Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko daste družine za hrano ?

Koliko daste družine za hrano ?

Enkrat je ena tu gor prodajala zgodbo o tem, kako sama doma na vrtu pridela čisto vse za samooskrbo cele družine, vključno z žitaricami, mesa pa sicer nimajo domačega, ampak kupi ducat piščancev na leto in to je to.

Tale tema se razvija nekako v podobno smer.

Iz posta v post se bolj zapletas v svoje lazi.
Najprejbso imel mulci vse prevec od netflixa do dobrin zdej si ze na objemih in poljubih….
Kompenziras😗 to bo ja … ne rabis mi razlagat poznam marsikatero proizvodnjo. Noben ne da danes nic zastonj in le zakaj bi.
Sivke imamo vsi dovolj ognica tudi… dolocene stvari je pa se vseeno treba kupit. Razen ce nategujes… sam tudi to ne gre v nedogled 😉
Na kolinah se ze leta vec ne pomaga nek normativ je pol goveds in pol prasca 60 eur mesar . Ki vse naredi . Bistveno ceneje kot nekomu v mesu placevat…

Taki da kar koli bos se nabijala nima smisla . Smo te ” provalili”
Lahko mi pa odgovoris zgolj slednje ? To pa me zanima. Kaj imas od tega da se izmisljujes in lazes ? Da sama sebi ego pumpas al kaj ?
[/quote]

To ker tebe nihče za nič ne vabi ali s teboj ne sodeluje je zaradi tvoje zoprnosti in neprivoščljivosti. S takimi osebami tudi sama ne bi nikoli sodelovala 🙂 Marsikdo da marsikaj danes, izmenjave potekajo še vedno, kljub ukrepom. Verjetno ne veš, ker te nihče ne vabi. Mojim otrokom nikoli ne bo nič manjkalo dokler sem živa in zdrava. Ne hrane, ne gadgetov ne ljubezni. Hvaležna Bogu, ker me je tako blagoslovil, pa možu, ki je priden in deloven in ne nek pijanec ali luzer, ki ne zna niti za družino poskrbeti.

Tvoja obtoževanja so tudi že tako prozorna, vedno ista lajna. Me ne moreš videt na forumu a? Pa da mi gre v življenju? 🙂 Zakaj te moj uspeh jezi, da je treba skakati za mano po forumu in me obtoževati, da lažem? Vsak kmet ti bo potrdil, da je res kar sem napisala. Pojdi jih osebno vprašati.

Sprijazni se že enkrat. Je že res patetično kar počneš.

Iz posta v post se bolj zapletas v svoje lazi.
Najprejbso imel mulci vse prevec od netflixa do dobrin zdej si ze na objemih in poljubih….
Kompenziras😗 to bo ja … ne rabis mi razlagat poznam marsikatero proizvodnjo. Noben ne da danes nic zastonj in le zakaj bi.
Sivke imamo vsi dovolj ognica tudi… dolocene stvari je pa se vseeno treba kupit. Razen ce nategujes… sam tudi to ne gre v nedogled 😉
Na kolinah se ze leta vec ne pomaga nek normativ je pol goveds in pol prasca 60 eur mesar . Ki vse naredi . Bistveno ceneje kot nekomu v mesu placevat…

Taki da kar koli bos se nabijala nima smisla . Smo te ” provalili”
Lahko mi pa odgovoris zgolj slednje ? To pa me zanima. Kaj imas od tega da se izmisljujes in lazes ? Da sama sebi ego pumpas al kaj ?
[/quote]

Nisem

Mislimmm,
ne zanima me vajino napihovanje mišic, a – pri nas se še vedno hodi pomagat na koline.

Nisem

Mislimmm,
ne zanima me vajino napihovanje mišic, a – pri nas se še vedno hodi pomagat na koline.
[/quote]

Pa ne samo to. 🙂 a hvala za potrditev. Nekateri so z razlogom izolirani od dogajanja, kot sem že napisala. Verjetno se tako petelinijo povsod in se ljudje hitro naveličajo. Ali pa začitijo to fovšijo in jih enostavno ne kličejo več. Jaz nikoli ne pomagam, da dobim kaj v zameno, a nikoli še nisem šla domov praznih rok, niti ljudje od moje hiše ne. Ta solidarnost je na podeželju še prisotna, sedaj še bolj kot prej. Vsaj pri nas. Tudi na trgatev gremo zaradi druženja, ne zato da nam kaj dajo, a vedno si lahko nesemo domov grozdje, kasneje tudi kaj vina vedno dobimo, pa ga sploh ne pijem ampak dam naprej. 3/4 stvari, ki jih dobim dam naprej. Preveč je hrane, preveč igrač in cunj. Jaz se bolje počutim s čim manj krame doma.

