Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kolesarska kultura.

kolesarska kultura.


Vidva sta tole čisto narobe zastavila. Kot bivši rekreativni kolesar (6-12 jurjev kilomerov na leto), sem videl vse, kar se da s kolesa videti, pa imam še vedno veliko povedati proti kolesarjem. Tako domišljavi kot kolesarji so le še motoristi.
Vedno sem skušal ubirati poti, ki niso zelo prometne, ali vsaj tiste, kjer je manj drugih udeležencev prometa. Kdor trdi, da se to ne da LAŽE! Najhujši so bili tisti z najboljšim kolesom in opremo!

Hm, in potem si ti, ki menda nisi na nikogar alergičen, ki si menda strpen voznik, začel mene zmerjat, z vsemi rafali o skupinski vožnji (čeprav sem jasno napisala, da vedno sama kolesarim), da lažeš o letečih bidonih (veš, da bidoni niso zastonj in da so za večkratno uporabo)… in tako naprej in naprej.
To balkansko hupanje pa je pač balkanska navada. Se zavedam, da Balkancu tega ne moreš izbiti iz glave.[/quote]

se umikam…..imaš prav……vse do bridkega konca s takim načinom razmišljanja.

ps…priporočam malce več bralnega razumevanja….[/quote]

Prav tako smejo kolesarji z licenco voziti skupaj v skupini, se pravi ne, en za drugim, ampak skupaj. Midva z mojim sva kolesarja, vendar je v SLO tako zelo malo pravih kolesarskih stez, da jih na prste ene roke preštejem. Ker prevoziva kar precej, cca 5000 km na leto, se poskušava izogibat vseh glavnih cest, vendar to vedno ni mogoče. Bodimo strpni vsi in vsi upoštevajmo prometne predpise.

S specialko se menda noben taprav biciklist ne bo vozil po kolesarski.
Ne vem točno, zakaj, ampak je nekaj na cestnem asfaltu, da privlači wannabe profije.
(jaz nimam specialke)

So pa nevarni, se strinjam.
najlepše je voziti za skupino cestarjev, ki se ne umakne.
Tudi, če vozijo 50, sorči, jest mam recimo tukaj pravico vozit 70 in zato se lepo prosim umaknite.

kolesarji upoštevali vse CPP in ne bi vozili po nasprotni strani po kolesarski ali pa po pločniku. Pa da bi ponoči imeli LUČi itd… pa da bi vozili čez semaforje samo in zgolj ob zeleni luči. Ampak ne kolesarji so frajerji in jim ni treba upoštevat PRAVIL CPP. Ko bodo kolesarji začeli upoštevati CPP kot se zagre bo bolj varno na cestah in pločnikih.

Ob tej temi se sprašujem ali komentirajo pretirano leni, zamaščeni in jim gredo za to kolesarji na živce, ker so sami pač taki zastani.
Ali komentirajo pretežno lastniki avtov, ki jim je pomembno, da vsak dan peljejo svoj avto na sprehod, da ljudje vidijo njihovo kotalo?
Namreč, če bi, kdaj pa kdaj pustili avto doma, se sprehodili peš ali pa se odpeljali s kolesom po opravkih, ne bi bili tako agresivni kot ste. Aja, vem pa, da avto je statusni simbol in ga je nujno kazat vsem okrog sebe. Debelo rit pa je tudi težko spravit na kolo ali pa peš po opravkih.

govora je o kolesarjih, ki gredo športat na kolo po lokalnih, regionalnih cestah..če bi lahko, bi šli še na avtocesto..ne o takih, ki uporabljajo prevoz po mestnih ulicah..da se hitreje in bolj ekološko pride od točke a do točke b..
ti ta prvi so katastrofa, res, nevarni sebi in drugim,..ampak so carji, vozijo se , kot da so edini na svetu..in redko kdo uporablja kolesarsko stezo, ki je zraven , ob tej regionalni cesti, kjer se on vozi…ampak tam ga pač nihče ne vidi in ne more pokazat svoje nobel opreme itd..[/quote]

Pa si razmislila, da je cesta namenjena tako kolesarjem kot avtomobilistom kot traktoristom kot motoristom?
Sem pa radovedna kje imaš toliko kolesarskih stez? Na našem koncu jih ni, ne ob regionalnih, ne ob lokalnih stezah. So pa v mestu, polne stekla, avtov, pešcev.
Nobel oprema? Hja, to verjetno misliš, da se je treba peljat z avtom, da ne bodo sosedi mislili, da si revež :)?[/quote]

na štajerskem jih imamo, v kakšnih rovtah pa ti živiš, to pa ne vem.


in tečem, ampak me motijo kolesarji, ki ne poznajo pomena znakov:
”Prepovedano za KOLESARJE”
”Prepovedano za VES PROMET”
in tisti, ki se vozijo v nasprotno smer, ker s tem ogrožajo tudi druge kolesarje.

