Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko daste družine za hrano ?

Koliko daste družine za hrano ?

Brez zamere do vseh pridnih kmetovalcev, nimamo kmetije, imamo pa gredico in par sadnih dreves. Pa kaj naj sedaj jem celo zimo jabolka ki jih imamo doma? Sin ima skoraj 2 metra, hladilnik sprazni v 2 dneh. Za hrano damo 500 EUR,smo štirje. Pa gledam na denar in vse kuhamo samo . Ni mi jasno kako enk tako ugodno pridete skozi? Kupujem v Lidlu, koristim 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} petkov popust.pa vseeno.


Nekateri tule lažejo o svoji pridnosti rok.. no za tipkanje po monu že.. razumljivo da odraščajoči fantje sploh tako visoki rabijo kaj vec kot le nekaj jabčkov in solatice…

Lansko leto je bilo pri nam povprečje 500€ mesečno (ja, šteto tudi čistila ). Štejemo 2 odrasla, 2 šolska otroka in 1 predšolski otrok + maček.

Letos kolikor gledam je povprečje bolj pri 580-590 mesečno.

500-600€ na mesec, za dva.
Stroški hrane, čistil, toaletnih pripomočkov…

Kadar grem v leclerc ne grem ven izpod 100eur pa ne kupujem na veliko . Kaksno buteljko, ribe( na akciji), sire, malo delikatese, mogoce kapsule ce so na akciji.
Lidl, hofer, eurospin, kombiniram .
Mercator, na pikin bon kaksn prsut, ali plati piva, mleka ipd.
Muller in dm za kozmetiko, pa tisti pasji in macji futr…

Meso perutnino, kupujem sproti.
Vse ostalo , givedina, svinjina, divjacina pa na veliko. S tem, da imam poleti tudi vrt.( ni ravno njiva). Pa kaksno marmelado tufi sama spackam in kaj vlozim…

Noben mesec ne pridem skozi pod 400-500 eur, pa sva tudi samo dva.
Boljs da na tale december sploh ne racunam….🙄

mi ni ravno jasno kako je mozno samo 100 eur zapravit za stacuno in to 4 clanska familja. Malo nakladate se mi zdi….

Kadar grem v leclerc ne grem ven izpod 100eur pa ne kupujem na veliko . Kaksno buteljko, ribe( na akciji), sire, malo delikatese, mogoce kapsule ce so na akciji.
Lidl, hofer, eurospin, kombiniram .
Mercator, na pikin bon kaksn prsut, ali plati piva, mleka ipd.
Muller in dm za kozmetiko, pa tisti pasji in macji futr…

Meso perutnino, kupujem sproti.
Vse ostalo , givedina, svinjina, divjacina pa na veliko. S tem, da imam poleti tudi vrt.( ni ravno njiva). Pa kaksno marmelado tufi sama spackam in kaj vlozim…

Noben mesec ne pridem skozi pod 400-500 eur, pa sva tudi samo dva.
Boljs da na tale december sploh ne racunam….🙄

mi ni ravno jasno kako je mozno samo 100 eur zapravit za stacuno in to 4 clanska familja. Malo nakladate se mi zdi….
[/quote]
normalna količina je do 1 kg hrane na osebo na dan.po napisanem pojesta čist preveč mesa.znesek imas čist previsok glede na to da imaš svoj vrt

Veš kak 4 članska družina zapravi 100 eur na teden?
Tak da je MAKARONE S KEČAPOM, MAKARONE Z DROBTINAMI, MAKARONE S POLIVKO Z 500g MESA 2 dni, KROMPIR PA ZELJE, pasulj, ričet vse za 2x.
Ne pa neke delikatesice pa sirček pa malo pršutka pa liči kaj te to je. Naši dobijo jabolka tu pa tam manadrine pa ko smo bolani kako pomarnačno in limono za v čaj.
Otroku kaj privoščim večerjo in konkreten zajtrk.
Jaz že dolgo zjutraj kava pa če otrok pusti kako skorjo.
Zvečer pa nič.
Tuširamo se z navadim milom. Pozabi tuš gel ipd.
Šampon za lase? Najbolj poceni.
Subrina za lase? Pozabi.