Napihovanje mišic to ni, vsaj z moje strani ne. Rada napišem kaj počnem, morda še koga navdihnem, dam kakšen nasvet, ali vsaj misliti komu. To ni hvalisanje, kot želi ta oseba prikazati, meni za mnenje ljudi, ki me ne poznajo dol visi.. a sama sem ravno take stvari izvedela na forumih, fb skupinah in spletu nasploh, da sem do vsega znanja prišla. Tudi jaz sem mestno dekle in sem potrebovala leta, da sem se vse to naučila in si bazo naredila. Danes obrnem številko in imam isti dan karkoli potrebujem, včasih sem pa tudi jaz kupovala vse in zapravljala za neumnosti. Nisem nobene tople vode odkrila, samo zapisala sem, kar ženske na podeželju počnejo že stoletja. Pa še mnogo več.. a kaj čem pisati, če ta mona takoj skoči za vrat…

😉 😁😁

Doloceno se vedno preslisi 😄, in gre v podobno smer. Moz je priden in hvala bogu otroci zdravi…..tralala tralali…
A ne zna objasnit kolk da za koruzn srot za kure…😄

P.s nobeno napihovanje misic.
Pri nas se ta praksa ; ” pomoc na kolinah” ne izvaja vec.
Od kar tastari ne vodijo kmetije, je odklenkalo tudi zastonjkarskim parazitom.
Ker to je bila praksa ” pomoci na kolinah”

Mal meska, pa mal jajck pa mal krompircka, pa zelcka in se drva.
Poleti ko sta staradva susila so imeli vsi seneni nahod, pri krompirju – biznisa cez glavo.
Pa itak se nic ne splaca. Zato pa dones mesar za 60 eur vse v enem dnevu naredi.
Paraziti pa v stacuni kupujejo in jamrajo…

😉 😁😁

Doloceno se vedno preslisi 😄, in gre v podobno smer. Moz je priden in hvala bogu otroci zdravi…..tralala tralali…
A ne zna objasnit kolk da za koruzn srot za kure…😄

P.s nobeno napihovanje misic.
Pri nas se ta praksa ; ” pomoc na kolinah” ne izvaja vec.
Od kar tastari ne vodijo kmetije, je odklenkalo tudi zastonjkarskim parazitom.
Ker to je bila praksa ” pomoci na kolinah”

Mal meska, pa mal jajck pa mal krompircka, pa zelcka in se drva.
Poleti ko sta staradva susila so imeli vsi seneni nahod, pri krompirju – biznisa cez glavo.
Pa itak se nic ne splaca. Zato pa dones mesar za 60 eur vse v enem dnevu naredi.
Paraziti pa v stacuni kupujejo in jamrajo…
[/quote]

Delam še kaj zraven, vedno. Pa včasih kaj spregledam oz ne preberem vsega. Tako pač je. Ni treba takoj obtoževati, razen seveda, če se normalno ne znaš pogovarjati a ne. Mi hrane za kokoši zelo malo kupujemo. Lansko leto sploh nismo, letos zaenkrat še ne. Odvisno kaj imamo v vrtu in na zalogi od poletja. Koruze imamo vedno na zalogi, pšenice tudi, potem pa dodajamo različno zelenjavo in jih pustimo, da se pasejo ko je le možno. Ne kupujemo nobenih umetnih dodatkov ne za kokoši ne za nas. Mi želimo vedeti kaj jemo in zato toliko truda vlagamo v to. Okus domačega enostavno nima cene.