Pa si razmislila, da je cesta namenjena tako kolesarjem kot avtomobilistom kot traktoristom kot motoristom?
Sem pa radovedna kje imaš toliko kolesarskih stez? Na našem koncu jih ni, ne ob regionalnih, ne ob lokalnih stezah. So pa v mestu, polne stekla, avtov, pešcev.
Nobel oprema? Hja, to verjetno misliš, da se je treba peljat z avtom, da ne bodo sosedi mislili, da si revež :)?[/quote]

na štajerskem jih imamo, v kakšnih rovtah pa ti živiš, to pa ne vem.[/quote]

Ja, super, da jih imate. Varno jih uporabljaj. UPam, da tudi tebe ne povozi avto ravno na kolesarski.


in tečem, ampak me motijo kolesarji, ki ne poznajo pomena znakov:
”Prepovedano za KOLESARJE”
”Prepovedano za VES PROMET”
in tisti, ki se vozijo v nasprotno smer, ker s tem ogrožajo tudi druge kolesarje.[/quote]

Kaj po AC tečeš? Tam je res prepovedano za kolesarje :).


ti šepata ☺
Tukaj je Balkan ☺

Pa si razmislila, da je cesta namenjena tako kolesarjem kot avtomobilistom kot traktoristom kot motoristom?
Sem pa radovedna kje imaš toliko kolesarskih stez? Na našem koncu jih ni, ne ob regionalnih, ne ob lokalnih stezah. So pa v mestu, polne stekla, avtov, pešcev.
Nobel oprema? Hja, to verjetno misliš, da se je treba peljat z avtom, da ne bodo sosedi mislili, da si revež :)?[/quote]

na štajerskem jih imamo, v kakšnih rovtah pa ti živiš, to pa ne vem.[/quote]
te luknjaste kolesarske steze si ne zaslužijo tega imena … ko se pelješ, se dereš: au au auč

Si pozabila omenit, da se sprehajaš po kolesarskih stezah, a ne?
Pa se ti zdi ok, ko kot kura racaš po kolesarski stezi?

na štajerskem jih imamo, v kakšnih rovtah pa ti živiš, to pa ne vem.[/quote]
te luknjaste kolesarske steze si ne zaslužijo tega imena … ko se pelješ, se dereš: au au auč[/quote]

a ceste so pa kej boljš??
kolesarska steza ima svoj namen..zato je kolesarska steza, ne avtocesta ali steza za pešce..

sem že nekaj časa nazaj napisala,da naša slov.kultura za volanom je katastrofa. in ja pri nas se vozim po naši kulturi,v tujini pa kaj misliš.
pri nas,ko sem na kolesu,vozim vedno po kolesarski(če obstaja) drugače pa ob robu . in vedno,ko se pripelje avto,bo zatrobil-veddno
ogromno se vozim v Avstriji,Hrvaška,….ko sem na morju se vozim zjutraj in zvečer.cesta ovinkasta,ozka,…….med dvema velikima mestoma (90km).
kaj misliš kateri affto hupa? reg.:SLO

sem že nekaj časa nazaj napisala,da naša slov.kultura za volanom je katastrofa. in ja pri nas se vozim po naši kulturi,v tujini pa kaj misliš.
pri nas,ko sem na kolesu,vozim vedno po kolesarski(če obstaja) drugače pa ob robu . in vedno,ko se pripelje avto,bo zatrobil-veddno
ogromno se vozim v Avstriji,Hrvaška,….ko sem na morju se vozim zjutraj in zvečer.cesta ovinkasta,ozka,…….med dvema velikima mestoma (90km).
kaj misliš kateri affto hupa? reg.:SLO[/quote]

take kolesarje imam najraje, pa naj bo to v Sloveniji, na Hrvaškem ali v Kanadi.

