Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kolesarska kultura.

kolesarska kultura.

Ne gre za to, koliko prostora zavzema. Gre za to, koliko je nevaren predvsem sebi, svojim otrokom in seveda še ostalim udeležencem v prometu. Pri tako slabih in ozkih cestah je kolesarjenje kot ruska ruleta.[/quote]

Kakšnim svojim otrokom? Misliš tiste, ki vozijo otroke na kolesu? Na to se ne spoznam. Se pa strinjam,d a morajo biti paziljivi.
Torej, več bo kolesarjev, manj bo avtomobilstov, manj bo nevarno na cestah. Ob slabih cestah, več avtov, naredi še več zastojev, še več gužve, še bolj onesnažuje zrak.
Zdaj si pa predstaljaj: 100 avtov ali pa 100 kolesarjev? Kak zastoj naredi 100avtov? NOtri pa ljudi za dva busa ali pa za tri. Ampak ne, vsak se mora voziti s svojo rjavečo škatlo in zabasat cesto.[/quote]

Ej ti, suha rekreatorka sredi izpušnih plinov, pajkičarska histerija na nič zarustanem biciklu. Če se zgodi to, za kar navijaš, bo tvoj bicilkl moral bit registriran s plačano cestnino. Saj veš to, ne?

Kakšnim svojim otrokom? Misliš tiste, ki vozijo otroke na kolesu? Na to se ne spoznam. Se pa strinjam,d a morajo biti paziljivi.
Torej, več bo kolesarjev, manj bo avtomobilstov, manj bo nevarno na cestah. Ob slabih cestah, več avtov, naredi še več zastojev, še več gužve, še bolj onesnažuje zrak.
Zdaj si pa predstaljaj: 100 avtov ali pa 100 kolesarjev? Kak zastoj naredi 100avtov? NOtri pa ljudi za dva busa ali pa za tri. Ampak ne, vsak se mora voziti s svojo rjavečo škatlo in zabasat cesto.[/quote]

Ej ti, suha rekreatorka sredi izpušnih plinov, pajkičarska histerija na nič zarustanem biciklu. Če se zgodi to, za kar navijaš, bo tvoj bicilkl moral bit registriran s plačano cestnino. Saj veš to, ne?[/quote]

Kolo imam iz aluminja, zato ne rjavi.
Plačujem cestnino, zato ne skrbi :).

Kakšnim svojim otrokom? Misliš tiste, ki vozijo otroke na kolesu? Na to se ne spoznam. Se pa strinjam,d a morajo biti paziljivi.
Torej, več bo kolesarjev, manj bo avtomobilstov, manj bo nevarno na cestah. Ob slabih cestah, več avtov, naredi še več zastojev, še več gužve, še bolj onesnažuje zrak.
Zdaj si pa predstaljaj: 100 avtov ali pa 100 kolesarjev? Kak zastoj naredi 100avtov? NOtri pa ljudi za dva busa ali pa za tri. Ampak ne, vsak se mora voziti s svojo rjavečo škatlo in zabasat cesto.[/quote]

Ej ti, suha rekreatorka sredi izpušnih plinov, pajkičarska histerija na nič zarustanem biciklu. Če se zgodi to, za kar navijaš, bo tvoj bicilkl moral bit registriran s plačano cestnino. Saj veš to, ne?[/quote]

Aja, najraje pa kolesarim po Avstriji, kjer so sposobni avtomobilisti. Znajo prehitevat, znajo biti normalni šoferji. NIso tako balkanski kot ste eni v tej temi. Pač druga miselnost je tam gor. V tej temi pa ste se štempljali taki balkanski šoferji. Sem pa radovedna, če bi v Avstriji tudi imeli take izpade kot tule?
Res nenavadno, greš samo čez mejo pa čisto drugače sposobni šoferji tam gor.