normalna količina je do 1 kg hrane na osebo na dan.po napisanem pojesta čist preveč mesa.znesek imas čist previsok glede na to da imaš svoj vrt
[/quote]

1kg niti priblizno ne pojeva na osebo na kg. 😲 pa da se razumemo ne jamram glede stroska.
Mesa nisem niti stela v mesecni strosek kot sem rekla divjacina govedina, svinjina se kupuje direkt . In gre v zamrzovalno omaro. Razen dolocenih kosov,katere se se vedno kupi sveze.
Meso jeva razlicno. In za moje pojme sorazmerno z zelenjavo in sadjem.
In imam vrt ne njivo. Vrt tam 15m2. Solata paradiznik kaksna paprika , cvetaca, por korenjcek, par malancan , bucke , petrsilj, kaksna zelena, cebula… pa spomladi dve vrsti kifeljcarja. Konec septembra, razen parih struc radica in malo motovilca in kaksne zimske solate nimam vec nic na vrtu .. to je pod toplo gredo. Tako da kar nimam zamrznjeno, ce hocem sveze moram kupit .
Nasplosno je najina prehrana bolj kot ne mediteranska. Kolikor je to mogoce na celini. Se vedno ne trackam, nobenega purfla ne kupujem( kornflekse, pripravljeno zamrznjeno sranje ipd)
Nasplosno , kar se hrane tice ce se hoces kolikor toliko kvalitetno prehranjevati se za moje pojme za 100 eur na mesec ne mores .
Pa recimo da grem v eurospin ki je cenovno ugoden.
Kupim npr. Koromac, par zacimb, kilo mandarin, grana padano, puranji file maskarpone, savoiardi piskote, vlozene olive ali articoke, papirnate role, oknocistilec cistilo za ciscenje pomivalnega stroja cistilo za potleh , in macje brikete za soseda , intimno milo . 30-40 eur tole kar sem nastela. V eni vrecki nesem ven. Primer enega taksnega sprotnega nakupa . Sorry mi ne prodate da za 100 eur pride 4 clanska familija skozi mesec

Tako da, ali res jeste samo krompir, zelje,fizol testenine , riz in mocnato. Ali pa lazete da se kar kadi.

čisto enostavno pride 4 članska familija s sto evri na mesec. Recimo, da sta to starša in dva oš otroka. Otroka zjutraj ne jesta nič, v šoli malico in kosilo, česar starši ponavadi ne štejejo zraven (če uspeta socialno pretentat, jih pa res ne stane veliko). Kosilo po šoli pri tašči zastonj, ko prideta stara dva iz dela, pobereta ostanke od kosila, ki jih imata potem še za večerjo.
Za vikende obvezno k drugim starim staršem, za popotnico dobijo še kaj zapakiranega za domov.

Veš kak? Tak!

Kupim npr. Koromac – kaj je to? Ne kupujemo.
, par zacimb – kake začimbe? Sol poper vegeto kako kocko pa mogoče še kak cimet in to je to od začimb v našem budgetu
, kilo mandarin – mogoče enkrat tedensko gredo v enem dnevu
grana padano – kaj je to? ne poznamo. Tudi kupujemo ne.
puranji file – kupi, ko je v akciji ali pa na kupon
maskarpone – ni denarja za to – mogoče samo za kake rojstne dneve otrok, da naredim torto
, savoiardi piskote – ne kupujemo, ni denarja, kekse kupim tiste najbolj poceni za kakšne obiske
vlozene olive ali articoke – ne kupujemo
, papirnate role – ne kupujemo – gobica + krpe pa oprat
oknocistilec – imamo za 3 mesece enega
cistilo za ciscenje pomivalnega stroja– enkrat letno
Za pomivalni stroj kupim tekočino in dam res minimalno v stroj – dostikrat operem kar na roko, stroj laufam 1x dnevno max.
cistilo za potleh – najcenejšega razredčenega kolikor se le da oz sproti pomivam z vodo
, in macje brikete za soseda – ???
, intimno milo . – umivamo si vse z navadnim milom- Tudi fuflice.

