Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kokoši, katero telenovelo priporočaš

Kokoši, katero telenovelo priporočaš

Sicer pa, da se vrnem k bistvu, TOREJ KATERO TELENOVELO PRIPOROČAM.

(Tiste ki jih ponovno na Evi ponavljajo si že videla, tako da ne bom o njih.)

 

Razen njih je edina dobra telenovela, ki jo trenutno vrtijo na TV brazilska SRCE DIVJEGA PANTANALA(Pantanal) na HRT1. Hrvaščina je zelo podobna slovenščini in se hitro navadiš in zastopiš vse.

 

Dogaja se v odmaknjenem koncu brazilije, ki je očitno dostopen le z letalom. Kazalo je sina in očeta tam od leta 80ih let pa do 2000 kako sta udomačila divjo govedo. Oče se je duhovno povezal z govedom in odšel v gozd in se ni vrnil nazaj. Spremenil se je v anakondo. Sinu pa se je rodil “glavni junak”, ki pa je z mamo odraščal v mestu. Potem je kazalo indijanko in njenega moža, ki sta iskala svoj prostor pod soncem, svojo zemljo. Iz vse povsod so jih pregnali in jim enega za drugim ubili tri sinove. Moža je zavračala a vseeno je popustila in zanosila in rodila glavno junakinjo. Nato so moža ubili. Nato so ubili še njo.

 

Lahko vidite kako so jo ubili, če imate ogled za 7 dni nazaj. Nadeljevanka je ob 12:20 na HRT1. In imaš še dobre 4 ure da uloviš/ulovite ta del.

Ko so jo ubili se je spremenila v jaguarja(Pa čeprav se je imenovala “Maria DivjiBik”). Saj se je že prej povezala z jaguarko z mladičem, ki jo je srečala v goščavi. Po vseh štirih je šla do nje in se ji zazrla v oči. Zdaj pa glavna junakinja živi z nemim dekletom, ki se samo pretvarja, da je nema v resnici pa ona stoji za umorom od matere glavne igralke. Ubil jo je njen služabnik.

Dedek ki se spreminja v anakondo pa je odvlekel dva od moirilcev v reko in ju požrl.

 

Če pogledate epizodo za 6 dni nazaj ki je bila prejšnjo sredo, je na koncu legendaren prizor, kjer sin pride iz mesta k očetu in na zabavi, ki so mu jo pripravili v čast zavrne, da bi jedel meso divjega udomačenega goveda saj pove, da je vegetarjanec. Ljudje sploh ne vedo kaj je to. Oče je v šoku in tudi vsi ostali, ko sin pove, da ne je mesa. In da je to iz etičnih principov.

Zavrnil je meso, pa čeprav vso njihovo bogastvo temelji na vzreji goveda. To je bil hud šok.

Enostavno legendarno, zelo smešna scena po kateri takoj vidiš, da so telenovele(seveda latinsko ameriške) nekaj najbolj orginalnega na televiziji.

 

Če pa pogledate epizodo od zadnjega petka, pa na začetku prizor, ko se glavna junakinja sreča s svojo mrtvo materjo, ki je zdaj jaguar.

 

Vau udomačenega JAGUARJA uporablajo kot igralca. Nisem sploh vedel, da je možno udomačiti jaguarja.

 

 

Skratka zanimiva telenovela.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🎆🎇🎆🎇🎆🎇🎆, 31.01.2023 ob 06:16

 

Ja je bila uredu telenovela AMOR BRAVIO. “Esmeralda” je dobro odigrala zlobnico ISADORO.

 

Se še spomnim njenega grozljivega konca, ko ji je drugi zlobec, ki mu je odrezala jezik vrnil z enakim. Zvezal jo je, ji odrezal jezik, ji iznekazil roke, jo posilil, polival s kislino v tisti hotelski sobici. Ko so jo našli zaposleni, pa so jo ovili v rjuho in jo odvrgli v gozdu, saj niso hoteli slabe reklame za svoj hotel. Verjetno je v Mehiki res mogoče, da tako bogat gost konča.

 

.https://www.youtube.com/watch?v=DqZBrBJaqdc

 

 

(Vsekakor veliko boljša telenovela od bolj popularne V imenu ljubezni, kjer je tudi Esmeralda igrala zlobnico.)

Res to nekateri gledate? Žal mi je, da sem odprla link. Nikoli nisem gledala telenovel in si nisem mislila, da se v njih takšne stvari dogajajo. Jaz ne bi te brutalnosti dovolila videti niti mojemu 15 letniku.

Odgovor na objavo uporabnika
moro bom imela, 31.01.2023 ob 12:36

Res to nekateri gledate? Žal mi je, da sem odprla link. Nikoli nisem gledala telenovel in si nisem mislila, da se v njih takšne stvari dogajajo. Jaz ne bi te brutalnosti dovolila videti niti mojemu 15 letniku.