kaj pa naj kolesar če je kolesarska steza neprevozna? pelje čez avtomobil/e? čaka če se bo/do lastnik/i avtomobila/avtomobilov blagovolil/i prikazat in umaknit svoje kripe? čaka na policijo? zbije vozičkarico? zapelje čez črepinje, predre gumo in tvega padec? če po tvoje ne sme po cesti? rešitve?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

kaj pa naj kolesar če je kolesarska steza neprevozna? pelje čez avtomobil/e? čaka če se bo/do lastnik/i avtomobila/avtomobilov blagovolil/i prikazat in umaknit svoje kripe? čaka na policijo? zbije vozičkarico? zapelje čez črepinje, predre gumo in tvega padec? če po tvoje ne sme po cesti? rešitve?[/quote]

Kaj, če kolesar, ko pelje po kolesarski, butne v drag avto in ga opraska, ker se je hotel pač peljati po kolesarski pa je šlo na tesno?

kaj pa naj kolesar če je kolesarska steza neprevozna? pelje čez avtomobil/e? čaka če se bo/do lastnik/i avtomobila/avtomobilov blagovolil/i prikazat in umaknit svoje kripe? čaka na policijo? zbije vozičkarico? zapelje čez črepinje, predre gumo in tvega padec? če po tvoje ne sme po cesti? rešitve?[/quote]

Kaj, če kolesar, ko pelje po kolesarski, butne v drag avto in ga opraska, ker se je hotel pač peljati po kolesarski pa je šlo na tesno?[/quote]

odvisno kaj mu krije kasko…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kaj, če kolesar, ko pelje po kolesarski, butne v drag avto in ga opraska, ker se je hotel pač peljati po kolesarski pa je šlo na tesno?[/quote]

odvisno kaj mu krije kasko…[/quote]

Le kje so redarji in policija, ko je treba štrafat avte, ki so parkirani na kolesarskih stezah.

glede ovir na kolesarski…..marsikje je steza za kolesarje in za pešce eno in isto…..pa vsi lepo vijugajo. tam kjer je avto ustavljen, se pač umakneš in po potrebi greš tudi na cesto, ti pa ta avto ne daje pravice, da ker bo mogoče nekje v ljubljani danes en avto parkiran na kolesarski, pa en pešec bo tam šetal, da ti voziš po cestah.

una našpišena kolesarka….lahko ti začnem jaz pisat kakšne se dogajajo s kolesarji na cesti zraven kolesarske……verjetno so hujše, kot te, ki jih ti naštevaš..
procentualno je več idiotov in prepotentnežev na kolesu kot v avtu……in ja, logično, da ti bo avtomobilist hupal, če delaš kolono v nedogled in se na primernem mestu ne umakneš, ali pa da vozite vštric, ker je to kao za vas bolj varno in se ne umaknete v kolono za nič na svetu…..da ne napišem kakšne kretnje izvajajo takšni kolesarji……pa bi lahko našteval cel dal……ta glavni prekrškarji pa so ravno rekreativni biciklisti, ki jim vsaka stvar na cesti sicer zjebe tempo in povprečje in zato delajo take, da še dobro, da toliko avtomobilistov pazi nanje, sicer bi že izumrli….denimo luči nima praktično nobeden, ker je to odvečna teža ( specialka z lučjo….pa to se ti vsi smejijo), roka pri zavijanju, nekaj še nikoli videnega…..spusti v dolino……tudi po bankini na drugi strani ceste, če je treba, samo da bo povprečje boljše…….vse to se mi je že velikokrat zgodilo……

a avtomobilist pa ima pravico parkirat na kolesarski? dvojna merila?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

a avtomobilist pa ima pravico parkirat na kolesarski? dvojna merila?[/quote]

seveda nima….če se ti da, obvesti redarstvo ali policijo in počakaj tam…..pa tisti verjetno ne bo več tako parkiral vsaj nekaj časa….če se ti ne da ukrepat, ne pizdit.

