Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kobal pri Zvezdani

Kobal pri Zvezdani


Kaj pa je povedal takega? Povedal je samo, kako so Slovenci grozni. Sita sem retorike, kjer se vsako slabo lastnost označuje za slovensko, kot da je drugje kaj drugače. Pa kakšno vezo ima tu ravnatelj, recimo za tega ravnatelja sem izvedela šele po samomoru in zdaj kao ne smem nikogar več kritizirat, ker je to zlobno. Vem samo, da je bilo Kobala povsod ogromno, v prime time oddajah in da je za prevedeno predstavo dobil neko nagrado, ki jo običajno dobijo novi ustvarjalci. To nič ne spremeni mojega mnenja o njegovih delih, sicer ga ne spremljam (sem pa pred kratkim videla reklamo za nov projekt, KREPKO oglaševan oz. videla sem, ker je delno povezan z mojo službo), ampak če ga vidim, mi bo njegovo delo morda všeč, morda ne, skratka incident ne bo vplival. Menda mu nihče ni prepovedal ustvarjati, lahko počne, kar hoče, je svoboden človek, še vedno ima veze, ki jih novi ustvarjalci (logično še) nimajo, ne vem, kaj je sploh problem, projekte ima še vedno. Hkrati pa ostaja dejstvo, da je prevedel eno predstavo in se zlagal – not cool. A to bi se moralo zdaj zbrisati iz kolektivnega spomina oz. ne razumem, kaj bi bilo potrebno narediti, da bi bilo prav. Prepovedati spominjanje tega?
[/quote]

Aja pa povedal je še nekaj sekund naprej, da če ti je kot Slovencu slabo, da potem privoščiš, da je tudi drugemu (predvidevam, da je mišljeno njemu – Kobalu) slabo. Res inspirativno. Sicer pa ja, meni ni ravno extra super trenutno. To pomeni, da moram zdaj vse ostale (oz. njega) samo hvalit, ker sicer potrdim stereotip zavisti in privoščljivosti.

Ta tip je že pred tem serijsko kopiral od italijanskih komikov, pri plagiatu ga je pač malo zaneslo. Oddaje pa nisem gledal, tako da je ne morem komentirati

Ma ja, če ga ne bi dobili, sedaj ne bi bilo potrebe po krokodiljih solzah. Ta retorika je precej znana za našo sfero. Mavec plagiat? Oh ups. Ex duhovnica plagiat. Oh ups. Kobal plagiat. Oh ups. Tisočero EUR za papirčke, ki se pretvarjajo, da so maske, ki zadržujejo korono? Oh ups, vi ste debilni, maske so dobre. Konoplja? Svetlana +1 🙂

In tako naprej.

Pa kje se najdete no? Tip je glumac, niti ne preveč dober in vas vozi scat kot bejbije! Njemu je žal samo zato, da so ga dobili in popolnoma nič drugega.

Mojca Mavec, dokazano tatica tujih člankov, ostaja nekaznovana, Vida Žabot za enako krajo intelektualne lastnine pa se celo samoizgnala v Italijo, ker je bil psihični pogon nanjo prehud.

Pa ni šimfala ljudi, kot sta to počela Mavčeva in tale mister, ki sta bila za to predobro plačana vse to obdobje.

So pa vsi trije za kozlat.
Enako Alenka Bratušek, ki je pokradla intelektualno lastnino za svojo magistrsko nalogo.
Zopet nič kaznovana.

Vatli kraj so pač različni.
Že umori so bili.
Bojan Adamič ni nikoli odgovarjal za umor, ki ga je storil pri belem dnevu, vsem na očeh.
Cilj posvečuje sredstva.
[/quote]

Za kozlat? Mogoče si tudi ti za kozlat ali pa si brez grehov in brez napak.Najbolje, da študiraš pravo in deliš svojo pravico.Ki mogoče ne bi bila pravica, ampak prasica.

Nekje je bilo enkrat napisano, da je tudi Tv poper izviral iz J Italije. Le imena, zemljepisne značilnosti so bile spremenjene. Ni bilo pa dobesedno kopirano, je bilo rečeno.

Janez Janša (T. Blair) plagiat? Oh ups 🙂

Nekje je bilo enkrat napisano, da je tudi Tv poper izviral iz J Italije. Le imena, zemljepisne značilnosti so bile spremenjene. Ni bilo pa dobesedno kopirano, je bilo rečeno.
[/quote]

Kaj pa ni kopirano , lepo te prosim? Še Madona ima v pesmi par taktov od Abba….

He he, kako vse dobro veš…Sklepaš to po sebi?