Si pozabila omenit, da se sprehajaš po kolesarskih stezah, a ne?
Pa se ti zdi ok, ko kot kura racaš po kolesarski stezi?[/quote]
sprehajam po kolesarski, ampak kolesarji pa večkrat divjajo po pločniku, vsaj tu v LJ.


in tečem, ampak me motijo kolesarji, ki ne poznajo pomena znakov:
”Prepovedano za KOLESARJE”
”Prepovedano za VES PROMET”
in tisti, ki se vozijo v nasprotno smer, ker s tem ogrožajo tudi druge kolesarje.[/quote]

Kaj po AC tečeš? Tam je res prepovedano za kolesarje :).[/quote]
očitno en kolesar, ki ne spoštuje CPP. Na Drenikovi (v Lj.) je od križišča z Verovškovo do križišča s Celovško prepovedano za kolesarje. Če bi se pod tisti znak postavili policaji bi po moje v enem dnevu zaslužili kar lepo vsoto denarja. Ker se kolesarjem tam zdi predolga pot po varni kolesarski se raje vozijo po pločniku in ogrožajo pešce. Po Tivoliju je prepovedano za VES promet pa kolesarji veselo kolesarji tam, kjer je prepovedano pa še bi lahko naštevala, ampak dokler ne bodo policaji striktno kaznovali kolesarjev, ki ogrožajo le sebe bodo še vedno vozili kot, da se jim nič ne more zgoditi.

Kaj po AC tečeš? Tam je res prepovedano za kolesarje :).[/quote]
očitno en kolesar, ki ne spoštuje CPP. Na Drenikovi (v Lj.) je od križišča z Verovškovo do križišča s Celovško prepovedano za kolesarje. Če bi se pod tisti znak postavili policaji bi po moje v enem dnevu zaslužili kar lepo vsoto denarja. Ker se kolesarjem tam zdi predolga pot po varni kolesarski se raje vozijo po pločniku in ogrožajo pešce. Po Tivoliju je prepovedano za VES promet pa kolesarji veselo kolesarji tam, kjer je prepovedano pa še bi lahko naštevala, ampak dokler ne bodo policaji striktno kaznovali kolesarjev, ki ogrožajo le sebe bodo še vedno vozili kot, da se jim nič ne more zgoditi.[/quote]

Ojjej, a tako imate to v LJ?
Grozno no. Kdo bi si mislil, da je LJ en tak neurejen kotel.
Pa vi se nekaj hvalite o najlepšem mestu?
Pa to je slabše kot v Afriki, če je res tako kot pišeš. Jaz nimam pojma kje so naštete ulice.

Si pozabila omenit, da se sprehajaš po kolesarskih stezah, a ne?
Pa se ti zdi ok, ko kot kura racaš po kolesarski stezi?[/quote]
sprehajam po kolesarski, ampak kolesarji pa večkrat divjajo po pločniku, vsaj tu v LJ.[/quote]

Pa po pločnikih se vozijo kolesarji pri vas?
Ja v kakem neciviliziranem mestu pa ste to?
Pa saj sploh ni varno k vam v LJ priti, če imate tak kaos. Kako sploh lahko živite v takem kaosu. Kot nekje v Kairu. Če je seveda res, kar pišete.

Si pozabila omenit, da se sprehajaš po kolesarskih stezah, a ne?
Pa se ti zdi ok, ko kot kura racaš po kolesarski stezi?[/quote]
sprehajam po kolesarski, ampak kolesarji pa večkrat divjajo po pločniku, vsaj tu v LJ.[/quote]

Si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da ne nikoli ne hodiš po kolesarski stezi?
Potem pa si res fenomen.
Ne poznam človeka, ki ne bi kdaj pa kdaj hodil tudi po kolesarski, če se seveda sprehaja po mestu, kjer so kolesarske steze.
Priznam, da tudi jaz grem kdaj pa kolesarski peš pa sem sama kolesarka in sebe potem ozmerjam, da sem kot kura.
No tebi pa čestitke, ker trdiš, da nikoli ne hodiš po kolesarski stezi. Si izjemno redka izjema.

[/quote]
Čez Tivoli je speljana kolesarska pot ( povezuje Rožno dolino in Šiško) – res pa ogromno butljev na biciklih tiste očitne kolesarske poti, speljane malce nad potjo za pešce, očitno ne uspe videti.


sprehajam po kolesarski, ampak kolesarji pa večkrat divjajo po pločniku, vsaj tu v LJ.[/quote]

Si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da ne nikoli ne hodiš po kolesarski stezi?
Potem pa si res fenomen.
Ne poznam človeka, ki ne bi kdaj pa kdaj hodil tudi po kolesarski, če se seveda sprehaja po mestu, kjer so kolesarske steze.
Priznam, da tudi jaz grem kdaj pa kolesarski peš pa sem sama kolesarka in sebe potem ozmerjam, da sem kot kura.
No tebi pa čestitke, ker trdiš, da nikoli ne hodiš po kolesarski stezi. Si izjemno redka izjema.[/quote]
res ne sprehajam po kolesarski, ker je označena oz. tudi so zarisane črte ali pa je celo fizično ločena z robnikom od pločnika. Če jo prečkam se pa vedno prepričam, da je le-to varno.