Veš mehanik, mene je avto zbil ravno na kolesarski stezi. Nič kriva, poškodovana pa ja.
Da ne omenjam kolikokrat sem preprečila trk na kolesarski, ker sem zavrla pravi čas ali pa zavila stran. Toliko o varnosti kolesarskih pri nas.
Mehanik, razmišljam, če bi ti vozil tudi v Avstrijo tako kot pri nas? Namreč gor so sposbni šoferji, nobenih težav s kolesarji. Tu pa imaš take težave, a so vam vozniške šenkali ali kako? Čudno res, da imate samo monovci take težave, v Avstriji pa šoferji povsem sposobni?
Čakaj, avtu na kolesarski se umakneš? Kako, na pločnik ne smeš, ker je tam prepovedano kolesarit. Na cesti pa trdiš, da ne smeš kolesarit, zdaj pa, kar naenkrat smeš? Od kje ti zdaj to, da sam sebe negiraš? Prej trdiš, da ne smeš kolesarit po cesti, zdaj pa, da moraš, če je avto na kolesarski? Po pločniku namreč res ne smeš kolesarit?
Je pa zanimivo, ko sem v avtu, me kolesarji ne ogrožajo. Ko pa sem na kolesu pa me avtomobilisti še kako ogrožajo. Seveda pa v Avstriji teh težav ni. Gor avtov ne furajo monovci in zato težav ni.
Kar se pa hupanja tiče je pa tako. Bolj greš na jug Balkana, več je hupanja. Bolj greš proti severu manj ga je. V Avstriji tega ne prakticirajo. Spet pač balkanska navada. Pač te razumem, da imaš to v genih.
Ti veš, da je za avto podnevi obvezna luč, za kolesa pa samo ponoči in v mraku? Podnevi pa ne rabiš luči na kolesu. Upam, da to veš?

a avtomobilist pa ima pravico parkirat na kolesarski? dvojna merila?[/quote]

seveda nima….če se ti da, obvesti redarstvo ali policijo in počakaj tam…..pa tisti verjetno ne bo več tako parkiral vsaj nekaj časa….če se ti ne da ukrepat, ne pizdit.[/quote]

bistvo je, da je avtomobilistom samoumevno, da parkira, ustavi, čaka na kolesarski …. medtem ko je obratno – kolesar na cesti, cela drama … simpl, a ne

a avtomobilist pa ima pravico parkirat na kolesarski? dvojna merila?[/quote]

seveda nima….če se ti da, obvesti redarstvo ali policijo in počakaj tam…..pa tisti verjetno ne bo več tako parkiral vsaj nekaj časa….če se ti ne da ukrepat, ne pizdit.[/quote]

Dan za dnem gledam avto parkiran na kolesarski stezi, isti avto. Na drugi strani ceste policija. Nemogoče, da ne bi opazili, da tam parkira en in isti avto in vedno na kolesarski.
Toliko o tem, da jih kaznujejo.
Plus, da ima ta avto posebne tabllice, neko ime namesto številke, da si ga še lažje zapomniš, da je to ena in ista oseba.


In zakaj ne bi pljunili kolesarjev, če smo že avtomobiliste, tekače, traktoriste, motoriste, pešce??

Ne gre za to, koliko prostora zavzema. Gre za to, koliko je nevaren predvsem sebi, svojim otrokom in seveda še ostalim udeležencem v prometu. Pri tako slabih in ozkih cestah je kolesarjenje kot ruska ruleta.[/quote]

Kakšnim svojim otrokom? Misliš tiste, ki vozijo otroke na kolesu? Na to se ne spoznam. Se pa strinjam,d a morajo biti paziljivi.
Torej, več bo kolesarjev, manj bo avtomobilstov, manj bo nevarno na cestah. Ob slabih cestah, več avtov, naredi še več zastojev, še več gužve, še bolj onesnažuje zrak.
Zdaj si pa predstaljaj: 100 avtov ali pa 100 kolesarjev? Kak zastoj naredi 100avtov? NOtri pa ljudi za dva busa ali pa za tri. Ampak ne, vsak se mora voziti s svojo rjavečo škatlo in zabasat cesto.[/quote]

govora je o kolesarjih, ki gredo športat na kolo po lokalnih, regionalnih cestah..če bi lahko, bi šli še na avtocesto..ne o takih, ki uporabljajo prevoz po mestnih ulicah..da se hitreje in bolj ekološko pride od točke a do točke b..
ti ta prvi so katastrofa, res, nevarni sebi in drugim,..ampak so carji, vozijo se , kot da so edini na svetu..in redko kdo uporablja kolesarsko stezo, ki je zraven , ob tej regionalni cesti, kjer se on vozi…ampak tam ga pač nihče ne vidi in ne more pokazat svoje nobel opreme itd..