Delam še kaj zraven, vedno. Pa včasih kaj spregledam oz ne preberem vsega. Tako pač je. Ni treba takoj obtoževati, razen seveda, če se normalno ne znaš pogovarjati a ne. Mi hrane za kokoši zelo malo kupujemo. Lansko leto sploh nismo, letos zaenkrat še ne. Odvisno kaj imamo v vrtu in na zalogi od poletja. Koruze imamo vedno na zalogi, pšenice tudi, potem pa dodajamo različno zelenjavo in jih pustimo, da se pasejo ko je le možno. Ne kupujemo nobenih umetnih dodatkov ne za kokoši ne za nas. Mi želimo vedeti kaj jemo in zato toliko truda vlagamo v to. Okus domačega enostavno nima cene.
[/quote]

Se znam normalno pogovarjat brez skrbi, ne maram pa nekega nabijanja in prodaje puhlih buc.
Kure rabijo 15 stopinj , da normalno nesejo😉 pozimi pa se mocnejso hrano ce jih inasvza namen ds ti normalno jajca nesejo . Uredu sama delas srot vse lepo in prav. In kure setajo prosto zato da se jim lepo godi. Tako povej.
Ne pa o neki samooskrbi na cez klobasat. Pa 100 eur stroskih za cez cel mesec ket ste tolk pridninin sposobni da vsecsami pridelate. Pa o rastlinjaku brez dodatkov toplote ki daje zelenjavo celo zimo v minudu …lepo te prosim! Ja uredu mogoce nekdo iz 15stuka res ne vrtnari, totalno butast pa tud ni.

jaz pa sem s kmetov in kljub temu, da je marsikaj domacega za normalno gospodinjstvo se vedno 150 eur po glavi zapravimo v stacunah pa obrni kakor hoces…

Se znam normalno pogovarjat brez skrbi, ne maram pa nekega nabijanja in prodaje puhlih buc.
Kure rabijo 15 stopinj , da normalno nesejo😉 pozimi pa se mocnejso hrano ce jih inasvza namen ds ti normalno jajca nesejo . Uredu sama delas srot vse lepo in prav. In kure setajo prosto zato da se jim lepo godi. Tako povej.
Ne pa o neki samooskrbi na cez klobasat. Pa 100 eur stroskih za cez cel mesec ket ste tolk pridninin sposobni da vsecsami pridelate. Pa o rastlinjaku brez dodatkov toplote ki daje zelenjavo celo zimo v minudu …lepo te prosim! Ja uredu mogoce nekdo iz 15stuka res ne vrtnari, totalno butast pa tud ni.

jaz pa sem s kmetov in kljub temu, da je marsikaj domacega za normalno gospodinjstvo se vedno 150 eur po glavi zapravimo v stacunah pa obrni kakor hoces…
[/quote]

Prepričuješ le sebe, da nekdo drug ne zmore, če ti ne zmoreš. Jaz sem svoje povedala. Prepričaš se lahko kadarkoli… welcome 🙂 če rabiš domače milo in marmelade imam viška, sporoči 😉 bye bye

Prepričuješ le sebe, da nekdo drug ne zmore, če ti ne zmoreš. Jaz sem svoje povedala. Prepričaš se lahko kadarkoli… welcome 🙂 če rabiš domače milo in marmelade imam viška, sporoči 😉 bye bye
[/quote]

Jaz bi pa vzel nekaj domačega mila in marmelad če jih je res viška. Od kje pa si? Jaz lahko prevzamem v Celju.

a zdaj že tle nabija buče tale.
popolnoma samooskrbna familija z jajci rastlinjakom vsa zelenjava vse pridelajo sami doma marmelade cela špajza vložnin. celo mila in praške wow. ja to zmorete samo sposobni ki se znate organizirati.
čaki par dni nazaj je bilo da imaš tri službe od jutra do večera. pa zraven si še pisateljica. in cel dan na monu stražariš. pa ti si svetski fenomen.

