Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko časa se kuha krompir?

koliko časa se kuha krompir?

koliko časa ga kuhat, da bo za pire, za dojenčka, 7 m? ali se ga kuha v olupku ali olupljenega in narezanega na koščke?
kako ve pripravite pire?

koliko časa pa jajce, da bo trdo kuhano?

hvala

krompir v ekonom loncu, od takrat, ko zavre 10 minut (narezan na kose)!

Jajce pa vrem od 8 do 10 minut, da je trdo kuhano.

katja

Krompir 30 minut,,,,

Krompir narezan na koščke in olupljen.

Kuhaj ga približno pol ure, poizkusi ga pa boš videla če je kuhan.

Jajce pa približno 7, 8 minut.

LP

Glede na to, da si verjetno čista začetnica, kuhaj krompir vsaj pol ure (sevad olupljen in narezan na kose), jajce pa naj vre 10 minut. Pa krompirja za dojenčka ne soliti.

Pri nas krompir v kosih vre 20 minut, cel pol ure, jajca pa kuham 10 minut.

Tudi za našo 7,5 mesecev staro piko 😉 Zanjo naredim pire enako kot za ostale, le solim ga ne. Torej malo margarine in mleka, pretlačim in je.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Krompir dam v mrzlo vodo in pustim vreti 20 minut, če je krompir cel v olupku; za pire pa ga olupim in narežem na kocke ter pustim 10 minut. Vedno pa naredim preizkus tako, da ga z vilico prebodem. Če gre vilica v krompir kot v putrček je krompir kuhan. Če še vedno nisi prepričana, ulovi en krompirček in ga probaj. Jaz sem tudi za dojenčka krompir solila (malo), drugače mi ga ni hotel jesti.
Jajce naj bi bilo mehko kuhano v 3 minutah in trdo v 5 minutah, vendar ga jaz vedno pustim še kakšnih 5 minut dlje.

nisem ravno popolna začetnica, ampak tako kot tukaj, eni pravijo 10 minut, drugi pa 30 minut,,, razlika je pa očitna, vsaj v času, kajne?

Ja, eno je, če ga kuhaš v ekonomu eno pa, če v navadnem loncu. Zato pa so taka odstopanja v času.

Malo poeksperimentiraj 😉 Drugače se pa čas kuhanja preverjeno precej razlikuje pri različnih sortah krompirja!

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Čas kuhanja je precej odvisen od sorte krompirja.

Moja mama bi rekla”dok ni kuhan”.

krompir olupi, nareži na kockice in kuhaj 25 minut. to je vse. Posoli ga malo (eno zravnano čajno žličko v 2 litra vode)

Moja tudi. Pa že zlagala se nebi.

Odvisno od debeline krompirja. Za pire ga olupim in čisto na tanko narežem. Potem je kuhan v 10 min vretja (brez ekonoma). Če je neolupljen ga praviloma kuhan 1h brez ekonoma.

Nadvse aktualno še danes ☺

Ma, kaj češ za 2 olupljena krompirčka zaganjati ekonom. Meni se zdi to bolj pripomoček za kuhanje velikih količin fižola, govedine in takih zadev. Pač, komur sploh paše prisiljevanje jedi.
Časovna razlika, kot jo zgoraj bereš, je med drugim zaradi vrste krompirja. Ene vrste so moknate in bolj razpadajo, druge bolj voskaste. En se skuha hitreje, drugi rabi več časa. Mladi krompir je kuhan prej kot stari in tudi od velikosti kock je vse skupaj odvisno.
Večinoma je krompir po 20 minutah kuhan, brez ekonoma. Nič pa ne bo narobe, če ga pustiš vreti pol ure. Potem pa izbezaš kako kocko in jo poskusiš. Pri krompirju ne moreš falit, ali je kuhan ali ne. Glej samo, da kuhaš skupaj krompirje iste sorte oz če imaš različne, se za pire ravnaj po najbolj žilavem.

Krompirja za pire nikoli ne miksaj v kakem blenderju ali s paličnim. Pretlači s tlačilko ali (če imaš malo količino) z vilicami, dodaj maslo in mleko in ročno stepi z metlico. Zmiksan krompir se spremeni v neko sluz brez okusa, kar je čista škoda.

Jajca pa se položijo v hladno soljeno vodo in od trenutka, ko voda zavre, se kuhajo 3 do 4 minute na mehko, približno 5 minut na srednje in 7 minut na trdo. Več ni treba, ampak če počasi vre, do 10 minut ne bo nič narobe. Potem pa začne rumenjak dobivati eno čudno zeleno barvo, ki sicer ni škodljiva, je pa grda in tudi okus ni ta pravi.


jezuskristusbogpomagajvsisvetnikiMarijamolizanas na pomoč

s tabo pa ni vse v redu … glej, kdaj je bilatema odprta … in sedanji način dela MON.a

hahaha… ej, hvala. Lepo sem not padla. 🙂 Površnost ena…

Upam da je kuhan zdaj.

Tudi brisano je lahko, ampak, a je za današnje rojenčke kaj drugače?
A je to to? ))) ker se sedaj že na tablicah kuha in sploh ne veš, da se kuha? )))
Stisni še enkrat, saj je novo, s tehnologijo, vsaj za probo, kako kuhano bo.

Kakšna jajca pa drgač imaš? Vse to so bolj mehka jajca. 7 minut jajca še nikdar niso bila na trdo kuhana.
Verjetno bo dovolj trdo imeti tudi jajce, ki ne bo zaveden v goli vodi )))

New Report

Close