seveda nima….če se ti da, obvesti redarstvo ali policijo in počakaj tam…..pa tisti verjetno ne bo več tako parkiral vsaj nekaj časa….če se ti ne da ukrepat, ne pizdit.[/quote]

bistvo je, da je avtomobilistom samoumevno, da parkira, ustavi, čaka na kolesarski …. medtem ko je obratno – kolesar na cesti, cela drama … simpl, a ne[/quote]

če bi vse prebrala v tej temi, bi verjetno videla, da nisem proti nobenemu in tudi ne za nobenega….edino proti čemur sem, so idioti in ti so na biciklu, v avtu, peš…. sem za strpnost na cesti ob maksimalnem spoštovanju pravil in brez zdravljenja ega posameznikov…..napake se dogajajo, če pa vsi udeleženci pravilno spremljajo promet, ta napaka nima posledic, ker drugi preprečijo nesrečo, tudi če nimajo prednosti…samo to.. tudi sam se pojavljam v prometu v vseh oblikah, pa si ne privoščim, da bodo drugi pazili name….raje sam poskrbim zase, četudi kdaj nisem prvi.
tako, da tudi na kolesarje nisem alergičen, sem pa alergičen na idiote na kolesu, ko recimo vozijo vštric, se ne umaknejo pa tudi če streljaš nanje, ko po 5 minutah pohupaš, da naj se nekam spravijo, ker je možnost, da se umaknejo, pa dobiš sliko raznih fakičev, preklinjanja, bidoni letijo itd….če so to vzorni športniki, ki skrbijo za zdravo telo itd…sorry…..kvečjemu bolniki na umu in to potrebni zdravljenja.

bistvo je, da je avtomobilistom samoumevno, da parkira, ustavi, čaka na kolesarski …. medtem ko je obratno – kolesar na cesti, cela drama … simpl, a ne[/quote]

če bi vse prebrala v tej temi, bi verjetno videla, da nisem proti nobenemu in tudi ne za nobenega….edino proti čemur sem, so idioti in ti so na biciklu, v avtu, peš…. sem za strpnost na cesti ob maksimalnem spoštovanju pravil in brez zdravljenja ega posameznikov…..napake se dogajajo, če pa vsi udeleženci pravilno spremljajo promet, ta napaka nima posledic, ker drugi preprečijo nesrečo, tudi če nimajo prednosti…samo to.. tudi sam se pojavljam v prometu v vseh oblikah, pa si ne privoščim, da bodo drugi pazili name….raje sam poskrbim zase, četudi kdaj nisem prvi.
tako, da tudi na kolesarje nisem alergičen, sem pa alergičen na idiote na kolesu, ko recimo vozijo vštric, se ne umaknejo pa tudi če streljaš nanje, ko po 5 minutah pohupaš, da naj se nekam spravijo, ker je možnost, da se umaknejo, pa dobiš sliko raznih fakičev, preklinjanja, bidoni letijo itd….če so to vzorni športniki, ki skrbijo za zdravo telo itd…sorry…..kvečjemu bolniki na umu in to potrebni zdravljenja.[/quote]

Hm, in potem si ti, ki menda nisi na nikogar alergičen, ki si menda strpen voznik, začel mene zmerjat, z vsemi rafali o skupinski vožnji (čeprav sem jasno napisala, da vedno sama kolesarim), da lažeš o letečih bidonih (veš, da bidoni niso zastonj in da so za večkratno uporabo)… in tako naprej in naprej.
To balkansko hupanje pa je pač balkanska navada. Se zavedam, da Balkancu tega ne moreš izbiti iz glave.

Jaz sem pa obratnega mnenja – vožnja z avtomobili bi morala biti prepovedana za vse, ki jih drugi (npr kolesarji) tako zelo motijo in se jim zdijo nevarni.
Očitno so zelo slabi vozniki in nevarni za vse prometne udeležence na cesti in zase.[/quote]

Se strinjam , so tudi slabi vozniki, preveč jih je. Vendar ceste so prvenstveno namenjene avtomobilom, avtobusom, žal tudi kamionom. Se motim?[/quote]

Prav razmišljam na tole temo… in mislim, da se res motiš;
Mislim namreč, da so ceste prvenstveno namenjene prometu.