[/quote]
Čez Tivoli je speljana kolesarska pot ( povezuje Rožno dolino in Šiško) – res pa ogromno butljev na biciklih tiste očitne kolesarske poti, speljane malce nad potjo za pešce, očitno ne uspe videti.[/quote]
To je že res, kar si napisal/a ”gospoda moja”, ampak govorim, če gremo od konca parkirišča proti Rožniku, po makedamu, tam je pa znak ”Prepovedano za VES promet”, pa da ne bomo o tem, da se kolesarji vozijo po pločniku med parkiriščem in živo mejo. Kolesarska v Tivoliju je pa super.

Si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da ne nikoli ne hodiš po kolesarski stezi?
Potem pa si res fenomen.
Ne poznam človeka, ki ne bi kdaj pa kdaj hodil tudi po kolesarski, če se seveda sprehaja po mestu, kjer so kolesarske steze.
Priznam, da tudi jaz grem kdaj pa kolesarski peš pa sem sama kolesarka in sebe potem ozmerjam, da sem kot kura.
No tebi pa čestitke, ker trdiš, da nikoli ne hodiš po kolesarski stezi. Si izjemno redka izjema.[/quote]
res ne sprehajam po kolesarski, ker je označena oz. tudi so zarisane črte ali pa je celo fizično ločena z robnikom od pločnika. Če jo prečkam se pa vedno prepričam, da je le-to varno.[/quote]

Super. Pravi fenomen si.
Čudež, da ob vseh ljudeh, ki se vsaj občasno sprehodijo po kolesarski, naletim na eno redko izjemo, če ne celo edino v Sloveniji in to ravno na MONu.


res ne sprehajam po kolesarski, ker je označena oz. tudi so zarisane črte ali pa je celo fizično ločena z robnikom od pločnika. Če jo prečkam se pa vedno prepričam, da je le-to varno.[/quote]

Super. Pravi fenomen si.
Čudež, da ob vseh ljudeh, ki se vsaj občasno sprehodijo po kolesarski, naletim na eno redko izjemo, če ne celo edino v Sloveniji in to ravno na MONu.[/quote]
a mi lahko poveš, zakaj se sprehajaš po kolesarski??? Očitno so kolesarske tam, kjer ti živiš slabo označene. V Lj. so večinoma označene z rdečo barvo in jasno, da se ne bom sprehajala po rdeče obarvani površini. Če pa za sprehajanje jemlješ tudi prečkanje kolesarske, potem je tukaj definicija iz SSKJ: ”sprehájati se -am se tudi izprehájati se -am se nedov. (ȃ) počasi, umirjeno hoditi za razgibanje, oddih, navadno na prostem: gostje se sprehajajo; sprehajati se s prijatelji; sprehajati se ob jezeru, po parku, v gozdu // nav. ekspr. počasi, umirjeno hoditi sploh: rad se sprehaja po trgovinah / nič ne dela, samo sprehaja se / sprehajati se po vesolju // hoditi sem in tja: ves zaskrbljen se je sprehajal po čakalnici; vrvohodec se sprehaja po vrvi / kokoši in gosi se sprehajajo po dvorišču; ekspr. med kamenjem in rastlinjem se sprehajajo ribice lahkotno plavajo; pren., ekspr. govornikova misel se sprehaja med šalo in resnico; njeni prsti se sprehajajo po strunah ● ekspr. oči so se mu sprehajale po obrazih ogledoval jih je; ekspr. pogled se mu sprehaja po dvorani pogleduje po dvorani; ekspr. revma se sprehaja po meni čutim jo na različnih mestih; ekspr. predavatelj se po tej problematiki kar sprehaja z lahkoto jo obvladuje sprehájati tudi izprehájati 1. redko voditi na sprehod: sprehajati konja, psa / sprehajal ga je po domači hiši vodil 2. star., z oslabljenim pomenom izraža stanje, kot ga določa samostalnik; obhajati: groza, strah ga sprehaja; bolnico sprehaja vročina / sprehajale”

New Report

Close