dobili čim kasneje, saj virus počasi izgublja na svoji agresivnosti: Namen virusa ni, da ubije gostitelja, temveč da ga okuži in živi z njim.


Se popolnoma strinjam s tabo. Ta hudobija bo naredila veliko škode, saj je kar nekaj takih med nami, ki so (bodo) namerno širili virus naprej. To pa vse po načelu: če sem že jaz zbolel, zakaj ne bi še drugi….
Pravilno je napovedal upokojeni zdravnik: Ni vprašanje ali boste dobili ta virus, ker je prepozno za ukrepanje in je storjeno že preveč napak. Dobili ga boste VSI! Na vseh vas je samo, da skrbite za svojo varnost in higieno, da ga boste dobili čim kasneje, saj virus počasi izgublja na svoji agresivnosti: Namen virusa ni, da ubije gostitelja, temveč da ga okuži in živi z njim.
[/quote]

Vecje zlobe od tega da se nacrtno skurvas in nekoga zavrzes za silvestra ni. Ker sta mi to nardila 2 tipa se mi res jebe za kihajoce in nekihajoce ljudi.

Ko najdeš novega tipa, bodi za Silvestra doma!

Takega mora varnostnik nagnat iz štacune.

Si vis pacem, para bellum.

Jaz pa dvomim, da bi kdo načrtno kašljal v ljudi in jih hotel okužiti. Če že, je pa to gotovo izjemno redko. Ne pravim, da ne obstajajo tudi taki zlobni posameniki, ki se naslajajo nad tem, da bi ljudje okrog njih zboleli in morda celo umrli. Mislim pa, da gre v večini primerov za neumnost in primitivizem. Dokaz za to je, da v času gripe in prehladov veliko ljudi, mlajših in starejših, kašlja v zrak, ne da bi dali roko oz rokav pred usta. To sem opazila povsod, v trgovini, v kinu, gledališču., na avtobusu. Kašljajo ti dobesedno za vrat ali te okašljajo direkt v obraz, ko gredo mimo. To se je dogajalo že pred tem virusom in ne mi reči, da so vsi ti hoteli koga namerno okužiti. Pač so tako navajeni, nič ne mislijo in zdaj se tako obnašajo tudi naprej! Nekoliko pa k temu pripomorejo tudi tisti bolj osveščeni, ki takim osebam nič ne rečejo. Če bi osebi, ki kašlja v ljudi, več ostalih povedalo na glas, kar jim gre, bi jih bilo sram in bi se zamislili. Drugič bi dvakrat premislili, seveda tisti, ki tega ne delajo nalašč, ampak nič ne mislijo. Bodimo malo bolj korajžni, no! Če so oni tako brezobzirni, da jim ni mar za druge, je najmanj, kar lahko storimo, da jih na to opozorimo! In to naglas, da bodo vsi slišali!


V tvoji buči se pa ne vrti v pravo smer, skuliraj se.


V tvoji buči se pa ne vrti v pravo smer, skuliraj se.
[/quote]

:::)))))

Bi se kar strinjala. Je sodelavko ravno par dni nazaj klicala hči da ne gre več v šolo,. Pa ne zato ker bi se počutila ogroženo v šoli, ampak ker na LPP polno ljudi kašlja . Tako da jo sedaj razvaža. V bistvu se to skoz dogaja, ne samo zdaj ko je koronavirus. Ljudje na pol bolani hodijo okrog in okužujejo druge.

Bojte se gobavosti, v srednjem veku so jih izločili. Umrli so od lakote. Korona pa napade samo upokojence, zato ker so vam odveč, hvala bogu, čas gre naprej in vsi se staramo. Nihče ne uide.


Tudi pri nas ne bo nič drugače….

https://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje/s-koronavirusom-namenoma-hodil-po-barih-in-siril-bolezen-video-520369?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Content{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2bexchange

Sem to recimo tudi danes konkretno doživela, sicer ne v trgovini, ampak na sprehodu.

Po nekaj km hoje, se usedem na klopco, prej jo posprejam z dezif.sprejem.
Starejši par, in še ena punca se takoj prisedejo, okrog mrgolijo klopice.
Očitno so videli da je “razkuženo”. 🙂
Starejši par – moški začne kašljat, vidno bolan,…da sem se v sekundi vstala in šla svojo pot.
Žleht, da se skašlja in usede na klop, 20 cm od tebe :((

Sploh ne vem kako bolni hodijo okrog, kašlja in ves poten, a se ne boji pljučnice zase, če ga za druge ne briga.

Tipični znaki korone. Znojenje in kašelj, ne pa tudi smrkanje.

New Report

Close