Trenutno je sicer najpogostejše prometno sredstvo avto – a to je ta hip. Čez npr. 50 let, bodo ceste še vedno za promet – ni pa nujno, da bo najpomembnejši na cestah avto.

Kakšnim svojim otrokom? Misliš tiste, ki vozijo otroke na kolesu? Na to se ne spoznam. Se pa strinjam,d a morajo biti paziljivi.
Torej, več bo kolesarjev, manj bo avtomobilstov, manj bo nevarno na cestah. Ob slabih cestah, več avtov, naredi še več zastojev, še več gužve, še bolj onesnažuje zrak.
Zdaj si pa predstaljaj: 100 avtov ali pa 100 kolesarjev? Kak zastoj naredi 100avtov? NOtri pa ljudi za dva busa ali pa za tri. Ampak ne, vsak se mora voziti s svojo rjavečo škatlo in zabasat cesto.[/quote]

govora je o kolesarjih, ki gredo športat na kolo po lokalnih, regionalnih cestah..če bi lahko, bi šli še na avtocesto..ne o takih, ki uporabljajo prevoz po mestnih ulicah..da se hitreje in bolj ekološko pride od točke a do točke b..
ti ta prvi so katastrofa, res, nevarni sebi in drugim,..ampak so carji, vozijo se , kot da so edini na svetu..in redko kdo uporablja kolesarsko stezo, ki je zraven , ob tej regionalni cesti, kjer se on vozi…ampak tam ga pač nihče ne vidi in ne more pokazat svoje nobel opreme itd..[/quote]

Pa si razmislila, da je cesta namenjena tako kolesarjem kot avtomobilistom kot traktoristom kot motoristom?
Sem pa radovedna kje imaš toliko kolesarskih stez? Na našem koncu jih ni, ne ob regionalnih, ne ob lokalnih stezah. So pa v mestu, polne stekla, avtov, pešcev.
Nobel oprema? Hja, to verjetno misliš, da se je treba peljat z avtom, da ne bodo sosedi mislili, da si revež :)?

Se strinjam , so tudi slabi vozniki, preveč jih je. Vendar ceste so prvenstveno namenjene avtomobilom, avtobusom, žal tudi kamionom. Se motim?[/quote]

Prav razmišljam na tole temo… in mislim, da se res motiš;
Mislim namreč, da so ceste prvenstveno namenjene prometu.

Trenutno je sicer najpogostejše prometno sredstvo avto – a to je ta hip. Čez npr. 50 let, bodo ceste še vedno za promet – ni pa nujno, da bo najpomembnejši na cestah avto.[/quote]

Odvisno od razvitosti države.
Recimo greš na sever, vse več kolesrjev, vsem manj prepotentnih avtomobilstov. Greš na Nizozemsko, Dansko, je kolesar kralj. Greš pa na jug pa je avtomobilist kralj.
Pač odvisno od razvitosti države, ljudi, družbe. Bolje družba zaostala, bolj časti avte, bolj pljuva po kolesarjih.

Veš mehanik, mene je avto zbil ravno na kolesarski stezi. Nič kriva, poškodovana pa ja.
Da ne omenjam kolikokrat sem preprečila trk na kolesarski, ker sem zavrla pravi čas ali pa zavila stran. Toliko o varnosti kolesarskih pri nas.
Mehanik, razmišljam, če bi ti vozil tudi v Avstrijo tako kot pri nas? Namreč gor so sposbni šoferji, nobenih težav s kolesarji. Tu pa imaš take težave, a so vam vozniške šenkali ali kako? Čudno res, da imate samo monovci take težave, v Avstriji pa šoferji povsem sposobni?
Čakaj, avtu na kolesarski se umakneš? Kako, na pločnik ne smeš, ker je tam prepovedano kolesarit. Na cesti pa trdiš, da ne smeš kolesarit, zdaj pa, kar naenkrat smeš? Od kje ti zdaj to, da sam sebe negiraš? Prej trdiš, da ne smeš kolesarit po cesti, zdaj pa, da moraš, če je avto na kolesarski? Po pločniku namreč res ne smeš kolesarit?
Je pa zanimivo, ko sem v avtu, me kolesarji ne ogrožajo. Ko pa sem na kolesu pa me avtomobilisti še kako ogrožajo. Seveda pa v Avstriji teh težav ni. Gor avtov ne furajo monovci in zato težav ni.
Kar se pa hupanja tiče je pa tako. Bolj greš na jug Balkana, več je hupanja. Bolj greš proti severu manj ga je. V Avstriji tega ne prakticirajo. Spet pač balkanska navada. Pač te razumem, da imaš to v genih.
Ti veš, da je za avto podnevi obvezna luč, za kolesa pa samo ponoči in v mraku? Podnevi pa ne rabiš luči na kolesu. Upam, da to veš?[/quote]