Taka se samo 1x rodi. 2 službi trenutno ..korona pa to 😉

Taka se samo 1x rodi. 2 službi trenutno ..korona pa to 😉
[/quote]

….” get lost Gal Gadot in izmisljeni liki o amazonkah”
The real wonder woman je na monu.
😁😁😁

….” get lost Gal Gadot in izmisljeni liki o amazonkah”
The real wonder woman je na monu.
😁😁😁
[/quote]
Žal daleč od ww 🙂 …timsko delo in veliko ljubezni 😉

Toliko kot mi da po novem ljubimec.
Da mi 300 do 400/mesec porabim za hrano, čistila, praške.
Ali pa gre z mano v trgovino in on plača.
Za to ga je treba 15 do 20x nategnit, da vidi zvezde 🙂


Žal daleč od ww 🙂 …timsko delo in veliko ljubezni 😉
[/quote]
veliko ljubezni ja lol.
koliko zgodbic si že spisala na to temo da vidimo. srečno poročena 20 let z najstniško ljubeznijo. tisti katerega ti hočeš tebe ne mara. bila poročena vedno zvesta a mož bil nezvest. kar nekaj bivših partnerjev ko si se slinila po tistem iz MB. srečno samska a te zasleduje skrivni oboževalec. smo še kaj spregledali daj povej.


veliko ljubezni ja lol.
koliko zgodbic si že spisala na to temo da vidimo. srečno poročena 20 let z najstniško ljubeznijo. tisti katerega ti hočeš tebe ne mara. bila poročena vedno zvesta a mož bil nezvest. kar nekaj bivših partnerjev ko si se slinila po tistem iz MB. srečno samska a te zasleduje skrivni oboževalec. smo še kaj spregledali daj povej.
[/quote]

Od oboževalca imam še vedno video shranjen, če bi kdaj ženo utegnilo zanimati kod se je klatil ko ni bil z njo. Bogi, tako se je matral, a nič od njega na koncu… 😀 Po katerem iz MB sem se slinila ? A tistem, ki ima IP z Obale? Lol

Kot rečeno.. garantiram lahko samo za stvari, ki jih jaz napišem, ne pa mona, ki krade nicke. Bog ve koliko zsjev je pošiljal okoli v mojem imenu, a nič ne morem Kdor nasede bo grdo razočaran.
Tako to gre na tem forumu.

Možek pa je že 20 let moj in če bo sreča na najini strani, bo za vedno. Nikoli ni bil nezvest, jaz še manj. 🙂

Mislimmm piše zgodbe, ki jih piše življenje

piše pravljice ki jih proizvaja njena blodnjava buča.

prodaja ne samo buce.
Tolk nabija da skoz comp smrdi.

V monov iskalnik vtipkas njen nick pa ti zmece ven vse njene poste , pa uro zraven kdaj je oddsla . Po cele dneve nabija tule po netu…
To more bit res eno pateticno babse z nizko samopodobo osamljeno in zafrustrirano , da si revca po cele dneve ego po forumih pumpa.

prodaja ne samo buce.
Tolk nabija da skoz comp smrdi.

V monov iskalnik vtipkas njen nick pa ti zmece ven vse njene poste , pa uro zraven kdaj je oddsla . Po cele dneve nabija tule po netu…
To more bit res eno pateticno babse z nizko samopodobo osamljeno in zafrustrirano , da si revca po cele dneve ego po forumih pumpa.
[/quote]

A ne ne , moji že niso vsi. To se zahvali mojemu oboževalcu. Pa če nisem registrirana ne kaže ure 😀 v vsakem primeru imam na pcju vedno mon tab prižgan, cel dan in celo noč pa sploh nisem gor 😉 zaman se trudiš diskreditirat Mislimmm, imaš toliko grehov na lagerju, da ti po zblojenosti ne sežem niti do gležnja. Priznam. Tu me pa premagaš

A ne ne , moji že niso vsi. To se zahvali mojemu oboževalcu. Pa če nisem registrirana ne kaže ure 😀 v vsakem primeru imam na pcju vedno mon tab prižgan, cel dan in celo noč pa sploh nisem gor 😉 zaman se trudiš diskreditirat Mislimmm, imaš toliko grehov na lagerju, da ti po zblojenosti ne sežem niti do gležnja. Priznam. Tu me pa premagaš
[/quote]

Kdo te premaga v cem , kaj mislis da sam 5 folka bere tale forum ?
Berem te danes. Slucajno. Ga ni posta da ne bi nanj odgovorila. Un kmet par postov nazaj ti je ze svoje povedal. Sedaj ti pa se jaz.
nabijas po cele dneve po netu. Tako kot ti je povedal z gobcom si ti sposobna oz s prsti po tipkovnici v nabijanju in pumpanju lastnega ega. Ma ni niti meni jasno kolk morete bit eni ubogi da se virtualno pumpate
Pateticno!