Truplo na koncu posnetka je res grozljivo. Kaj se ji je zgodilo?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🎆🎇🎆🎇🎆🎇🎆, 24.01.2023 ob 16:21

Odgovor na objavo uporabnika
Zapuscena, 24.01.2023 ob 16:02

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🎆🎇🎆🎇🎆🎇🎆, 24.01.2023 ob 14:59

Ja SIEMPRE TE AMARE je bila NAJBOLJ GLEDANA telenovela v Sloveniji(v Mehiki neuspešna), ki je po gledanosti prehitela celo Esmeraldo. Gledali so jo vsi, moški in ženske, vsi so občudovali njen čar in ikonične zlobneže. Ni inteligentna ali na visokem nivoju, vesekakor je šund. Ampak če obstaja cenen šund, je SIEMPRE TE AMARE okusen in dober šund.

ROBAT MOŠKI ki poskuša ubiti glavno junakinjo je v resnici GLAVNA ZLOBNICA / obožujem to sceno ko si faco(masko dol potegne):

 

.https://www.youtube.com/watch?v=Sp-gJa1nERc

 

Od Gildinih umorov mi je pa najboljši tatretji:

.https://www.youtube.com/watch?v=zSBY_8VfI5g

(Avtorica naprej ne gledati, če si misliš nadeljevanko še pogledati)

 

 

Bom zdaj še napisal kaj si je kaj za pogledati…

Sem gledala Siemre te amare in meni se je proti nekaterim zdela na dokaj visokem nivoju. Zdaj gledam La usurpadoro in tako neumnega glavnega lika se nisem videla, zame je to komedija. Če primerjam naprimer Paulino z glavnim likom Victorie mislim da ni primerjave.

Je pa bilo kar nekaj dobrih telenovel, ki sem jih gledala kot otrok – Marimar, Ljubezenske vezi (o trojcicah), Kasandra, Preciosa, Maria la del Bario… Vseh naslovov se zdaj niti ne spomnim.

Ja saj pravim, da noben normalen ne zmore gledati “Zapuščena”. Kot sem zgoraj napisal, ko naštevam različne države in kakšne telenovele, da katastrofalne TURŠKE pomnoži “krat 2” in dobiš indijske.

Poznam vse telenovele, ki jih omenjaš. “SIMPRE TE AMARE” ni na visokem nivoju kar se realizma ali drame tiče, je pa na visokem nivoju kot “šund”. Obstaja slab in dober šund. In SIEMPRE TE AMARE je dober in očarljiv šund. Ikonična telenovela.

“La Usupadora” je dobra telenovela. Samo moraš vedeti, da je zamišljena do neke mere kot komična. In je namerno komična. Tudi CARLOS DANIEL ni zamišljen kot popolen moški, ampak je namerno zamišljen kot zelo nepopolen in nesposoben moški. Je dejansko na meji zaostalosti in brez žensk okoli sebe bi težko preživel.

Spomnim se neke scene, kjer PAULINA pride kot rešiteljica(kao sem vse uredila) pol ji pa drugi rečejo saj to bi se itak vse uredilo(kao kot brez tebe tudi) in ji je kar sapo vzelo. S tem so pokazali, da se za njeno požrtvovalnostjo in samozatajevanjem skriva tudi nekaj ega in kompleks boga, kao da hoče biti najboljša, odrešenica…

Če pozorno gledaš vidiš, da je vse to prikazano z določeno mero cinizma. Ne gre se pač za to, da bi bilo resno zamišljeno, da so naredili svetnico za glavno junakinjo itd… Je nadeljevanka kar inteligentna in se ne jemlje preresno, ni ravno enostranski prikaz. Vsekakor je ta scenarij delo inteligentne osebe, in tudi režiserka je morala imeti določen vpliv.

Jebeš mi mater, če ti nisi bolana, umsko bolana. Patološka umsko bolna oseba, ki se riba na očeta.

Sama sebi odgovarjaš, sama s seboj si pišeš, ne bi se ti več ukvarjala z otrokom, kot tapkala po PCju… idi ga malo  ateku povleči, tako kot si embicilno navezana nanj in on nate, da ti rešuje status, da se te sploh kater možakar usmili. Starec bi se te rad rešil, te oženil z enim papučarjem, zato desperatet izsiljuje tvojega darovalca sperme, če je to sploh njegov otrok da ostane s teboj. Živ bruh, denar ponuja za poroko, to še svet ni jemal. Samo, da se te nekdo usmili. Pa ni nor, da bi si dal dva okova na vrat.

Glej korejske.

Odgovor na objavo uporabnika
mnenje314, 31.01.2023 ob 17:09

Jebeš mi mater, če ti nisi bolana, umsko bolana. Patološka umsko bolna oseba, ki se riba na očeta.

Sama sebi odgovarjaš, sama s seboj si pišeš, ne bi se ti več ukvarjala z otrokom, kot tapkala po PCju… idi ga malo  ateku povleči, tako kot si embicilno navezana nanj in on nate, da ti rešuje status, da se te sploh kater možakar usmili. Starec bi se te rad rešil, te oženil z enim papučarjem, zato desperatet izsiljuje tvojega darovalca sperme, če je to sploh njegov otrok da ostane s teboj. Živ bruh, denar ponuja za poroko, to še svet ni jemal. Samo, da se te nekdo usmili. Pa ni nor, da bi si dal dva okova na vrat.