Sem sama, pa mesečno pustim v Mercatorju okrog 300€, raje več kot manj.
Je pa res, da na cene ne gledam pretirano. Vseeno sem opazila, da se je hrana grozno podražila, odkar se je začela Korona:((

O mater, eni reveži morate pa res škrtarit!


Otroci so že skoraj eno leto doma 😉 staršev ne smemo obiskovati, ker živijo v drugih občinah. Po taki logiki bi vsi že umrli od lakote. Pa ni tako 🙂

Nekateri enostavno ne morete privoščiti drugim, da so bolj sposobni in iznajdljivi od vas. To bo to 🙂

Zavihat rokave, pa boste imeli tudi vi…

Kupujem osnovno hrano tam 60 evrov dam + kar je kemtijstvo vloženo, skrinje….skromno, ampak žal večina trgovske hrane en prebavljam…..ko pa jem domače pa vse tekne.


Otroci so že skoraj eno leto doma 😉 staršev ne smemo obiskovati, ker živijo v drugih občinah. Po taki logiki bi vsi že umrli od lakote. Pa ni tako 🙂

Nekateri enostavno ne morete privoščiti drugim, da so bolj sposobni in iznajdljivi od vas. To bo to 🙂

Zavihat rokave, pa boste imeli tudi vi…
[/quote]

če bi ti toliko hrane pridelala doma, potem ne bi imela časa na netu viseti.
Večina ljudi zasluži toliko, da ne gleda na vsak evro in komot pusti par sto evrov vsak mesec v trgovini. Pa večina otrok vidi tudi drugo sadje ne samo češplje v marmeladi.

Podpis. Imamo tudi rastlinjak. Večino pridelamo sami. Tudi praške, mila, čistila, njoke, pašto, suho sadje, zelišča, čaje, jajca, kruh.. porabimo niti 100eur na mesec (banane, mango, riž, kakšne grickalice občasno, pomaranče, mandarine, neumnosti v glavnem, brez katerih bi se komot dalo) za 4. Marmelad in sirupov, vložene zelenjave imam za izvoz še od 2019 kljub temu da ves čas delim sorodnikom in prijateljem.

Vse se da, samo veliko pridnih rok je potrebnih in dober načrt, še posebej če delaš v redni službi. Poleti zagusti 😀
[/quote]

Se pravi imas kure in druge zivali kaj pa kure zrejo pozimi? Ce imas 10 kur ti za en mesec pozrejo vreco srota ki je vsaj 8 eur mesecno. Ostale zivali tud ne zivijo od trave….
Rastlinjak pozimi , ce hoces da imas mores ogrevat…
Se pravi 100 eur futr v stacun , stroma pa 300 eur…
Pa ti se zmer ne peljem tvojim ” sposobnistim”

Se pravi imas kure in druge zivali kaj pa kure zrejo pozimi? Ce imas 10 kur ti za en mesec pozrejo vreco srota ki je vsaj 8 eur mesecno. Ostale zivali tud ne zivijo od trave….
Rastlinjak pozimi , ce hoces da imas mores ogrevat…
Se pravi 100 eur futr v stacun , stroma pa 300 eur…
Pa ti se zmer ne peljem tvojim ” sposobnistim”
[/quote]

nič ne laže. Kure, zajce, prašiče in kravico hrani mama/ata oz. tašča/tast.
Ravno tako se ti matrajo po zemlji.
Ona gara, ko jajčka pobere, klobaso odmrzne, solata mora pa tudi že oprana priti v kuhinjo:)

če bi ti toliko hrane pridelala doma, potem ne bi imela časa na netu viseti.
Večina ljudi zasluži toliko, da ne gleda na vsak evro in komot pusti par sto evrov vsak mesec v trgovini. Pa večina otrok vidi tudi drugo sadje ne samo češplje v marmeladi.
[/quote]