Kdo te premaga v cem , kaj mislis da sam 5 folka bere tale forum ?
Berem te danes. Slucajno. Ga ni posta da ne bi nanj odgovorila. Un kmet par postov nazaj ti je ze svoje povedal. Sedaj ti pa se jaz.
nabijas po cele dneve po netu. Tako kot ti je povedal z gobcom si ti sposobna oz s prsti po tipkovnici v nabijanju in pumpanju lastnega ega. Ma ni niti meni jasno kolk morete bit eni ubogi da se virtualno pumpate
Pateticno!
[/quote]

Mhm. Če verjameš 🙂 Meni so vedno bili bogi, ne glede na vse, tisti ki so druge dol tlačili, da bi sami dobili malo pozornosti ali 5min slave. Kot to počneš sedaj ti.

“Blowing out someone else’s candle doesn’t make yours any brighter”–unknown

Sam povem.

Od oboževalca imam še vedno video shranjen, če bi kdaj ženo utegnilo zanimati kod se je klatil ko ni bil z njo. Bogi, tako se je matral, a nič od njega na koncu… 😀 Po katerem iz MB sem se slinila ? A tistem, ki ima IP z Obale? Lol

Kot rečeno.. garantiram lahko samo za stvari, ki jih jaz napišem, ne pa mona, ki krade nicke. Bog ve koliko zsjev je pošiljal okoli v mojem imenu, a nič ne morem Kdor nasede bo grdo razočaran.
Tako to gre na tem forumu.

Možek pa je že 20 let moj in če bo sreča na najini strani, bo za vedno. Nikoli ni bil nezvest, jaz še manj. 🙂

Mislimmm piše zgodbe, ki jih piše življenje
[/quote]

Mislim me veseli, da imas takega moza ki te carta in nosi po rokah ter je tvoje zavetje. 🙂
Ljubezen edino steje. Za to smo rojeni in po tem hrepenimo.

Ne pa koliko je partner izobrazen, nacitan koliko ima sportnih pokalov in matematicnih olimpijad…. :))
To je vse v veselje. A ljubezen daje srcu vzgibe in pozene kri, daje zivljenje.

Mhm. Če verjameš 🙂 Meni so vedno bili bogi, ne glede na vse, tisti ki so druge dol tlačili, da bi sami dobili malo pozornosti ali 5min slave. Kot to počneš sedaj ti.

“Blowing out someone else’s candle doesn’t make yours any brighter”–unknown

Sam povem.
[/quote]

Zgolj tale tema danes.
Se malo pa bos siht nardila!

Tisti ki govorite da 100 EUR zapravite mesecno za družino, lazete. To ni možno.
Pravite da vse pripravite doma, ok, za klobaso rabiš sestavine,vkure rabijo ograjen prostor, krmila, prašič isto….pivo seveda doma varite.
.. tudi sama imam gredico, imamo jabolka doma in hruške, češnje, kuham sama, sem iznajdljiva,ampak nas pride 600 EUR , smo štirje, 2 sinova ki sta polnoletna ( enemu dali 1 leto) , oba sta velika 2 metra. Onadva ne jesta kompotov, ampak si narezeta kruh, gor data salamo, sir, majonezo, skratka hladilnik se sprazni mimogrede. Danes sem kupila par čokolad, eno six pack pivo, 5 žemelj, pa meso za jutri za kosilo, 18 EUR!!!. Cene so ubijalske.
Vidim pa pri mojemu očetu, on res malo poje, je jabolka, kompot si skuha, mal poletne, ampak on ima 83 let. Ima drugačne potrebe kot najstniki in delovno storilni ljudje.

Mislim me veseli, da imas takega moza ki te carta in nosi po rokah ter je tvoje zavetje. 🙂
Ljubezen edino steje. Za to smo rojeni in po tem hrepenimo.

Ne pa koliko je partner izobrazen, nacitan koliko ima sportnih pokalov in matematicnih olimpijad…. :))
To je vse v veselje. A ljubezen daje srcu vzgibe in pozene kri, daje zivljenje.
[/quote]

Tako je. On je tudi moja motivacija in navdih. Ko vidim kako njemu ni nič težko za nas, dobim tudi sama voljo za še 🙂 Ljubezen ti res da moč in krila.

New Report

Close