Kaj pa je povedal takega? Povedal je samo, kako so Slovenci grozni. Sita sem retorike, kjer se vsako slabo lastnost označuje za slovensko, kot da je drugje kaj drugače. Pa kakšno vezo ima tu ravnatelj, recimo za tega ravnatelja sem izvedela šele po samomoru in zdaj kao ne smem nikogar več kritizirat, ker je to zlobno. Vem samo, da je bilo Kobala povsod ogromno, v prime time oddajah in da je za prevedeno predstavo dobil neko nagrado, ki jo običajno dobijo novi ustvarjalci. To nič ne spremeni mojega mnenja o njegovih delih, sicer ga ne spremljam (sem pa pred kratkim videla reklamo za nov projekt, KREPKO oglaševan oz. videla sem, ker je delno povezan z mojo službo), ampak če ga vidim, mi bo njegovo delo morda všeč, morda ne, skratka incident ne bo vplival. Menda mu nihče ni prepovedal ustvarjati, lahko počne, kar hoče, je svoboden človek, še vedno ima veze, ki jih novi ustvarjalci (logično še) nimajo, ne vem, kaj je sploh problem, projekte ima še vedno. Hkrati pa ostaja dejstvo, da je prevedel eno predstavo in se zlagal – not cool. A to bi se moralo zdaj zbrisati iz kolektivnega spomina oz. ne razumem, kaj bi bilo potrebno narediti, da bi bilo prav. Prepovedati spominjanje tega?
[/quote]

Da ga ne spremljaš.Zato je tudi tvoj sestavek slabo utemeljen, sestavljen iz nekih tvojih predvidevanj in nekih trenutnih občutij.Nič konkretnega.Kolektivni spomin? Daj no mir…Za večino ljudi je bil ta dogodek brez osebnega vpliva.

Vedno sem ga rad gledal/poslušal in se od srca nasmejal. Še bi ga, če bi nastopal. Ljudje pa kot ljudje, nas včasih zanese tudi nakakšno stranpot, izgubimo stik z realnostjo in smer. Iz tega ne bi delal drame. Vedno sledi streznitev in nato pot naprej. Želim mu vse dobro.

Oddaje nisem gledala. Ne glede na plagiat mi njegov humor ni bil nikoli smešen.

Sem gledala oddajo.
Zdi se mi, da je tip še vedno v depresiji in zato govori in čuti take stvari. Kaj pa ima še za izgubit?

Zatežen, nesmešen.
Bo nadaljevanje v isti smeri kot Williams?

Glede na to, da sta oba igralca, sta kar dobro naredila. Pravzaprav, včeraj sta bila res dobra.

Delo že objavlja reklamo na fb ( enkraten nastop z Devetakom). Kako se poklapa, včeraj “omenjeno” pri Zvezdani, danes pa že v Delu).
Da ne bo pomote, mu čisto privoščim. Samo ne potem jokat, da mu ni do nastopanja, da bo to bolj slučajno enkrat:)).

Zdi se mi, da je Kobalu samo žal, da so ga dobili in nič drugega. Je pa jezen na gledališča, ki so mu zaprla vrata in zdaj ga boli k….. Pajade. Z veseljem bi nastopal, če bi lahko. Se je pa pojavil v Zvezdanini oddaji, da si naredi reklamo. Nič drugega. Najlažje se je na Slovence spravit, kakšni da smo. Naj pogleda sebe, goljuf lažnivi! Pa bil je v depresiji….ko je naredil plagiat. Larifari no…..

Ja, točno tako.

Točno tako, ena figa toel postavljanje…zlagano. pri teh eltih pa sploh …

To se pa ne spomnim, se je Mojca Mavec kdaj opravičila ali se je samo pometlo pod preprogo?

Oddaja TV poper se je najbrž zgledovala po zelo gledani italijanski ‘Striscia la notizia’, nikakor pa to ni kopirana oddaja. Spremljal sem oboje oz. italijansko še vedno spremljam – je kritično zabavna oddaja, ko jih kamermani in novinarji večkrat skupijo od kritiziranih osebkov.

samo to rečem – iskreno se je opravičil plačal svojo kazen, zgodba je končana. zasluži si vso spoštovanje in vse lepe želje za naprej…
Predvsem pa posebno priznanje in spoštovanje – ker je eden redkih, če ne edini od znanih Slovencev priznal svojo napako in plačal zanjo.

Gospod Kobal v mojem imenu vse dobre želje za naprej iz srca!

O okusih nima smisla debatirati, ker smo si ljudje zelo različni. Enim je všeč in ga z veseljem gledamo, drugim pač ne in ga ne gledajo.

Kaj bi pa ostali znani Slovenci morali priznati, če niso nič naredili? Peščica kopipejserjev je bila razkrita in on je v bistvu prepisal največ, celo delo?

New Report

Close