Koliko in kdaj visim gor vidi le nekdo, ki je lih toliko gor kot jaz 🙂 kaj vmes počnem pa ne moreš videti ne vedeti. Lahko 100 komentarjev na dan objavim, lahko vsak dan en članek spišem in še na 50 emailov odgovorim, pa nič od dela ne bo trpelo. Vmes še glasbo poslušam na netu in kakšen dober podcast. Celo film na netflixu pogledam 😉 Rezultatov ti ne moreš videti ne meriti, ker ne živiš pri nas. Mi imamo poleg dela in hobijev tudi lajf, zelo pester, raznolik in zanimiv. Kljub vsemu temu pa drugim, z razliko od takih kot si ti, privoščimo da imajo, da živijo in uživajo. Dan je dolg 24ur…vse lahko narediš in vsak dan nekaj novega poskusiš in doživiš, pa ti še vedno ostane viška prostega časa za sproščanje, zabavo, … to da se ti ne znaš zorganizirat je pa samo tvoj problem. Na netu je veliko nasvetov kako. Samo poguglaj..

Otrokom nikoli ni manjkalo nič, še preveč vsega imajo. Nikjer nisem napisala, da jedo le češplje v marmeladi. To si gladko izmišljuješ 🙂

nič ne laže. Kure, zajce, prašiče in kravico hrani mama/ata oz. tašča/tast.
Ravno tako se ti matrajo po zemlji.
Ona gara, ko jajčka pobere, klobaso odmrzne, solata mora pa tudi že oprana priti v kuhinjo:)
[/quote]

Najini starši so kilometre daleč, da bi lahko dali eno roko ali dve, žal. Tako da vaše teorije odpadejo. Rastlinjaka ni potrebno ogrevati, če je pametno zasnovan. 🙂 Nobene elektrike ne potrebujemo zanj. Za vse skrbimo vsi 4 kot družina. Vsak tisto kar lahko. Vsak dan nekaj pa je .. zakaj se to nekomu zdi znanstvena fantastika pa ne vem 😀

Raje nimam otrok kot da morajo živeti v taki revščini!

Koliko in kdaj visim gor vidi le nekdo, ki je lih toliko gor kot jaz 🙂 kaj vmes počnem pa ne moreš videti ne vedeti. Lahko 100 komentarjev na dan objavim, lahko vsak dan en članek spišem in še na 50 emailov odgovorim, pa nič od dela ne bo trpelo. Vmes še glasbo poslušam na netu in kakšen dober podcast. Celo film na netflixu pogledam 😉 Rezultatov ti ne moreš videti ne meriti, ker ne živiš pri nas. Mi imamo poleg dela in hobijev tudi lajf, zelo pester, raznolik in zanimiv. Kljub vsemu temu pa drugim, z razliko od takih kot si ti, privoščimo da imajo, da živijo in uživajo. Dan je dolg 24ur…vse lahko narediš in vsak dan nekaj novega poskusiš in doživiš, pa ti še vedno ostane viška prostega časa za sproščanje, zabavo, … to da se ti ne znaš zorganizirat je pa samo tvoj problem. Na netu je veliko nasvetov kako. Samo poguglaj..

Otrokom nikoli ni manjkalo nič, še preveč vsega imajo. Nikjer nisem napisala, da jedo le češplje v marmeladi. To si gladko izmišljuješ 🙂
[/quote]

Pomoje si ti bolj izmisljujes. Po eni strani nabijas kolk sami pridelujete cistila, mila in domace kreme al kaj ze…
S cesa? Iz pepela!? Ker ce hoces domaca mila in kreme izdelovat te pride bistveno drazje kot tamle v neki stacuni kupit ze narejeno.

Nekateri se kljub temu da zapravljamo po stacunah spoznamo tudi na kmetijstvo in se kaksno pridelavo.

Ti se bolj kot ne z gofljo “zorganiziras” ali pa parazitiras tako kot so ti ze povedal…
Kar je pa 1×1 je pa da ” buce prodajas”

Raje nimam otrok kot da morajo živeti v taki revščini!
[/quote]

No jaz tako tudi ne bi mogla zivet . Kaj sele da bi v tako bedo spravila svoje otroke.