pa ženska ne se spravljat name…in včasih tudi razumi, kar prebereš. ti pišeš o nekulturnih voznikih, jaz sem ti napisal nekaj o nekulturnih kolesarjih….v nobeni skupini ni samo enih…povsod so črne ovce.
glede avta na kolesarski, sem že napisal….pokliči, počakaj in nekaj se bo zgodilo….samo čakat, da nekdo drugi nekaj naredi, pač ne bo dosti spremenilo. torej proaktivno.
če je zraven kolesarske pločnik, je za mene logično da avto obvoziš po pločniku….tebi pač ne…zaradi mene lahko tudi plezaš preko avta…..če boš v takih situacijah na silo zavijala na cesto, bo mogoče slabše zate…..sploh, če ne boš pogledala nazaj. Verjemi, noben voznik si ne želi nesreče….noben….no razen teh modernih samomorilcev.

ko boš v nedogled vozila vštric po cesti, za sabo nardila kolono, ti bom hupal….pa je to balkansko ali ne……v taki situaciji se ti obnašaš balkansko in ne jaz.

verjamem pa, da v Avstriji tudi biciklisti vozijo bolj pametno kot pri nas

če bi vse prebrala v tej temi, bi verjetno videla, da nisem proti nobenemu in tudi ne za nobenega….edino proti čemur sem, so idioti in ti so na biciklu, v avtu, peš…. sem za strpnost na cesti ob maksimalnem spoštovanju pravil in brez zdravljenja ega posameznikov…..napake se dogajajo, če pa vsi udeleženci pravilno spremljajo promet, ta napaka nima posledic, ker drugi preprečijo nesrečo, tudi če nimajo prednosti…samo to.. tudi sam se pojavljam v prometu v vseh oblikah, pa si ne privoščim, da bodo drugi pazili name….raje sam poskrbim zase, četudi kdaj nisem prvi.
tako, da tudi na kolesarje nisem alergičen, sem pa alergičen na idiote na kolesu, ko recimo vozijo vštric, se ne umaknejo pa tudi če streljaš nanje, ko po 5 minutah pohupaš, da naj se nekam spravijo, ker je možnost, da se umaknejo, pa dobiš sliko raznih fakičev, preklinjanja, bidoni letijo itd….če so to vzorni športniki, ki skrbijo za zdravo telo itd…sorry…..kvečjemu bolniki na umu in to potrebni zdravljenja.[/quote]

Hm, in potem si ti, ki menda nisi na nikogar alergičen, ki si menda strpen voznik, začel mene zmerjat, z vsemi rafali o skupinski vožnji (čeprav sem jasno napisala, da vedno sama kolesarim), da lažeš o letečih bidonih (veš, da bidoni niso zastonj in da so za večkratno uporabo)… in tako naprej in naprej.
To balkansko hupanje pa je pač balkanska navada. Se zavedam, da Balkancu tega ne moreš izbiti iz glave.[/quote]

se umikam…..imaš prav……vse do bridkega konca s takim načinom razmišljanja.

ps…priporočam malce več bralnega razumevanja….