No toliko o temu kako pranoičen sem jaz.

Kot vidite sem očitno ženska z otrokom. 🙂

Vsaj tako pravi oseba, ki me v vseh temah obtožuje, da si pišem sam s seboj. :/

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5276, 31.01.2023 ob 17:23

Glej korejske.

Naprimer?

Še nikoli nisem videla na televiziji korejsko telenovelo. Niti filipinske ne, pa jih menda tam snemajo. Nevem zakaj naši strokovnjaki televizijci, ki izbirajo kaj bomo gledali menijo, da slovenskega gledalca ne bi pritegnile.

Jaz imam najraje argentinske. Pod pogojom, da niso komične, ker delajo boljše drame, humorja pa nimajo veliko.

Zaostala pipika gleda telenovele. Je ta sodčkasti sfrknjen lulek sploh moški? Kateri normalen moški pa gleda telenovele? Ta kura mora bit tud telesno oreng defektna, ne le umsko.

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz vem☝️, 01.02.2023 ob 13:48

Zaostala pipika gleda telenovele. Je ta sodčkasti sfrknjen lulek sploh moški? Kateri normalen moški pa gleda telenovele? Ta kura mora bit tud telesno oreng defektna, ne le umsko.

Kaj pa gleda normalen moški?

Eni imamo pač raje, da je akcija dobro narejena, da je tehnično dobro narejeno, da raje uporabijo prave kaskaderje namesto specialnih učinkov, da so zlobneži dobro napisani in odigrani liki. Včasih so pač delali dobre trilerje, danes pa gledamo telenovele.

Vsekakor pa razumem, da ste nekateri moški lahko tu bolj nežni in imate raje kake bolj “pomehkužene” stvari in da so telenovele za vas prekrute.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši🎆🎇🎆🎇🎆🎇🎆, 01.02.2023 ob 16:01

Kaj pa gleda normalen moški?

Eni imamo pač raje, da je akcija dobro narejena, da je tehnično dobro narejeno, da raje uporabijo prave kaskaderje namesto specialnih učinkov, da so zlobneži dobro napisani in odigrani liki. Včasih so pač delali dobre trilerje, danes pa gledamo telenovele.

Vsekakor pa razumem, da ste nekateri moški lahko tu bolj nežni in imate raje kake bolj “pomehkužene” stvari in da so telenovele za vas prekrute.

Seveda odgovorov nikoli ni, le dajanje ljudi v nič. 🙂 Mogoče pa je VIHARNI mislil, da je normalen moški zabit in gleda kaj bolj slaboumnega in ne inteligentnih, dobrih zadev, kot je telenovela, ki jo zgoraj priporočam na prošnjo avtorice. Samo to verjetno tudi ni mislil glede na to, da piše, da sem umsko defekten. 🙂 Mogoče je pa on to, pa se tega ne zaveda.

Odgovor na objavo uporabnika
Skrivam se, 01.02.2023 ob 13:37

Jaz imam najraje argentinske. Pod pogojom, da niso komične, ker delajo boljše drame, humorja pa nimajo veliko.

Vrteli so jih pred dvajsetimi leti in nikoli več.

Odgovor na objavo uporabnika
obožujem jih, 24.01.2023 ob 11:30

Zdaj gledam zadnje dele od Siempre te amare (sem našla na ennovelas, ker na youtubu je samo do 79. dela in sem tako vesela). Rada bi si ogledala kakšno podobno, starejšo, te novejše mi niso najbolj zanimive.
Kaj pa meniš o indijskih telenovelah (nisem še nobene pogledala, čeprav nekateri hvalijo serijo Zapuščena, ampak priznam – me ne mika). O turških pa raje ne bomo izgubljali besed.

Lahko tudi ostali predlagate kakšno zanimivo, ki ste si jo kdaj ogledali (špansko razumem, tako da ne rabim podnapisov).

Blagor tebi! Žal ne razumem špansko, še vedno pa upam, da jih Planet tv kdaj odkupi, mislim siempre te amare.. in Maria la del barrio tudi.

Odgovor na objavo uporabnika
anubis202, 02.02.2023 ob 00:55

Blagor tebi! Žal ne razumem špansko, še vedno pa upam, da jih Planet tv kdaj odkupi, mislim siempre te amare.. in Maria la del barrio tudi.

Tudi jaz razumem vse, pa nisem nadarjena za jezike. Angleško obvladam ravno toliko, da se lahko kaj zmenim, nemško kakšen osnovni stavek in tu se zaključi (pa sem se oba jezika učila). Špansko pa razumem popolnoma vse. Poglej si kakšno telenovelo ali dve, hitro se naučiš.

Kakšna nova telenovela za priporočiti?

New Report

Close