Pomoje si ti bolj izmisljujes. Po eni strani nabijas kolk sami pridelujete cistila, mila in domace kreme al kaj ze…
S cesa? Iz pepela!? Ker ce hoces domaca mila in kreme izdelovat te pride bistveno drazje kot tamle v neki stacuni kupit ze narejeno.

Nekateri se kljub temu da zapravljamo po stacunah spoznamo tudi na kmetijstvo in se kaksno pridelavo.

Ti se bolj kot ne z gofljo “zorganiziras” ali pa parazitiras tako kot so ti ze povedal…
Kar je pa 1×1 je pa da ” buce prodajas”
[/quote]

Če znaš ti v informacijski dobo le iz pepela ustvarjati je tvoj problem. Knjig in receptov na netu kolikor hočeš. Ne misli, da te bom brezplačno osveščala. Pridelovalci smo med seboj povezani in če znaš, dobiš z izmenjavo vse kar potrebuješ. Hidrolatov npr ne delam sama, zamenjam pa za sivko in ognjič, prav tako čebelje izdelke. Samo dovolj mreženja in prijaznosti. Vse se da 🙂 moraš pa tudi ti imeti nekaj, kar drugi potrebujejo. Včasih greš pomagat na koline pa dobiš klobase npr Kot rečeno, hrane več kot preveč. Še delim okoli.. sadik in semen da ne govorim. Stare sorte. Na vasi se vse da. V mestu malo težje.. samo požrešen ne smeš bit, skromnost je vrlina. Moji otroci so razvajeni le z ljubeznijo in crtanjem.

A ni bila nekaj dni nazaj ta tema? Nekako se mi zdi, da se je večina strinjala., da povprečno zapravimo za hrano od 150 – 200 eur na osebo na mesec. Meni manj ne znese. Če drugim super, ampak hrana stane kolikor stane, ne bom pa tudi gledala za vsak eur in vsak kupon (saj gledamo, ampak vse ima svoje meje). Lačni pa tudi ne bomo, smo pa drugače vsi v spodnji polovici normalnega ITM-ja.

Če znaš ti v informacijski dobo le iz pepela ustvarjati je tvoj problem. Knjig in receptov na netu kolikor hočeš. Ne misli, da te bom brezplačno osveščala. Pridelovalci smo med seboj povezani in če znaš, dobiš z izmenjavo vse kar potrebuješ. Hidrolatov npr ne delam sama, zamenjam pa za sivko in ognjič, prav tako čebelje izdelke. Samo dovolj mreženja in prijaznosti. Vse se da 🙂 moraš pa tudi ti imeti nekaj, kar drugi potrebujejo. Včasih greš pomagat na koline pa dobiš klobase npr Kot rečeno, hrane več kot preveč. Še delim okoli.. sadik in semen da ne govorim. Stare sorte. Na vasi se vse da. V mestu malo težje.. samo požrešen ne smeš bit, skromnost je vrlina. Moji otroci so razvajeni le z ljubeznijo in crtanjem.
[/quote]

Iz posta v post se bolj zapletas v svoje lazi.
Najprejbso imel mulci vse prevec od netflixa do dobrin zdej si ze na objemih in poljubih….
Kompenziras😗 to bo ja … ne rabis mi razlagat poznam marsikatero proizvodnjo. Noben ne da danes nic zastonj in le zakaj bi.
Sivke imamo vsi dovolj ognica tudi… dolocene stvari je pa se vseeno treba kupit. Razen ce nategujes… sam tudi to ne gre v nedogled 😉
Na kolinah se ze leta vec ne pomaga nek normativ je pol goveds in pol prasca 60 eur mesar . Ki vse naredi . Bistveno ceneje kot nekomu v mesu placevat…

Taki da kar koli bos se nabijala nima smisla . Smo te ” provalili”
Lahko mi pa odgovoris zgolj slednje ? To pa me zanima. Kaj imas od tega da se izmisljujes in lazes ? Da sama sebi ego pumpas al kaj ?

New Report

Close