Veš mehanik, mene je avto zbil ravno na kolesarski stezi. Nič kriva, poškodovana pa ja.
Da ne omenjam kolikokrat sem preprečila trk na kolesarski, ker sem zavrla pravi čas ali pa zavila stran. Toliko o varnosti kolesarskih pri nas.
Mehanik, razmišljam, če bi ti vozil tudi v Avstrijo tako kot pri nas? Namreč gor so sposbni šoferji, nobenih težav s kolesarji. Tu pa imaš take težave, a so vam vozniške šenkali ali kako? Čudno res, da imate samo monovci take težave, v Avstriji pa šoferji povsem sposobni?
Čakaj, avtu na kolesarski se umakneš? Kako, na pločnik ne smeš, ker je tam prepovedano kolesarit. Na cesti pa trdiš, da ne smeš kolesarit, zdaj pa, kar naenkrat smeš? Od kje ti zdaj to, da sam sebe negiraš? Prej trdiš, da ne smeš kolesarit po cesti, zdaj pa, da moraš, če je avto na kolesarski? Po pločniku namreč res ne smeš kolesarit?
Je pa zanimivo, ko sem v avtu, me kolesarji ne ogrožajo. Ko pa sem na kolesu pa me avtomobilisti še kako ogrožajo. Seveda pa v Avstriji teh težav ni. Gor avtov ne furajo monovci in zato težav ni.
Kar se pa hupanja tiče je pa tako. Bolj greš na jug Balkana, več je hupanja. Bolj greš proti severu manj ga je. V Avstriji tega ne prakticirajo. Spet pač balkanska navada. Pač te razumem, da imaš to v genih.
Ti veš, da je za avto podnevi obvezna luč, za kolesa pa samo ponoči in v mraku? Podnevi pa ne rabiš luči na kolesu. Upam, da to veš?[/quote]

pa ženska ne se spravljat name…in včasih tudi razumi, kar prebereš. ti pišeš o nekulturnih voznikih, jaz sem ti napisal nekaj o nekulturnih kolesarjih….v nobeni skupini ni samo enih…povsod so črne ovce.
glede avta na kolesarski, sem že napisal….pokliči, počakaj in nekaj se bo zgodilo….samo čakat, da nekdo drugi nekaj naredi, pač ne bo dosti spremenilo. torej proaktivno.
če je zraven kolesarske pločnik, je za mene logično da avto obvoziš po pločniku….tebi pač ne…zaradi mene lahko tudi plezaš preko avta…..če boš v takih situacijah na silo zavijala na cesto, bo mogoče slabše zate…..sploh, če ne boš pogledala nazaj. Verjemi, noben voznik si ne želi nesreče….noben….no razen teh modernih samomorilcev.

ko boš v nedogled vozila vštric po cesti, za sabo nardila kolono, ti bom hupal….pa je to balkansko ali ne……v taki situaciji se ti obnašaš balkansko in ne jaz.

verjamem pa, da v Avstriji tudi biciklisti vozijo bolj pametno kot pri nas[/quote]

Kolesariti po pločniku ne smeš. To piše v zakonu, a veš?
Ja, v Avstriji se bolj mirno voziš. Ker tam avtomobilisti upoštevajo zakone, upoštevajo kolesarje.
Pelješ po cesti, ti nihče ne hupa. Če te ne more prehiteti tako, da je 1,5 metra stran od tebe, se vozi zadaj in ne hupa. In, ja kot kolesarska se lahko povsem mirno peljem naprej. Pri nas, bi me zrinili s ceste.
KOlesarske steze so gor čiste, brez stekla, brez parkiranih avtov, brez pešcev, tako, da kjer so, se komot voziš. Ni težav. Ni robnikov, ni lukenj.
Ti toplo priporočam, da se kaj naučiš raje od severnih sosedov, namesto od južnih. Taki ljudje kot ste agresivneži v tej temi, res niste primerni za na cesto.
Obsojate, lažete o letečih bidonih in podobno.

tako na cesti, smučišču, v kampu, v vodi …
in nespoštovanje drugih in njihovih pravic

Pravilo močnejšega.
Če sem v avtu, sem močnejši od kolesarja in smem ga zriniti s ceste, kolesarske. Če se mi zdi, lahko parkiram na kolesarsko.
Kot pešec sem tudi močnejši od kolesarja, ker kolesar bo bolj padel, če pride do trka, torej ga smem zriniti s kolesarske. Lahko hodim po tistih rdečih kolesarskih stezah.
V glavnem pravilo močnejšega.
Tako je pač balkansko razmišljanje.

New Report

Close